Opinie o TP-Link TL-WA850RE

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest niewielki, a przygotowanie go do użycia nie jest skomplikowane. To model często polecany osobom, które nie mają dużej wiedzy w zakresie informatyki i nowoczesnych technologii, co pokazał test TP-Link TL-WA850RE. Co ważne, do zmian ustawienia wzmacniacza możemy wykorzystać smartfon, wystarczy zainstalować na nim odpowiednią aplikację.

 

Najważniejsze wady:

Mimo że w zestawie znajduje się kabel Ethernet, nie zawsze możliwe jest przewodowe podłączenie wzmacniacza do routera. Do takiego wniosku można dojść, analizując opinie TP-Link TL-WA850RE. Część kupujących twierdzi, że przewód jest za krótki.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie nie jest idealne, ale dla wielu osób to najlepszy wzmacniacz Wi-Fi wśród wszystkich modeli dostępnych w ofercie marki TP-Link. Aby zwiększyć zasięg bezprzewodowego Internetu, wystarczy podłączyć sprzęt do prądu. Jego wymiary są równe: 11 cm x 6,58 cm x 7,52 cm. Model nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zastosowanie w wielu miejscach

Sprzęt sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie można swobodnie korzystać z bezprzewodowego Internetu. Znajduje on zastosowanie w biurach, dużych firmach, restauracjach, jak również budynkach mieszkalnych, w szczególności kilkupiętrowych. Po włączeniu wzmacniacza znikają problemy z ciągle zrywanym połączeniem, niewielką prędkością przesyłania i odbierania danych, jak również z długim ładowaniem się stron internetowych. Przyczyn słabego sygnału Wi-Fi jest kilka, a do najpopularniejszych należą przeszkody architektoniczne oraz  zakłócenia powodowane przez routery działające w okolicy. Za sprawą urządzenia możemy pozbyć się tzw. martwych stref, w których nie ma zasięgu i nie da się korzystać z Internetu.

Brak potrzeby skomplikowanej konfiguracji

Do zakupu wzmacniacza zachęca m.in. niska cena. TP-Link TL-WA850RE to model który nie kosztuje zbyt dużo, a do tego nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanej konfiguracji. Ma on wbudowaną wtyczkę i wystarczy umieścić ją w gniazdku, aby zaczął działać. Następnie należy wcisnąć przycisk WPS na routerze i przycisk Range Extender na obudowie wzmacniacza (kolejność jest dowolna). W ten sposób urządzenia nawiążą połączenie. W razie potrzeby możemy sięgnąć po kabel Ethernet, aby wykorzystać sprzęt jako kartę sieciową. Wówczas będziemy mogli bezprzewodowo połączyć z wybraną siecią internetową dowolne urządzenie przewodowe, takie jak konsola do gier, odtwarzacz Blu-Ray lub dekoder cyfrowej telewizji. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie sprzęt będzie wzmacniał sygnał Wi-Fi.

 

Praktyczne diody na obudowie

Na obudowie wzmacniacza umieszczono 5 niewielkich, ale praktycznych diod LED. Pełnią one funkcję wskaźnika siły sygnału sieci bezprzewodowej. Dzięki temu możemy ocenić, czy umieściliśmy urządzenie w odpowiednim pomieszczeniu i jego działanie okaże się wystarczająco skuteczne. Jeżeli po podłączeniu sprzętu do gniazdka i połączeniu z Internetem zaświeci się tylko jedna lub dwie diody, powinniśmy przenieść go w inne miejsce. Jeśli chcemy cieszyć się stabilnym, bezprzewodowym połączeniem z Internetem, należy umieścić wzmacniacz tam, gdzie będą świeciły się co najmniej 3 diody.

 

Przepustowość na poziomie 300 Mb/s

Urządzenie zapewnia przepustowość na poziomie 300 Mb/s. Z tego względu pozwala ono na swobodne przeglądanie stron internetowych, oglądanie teledysków i słuchanie muzyki za pomocą strumieniowego serwisu. Co więcej, wzmacniacz powinien spełnić oczekiwania osób, które grają w gry online i oglądają filmy w wysokiej rozdzielczości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ