Ranking 6 najlepszych programów do obróbki zdjęć w 2024

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Program do obróbki zdjęć – Przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Prawdopodobnie trafiłeś na tę stronę, bo szukasz podpowiedzi, jaki program do obróbki zdjęć wybrać. W naszym artykule znajdziesz przydatne informacje. Sprawdziliśmy różne dostępne na rynku narzędzia i spośród wielu opcji wybraliśmy te najlepsze. Często polecanym programem do obróbki zdjęć jest Corel CorelDRAW Graphics Suite CDGS2020CZPLDP przystosowany dla wymagających użytkowników. Jest on odpowiedni nie tylko do obróbki zdjęć, ale też tworzenia grafik. Oprogramowanie jest dostępne w kilku wersjach językowych do wyboru. Adobe Photoshop Elements to kolejny produkt, który znalazł się na liście naszych poleceń. Program daje użytkownikowi dostęp do wielu ciekawych efektów m.in. zastępowania tła czy usuwania obiektów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Program graficzny do obróbki zdjęć ma wiele funkcji, więc osoba z niego korzystająca ma duże możliwości. Wskazówki na temat użycia wybranego narzędzia są przydatne na etapie nauki obsługi i przyspieszają ten proces. Oprogramowanie działa sprawnie.

Wady

W nielicznych recenzjach można przeczytać, że pojawiają się drobne problemy z instalacją Corela. Należy pamiętać, że w trakcie konfiguracji trzeba mieć dostęp do Internetu.

Podsumowanie

Ten program jest polecany dla wszystkich osób, które chcą na poważnie zająć się tworzeniem grafik i obróbką zdjęć. Narzędzie ma wgranych sporo zasobów m.in. bardzo dużo czcionek. Program można wykorzystać do różnych prac graficznych.

Drugi wybór

Zalety

Oprogramowanie nie zacina się w trakcie pracy, co gwarantuje wysoki komfort obsługi. Program sprawdza się nie tylko do edycji zdjęć, ale także filmów. To czyni go bardziej uniwersalnym. Instalacja nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu.

Wady

To narzędzie jest odpowiednie dla amatorów. Osoby, którym zależy na bardziej profesjonalnej obróbce i dostępności wielu funkcji, także tych zaawansowanych, raczej nie będą zadowolone z programu.

Podsumowanie

Adobe Photoshop Elements jest tani, a to zachęca do jego zakupu. Część funkcji jest zautomatyzowanych, więc obróbka zdjęć przebiega szybko i bez problemów. Program daje możliwość obróbki i wyświetlania materiałów w jakości 4K.

Rozważ też

Zalety

Filtr “inteligentne wyostrzenie” jest jedną z najlepiej ocenianych funkcji. Program daje możliwość powiększenia obrazu o niskiej rozdzielczości, tak aby wyglądał ładnie. W rezultacie narzędzie przydaje się np. przy tworzeniu bilbordów.

Wady

Adobe Photoshop CC nie ma dożywotniej licencji. Jest ona ograniczona czasowo do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu trzeba na nowo ją zakupić, a jak wiadomo, to duża inwestycja.

Podsumowanie

Narzędzie jest odpowiednie dla osób zaawansowanych, którym zależy na dostępności wielu funkcji (m.in. różne filtry do wyboru). Program jest łatwy w instalacji i płynnie działa. Użytkownik może wybrać język, w jakim program ma być dostępny.

 

 

6 najlepszych programów do obróbki zdjęć. Opinie w 2024 roku

 

Wszystkim zainteresowanym fotografią polecamy ranking programów do obróbki zdjęć. Składa się on z opisów najczęściej polecanych rozwiązań. W zestawieniu są bardziej i mniej profesjonalne narzędzia. Każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, ma szansę znaleźć coś dla siebie.

 

Program graficzny do obróbki zdjęć

 

1. Corel CorelDRAW Graphics Suite CDGS2020CZPLDP 

 

Corel CorelDRAW Graphics Suite CDGS2020CZPLDP to znany i ceniony program graficzny do obróbki zdjęć. Na ten moment jest on dostępny w najnowszej wersji 2020. Narzędzie umożliwia m.in. tworzenie ilustracji wektorowych i edycję zdjęć. W Corelu można też tworzyć efektownie wyglądające zaproszenia, kartki okolicznościowe czy grafiki do mediów społecznościowych.

Ten program graficzny do obróbki zdjęć ma pomocne pliki poglądowe. Ponadto użytkownik otrzymuje cenne wskazówki, z których może dowiedzieć się, jak wykorzystać używane obecnie narzędzie. Kupujący ma dostęp do różnych zasobów m.in.: 7000 obrazków clipart, 1000 zdjęć, 1000 czcionek czy 150 profesjonalnych szablonów. 

Prezentowany edytor do zdjęć przydaje się nie tylko do obróbki fotografii, ale też do robienia grafik. To oprogramowanie polecane jest dla osób kreatywnych, które myślą poważnie o zajęciu się grafiką albo jest ona ich wielką pasją. Narzędzie jest proste w obsłudze i ma wiele opcji dających duże możliwości przy tworzeniu.

 

 

 

 

Program do obróbki zdjęć dla początkujących

 

2. Adobe Photoshop Elements 

 

Chcesz kupić program do obróbki zdjęć dla początkujących, który będzie miał przystępną cenę i łatwy system obsługi? Adobe Photoshop Elements to coś dla Ciebie. Program jest dostępny po polsku i przeznaczony do jednego stanowiska pracy (licencja komercyjna, dożywotnia).

Przerabianie zdjęć jest łatwe, bo część opcji jest zautomatyzowanych, a dodatkowo użytkownik ma dostęp do szczegółowych samouczków. Narzędzie zostało tak skonstruowane, że jest w stanie samo wybierać najlepsze zdjęcie z całej bazy, biorąc pod uwagę m.in. jego jakość. Program wykorzystuje mechanizm rozpoznawania twarzy. Dostępna jest też m.in. opcja zastępowania tła i usuwania niechcianych obiektów.

Ten program do obróbki zdjęć dla początkujących ma proste, ale przydatne podczas edycji funkcje. Umożliwia on także obróbkę filmów np. poprawianie poruszonych nagrań. Kupujący doceniają to narzędzie za łatwą obsługę, niską cenę i niewielkie wymagania systemowe.

 

 

 

 

Program do obróbki zdjęć z lustrzanki

 

3. Adobe Photoshop CC PL WIN/MAC 65224654BA01A12 

 

W zestawieniu musiał znaleźć się program do obróbki zdjęć z lustrzanki Adobe Photoshop CC PL WIN/MAC 65224654BA01A12. To narzędzie przeznaczone do komputerów z systemem Mac OS i Windows. Do jego instalacji wymagany jest sprzęt o pamięci RAM 1 GB i z miejscem na dysku 3,2 GB.

Program daje dostęp do zaawansowanych funkcji edycji obrazów, ale nie tylko. Z oprogramowania może też z powodzeniem korzystać osoba tworząca wideo. Adobe Photoshop CC daje możliwość edytowania i analizowania grafiki 3D, czyli ma opcje, które dotąd były dostępne w programie Photoshop Extended. Program ma Filtr “inteligentne wyostrzanie”, który zapewnia bardzo dobre efekty.

Dlaczego warto zainwestować w to narzędzie do obróbki zdjęć? Wiele osób odpowiada, że funkcjonalność jest jego największym atutem. Adobe Photoshop CC to dobry program do obróbki zdjęć. Użytkownik ma dostęp do wielu opcji, więc nic nie ogranicza go w jego kreatywności.

 

 

 

 

Program do obróbki zdjęć Photoshop

 

4. Adobe Photoshop & Premiere Elements 065299431

 

Adobe Photoshop & Premiere Elements 065299431 to edytor grafik i zdjęć polecany przez duże grono użytkowników. Narzędzie jest dostępne w wersji elektronicznej i przeznaczone do użytku w domu i w firmie (1 stanowisko). Licencja na program jest wieczysta, co oznacza, że kupujący otrzymuje dostęp do funkcji przez nieograniczony czas.

Ten program do obróbki zdjęć Photoshop daje możliwość wykonania szybkich poprawek. Wśród dostępnych opcji jest np.: Automatyczne wygładzanie twarzy, wybielanie zębów, otwieranie zamkniętych oczu czy usuwanie potrząśnięć kamerą. Wśród efektów artystycznych można wyróżnić: Przekształcanie zdjęć w ilustracje czy uproszczoną galerię filtrów. Na uwagę zasługuje też możliwość tworzenia animowanych napisów czy ruchomego menu.

Opinie o programach do obróbki zdjęć Photoshop są z reguły bardzo dobre, a oferowane przez producenta narzędzia uznawane za profesjonalne. Pozytywne recenzje zdobywa też opisywany przez nas produkt. Jest on ceniony za to, że ma wiele ciekawych funkcji, które można wykorzystać przy różnych projektach. 

 

 

 

 

Prosty program do obróbki zdjęć

 

5. Corel PaintShop Pro Mini Box PSP2021MLMBEU

 

Corel PaintShop Pro Mini Box PSP2021MLMBEU to prosty program do obróbki zdjęć, który powinien zadowolić przede wszystkim osoby początkujące, choć nie tylko. Narzędzie jest dostępne w angielskiej wersji językowej. Na program udzielana jest dożywotnia licencja komercyjna (nie trzeba jej odnawiać). 

To dobry i tani program do obróbki zdjęć, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię machine learning. Oprogramowanie pozwala m.in. na znaczne powiększenie zdjęcia, bez utraty rozdzielczości. Można też w łatwy sposób kontrolować jasność zdjęć i usuwać szumy. W programie dostępnych jest 12 nowych presetów w stylu artystycznym. Dzięki nim zdjęcia zyskują bardziej oryginalny charakter.

Jeśli chcesz kupić łatwy program do obróbki zdjęć, który dodatkowo jest przystępny cenowo, Corel PaintShop Pro Mini Box PSP2021MLMBEU to propozycja dla Ciebie. Narzędzie ma wiele ciekawych funkcji, a jednocześnie pozostaje proste w obsłudze.

 

 

 

 

Program do obróbki zdjęć po polsku

 

6. Adobe Photoshop CS6 Win PL 65158273

 

Adobe Photoshop CS6 Win PL 65158273 to propozycja dla osób, które chcą zainwestować w program do obróbki zdjęć po polsku. Narzędzie ma licencję komercyjną, która nie jest ograniczona czasowo. Oprogramowanie można zainstalować na komputerach, które mają przynajmniej 1 GB pamięci RAM i 1 GB dostępnego miejsca na dysku twardym.

Kupując to narzędzie, otrzymuje się dostęp do nowoczesnych mechanizmów obróbki grafiki. Możliwości użytkownika są naprawdę bardzo duże, więc program ten jest polecany dla osób kreatywnych, które chcą odkrywać nowe funkcje i szkolić się w zakresie obróbki. W Adobe Photoshop CS6 Win PL 65158273 można retuszować zdjęcia, łatwo je kadrować i poprawiać skrzywienie. 

Przeprowadzony test programów do obróbki zdjęć dowiódł, że program działa sprawnie. Nie zacina się w trakcie pracy, co potwierdzają opinie konsumentów. Wydajność jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu mechanizmu graficznego Adobe Mercury. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki program do obróbki zdjęć kupić?

 

Niemal każdy zgadza się z tym, że obróbka zdjęć jest czymś koniecznym. Modyfikacji dokonuje się nie po to, aby wyidealizować utrwalony obraz, ale w celu wydobycia z niego tego, co najlepsze. Oglądając różne porównania, można stwierdzić, że edycja daje naprawdę wiele możliwości i znacznie wpływa na jakość fotografii. W tym poradniku postaramy się pomóc Ci wybrać najlepszy program do obróbki zdjęć. Z artykułu dowiesz się, na jakie kwestie warto zwracać uwagę, kupując narzędzie do pracy. 

Komu przyda się program do obróbki zdjęć?

Często pojawia się pytanie dotyczące tego, kto powinien zainwestować w program do obróbki zdjęć. Wydaje się, że taki produkt jest przeznaczony tylko dla profesjonalistów, czyli fotografów wykonujących sesje zdjęciowe na zlecenie. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ obróbką zajmują się też osoby robiące zdjęcia hobbystycznie. Ponadto programy do obróbki przydają się pracownikom działającym w szeroko rozumianej branży marketingowej. Niektóre osoby w swojej pracy odpowiadają za robienie zdjęć i wstawianie ich na profile w mediach społecznościowych. Obecnie obróbka takich zdjęć, choćby mała, jest uznawana za konieczność. Programy do obróbki zdjęć przydają się także osobom, które prowadzą blogi albo w inny sposób są aktywne w Internecie. Oczywiście nie każdy musi od razu inwestować w płatne programowanie. Jest też dużo darmowych narzędzi, choć część z nich ma znacznie ograniczone funkcje. 

 

Poziom zaawansowania – jaki program do obróbki zdjęć wybrać?

Lista programów do obróbki zdjęć, zarówno tych płatnych, jak i darmowych jest naprawdę długa. Oprogramowanie, za które się nie płaci, ma prawie zawsze ograniczone funkcje, dlatego jest polecane dla osób początkujących. Dla takich użytkowników powstają też płatne, bardziej rozbudowane, choć nadal proste narzędzia (takie jak np. Adobe Photoshop Elements). Kosztują one zwykle ok. 200-300 zł. Profesjonaliści, czyli osoby, które są fotografami lub chcą nimi być, powinny zdecydować się na zakup możliwie najbardziej rozbudowanego narzędzia np. Adobe Photoshop CC czy Corel CorelDRAW Graphics Suite. Dotyczy to osób, które chcą móc przerabiać zdjęcia na zaawansowanym poziomie, a przy okazji mieć możliwości np. tworzenia grafik czy obróbki plików wideo. 

 

Przydatne funkcje

Zastanawiając się nad tym, jaki jest najlepszy program do obróbki zdjęć, trzeba wziąć pod uwagę dostępne funkcje. Osoby, które chcą kupić proste narzędzie, często szukają opcji takich jak: Automatyczne wygładzanie skóry, kadrowanie, wybielanie zębów i usuwanie efektu czerwonych oczu. Są to funkcje, które pozwalają w szybki sposób poprawić wygląd osoby fotografowanej. Czasami twarz na zdjęciu nie prezentuje się dobrze, co ma często związek z nieodpowiednim światłem. Niektóre programy pozwalają także na otwieranie zamkniętych oczu. Oczywiście każdy program musi dawać możliwość korekcji ostrości, nasycenia, kontrastu i jasności zdjęcia. Takie funkcje są dostępne nawet w darmowych narzędziach. Bardziej zaawansowanym użytkownikom przydają takie funkcje jak: Warstwy, maski i filtry. Warto też, aby program umożliwiał obróbkę zdjęć w różnych formatach, przede wszystkim RAW. Kiedy już wybierzemy jakiś program, przed jego zakupem warto przeczytać rozbudowaną recenzję albo oglądnąć filmik, w którym użytkownik nie tylko ocenia funkcjonalność narzędzia, ale też prezentuje jego możliwości. Taki materiał będzie cennym źródłem informacji, także o tym, jak działa program i czy jego obsługa jest bardzo skomplikowana.

Kwestie techniczne, czyli rodzaj licencji, wymagania systemowe i wersja językowa

Przed zakupem narzędzia do obróbki zdjęć, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujemy go do użytku komercyjnego czy nie. Użytek komercyjny to taki, który przynosi nam zysk. Osoby, które zajmują się zawodowo fotografią, właśnie takiej licencji poszukują. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy jest ona wieczysta, czyli dożywotnia, czy może jednak wymaga odnawiania np. raz do roku. Programy do obróbki zdjęć nie zawsze są proste w obsłudze, więc zakup narzędzia w polskiej wersji językowej wydaje się rozsądnym wyjściem. Jeśli dobrze znamy angielski, kwestia ta może nie mieć dla nas dużego znaczenia. Ostatnia ważna sprawa dotyczy wymagań systemowych. Mniej rozbudowane programy będą działać na każdym komputerze. Rozbudowane narzędzia z wieloma funkcjami mogą potrzebować zdecydowanie więcej miejsca na dysku twardym i więcej pamięci RAM. Przed zakupem produktu należy to zweryfikować.

 

Programy do obróbki zdjęć w dobrych cenach

Na jaki koszt trzeba się przygotować, jeśli chce się kupić program do obróbki zdjęć? To zależy od stopnia zaawansowania narzędzia. Proste programy do standardowej edycji kosztują ok. 200 zł lub trochę więcej. Oprogramowanie dla osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i obróbką zdjęć jest zdecydowanie droższe. Koszt takiego programu często wynosi ok. 2000 zł. Niekiedy też narzędzie ma licencję roczną, więc regularnie trzeba ją odnawiać, co jak wiadomo, kosztuje.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje program do obróbki zdjęć?

Cena programu do obróbki zdjęć zależy od tego, na jak zaawansowany produkt się decydujemy. Do wyboru są narzędzia w różnym przedziale cenowym. Najtańsze z polecanych programów do obróbki zdjęć kosztują kilkaset złotych. Są też i takie (polecane głównie dla profesjonalistów), których cena wynosi ok. 2000 zł. Decydując się na zakup danego narzędzia, trzeba wziąć pod uwagę to, na jak długi czas udzielana jest licencja. Są programy, za które płaci się jednorazowo i otrzymuje się dożywotni dostęp oraz takie np. z roczną licencją. Warto wziąć również pod uwagę, czy produkt jest przeznaczony dla indywidualnego użytkownika czy do użytku komercyjnego.

P2: Gdzie kupić program do obróbki zdjęć?

Nie powinno być problemu z tym, aby znaleźć sklep oferujący programy do obróbki zdjęć. Bardzo często produkty tego typu są sprzedawane w wersji elektronicznej, dlatego ich zakup przez Internet wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Najłatwiejszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę nazwy interesującego nas narzędzia i znalezienie darmowej porównywarki cenowej. Korzystając z informacji zawartych na takiej stronie, można znaleźć sklep, w którym dany program można nabyć najtaniej. Jeśli nie wie się, w jakie narzędzie zainwestować, warto najpierw znaleźć poradnik i ranking, aby zorientować się, jakie produkty są polecane przez użytkowników.

 

P3: Jak ściągnąć program do obróbki zdjęć?

Nie zawsze trzeba inwestować w program do obróbki zdjęć, można też zdecydować się na pobranie darmowego produktu. Tych jest całkiem sporo. Jednym z najczęściej polecanych programów jest GIMP dostępny w polskiej wersji językowej. Jest on przeznaczony dla systemów operacyjnych Windows, Linux i MacOS. Warto zwrócić też uwagę np. na DarkTable, który umożliwia edycję zdjęć w kilku panelach m.in. ciemni (możliwa korekcja kolorów, ekspozycji czy geometrii). W artykułach z poleceniami darmowych programów do obróbki zdjęć zwykle można znaleźć odnośniki do stron, w których znajdują się pliki instalacyjne do pobrania. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ