Opinie o Sandisk Sansa Clip Dport 8GB

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest niewielkie i lekkie, poleca się je m.in. osobom aktywnym fizycznie, które podczas treningu lubią słuchać muzyki. Ma ono odpowiednio duży, kolorowy wyświetlacz, który ułatwia obsługę. Sprzęt zasila pojemna bateria, nie trzeba się obawiać o jej szybkie rozładowanie. Obsługuje on najpopularniejsze formaty plików audio.

 

Najważniejsze wady:

Poddane analizie opinie o Sandisk Sansa Clip Dport 8GB wykazały, że konsumenci narzekają głównie na mało solidne słuchawki, które są dołączone do kompletu. Mają one delikatny i podatny na rozerwanie kabel.

 

Werdykt: 9.4/10

To dobry odtwarzacz MP3, jego obsługa jest intuicyjna. Po naładowaniu baterii możemy słuchać muzyki nieprzerwanie przez ok. 25 godzin. Sprzęt ma czarną obudowę, a jego wymiary są równe: 6,60 cm x 4,06 cm x 1,60 cm. Waży on ok. 28 g. Obsługiwane formaty plików to: WMA, MP3, FLAC, AAC, WAV, Ogg Vorbis i Audible DRM.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

8 GB wbudowanej pamięci

We wbudowanej pamięci odtwarzacza możemy zapisać do 8 GB danych. Przekłada się to na dużą ilość utworów muzycznych, co wykazał specjalny test Sandisk Sansa Clip Dport 8GB. Jeśli zdarzy się, że wypełnimy całą pamięć urządzenia, nie musimy usuwać poszczególnych piosenek czy całych albumów. W takiej sytuacji wystarczy dokupić kartę microSD lub SDHC, gdyż odtwarzacz został wyposażony w odpowiedni czytnik. W ten sposób otrzymujemy dodatkowe miejsce do przechowywania plików.

Praktyczny klips

Urządzenie jest małe, dlatego możemy wygodnie nosić je w kieszeni kurtki czy spodni. Co więcej, istnieje możliwość przypięcia odtwarzacza do ubrania czy sportowej opaski. Pozwala na to wbudowany klips (znajduje się z tyłu obudowy). Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt jest bardzo wygodny w przenoszeniu. Nie musimy trzymać go przez cały czas w dłoni, co jest dużym ułatwieniem m.in. podczas treningu na świeżym powietrzu.

 

Nieskomplikowana obsługa

Odtwarzacz wyposażono w 1,44-calowy wyświetlacz. Zdaniem kupujących jest on dostatecznie duży i czytelny, dlatego można szybko znaleźć interesującą nas opcję. Przyciski służące do przełączania utworów muzycznych i pauzy są dobrze oznaczone, podobnie jak te pozwalające na zmianę poziomu głośności dźwięków. Menu jest przejrzyste, więc nie tracimy dużo czasu na dopasowanie ustawień odtwarzacza czy wybór konkretnej piosenki, albumu lub playlisty.

Jak podkreśla wiele osób, możliwa jest szybka zmiana utworu czy wyłączenie sprzętu i to bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni. Szybko można się nauczyć, gdzie znajdują się przyciski odpowiadające za określoną opcję. Ważne jest również to, że przesyłanie plików do pamięci urządzenia nie sprawia dużego problemu. Wystarczy podłączyć sprzęt do komputera za pomocą kabla USB, który dołączono do kompletu, a następnie skopiować interesujące nas utwory muzyczne. Model jest kompatybilny z komputerami z systemem operacyjnym Windows XP i nowszymi wersjami, Mac OS X oraz Linux. Jest on godny uwagi, także ze względu na to, że cena Sandisk Sansa Clip Dport 8GB nie jest wysoka.

 

Wbudowany tuner FM

Sprzęt ma wbudowany tuner FM, dlatego pozwala na słuchanie swoich ulubionych stacji radiowych. Co ciekawe, nie musimy ich wyszukiwać za każdym razem, możemy zapisać konkretne częstotliwości w pamięci odtwarzacza. Według konsumentów radio działa bez zarzutu, niezależnie od miejsca, w jakim przebywamy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ