Opinie o Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Obiektyw ma zespół mikroprocesorów, które pozwalają na szybkie przetwarzanie sygnałów cyfrowych. W związku z tym autofokus działa sprawniej, co wpływa dobrze na ogólną jakość zdjęć. Sprzęt pokryto specjalną powłoką eBAND, która poprawia parametry kątowe i pasmo. Mechanizm blokady stanowi skuteczne zabezpieczenie przed przypadkowym odłączeniem obiektywu od korpusu.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy przyznają, że ogólnie autofokus działa sprawnie, choć przy 70 mm czas ustawienia ostrości się nieco wydłuża. Część osób zwraca uwagę na to, że obiektyw sporo waży, a do tego trzeba doliczyć także masę naszego body.

 

Werdykt: 9.4/10

Czytając opinie o Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 można stwierdzić, że jest to ceniony sprzęt. Ten obiektyw spełnia oczekiwania profesjonalistów, a także osób średnio zaawansowanych. Urządzenie pochodzi z serii Super Performance, która słynie z najwyższej jakości. Model ma blokadę zoomu, a na soczewce znajduje się LD, czyli element odpowiadający za korektę aberracji chromatycznych.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Stabilizacja obrazu

Osoby, które kupiły sprzęt, przeprowadziły też test Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2, aby przekonać się, czy rzeczywiście obiektyw działa tak dobrze, jak zapewnia o tym producent. Okazało się, że funkcja stabilizacji obrazu VC działa sprawnie. W rezultacie robione zdjęcia nie są zniekształcone ani poruszone. Mając tak profesjonalny sprzęt, zdecydowanie łatwiej jest wykonać dobrej jakości fotografie, na których każdy szczegół, który powinien być dobrze widoczny, właśnie taki będzie. Co istotne, stabilizacja dobrze działa nawet przy nie najlepszych warunkach oświetleniowych.

Zastosowane rozwiązania

W tym obiektywie zastosowano profesjonalną optykę, która jest dopracowana pod każdym względem, aby zagwarantować kupującym zadowolenie z dokonanej inwestycji. Obiektyw składa się z 17 soczewek, a wśród nich są 3 komponenty LC o niskiej dyspersji i 2 elementy XR o niskim stopniu załamania. Dodatkowo obiektyw ma także 3 szkła sferyczne. Specjalne powłoki BBAR i eBAND zmniejszą ryzyko wystąpienia flary (najczęściej są to kolorowe, półprzezroczyste okręgi). Przednie szkło jest pokryte fluorową powłoką, która ułatwia utrzymanie obiektywu w czystości. Przysłonę można ustawić od f/2.8 do f/22 i w ten sposób regulować stopień rozmycia tła i osiągać różne efekty, w zależności od zamierzonego celu. W modelu zastosowano pierścieniowy silnik Ultrasonic Silent-Drive (USD), który zapewnia szybkie ostrzenie (jak podaje producent, maksymalnie wynosi ono około 0,3 sekundy).

 

Solidna konstrukcja

Cena Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 jest wysoka, bo za obiektyw trzeba zapłacić ponad 4000 zł. Niemniej jednak zarówno zastosowane rozwiązania, jak i wysoka jakość wykonania wynagradzają tę cenę. Obiektyw Tamron jest polecany szczególnie do fotografii reporterskiej, ma solidną, uszczelnioną konstrukcję, która chroni przed zabrudzeniem i działaniem wilgoci. W rezultacie sprzęt sprawdza się w każdych, nawet cięższych warunkach. Z uwagi na solidną konstrukcją model jest polecany dla wymagających osób szukających najwyższej jakości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ