Opinie o SmartCams JSE CDR-182

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest niewielkie i pozwala na rejestrowanie tego, co dzieje się na drodze podczas jazdy samochodem. Może być ono zasilane na dwa sposoby, a więc akumulatorowo lub z gniazda zapalniczki samochodowej. To łatwa w obsłudze mini kamera, która jest wyposażona w przydatny tryb parkingowy, jak również tryb nocny.

 

Najważniejsze wady:

Kabel zasilający kamerę jest długi, ale też podatny na plątanie. Wykazały to poddane analizie opinie o SmartCams JSE CDR-182. Kierowcy radzą, aby dobrze przemyśleć rozprowadzenie przewodu, można umieścić go np. pod podsufitką.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt nie jest duży, dlatego nie przeszkadza osobie prowadzącej auto ani pasażerom. Jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czyli czarnej i niebieskiej. Kamera jest wyposażona w 2,4-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD, a także mikrofon. To oznacza, że rejestruje ona nie tylko obraz, ale i dźwięk.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Obsługa urządzenia nikomu nie sprawia problemu, a potwierdził to test SmartCams JSE CDR-182. Wynika to przede wszystkim z tego, że menu zostało przetłumaczone na język polski. Z tego względu możemy szybko znaleźć interesującą nas opcję i dostosować sposób działania sprzętu do swoich potrzeb. W czasie nagrywania kamera nie rozprasza kierowcy i pozwala skupić się na tym, co dzieje się na drodze, gdyż ekran zostaje wygaszony. O jej działaniu informuje niewielka dioda znajdująca się w lewym górnym rogu. Nie musimy więc długo przyglądać się urządzeniu, aby zyskać pewność, że rejestruje obraz.

Ładowarka w zestawie

Poza samą kamerą w zestawie znajdziemy też ładowarkę przystosowaną do podłączenia do gniazda zapalniczki samochodowej. Możemy bez przeszkód naładować akumulator urządzenia w czasie jazdy. Bardzo ważne jest to, że ładowarka ma zabezpieczenie antyprzepięciowe i może być podłączona do sieci 12 V, jak i 24 V. Oznacza to, że możemy jej używać nie tylko w autach osobowych, ale i ciężarowych. Z tego powodu kamera jest uznawana za bardzo praktyczną. Jednocześnie należy podkreślić, że cena SmartCams JSE CDR-182 nie jest wygórowana i zakup urządzenia nie powinien nadwyrężyć naszego budżetu.

 

Dobrej jakości nagrania

Cechą wyróżniającą sprzęt jest szerokokątny obiektyw (jego kąt widzenia to 170 stopni). Rejestruje on nie tylko to, co dzieje się przed pojazdem, ale też obejmuje pobocza czy sąsiednie pasy jezdni. Jakość nagrań to Full HD (rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli), w efekcie czego dobrze widoczny jest każdy detal. Bez trudu odczytamy np. numer rejestracyjny samochodu czy inny, ważny szczegół. Po zapadnięciu zmroku uruchamiają się specjalne diody podczerwieni, więc nagrania są wyraźne. Ponieważ kamera ma funkcję stabilizacji obrazu, nagrania czy zrobione zdjęcia nie będą rozmazane. Możemy sami zdecydować, czy na filmach widoczna będzie aktualna data i godzina. Co więcej, w razie potrzeby możemy wyłączyć funkcję rejestrowania dźwięku.

 

G-Sensor

Urządzenie wyposażono w G-Sensor, inaczej czujnik grawitacyjny, który w momencie kolizji, a także po wykryciu mocnego wstrząsu, zabezpiecza nagranie. Za sprawą takiego rozwiązania nagranie zarejestrowane na 10 sekund przed i 5 minut po zdarzeniu zostanie zabezpieczone przed przypadkowym usunięciem. Nie musimy się obawiać, że przez nieuwagę stracimy np. ważny dowód umożliwiający szybsze wyjaśnienie przyczyny wypadku.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ