Opinie o Sony Walkman NW-A45

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Odtwarzacz jest bardzo łatwy w obsłudze, ponieważ ma dotykowy, kolorowy ekran. Z tego względu wybór piosenki czy zmiana ustawień nie jest kłopotliwa, a potwierdzają to zadowoleni z zakupu konsumenci oraz ich pozytywne opinie o Sony Walkman NW-A45. Poza tym sprzęt daje możliwość zapisania w swojej pamięci do 16 GB plików.

 

Najważniejsze wady:

Obudowa nie została odpowiednio zabezpieczona przed zarysowaniami i innymi, mało estetycznymi śladami użytkowania. Mogą się one pojawić już po kilku miesiącach częstego korzystania z urządzenia, dlatego warto ostrożnie się z nim obchodzić.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt jest nowoczesny i gwarantuje bardzo dobrej jakości brzmienie, lepsze niż smartfon z aplikacją do strumieniowego przesyłania muzyki. Pokazał to test Sony Walkman NW-A45, który przeprowadzono wśród wybranych kupujących. Odtwarzacz MP3 cieszy się dużą popularnością ze względu na wygodę użytkowania, dostępność ciekawych funkcji, a także elegancki design. Do wyboru mamy kilka kolorów obudowy.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zastosowanie innowacyjnych technologii

Odtwarzacz jest wyposażony w kilka innowacyjnych technologii, które mają pozytywny wpływ na jakość odtwarzanych utworów. Jedną z nich jest wzmacniacz S-Master HX, zoptymalizowany pod kątem dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Dzięki niemu zniekształcenia oraz hałas są zredukowane, dlatego słuchanie ulubionych piosenek staje się przyjemniejsze, możemy w pełni skupić się na słowach oraz brzmieniu instrumentów. Sprzęt wykorzystuje też system DSEE HX, który optymalizuje poddane kompresji pliki audio w formacie MP3, ATRAC, WMA oraz ACC. Tym samym utwory brzmią tak samo dobrze, jak w profesjonalnym studio nagraniowym. Na uwagę zasługuje ponadto technologia LDAC. Korzysta ona z bezprzewodowej łączności Bluetooth, dzięki niej dźwięk jest przesyłany z prędkością do 990 kb/s. Co prawda sprzęt jest nowoczesny, ale stosunkowo tani. Zdaniem wielu osób cena Sony Walkman NW-A45 nie jest wygórowana.

Wytrzymała bateria

Nie należy się martwić, że podczas dłuższej podróży urządzenie niespodziewanie się rozładuje w wyniku ciągłego słuchania muzyki. Zasila je bardzo pojemna bateria, która po naładowaniu do pełna zapewnia nawet 45 godzin działania. Dużo zależy od tego, w jakim formacie zapisane zostały odtwarzane pliki oraz jakie technologie włączyliśmy. Przykładowo: w przypadku piosenek MP3 z włączonym systemem tłumienia hałasu przewidywany czas pracy odtwarzacza to ok. 37 godzin. Jeśli są to utwory FLAC, możemy ich słuchać nieprzerwanie przez 27 godzin (również z aktywną opcją tłumienia hałasu). Czas ładowania baterii to 4 godziny, więc wystarczy podłączyć urządzenie np. na noc.

 

Praktyczne przyciski

Sprzęt obsługuje się dotykowo, podobnie jak tablet i smartfon. Niemniej jednak na boku obudowy umieszczono przyciski, za sprawą których możemy szybko zmienić poziom głośności dźwięków, wyłączyć odtwarzacz lub przełączyć utwór. Aby to zrobić, nie musimy nawet wyjmować urządzenia z kieszeni, co jest dużym udogodnieniem.

 

Różne sposoby wyszukiwania muzyki

Odtwarzacz daje możliwość wyszukiwania muzyki na kilka różnych sposobów. Zapisane w jego pamięci utwory możemy posortować alfabetycznie lub według wykonawców, albumów, kompozytora, gatunków, roku wydania, a nawet nazw folderów, w jakich się znajdują. Co więcej, mamy do wyboru kilka trybów odtwarzania piosenek: losowy, wielokrotny, powtarzanie jednego utworu czy powtarzanie wyłączone.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ