5 najlepszych kantorów wymiany walut w Katowicach

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Jak wybrać najlepszy kantor wymiany walut w Katowicach?

 

Wiele osób stale wymieniających walutę, zwłaszcza zawodowo wybiera kantory on-line. Jest to uzasadnione w przypadku, gdy kursy walut jakie oferuje kantor internetowy jest lepszy niż ten jaki oferują kantory stacjonarne w mieście Katowice. Jednak czy zawsze tak jest? Ponadto, gdy nie dysponujesz odpowiednim sprzętem do zarządzania swoją gotówką z pomocą sieci i dopiero rozważasz zakup wzmacniacza wifi, warto przyglądnąć się temu co oferują stacjonarne placówki. Zatem jaki jest najlepszy kantor w mieście Katowice? O tym poniżej. 

 

Ranking 5 kantorów wymiany walut w 2023 roku

 

Kantor Europa Katowice

Kantor Katowice, kursy walut katowice, internetowy kantor Katowice, kursy EUR USD, kantory w Katowicach, Kantor Europa ul.Mickiewicza 6 – Kantor Wymiany Walut Katowice, kantory w Chorzowie – Exchange Poland Silesia Katowice

Kontakt (ekantoreuropa.pl)

(4) ekantoreuropa.pl | Facebook

Bez wątpienia duży może więcej. Największa sieć kantorów, eKantorEuropa.pl działa w branży od 23 lat. W tym czasie firma stworzyła 8 placówek w sercu Górnego Śląska – Katowicach. Centrala firmy znajduje się przy Mickiewicza 8 i tam też można dokonywać hurtowej wymiany walut. Ponadto, przy Mickiewicza znajduje się jeszcze placówka pod numerem 6, kolejny kantor jest usytuowany w centrum Katowice Silesia. W centrum Silesia firma ma dwie lokalizacje. Następne lokalizacje są w galerii Galena i Libero, Supersam przy P. Skargi 6 i na placu Marii i Lecha Kaczyńskich. Obok wymiany w trybie stacjonarnym eKantorEuropa.pl prowadzi wymianę walut przez Internet, aby jej dokonać wystarczy się zarejestrować w serwisie i przelać wymagane środki. Realizacja następuje za pośrednictwem konta bankowego, co sprawia, że kantor nie pobiera prowizji od transakcji. Oferta jest skierowana zarówno do osób prywatnych jak i przedsiębiorców, a aktualny kurs dolara kantor Europa Katowice udostępnia na swoich stronach internetowych. 

 

Kantor Max Katowice

Kantor Katowice wymiana walut oraz aktualne kursy

(4) Kantor MAX Katowice | Facebook

Miejsce prowadzenia wymiany walut kantoru Max Katowice to ulica Stawowa 10. Firma działa od 1990 roku i oferuje wymianę wszystkich popularnych walut świata. Zaczynając w województwie śląskim, stopniowo firma rozrastając się otwierała placówki w innych miastach. Na stronie Internetowej firma prezentuje aktualne kursy, a z fanpage’u FB możemy wiele dowiedzieć się o rynkach finansowych i ich kierunkach rozwoju. Firma kieruje swoją ofertę głównie do indywidualnych klientów i zapewnia, że oferuje najlepsze stawki wymiany na terenie całego Śląska. Każdy z klientów może też skorzystać z cen hurtowych wymiany, jeśli tylko ta dotyczy wymiany powyżej 7 tys. PLN. Kantor też zajmuje się skupem wycofanych z obiegu banknotów, szczególnie franka szwajcarskiego, a pełna oferta w tym zakresie jest prezentowana na stronie www. Firma realizuje również błyskawiczne przekazy pieniężne przy współpracy z Western Union umożliwiając klientom przekazanie pieniędzy do dowolnego oddziału banku w Polsce jak i ponad 190 innych krajów. 

 

Kantor Katowice dworzec

Kantor Unimarex – Dworzec PKP KATOWICE wejście od strony pl. Andrzeja (business.site)

Kantor Unimarex wita przyjeżdżających na dworcu w Katowicach, ale też chętnie wymieni walutę mieszkańcom miasta. Kantor dla wielu z nich jest w wygodnej lokalizacji bowiem to Katowice – centrum miasta. Aby skorzystać z wymiany walut najlepiej wchodzić na dworzec od strony placu Andrzeja. Stali klienci przekazują, że cena Euro jaką oferuje kantor Unimarex Katowice jest lepsza niż ta oferowana przez kantor mieszczący się w głównej hali dworca. Kantor jest czynny przez 7 dni w tygodniu, co bardzo chwalą sobie klienci tej niewielkiej placówki. Kantor rozpoczął działalność w 2001 roku – jako jeden z niewielu kantor czynny 24h w mieście Katowice, jednak obecnie zaprasza klientów do godziny 17.00. Przy wymianie większej ilości gotówki klient ma dostępną opcję „poproś o wycenę” znajdującą się na stronie www. To wygodna forma przy szukaniu placówki, która oferuje najlepszy kurs wymiany. 

 

Kantor Tavex Katowice

Tavex – Złoto inwestycyjne, srebro, platyna, waluty ?

(5) Tavex | Facebook

Kantor Tavex Katowice to coś więcej niż tylko wymiana walut świata. Tavex to również wiodący, a być może i największy, dealer metali szlachetnych na terenie Europy. Firma istnieje od 30 lat i ma w swoim zespole około 50 pracowników na terenie Polski oraz składający się z blisko 260 osób zespół w innych europejskich krajach. Obok placówki w Katowicach na ulicy 3 Maja, firma zaprasza do swoich lokali we Wrocławiu, Gdyni i Warszawie. Zawiera się w nich milionowe transakcje na zakup i sprzedaż złota inwestycyjnego, srebra i platyny. Tavex to także wymiana ponad 60 walut całego świata realizowanych również jako natychmiastowe transfery pieniężne. Facebookowa strona firmy wprowadza klientów w świat finansów informując o inflacji, kursach, polityce monetarnej i trendach inwestowania. Na stronie internetowej firmy znajdziemy między innymi informację o kursach walut oraz wygodny kalkulator pozwalający obliczyć wynikową kwotę przy wpisaniu wartości waluty do wymiany. 

 

Kantor Grand Katowice

Kantory Katowice Grand ul. Adama Mickiewicza 22, +48 32 781 55 66

(5) Kantor Grand | Facebook

Klientom nieistniejącego już kantoru Katowice ul. Korfantego, chcemy polecić placówkę w pobliżu. Jest nią kantor Katowice ulica Mickiewicza 22. Kantor Grand to firma działająca od 10 lat i jest częścią sieci kantorów MAX, a swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Pracownicy kantoru Grant umieją w perfekcyjny sposób rozpoznać waluty świata, nawet te o mniejszej popularności i sprawić, że nie trafią do obiegu banknoty podrobione, bo każda z walut ma unikatowy wygląd, rodzaj zabezpieczeń, wielkość i materiał z jakiego została wykonana. Przy wymianie walut każdy z klientów kantoru Grant może liczyć więc na fachowość, a także dyskrecję przy wykonywaniu transakcji. Na stronie internetowej firmy są prezentowane aktualne kursy, a przy wymianie większej ilości gotówki jest możliwa negocjacja cen. Możliwe jest też zastosowanie cen hurtowych. Kantor jest czynny od poniedziałku do soboty od godziny 8.00 do 20.00 a w niedziele od 10.00 do 18.00. Zaletą dla osób zmotoryzowanych jest fakt, że bezpośrednio przed lokalem jest parking, dla klientów parkujących do 15 minut – bezpłatny. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ