Opinie o TP-LINK Archer T4U

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Karta sieciowa USB ma specjalne zabezpieczenia, dzięki czemu można bez obaw przeglądać Internet. Osoby robiące test TP-LINK Archer T4U zwracają także uwagę na to, że urządzenie pracuje z zadowalającą prędkością do 876 Mb/s. W rezultacie można grać online, prowadzić rozmowy wideo czy oglądać filmy w wysokiej jakości bez obaw o zakłócenia.

 

Najważniejsze wady:

Z komentarzy można dowiedzieć się, że jednym z problemów przy użytkowaniu sprzętu była jego instalacja. Dotyczy to osób, które mają komputer czy laptop bez napędu CD. W zestawie znajduje się płyta ze sterownikami. Trudno znaleźć je online na stronie producenta.

 

Werdykt: 9.4/10

To urządzenie gwarantuje wysoką wydajność pracy. Obsługuje ono dwie częstotliwości: 2,4 GHz i 5 GHz, co przekłada się na stabilność połączenia internetowego. Użytkownik ma możliwość łatwego nawiązywania bezpiecznego połączenia bezprzewodowego, wystarczy w tym celu nacisnąć przycisk WPS. Zestaw zawiera: kartę sieciową, płytę CD, instrukcję szybkiej instalacji i przedłużacz USB.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Specyfikacja techniczna

Dobre opinie o TP-LINK Archer T4U wynikają z tego, że sprzęt ma zadowalające parametry techniczne. Urządzenie ma przyciski WPS i porty USB 3.0. Dokładne wymiary wzmacniacza są następujące: szerokość – 92,2 mm, głębokość – 29 mm i wysokość – 14,6 mm. Jak widać, jest on mały, więc łatwo się go przenosi i nie zajmuje dużo miejsca. Model ma wbudowaną antenę dookólną. Obsługiwane standardy bezprzewodowe to: IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g i IEEE 802.11b. Prędkość transmisji przy 5 GHz wynosi 876 Mb/s. Wymagania systemowe sprzętu to Windows 8, 7 lub XP. Wzmacniacz Wi-Fi jest przystosowany do pracy w temperaturze od 0 st. C do 40 st. C. 

Szybkość połączenia

Prezentowana karta sieciowa obsługuje połączenia bezprzewodowe w standardzie 802.11ac, które odznaczają się do 3 razy większą prędkością w porównaniu do dotychczas dostępnych połączeń 802.11n. Urządzenie dobrze sprawdza się u osób, które chcą udostępniać wideo w wysokiej jakości, lubią rozgrywki online albo po prostu zależy im na płynnym działaniu Internetu. Wzmacniacz pozwala na osiągnięcie prędkości do 867Mb/s w paśmie 5GHz. Produkt jest polecany do zastosowań domowych i biurowych. Należy też zwrócić uwagę na to, że sprzęt ma najnowocześniejszy port USB 3.0 pozwalający na szybką transmisję danych. W komplecie znajduje się przedłużacz o długości równej 1 m, dzięki któremu możliwe jest podłączenie urządzenia w dowolnym miejscu. Jak podaje producent, port USB 3.0 jest do 10 razy szybszy od portu USB 2.0.

 

Obsługiwane dwa pasma

Konsumenci zgodnie twierdzą, że cena TP-LINK Archer T4U nie jest wysoka, tym bardziej, jeśli pod uwagę weźmie się to, jakie parametry ma sprzęt i jak sprawnie działa. Wzmacniacz pozwala na korzystanie z dwóch pasm transmisji – 5 GHz i 2.4 GHz. W rezultacie możliwe jest nawiązywanie połączenia poprzez nowoczesną sieć bezprzewodową w standardzie 802.11ac i tradycyjną sieć w paśmie 2.4GHz.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ