Tablet 7 cali ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Dla wszystkich poszukujących dobrych i podręcznych tabletów przygotowaliśmy krótkie zestawienie dobrych urządzeń mobilnych o przekątnej 7 cali. Opisane przez nas produkty wybraliśmy na podstawie opinii zadowolonych Internautów. To oni wskazali Samsung Galaxy Tab A jako najlepszy sprzęt na rynku. Urządzenie ma wbudowany dysk o pojemności 8 GB, co pozwala na przechowywanie dużej ilości plików muzycznych, dokumentów tekstowych, a nawet filmów i gier. Sprzęt bez trudu łączy się z siecią Wi-Fi, więc możesz go używać w niemal wszystkich miejscach na świecie. RAM modelu to 1,56 GB, pozwala na komfortowe korzystanie z tabletu bez obaw zacinanie się czy awarie. Produkt wyróżnia się funkcjonalną, modną obudową, dlatego spodoba się on wszystkim konsumentom niezależnie od wieku. Dużym atutem urządzenia jest pojemna bateria, dzięki której możesz go używać przez długi czas. Użytkownik może podłączyć pamięć zewnętrzną microSD, która zwiększy pojemność modelu. W naszym rankingu znalazł się również sprzęt Lenovo Tab2 A7-10F. Jest to prosty w obsłudze tablet o ładnym designie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma 4-rdzeniowy procesor, który zapewnia wydajną pracę. Pamięć sprzętu to 8 GB, ale użytkownik może ją rozbudować przy pomocy karty microSD. Tablet ma wbudowane 2 aparaty o rozdzielczości 5.0 Mpix (tylny) i 2.0 Mpix (przedni). Wszystkie zdjęcia i filmy mają wysoką jakość i dobre nasycenie kolorów.

Wady

Obudowa sprzętu jest podatna na zarysowania. Z tego powodu zaleca się zakup futerału, który zapewni tabletowi bezpieczeństwo. Poza tym, jeśli model ma pomóc Ci w pracy, pamięć RAM 1,5 GB prawdopodobnie okaże się zbyt mała i produkt będzie się czasem zacinał.

Podsumowanie

Prezentowany tablet to bardzo funkcjonalny model, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Połączenie z Internetem odbywa się tylko przy pomocy sieci Wi-Fi. Model ma wydajną baterię o pojemności 4000 mAh, dlatego możesz na nim pracować przez kilka godzin. Obudowa jest bardzo wytrzymała.

Drugi wybór

Zalety

7-calowy ekran ma rozdzielczość 1024x600 dpi, dlatego właściciel może cieszyć się intensywnymi kolorami i wyraźnym obrazem. Wyświetlacz został tak wyprofilowany, aby nawet osoby patrzące na niego z boku, widziały, co się na nim dzieje. Pamięć modelu to 8 GB, więc możesz na nim przechowywać dużo plików muzycznych i tekstowych.

Wady

Pamięć RAM w tablecie wynosi tylko 1 GB, dlatego urządzenie nie zawsze będzie działało płynnie. Po uruchomieniu wielu wymagających aplikacji sprzęt może się zacinać. Poza tym produkt nie powinien być używany jako aparat, gdyż jakość wykonywanych zdjęć jest bardzo niska.

Podsumowanie

Jest to niewielki model o grubości 9,3 mm. Dzięki temu sprzęt zmieści się nawet do małej torebki. Urządzenie waży 269 g, dlatego nie stanowi obciążenia bagażu. Tablet ma bardzo wydajny, 4-rdzeniowy procesor, który sprawdzi się podczas oglądania filmów i grania w gry, bo zmniejsza opóźnienia w działaniu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie ma nowoczesny procesor graficzny Mali 400 MP2, który zapewnia wysoką jakość wyświetlanych obrazów. Użytkownik może łączyć się z Internetem przez Wi-Fi lub modem 3G. Wbudowana pamięć Flash ma 8 GB. W związku z tym tablet pomieści wiele danych o mapach i dodatkowych aplikacjach ułatwiających nawigację.

Wady

W urządzeniu zainstalowana jest duża liczba aplikacji (mapy krajów w Europie, asystent pasa ruchu, baza danych POI), które są bardzo energochłonne. Jeśli korzystasz z Internetu mobilnego, tablet szybko się rozładuje.

Podsumowanie

Urządzenie służy jako nawigacja GPS, gdyż ma wbudowaną aplikację Navitel Navigator. Po połączeniu z Internetem sprzęt pobiera dane o korkach, objazdach i najbliżej zlokalizowanych stacjach benzynowych i restauracjach. W modelu możemy umieścić 2 karty SIM, dlatego może on służyć również jako telefon.

 

 

Najlepsze tablety 7 cali w 2023 roku

 

W celu ułatwienia Ci zakupu przygotowaliśmy ranking tabletów 7 cali. Znajdziesz w nim opisy 5 urządzeń, które wybraliśmy z pomocą Internautów.

 

Samsung Galaxy Tab A

 

Prezentujemy 7-calowy tablet Samsung Galaxy Tab A, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Urządzenie ma stylową i wytrzymałą obudowę, która dobrze chroni znajdujące się w środku mechanizmy. Dużym atutem sprzętu jest pojemna bateria (4000 mAh), która pozwala na wielogodzinne korzystanie z tableta.

Prezentowany model ma wbudowany dysk o pojemności 8 GB. Użytkownik może go jednak rozbudować przy pomocy karty microSD (do 200 GB). Na tablecie możesz przechowywać dużą ilość plików muzycznych, dokumentów tekstowych w formacie PDF, a nawet filmów. Pamięć RAM to 1,5 GB. Model ma wbudowane 2 aparaty, których rozdzielczość wynosi 5.0 Mpix (tylny) i 2.0 Mpix (przedni). Sprzęt podłączysz do sieci Wi-Fi, więc w każdym miejscu na ziemi możesz korzystać z Internetu.

Tablet marki Samsung Galaxy cieszy się dużą popularnością wśród Internautów. Wiele osób jest zadowolonych z tego urządzenia ze względu na dużą pamięć, ładny design i wydajną pracę. Dzięki temu ze sprzętu mogą korzystać wszyscy konsumenci niezależnie od wieku i profesji.

 

 

 

 

Lenovo Tab2 A7-10F

 

Urządzenie, które cieszy się dużym uznaniem Internautów to Lenovo Tab2 A7-10F. Jest to nowoczesny model z 4-rdzeniowym procesorem MT8127 4×1.3 GHz. Dzięki takim parametrom ryzyko opóźnień w wyświetlaniu filmów lub gier jest zredukowane do minimum. Producent zapewnia, że konsument może korzystać z kilku aplikacji naraz. Rozdzielczość wyświetlacza to 1024×600 LED IPS. Charakteryzuje się on wyraźnymi i nasyconymi kolorami.

Ten 7-calowy sprzęt ma ekran szerokokątny. Dlatego możesz pokazywać wyświetlane filmy swoim znajomym, którzy stoją obok – obraz się nie zniekształca. Jest to bardzo mobilne urządzenie, gdyż jego grubość wynosi tylko 9,3 mm, a waga to 269 g. Całkowita pamięć wewnętrzna to 8 GB, więc przechowasz na tablecie wiele plików dźwiękowych, tekstowych oraz filmów i gier.

Opinie o tabletach 7 cali marki Lenovo są bardzo pozytywnie. Duża grupa konsumentów pochwaliła długi czas pracy baterii. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się podczas długich podróży. Model ma wbudowany moduł Bluetooth.

 

 

 

 

Navitel T500

 

Model Navitel T500 to dobry gatunkowo tablet z 7-calowym ekranem. Urządzenie ma wbudowaną aplikację Navitel Navigator, dlatego sprzęt może być używany jako nawigacja GPS w samochodzie. System operacyjny w tym modelu to Android 7.0.

Dużym atutem modelu jest funkcja Dual SIM, więc może on zastąpić Ci telefon. Poza tym po włożeniu odpowiedniej karty, użytkownik może korzystać z Internetu mobilnego, a nie tylko Wi-Fi. W urządzeniu użyto najnowocześniejszy procesor MTK 8321 Cortex – A7 Quad Core 1.3 GHz. Z tego powodu liczba opóźnień systemu przy kilku uruchomionych aplikacjach jest bliska zeru. Ponieważ produkt może być używany jako nawigator GPS, ma on zaawansowany procesor graficzny Mali 400 MP2. Zapewnia to wysoką jakość odtwarzanych obrazów. Wbudowana pamięć FLASH to 8 GB, jednak możesz ją rozbudować poprzez umieszczenie w slocie karty micro SD lub SDHC (do 32 GB).

Prezentowany sprzęt jest bardzo często chwalony przez kierowców. Urządzenie ma wbudowane mapy 45 krajów Europy, które są aktywne również w trybie offline. Internauci są szczególnie zadowoleni z polimerowej baterii o pojemności 2200 mAh.

 

 

 

 

Huawei MediaPad T3

 

Wielu Internautów jest zadowolonych z pracy tabletu Huawei MediaPad T3. Jest to eleganckie urządzenie z czarno-szarą obudową, którego ekran ma 7 cali. System operacyjny w sprzęcie to Android. Wiele osób jest zadowolonych z dużej pamięci wbudowanej liczącej 16 GB, co pozwala na przechowywanie sporej ilości danych. Pamięć RAM modelu to 1 GB. Wystarczy to, aby płynnie korzystać z urządzenia.

Połączenie z Internetem odbywa się tylko przy pomocy sieci Wi-Fi. Grubość modelu to 8,6 mm, a waga wynosi 245 g. Dużym atutem tabletu jest nowoczesny i bardzo mocny, 4-rdzeniowy procesor MediaTek. Dzięki niemu możesz korzystać z kilku aplikacji w tym samym czasie bez obaw o awarię. Konsumenci są zadowoleni z wykonania tabletu, gdyż aluminiowa obudowa została zaprojektowana z dużą dbałością o detale.

Jeśli zapoznasz się z opiniami o prezentowanym modelu, zobaczysz, że są one bardzo pochlebne. Można z nich wywnioskować, że tablet sprawdza się w wielu sytuacjach. Dzięki wydajnej baterii będzie on nam służył podczas długich podróży.

 

 

 

 

Overmax Livecore 7031

 

Model Overmax Livecore 7031 to dobry i tani tablet 7 cali. Prezentowany sprzęt cechuje się ładnym designem oraz ma wytrzymałą obudowę. Dzięki temu urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu podczas przenoszenia go w torebce.

System operacyjny w tym produkcie to Android 4.4. W celu korzystania z Internetu trzeba połączyć się z siecią Wi-Fi, gdyż sprzęt nie ma funkcji 3G. Dysk wewnętrzny liczy 8 GB, dlatego przechowasz na nim wiele cennych dokumentów, filmów, gier lub plików muzycznych. Z kolei pamięć RAM to 512 MB, dlatego możesz używać do 3 aplikacji na raz. Uruchomienie większej ilości programów może spowodować zawieszenie urządzenia. Tablet ma 2 kamery, a 4-rdzeniowy procesor gwarantuje szybką reakcję na komendy i płynną pracę modelu.

Prezentowane urządzenie jest często chwalone przez konsumentów. Produkt ma wbudowany, nowoczesny procesor, który bez trudu poradzi sobie z kilkoma zadaniami naraz. Użytkownik może skorzystać ze złącza OTG i podłączyć tablet do dysku zewnętrznego, gdy zabraknie mu pamięci.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki tablet 7-cali kupić?

 

Tablet zapewnia nam wygodny dostęp do Internetu niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Dla wielu osób to bardziej praktyczne urządzenie niż laptop, ponieważ jest mniejszy a niemal tak samo funkcjonalny. Jeżeli ciekawi Cię, jaki tablet 7-calowy wybrać, sprawdź umieszczone w tym poradniku wskazówki. Zebraliśmy wiele cennych informacji pozwalających uniknąć rozczarowania zakupem.

Ekran

Urządzenia z 7-calowym ekranem mają kompaktowe wymiary i są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Tak niewielki sprzęt można zabrać ze sobą w podróż lub używać go w drodze do pracy. Wyświetlacz o wielkości 7 cali jest na tyle duży, że możemy swobodnie czytać e-booki, przeglądać strony internetowe lub oglądać pliki wideo. Musimy jednak zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, gdyż to od niej zależy jakość obrazu. W przypadku tego typu sprzętów najczęściej jest to: 1024 pikseli x 600 pikseli.

 

System operacyjny

Szukając tabletu, większość konsumentów sprawdza system operacyjny urządzenia. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć: Android, iOS oraz Windows. Większość sprzętów ma fabrycznie wgrany system i nie możemy go zmienić, o czym musimy pamiętać. Od rodzaju oprogramowania może zależeć łatwość obsługi produktu, a więc także to, jaki tablet 7-calowy jest najlepszy w użytkowaniu. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu z systemem, który dobrze znamy.

 

Procesor

Procesor to ważny element budowy nie tylko tabletów, ale też smartfonów i innych sprzętów. To on wpływa na szybkość i płynność działania urządzenia. Aby zainstalowane aplikacje czy przeglądane pliki nie zacinały się, potrzebujemy modelu z procesorem posiadającym minimum 4 rdzenie (w zależności od marki może to być Intel Atom, Qualcomm Snapdragon czy Samsung Exynos).

 

Pamięć operacyjna

O płynności działania tabletu decyduje nie tylko sam procesor, ale i pamięć operacyjna, której pojemność zwykle wynosi od 512 MB do 2 GB. Takie parametry w zupełności wystarczą, aby móc oglądać filmy lub przeglądać serwisy internetowe bez narzekania na ciągłe zacinanie się urządzenia.

 

Wbudowany dysk

Robiąc zakupy warto sprawdzić pojemność wbudowanego dysku. To da nam pewność, że sprzęt umożliwi nam instalację wszystkich, niezbędnych aplikacji. Standardowo tablety mogą pomieścić do 8 GB, czasem 16 GB danych. Jeżeli wybierzemy model z czytnikiem kart SD, będziemy mogli rozszerzyć jego pamięć.

 

Aparat fotograficzny

Urządzenie wyposażone w aparat fotograficzny umożliwia nam prowadzenie rozmów wideo, a także uwiecznianie ciekawych momentów i miejsc. Jakość wykonywanych zdjęć będzie bardzo dobra, pod warunkiem, że wybierzemy tablet z aparatem o dużej rozdzielczości. Za minimum uznaje się 2 Mpix. Co ważne, większość modeli ma dwie kamery – jedna znajduje się z przodu, a druga z tyłu obudowy. Tylny aparat zwykle ma większą rozdzielczość, która może wynosić ponad 5 Mpix.

 

Wymiary i waga

Sprzęt z 7-calowym ekranem jest na tyle niewielki, że mieści się do torebki czy plecaka. Obudowa tego typu tabletów jest stosunkowo cienka, dlatego nie powinniśmy narzekać na to, że urządzenie niewygodnie się trzyma. Istotne są jednak nie tylko wymiary tabletu, ale i jego waga, która nie powinna przekraczać 0,5 kg.

 

Czas pracy baterii

Sposób, w jaki korzystamy z urządzenia wpływa na czas pracy baterii. Oglądanie filmów czy prowadzenie długich rozmów przyczynia się do konieczności częstego podłączania tabletu do ładowarki, co np. w czasie podróży jest niemal niemożliwe. Średni czas pracy baterii określony przez producenta pozwala nam wywnioskować, czy dany sprzęt jest dla nas odpowiedni. Przeważnie 7-calowe tablety wyposażone są w akumulator o pojemności od 2000 mAh do ponad 4000 mAh.

 

Wi-Fi

Przenośne sprzęty kupowane są po to, aby w dowolnym miejscu móc korzystać z Internetu. Co prawda każdy tablet powinien być wyposażony w moduł Wi-Fi, jednak zawsze warto się upewnić, czy dany model go ma. Obecnie najczęściej wykorzystywanym standardem jest Wi-Fi 802.11b/g i Wi-Fi 802.11n, przy czym ten drugi jest bardziej zaawansowany, co gwarantuje szybsze pobieranie plików czy buforowanie filmów.

Złącza

Podstawowe złącza, jakie powinien mieć produkt to porty USB pozwalające na podłączenie aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3 lub innego sprzętu. Najlepszy tablet 7-cali ma też gniazdo jack 3,5 mm umożliwiające podłączenie słuchawek. Przydatne może okazać się ponadto złącze HDMI, z pomocą którego obraz z tabletu można wyświetlić na ekranie telewizora.

 

Moduł GPS

Ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na zakup profesjonalnej nawigacji samochodowej, do wyznaczania trasy podróży często wykorzystywane są sprzęty mobilne. Aby móc omijać korki, potrzebujemy modelu z modułem GPS, który może pracować on-line lub off-line. Dzięki takiemu produktowi będziemy na bieżąco otrzymywać powiadomienia dotyczące niebezpieczeństw czy fotoradarów na drodze.

 

Tablety 7-cali w dobrych cenach

Proste tablety z niewielką pamięcią operacyjną i bez zaawansowanych technologii kosztują do 300 zł. Model z lepszymi parametrami to wydatek 500 zł lub więcej, choć z pewnością okaże się bardziej praktycznym sprzętem. Pamiętajmy, że o cenie tego typu produktów decyduje nie tylko rodzaj procesora, system operacyjny czy pojemność dysku, ale też marka.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ