Opinie o TP-Link RE450

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Wzmacniacz dobrze sprawdza się zarówno w biurze, jak i w domu. Skutecznie eliminuje on tzw. martwe strefy i wzmacnia sygnał sieci na tyle, że w każdym miejscu w budynku możemy swobodnie korzystać z bezprzewodowego Internetu. Ponieważ model wyposażono w gniazdo Ethernet, możemy do niego podłączyć wybrany sprzęt przewodowy bez Wi-Fi, np. odtwarzacz Blu-Ray.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie ma trzy zewnętrzne anteny, które zdaniem konsumentów nie do końca są solidne. Musimy umieścić wzmacniacz w miejscu, do którego dzieci i zwierzęta domowe mają ograniczony dostęp. W ten sposób zmniejszymy ryzyko przypadkowego zniszczenia anten.

 

Werdykt: 9.7/10

W odpowiedzi na pytanie: jaki wzmacniacz Wi-Fi warto kupić?, często pada nazwa tego sprzętu. TP-Link RE450 to praktyczne urządzenie o wymiarach: 16,3 cm x 7,64 cm x 6,65 cm. Może ono pracować na dwóch częstotliwościach, a więc nie tylko 2,4 GHz, ale i 5 GHz. Maksymalna prędkość transmisji danych to odpowiednio: 450 Mb/s i 1300 Mb/s.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nowoczesny standard sieci Wi-Fi

Kupując wzmacniacz, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki standard sieci Wi-Fi obsługuje. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługuje model TP-Link RE450. Test, jakiemu został poddany sprzęt, wykazał, że obsługuje on zarówno starsze, jak i bardziej nowoczesne standardy Wi-Fi, czyli: 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, a także 802.11ac. To zapewnia niezawodne działanie urządzenia, a tym samym zadowolenie z zakupu. Sprzęt działa ze wszystkimi bezprzewodowymi routerami różnych producentów. Daje on możliwość stworzenia dwupasmowej sieci, dostępnej w całym domu czy biurze.

Łatwy wybór odpowiedniej lokalizacji

Są osoby, które mają problem ze znalezieniem właściwego miejsca dla wzmacniacza. Jednak nie dotyczy to urządzenia TP-Link, ponieważ wyposażono je w inteligentny sygnalizator. Informuje on nas o tym, czy sprzęt będzie mógł efektywnie wzmacniać bezprzewodowy sygnał internetowy. Warto dodać, że konfiguracja wzmacniacza nie jest skomplikowana. Po podłączeniu go do prądu (ma wbudowaną wtyczkę) wystarczy tylko w dowolnej kolejności wcisnąć umieszczony na jego obudowie okrągły przycisk, a także przycisk WPS znajdujący się na routerze.

 

Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej

Za sprawą wzmacniacza możemy swobodnie korzystać z bezprzewodowego Internetu, a przy tym nie martwić się o bezpieczeństwo swoich danych. Wykazały to przeanalizowane opinie TP-Link RE450. Urządzenie wykorzystuje takie zabezpieczenia jak WPA2-PSK, WPA-PSK oraz WEP 64/128 bit.

 

Możliwość korzystania z dwóch częstotliwości

Jak już zostało wspomniane, za pomocą sprzętu możemy używać nie tylko częstotliwości 2,4 GHz, ale i 5 GHz. Co ciekawe, wzmacniacz został wyposażony w specjalny tryb High Speed, pozwalający na stworzenie jednej, szybkiej sieci. Wówczas jedno pasmo możemy wykorzystywać do przesyłania danych, a drugie do ich odbierania (jeśli twoje sprzęty również pracują na obu częstotliwościach). Mimo wykorzystania tak nowoczesnych technologii cena TP-Link RE450 nie wydaje się wygórowana. Co prawda Wi-Fi o częstotliwości 2,4 GHz jest częściej stosowanym rozwiązaniem, ale nie zawsze się sprawdza, zwłaszcza w przypadku osób mieszkających w bloku. Jeżeli w jednym budynku jest wiele sieci Wi-Fi korzystających z tych samych kanałów, dochodzi do nakładania się na siebie i wzajemnego zagłuszania sygnałów, co przyczynia się m.in. do dużego spadku prędkości transmisji danych. Warto więc mieć wzmacniacz pozwalający na korzystanie z pasma 5 GHz, bo wtedy możemy uzyskać większą prędkość pobierania i wysyłania danych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ