Ranking 6 najlepszych radioodtwarzaczy w 2021

Ostatnio aktualizowane: 26.02.21

 

Radioodtwarzacz – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Radioodtwarzacz pozwala na słuchanie ulubionej muzyki. W zależności od tego, czy użytkownik słucha radia, czy swojej playlisty, warto zainwestować w sprzęt mający dobre parametry. Jednym z polecanych modeli jest Philips AZ700T, który charakteryzuje się wysokiej jakości dźwiękiem. Sprzęt jest wyposażony w funkcję bezprzewodowej łączności NFC, Bluetooth oraz MP3. Model ma system Bass Reflex, czyli system pozwalający na emisję niskich i wysokich tonów. Polecanym modelem jest również SONY ZS-PS50B umożliwiający ustawienie sprzętu w zależności od potrzeb użytkownika. Radioodtwarzacz ma dwa głośniki zapewniające optymalne brzmienie zarówno podczas słuchania radia, jak i odtwarzania utworów z innych nośników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych radioodtwarzaczy. Opinie w 2021 roku

 

Słuchanie ulubionej stacji radiowej w trakcie pracy lub wypełniania codziennych obowiązków domowych sprawia, że czas poświęcony na wykonywanie różnych czynności płynie znacznie szybciej. Odtwarzanie utworów powoduje uśmiech na twarzy u każdej osoby, która słyszy piosenkę kojarzącą się z dobrymi chwilami. Aby słuchanie było jeszcze przyjemniejsze, warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który pozwoli cieszyć się dźwiękiem. Ranking radioodtwarzaczy prezentuje najlepsze modele z danej kategorii, które według opinii użytkowników są godne uwagi. 

 

Radioodtwarzacz CD

 

1. Radioodtwarzacz Philips AZ700T

 

Radioodtwarzacz CD Philips AZ700T wyposażono we wszystkie najważniejsze funkcje, które mogą przydać się użytkownikowi. Model ma łączność NFC i Bluetooth, które umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu. Urządzenie ma także port USB, dzięki któremu można podłączyć pendrive z muzyką. Umożliwia ono też odtwarzanie płyt CD oraz MP3 – CD. Sprzęt ma funkcję pozwalającą na losowe lub wielokrotne odtwarzanie muzyki. 

Model Philips AZ700T jest wyposażony w system Bass Reflex, który zapewnia bardzo dobry efekt podczas słuchania muzyki. Urządzenie jest wyposażone w tuner analogowy pozwalający na zapis 20 stacji radiowych. Model ma głośniki o mocy wyjściowej 12 W oraz wyjście na słuchawki. Wymiary produktu wynoszą 435 mm szerokości, 271 mm głębokości oraz 170 mm wysokości. Waga radioodtwarzacza to 2,9 kg.

Test radioodtwarzaczy wskazuje, że wiele osób chętnie wybiera produkty marki Philips. Konsumenci chwalą model AZ700T za funkcje pozwalające na bezprzewodowe przesyłanie muzyki. 

 

 

 

 

Radioodtwarzacz Sony

 

2. Radioodtwarzacz SONY ZS-PS50B 

 

Radioodtwarzacz Sony to urządzenie typu boombox charakteryzujące się dobrej jakości głośnikami, które pozwalają osiągnąć optymalny efekt podczas słuchania. Sprzęt ma dodatkowe gniazdo audio pozwalające na podłączenie innych urządzeń grających i umożliwia podłączenie odtwarzacza MP3 oraz słuchawek wyposażonych we wtyczkę 3,5 stereo jack. Jest on też wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD, na którym pokazują się najważniejsze informacje. 

Radioodtwarzacz SONY ZS-PS50B ma klasyczny wygląd, który sprawia, że sprzęt można ustawić w każdym pomieszczeniu niezależnie od designu. Model ma kompaktowe wymiary, wynoszące 245 mm x 320 mm i zapamiętuje 30 stacji w tym 20 FM i 10 AM. Sprzęt grający może pracować bez baterii do 26 godzin podczas słuchania radia oraz do 9 godzin w trakcie odtwarzania płyty CD. ma Moc wyjściowa radioodbiornika to 2 + 2 W, a zasilanie 15 W. 

Osoby, które zdecydowały się zakupić urządzenie do odtwarzania muzyki SONY ZS-PS50B są zadowolone z wyboru dobrego sprzętu grającego. Model ma wszystkie potrzebne na co dzień funkcje, które sprawdzą się podczas użytkowania w domu. 

 

 

 

 

Radioodtwarzacz Philips

 

3. Radioodtwarzacz Philips AZ127 

 

Model Philips AZ127 to niewielkich rozmiarów radioodtwarzacz przeznaczony dla osób, które poszukują klasycznego radia do mieszkania. Produkt odtwarza płyty CD, CD-R oraz CD-RW, a co najważniejsze ma wejście audio 3,5 mm pozwalające na podłączenie smartfona lub innego urządzenia i bezpośrednie odtwarzanie muzyki ze sprzętu zewnętrznego. Radioodtwarzacz Philips ma wbudowany magnetofon z funkcją pozwalającą na automatyczne zatrzymanie. 

Urządzenie umożliwia użytkownikom słuchanie ulubionych stacji muzycznych oraz płyt CD, a także ma dynamicznie wzmocnione basy oraz funkcję pozwalającą na losowe lub wielokrotne odtwarzanie wybranych utworów. Model ma opcję, która pozwala na zaprogramowanie kolejności odtwarzania ulubionych piosenek znajdujących się na płycie. Radioodtwarzacz CD jest zasilany sieciowo 220 – 240 V i bateryjnie 6 x LR14. Sprzęt ma wymiary 133 mm x 240 mm x 300 mm oraz waży 2000 gram. 

Użytkownicy, którzy zakupili ten model, potwierdzają, że jest to dobry i tani radioodtwarzacz marki Philips. Sprzęt jest prosty w obsłudze, co bardzo podoba się konsumentom. 

 

 

 

 

Radioodtwarzacz Blaupunkt

 

4. Radioodtwarzacz Blaupunkt BB14WH 

 

Przenośny radioodtwarzacz Blaupunkt to model, który powinien  znaleźć się w pokoju każdego nastolatka. Produkt sprawdzi się także w miejscu takim jak sala dydaktyczna, a także przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebny będzie podkład muzyczny. Boombox Blaupunkt jest wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje takie jak odtwarzacz CD, który odczytuje format plików MP3. Dzięki temu użytkownik może słuchać ulubionych płyt oraz wybranej stacji radiowej. 

Urządzenie jest wyposażone w dwa głośniki o mocy 2 W i ma port USB, który pozwala na wpięcie pendrive’a z muzyką. Radioodtwarzacz ma także złącze AUX umożliwiające wpięcie dodatkowego sprzętu muzycznego. Blaupunkt BB 14 WH jest wyposażony w tuner FM, który zapamiętuje do 40 stacji radiowych. Ma on także niewielkie wymiary wynoszące 335 mm x 120 mm x 230 mm. Waga produktu to 1,55 kg. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup Blaupunkt BB14 WH wystawiają pozytywne opinie i komentarze. Sprzęt odgrywa swoją rolę i może być wykorzystywany podczas różnych wydarzeń. 

 

 

 

 

Radioodtwarzacz dla dzieci

 

5. LEXIBOOK Disney Kraina Lodu Boombox Odtwarzacz CD Radio Aux RCD108FZ 

 

Dobrej jakości przenośny radioodtwarzacz dla dzieci LEXIBOOK wyposażono w praktyczny uchwyt pozwalający dziecku bezpieczne przenosić urządzenie z miejsca na miejsce. Sprzęt jest ozdobiony grafiką z popularną postacią z bajki, co dodatkowo sprawia, że dziecko będzie chętnie korzystać z urządzenia. Wyróżnia się ono możliwością podłączenia mikrofonu za pomocą gniazda MIC. W ten sposób młody użytkownik może wykorzystać radioodtwarzacz do karaoke. 

Radioodtwarzacz dla dzieci LEXIBOOK jest wyposażony w gniazdo AUX. Kolorowy boombox odtwarza płyty w formacie CD, CD-R oraz CD-RW i ma zasilanie sieciowe oraz bateryjne 6 x LR14. Urządzenie ma wymiary 20,3 cm x 23,8 cm x 11,8 c, jego waga to zaledwie 1,1 kg, dzięki czemu dziecko może poradzić sobie z przeniesieniem urządzenia w dowolne miejsce. 

Opinie o radioodtwarzaczach LEXIBOOK dla dzieci są pozytywne wśród osób posiadających kolorowy boombox. Ma on dobre parametry, co sprawia, że może być używany nie tylko przez najmłodszych. 

 

 

 

 

Radioodtwarzacz z Bluetooth

 

6. Radioodtwarzacz Sencor SPT 4700 

 

Radioodtwarzacz Sencor SPT 4700 wyróżnia się wysoką mocą wyjściową głośników. Model ma głośniki o mocy 12 W RMS (2 x 6 W). Dzięki optymalnym parametrom słuchanie muzyki za pomocą sprzętu sprawia, że użytkownik może poczuć wyjątkową moc brzmienia oraz wsłuchać się w ulubione utwory. Model obsługuje format plików MP3 oraz ma wbudowany napęd na CD-R i CD-RW. Dodatkowo urządzenie ma wejście USB oraz slot na kartę SD. 

Radioodtwarzacz z Bluetooth jest wyposażony w funkcję equalizera, dzięki której filtrowane są gatunki muzyki takie jak Rock, Pop, Classic czy Jazz. Model ma także wejście AUX-IN oraz wyjście AUX-OUT pozwalające na podłączenie urządzenia zewnętrznego na wtyczkę mini jack 3,5 mm. Radioodtwarzacz z pilotem zdalnego sterowania ma także funkcję zegara, sleep timer, budzenia radiem lub ulubioną muzyką na CD lub USB. Model zapamiętuje do 40 stacji radiowych i ma stereofoniczny odbiornik FM. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na wybór produktu twierdzą, że jest to dobry radioodtwarzacz., wyróżniający się dodatkowymi funkcjami, które można wykorzystać w każdej sytuacji. Konsumenci chwalą duży i czytelny ekran LCD. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki radioodtwarzacz kupić? 

 

Radioodtwarzacz to niewielkich rozmiarów urządzenie, które można spotkać w prawie każdym domu. Jest to sprzęt, który pozwoli umilić każdą wolną chwilę ulubioną muzyką. Wiele osób lubi słuchać piosenki  w trakcie sprzątania, prasowania, zmywania naczyń, pracy czy wielu innych czynności wykonywanych każdego dnia. Wybierając odpowiedni sprzęt, warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje. Ważne jest to, aby dobrej jakości odtwarzacz muzyczny mógł odtwarzać zarówno płyty CD, jak i kasety magnetofonowe. Nadal wiele osób lubi słuchać muzyki nagranej na stare kasety, które mają zupełnie inne brzmienie niż single nagrane na płytę CD lub odtwarzane w popularnej stacji radiowej. Warto także zwrócić uwagę na to, aby wybrany sprzęt miał gniazdo USB i obsługiwał format MP3. Dzięki temu użytkownik będzie mógł słuchać wybranej przez siebie muzyki i odtwarzać ulubioną playlistę. 

Decydując się na zakup nowego odtwarzacza, warto wiedzieć, kto będzie korzystał z urządzenia. Zupełnie inny sprzęt należy zakupić dla dziecka, a zupełnie inny dla osoby starszej. Modele przeznaczone dla najmłodszych powinny być proste w obsłudze i mieć ciekawy wygląd. Producenci oferują kolorowe odtwarzacze z postaciami z bajek, które dzieci bardzo lubią. Sprzęt dla najmłodszych powinien mieć podstawowe funkcje oraz akumulator umożliwiający korzystanie z urządzenia poza domem, gdzie nie ma możliwości podłączenia do zasilania. Modele przeznaczone dla osób starszych muszą mieć duży czytelny wyświetlacz oraz dobre radio umożliwiające dowolną regulację stacji. Ważne jest także to, aby na wyświetlaczu były pokazywane poszczególne stacje, godzina oraz data. Jest to duże ułatwienie dla seniorów, którzy mają trudność, aby widzieć małe oznaczenia na  niewielkiej tarczy na zegarze. 

Jaki radioodtwarzacz wybrać?

Osoby wybierające nowy sprzęt grający powinny wiedzieć jakie funkcje są najbardziej potrzebne, aby urządzenie było w pełni funkcjonalne i spełniało oczekiwania użytkownika. Najlepszy radioodtwarzacz musi mieć radioodbiornik, odtwarzacz płyt i kaset oraz dekoder WMA i MP3. Ważne jest także to, aby sprzęt był wyposażony w dobry głośnik, który pozwoli na całkowite odwzorowanie brzmienia utworu. Warto również zdecydować się na model wyposażony w pilot zdalnego sterowania, co umożliwi obsługę sprzętu z wygodnego fotela bez potrzeby wstawania do radioodbiornika. 

 

Jakie dodatkowe funkcje musi mieć radioodtwarzacz? 

Poszukując dobrego odtwarzacza muzyki wyposażonego w radio, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oraz parametry sprzętu. Większość dostępnych modeli dostępnych ma podstawowe opcje takie jak czytnik CD czy możliwość odtwarzania plików MP3. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy radioodtwarzacz, warto sprawdzić oferty kilku różnych producentów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu grającego? 

 

Głośniki 

Wysokiej jakości dźwięk pozwoli z przyjemnością słuchać ulubionej muzyki. Kupując radioodtwarzacz, warto wybrać sprzęt wyposażony w korekcję dźwięku. Dzięki temu zniwelujemy ewentualne szumy. Dobrym wyborem będzie produkt mający głośniki wzmocnione w niskie tony i basy. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które lubią usiąść i wsłuchać się w ulubioną melodię. Aby wybrać najlepszy model, należy sprawdzić jak wysoka jest moc RMS, czyli parametr odpowiedzialny za emisję czystego dźwięku. 

 

Gniazdo USB i Bluetooth 

Radioodtwarzacze wyposażone w gniazdo USB są bardzo praktyczne. Umożliwiają użytkownikom słuchanie ulubionej muzyki znajdującej się na pendrive lub innym nośniku. Możliwość słuchania własnoręcznie zrobionej playlisty jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie każdy lubi słuchać muzyki emitowanej w radiu. Oprócz tego użytkownik może zgrać na pendrive o wiele więcej utworów niż na płytę CD. Obsługa funkcji łączności bezprzewodowej Bluetooth to równie praktyczne rozwiązanie, które umożliwia słuchanie piosenek prosto z podłączonego smartfonu lub tabletu. Za pomocą interfejsu można przesyłać muzykę i słuchać utwory znajdujące się na telefonie komórkowym. 

 

Radio 

Większość osób wciąż kupuje radioodtwarzacze wyłącznie z tego powodu, aby słuchać ulubionej stacji radiowej. Modele wyposażone w radioodbiorniki obsługują fale radiowe FM i AM. Dobrej jakości sprzęt pozwala na zapisanie do 70 stacji w pamięci urządzenia. Klasyczne modele umożliwiają zapisanie 35 – 40 różnych stacji. Warto też zwrócić uwagę czy konkretny model ma funkcję RDS, która jest potrzebna do wyświetlania komunikatów nadawanych przez stację. 

Sterowanie 

Nowoczesne modele są zazwyczaj wyposażone w piloty zdalnego sterowania, które umożliwiają wygodne przełączenie kanałów lub odtwarzanych utworów. Za pomocą pilota można także podgłośnić lub zmienić ustawienia sprzętu bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Zdalne sterowanie radioodtwarzaczem jest bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które lubią słuchać muzyki i leżeć z kubkiem kawy w ręku. 

 

Radioodtwarzacze w dobrych cenach 

Koszt zakupu radioodtwarzacza jest bezpośrednio uzależniony od tego, jaki model wybierze użytkownik. W zależności od dodatkowych funkcji konsument musi zapłacić minimum 50 zł. W tej cenie można zakupić głównie niewielkie modele przeznaczone do słuchania w trakcie wyjazdów lub sprzątania w domu. Za lepszy sprzęt użytkownik musi zapłacić od 100 do 150 zł. Wysokiej jakości modele wyposażone we wszystkie funkcje to wydatek powyżej 400 zł. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments