Opinie o Tenda A301

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Wzmacniacz Wi-Fi zapewnia transmisję z szybkością do 300 Mb/s, co jest zadowalającym wynikiem, tym bardziej biorąc pod uwagę, że cena Tenda A301 wynosi tylko około 70 zł. Urządzenie ma 2 anteny zewnętrzne, które poprawiają jakość odbieranego sygnału. Mając ten sprzęt można z powodzeniem odtwarzać filmy w wysokiej jakości HD, a także grać online bez obaw o zakłócenia.

 

Najważniejsze wady:

Na obudowie znajduje się sporo otworów, w których będzie gromadził się kurz. Dokładne czyszczenie sprzętu może nam zająć sporo czasu. Nawet jeśli poświęcimy go dużo, może się okazać, że nie będzie w stanie idealnie wyczyścić wzmacniacza.

 

Werdykt: 9.4/10

Tenda A301 to wzmacniacz w standardzie N300. Adapter ten jest polecany do biur, dwupiętrowych domów, mieszkań czy domów o powierzchni około 120 m2. Urządzenie jest kompatybilne z różnymi routerami Wi-Fi, co dowodzi jego uniwersalności. 

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Urządzenie ma wymiary: wysokość – 39,2 mm, szerokość – 55 mm i głębokość 110 mm, więc nie trzeba się martwić o to, że będzie problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do jego instalacji. Na obudowie znajduje się jeden przycisk reset i jeden WPS. Sprzęt ma interfejs 1 Megabit LAN Ethernet ports. Częstotliwość pracy to 2.4 GHz. Dostępne tryby działania to AP Mode i Repeater Mode. Urządzenie zachowuje sprawność w temperaturze od 0 st. C. do 40 st. C. Przechowywanie jest możliwe w temperaturze od -40 st. C. do +70 st. C. Model ma stosowne certyfikaty m.in.: FCC. RoHS i CE. Design produktu jest prosty, a biała obudowa dobrze komponuje się z różnymi innymi sprzętami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Efektywność działania

Dobre opinie o Tenda A301 wynikają z tego, że urządzenie zapewnia zadowalającą prędkość działania i odpowiednio duży zasięg. Transmisja danych jest możliwa z prędkością do 300 Mb/s. Dzięki temu, że na obudowie znajdują się dwie anteny, użytkownik ma dostęp do dobrej jakości połączenia nawet w domu czy biurze o dużej powierzchni. Osoby przeprowadzające test Tenda A301 podkreślają, że dzięki temu wzmacniaczowi można oglądać filmy w wysokiej jakości, grać online czy pobierać pliki bez obaw o zakłócenia. Istnieje możliwość szybkiego przełączania między trybami Repeater a AP. Pierwszy z wymienionych pozwala rozszerzyć zasięg działania Wi-Fi poprzez mostkowanie źródła sygnału. Ponadto ten tryb umożliwia też podłączenie urządzeń przewodowych do sieci LAN. AP Mode jest wykorzystywany do podłączenia routera do portu LAN w celu uzyskania punktu dostępowego.

 

Łatwa konfiguracja

Opisywany sprzęt należy docenić za łatwość konfiguracji. Warto podkreślić, że ten wzmacniacz jest kompatybilny z każdym routerem Wi-Fi. Przed zakupem nie trzeba więc sprawdzać, czy nasz modem będzie współpracował z urządzeniem. Wzmacniacz można łatwo skonfigurować, wszystko zostało wyjaśnione w przystępny sposób w instrukcji obsługi, dlatego nikt nie powinien mieć z tym problemu. Na obudowie znajduje się też dioda LED, która wskazuje najlepszą lokalizację wzmacniacza. Patrząc na jej kolor, można określić, czy położenie urządzenia jest prawidłowe. Niebieskie podświetlenie informuje o dobrej sile sygnału, a czerwone o słabej.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ