Opinie o Sony MDR-XB50AP

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Słuchawki mają szerokie pasmo przenoszenia (4 – 24 000 Hz), dlatego dobrze słyszalne są nie tylko niskie tony, ale również średnie i wysokie. Co więcej, bas jest dodatkowo wzmocniony za sprawą specjalnego systemu X-Bass. Sprzęt dobrze sprawdza się podczas używania na co dzień, np. w drodze do pracy lub szkoły, gdyż jest lekki i wytrzymały.

 

Najważniejsze wady:

Jak pokazały przeanalizowane opinie o Sony MDR-XB50AP, nie jest to dobry model dla biegaczy. Co prawda kabel słuchawkowy jest stosunkowo długi i nie plącze się, ale podczas joggingu wciąż uderza o ciało, przez co słyszalne są nieprzyjemne trzaski.

 

Werdykt: 9.4/10

Mimo że sprzęt nie jest pozbawiony wad, konsumenci chętnie go kupują, co wykazał test Sony MDR-XB50AP. Do słuchawek dołączono 3 pary wkładek dokanałowych w rozmiarze S, M i L, co zapewnia dobre dopasowanie oraz zapobiega ich ciągłemu wypadaniu z uszu. Model jest dostępny w białym kolorze i elegancko się prezentuje.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wbudowany mikrofon

Słuchawki zostały wyposażone w mikrofon. To oznacza, że pozwalają nie tylko na słuchanie muzyki, ale i prowadzenie rozmów telefonicznych. Tym samym sprzęt jest bardzo praktyczny. Wiele osób docenia to, że nie muszą zdejmować słuchawek i odłączać ich od smartfona w sytuacji, kiedy ktoś do nich zadzwoni. Wystarczy odebrać przychodzące połączenie, wówczas mikrofon automatycznie się uruchomi. Rozmawianie przez słuchawki jest bardzo komfortowe, choćby ze względu na to, że nie trzeba trzymać telefonu przy uchu. Może on zostać w kieszeni spodni, więc obie ręce mamy wolne i w tym samym czasie możemy np. swobodnie spacerować z psem czy robić zakupy.

Komfort noszenia

Jak już zostało wspomniane, sprzęt jest lekki (waży ok. 8 g) i wygodny w noszeniu. Ponieważ są to słuchawki douszne, nie mają zakładanego na głowę pałąka ani nauszników, które po pewnym czasie mogłyby zacząć uciskać uszy i powodować dyskomfort. Ponieważ w komplecie są trzy pary wkładek w różnych rozmiarach, nie musimy się obawiać, że słuchawki będą wypadać z uszu podczas poruszania się, mogłoby to być irytujące. Posiadacze modelu marki Sony przyznają, że dobrze tłumi on dobiegający z zewnątrz hałas, ale nie całkowicie, dlatego można bezpiecznie poruszać się po zatłoczonych ulicach. To sprawia, że sprawdzając dowolny ranking słuchawek dousznych, na pewno znajdziemy w nim model Sony MDR-XB50AP.

 

Płaski przewód

Osoby chcące kupić słuchawki przewodowe często obawiają się ciągle plączącego się kabla. Nie dotyczy to sprzętu Sony, gdyż został on wyposażony w płaski przewód, który nie wymaga ciągłego rozplątywania. Dodatkową zaletą słuchawek jest to, że nie trzeba ich regularnie ładować. Aby posłuchać muzyki, wystarczy podłączyć je do smartfona, laptopa, tabletu czy innego urządzenia z gniazdem minijack 3,5 mm. Wtyk jest pozłacany, za sprawą takiego rozwiązania kabel jest trwały. Ze względu na to, że przewód nie jest podatny na plątanie, nie musimy się martwić, że szybko się zniszczy na skutek przerwania umieszczonej w środku wiązki. Słuchawki są solidne i dobrze przystosowane do codziennego użytkowania, choć cena Sony MDR-XB50AP tak naprawdę nie jest wygórowana.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ