Ranking 10 najlepszych telefonów z klapką w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Telefon z klapką – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Telefony z klapką, po krótkim okresie stagnacji zyskują stale nowych użytkowników. Tradycją stało się już, że ich użytkownikami są osoby, które nie oczekują funkcjonalności smartfona, a wręcz przeciwnie. Telefon z klapka to model spełniający podstawową, łatwą w obsłudze intuicyjnej, funkcję komunikacyjną. Takim modelem jest myPhone Tango, ceniony za prostotę obsługi i bardzo niską wagę wynoszącą 108 g. Duży tekst na głównym wyświetlaczu o rozdzielczości 1600×1200 px oraz łatwe w użyciu, czytelne przyciski sprawiają, że aparat stał się użyteczny dla osób z nieco słabszym wzrokiem. Aparatem równie chętnie kupowanym jest Alcatel 30.25. Duże wygodne przyciski i czytelny ekran decydują, że jest on postrzegany jako model o łatwej obsłudze. 

10 najlepszych telefonów z klapką. Opinie w 2024 roku

 

Telefony z klapką wciąż cieszą się popularnością u sporej części użytkowników. Zatem postanowiliśmy przygotować ranking telefonów z klapką składający się z modeli polecanych przez samych użytkowników. Jeśli i Ty szukasz telefonu dla siebie lub kogoś bliskiego warto przejrzeć poniższe opinie. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten telefon z klapką, wyposażony w 2 ekrany obsługuje 2 karty SIM. Mamy tu także aparat 2 Mpx, port na dodatkową kartę pamięci oraz szereg opcji dodatkowych. Za pomocą telefonu można korzystać z Internetu 2G.

Wady

Według użytkowników bateria 900 mAh nie jest tak wytrzymała, jak pisze o tym producent. Trzeba ją często ładować, nawet jeśli telefon nie jest intensywnie użytkowany.

Podsumowanie

Telefon obok funkcji komunikacyjnej za pomocą rozmowy, SMS-a, MMS-a czy widomości e-mail, pozwala na użytkowanie radia, odtwarzacza mp3, kalendarza i budzika. Szybkie połączenie SOS za pomocą jednego przycisku daje poczucie bezpieczeństwa starszemu użytkownikowi.

Drugi wybór

Zalety

Niebieski kolor obudowy, wyraźnie odczuwalne pod palcami przyciski klawiatury i czytelny kolorowy wyświetlacz, to cechy, które przyciągnęły nie jednego właściciela tego aparatu. Za jego pomocą również posłuchamy muzyki, czy wykonamy zdjęcia.

Wady

Sprzęt nie pozwala na połączenie z Internetem, zatem nie można za jego pomocą obsłużyć skrzynki mailowej, ani sprawdzić wiadomości w sieci.

Podsumowanie

Obok głównej funkcjonalności, jaką jest rozmowa telefoniczna, a także przesyłanie wiadomości SMS i MMS, jest to telefon pozwalający na słuchanie muzyki, oglądania i nagrywania filmów, a także robienia zdjęć. Sprzęt wyposażono w możliwość obsługi dodatkowej karty pamięci.

Rozważ też

Zalety

Aparat ten charakteryzuje mała waga wynosząca 78 g. 2,4 calowy ekran, 0,3 Mpix aparat fotograficzny, pamięć 0,5 GB z możliwością rozszerzenie do 32 GB i obsługa dwóch kart SIM to kolejne zalety telefonu.

Wady

Model nie ma możliwości ustawień dzwonka. Nie da się ani wybrać rodzaju sygnału, ani jego głośności, to spore utrudnienie dla osób, które mają słabszy słuch, lub przyzwyczaiły się do konkretnego dźwięku i nie chcą go zmieniać.

Podsumowanie

Istnienie przycisku SOS czyni telefon użytecznym dla seniora. Sprzęt ponadto pozwala na robienie zdjęć, przeglądanie multimediów, odsłuchiwanie nagrań, a także prowadzenie kalendarza czy za pomocą dyktafonu rejestrowania zdarzeń.

 

1. Telefon dla Seniora z Klapką myPhone Tango

 

Miłośników telefonu z klapka chcemy zainteresowanych modelem najwyżej ocenianym przez użytkowników. Jest nim telefon dla seniora z klapką myPhone Tango. Model ten został zaopatrzony w 2 duże ekrany o przekątnej 2,4’’ ekran główny i 1,77’’ ekran zewnętrzny, na którym użytkownik odczyta informacje o nadchodzących połączeniach. Prostota obsługi jest tu wspierana dobrą funkcjonalnością.

MyPhone Tango obsługuje 2 karty SIM, a także ma dodatkowy slot do karty microSD. Za pomocą aparatu połączymy się z Internetem 3G, wykonamy zdjęcia aparatem o czułości 2.0 Mpx, a także posłuchamy radia, odtwarzacza mp3 czy zapanujemy nad prawidłowym zarządzaniem czasem za pomocą dostępnego kalendarza. Ten telefon komórkowy z klapką został wyposażony w funkcjonalny przycisk SOS pozwalający na wysłanie wiadomości lub połączenie się z wcześniej zaprogramowanym numerem za pomocą jednego przycisku.

Użytkownicy szczególnie zadowoleni są z czytelnej klawiatury i dużych czcionek na wyświetlaczu pozwalających łatwo odczytać zapisane treści, ale też z możliwości przesyłania zdjęć i innych plików multimedialnych za pomocą Bluetooth. 

 

 

 

 

2. Telefon Komórkowy z Klapką Alcatel 30.25

 

Alcatel, firma działająca w telefonii komórkowej od jej początków, oferuje telefon komórkowy z klapką Alcatel 30.25 o wymiarach zewnętrznych 16,9 x 55,4 x 106 mm oraz wadze 108 g. Telefon Alcatel z klapką został wyposażony w technologię Bluetooth 2.1, aparat fotograficzny 2 Mpix, odtwarzacz audio i video, radio oraz takie funkcjonalności jak kalendarz czy budzik.

Producent podaje, że akumulator litowo-jonowy 970 mAh pozwala na maksymalnie 5,5 godzin prowadzenia rozmów, a czas czuwania aparatu wynosi 280 godzin. Użytkowników model ten ujął pięknym niebieskim kolorem obudowy i czytelnym, kolorowym wyświetlaczem rozdzielczości 320 x 240 px, a także menu w języku polskim. Uwagę użytkowników też zwrócił fakt wyposażenia telefonu w poręczne światełko latarki LED.

Producent udziela na swój produkt 24 miesięcznej gwarancji, a pudełko obok aparatu i ładowarki zawiera także zestaw słuchawkowy. Dla wielu użytkowników również ma znaczenie, że telefon z klapką, posiadający duży wyświetlacz wyposażono też w czytnik kart pamięci i możliwość wyposażenia urządzenia w kartę pamięci do 32 GB.

 

 

 

 

3. Telefon z Klapką Maxcom Comfort MM818

 

Odpowiedni telefon dla seniora z klapką może też być Maxcom Comfort MM818. Jego wymiary to: Grubość 14 mm, szerokość 52 mm, wysokość 102 mm, waga wynosi 78 g. Użytkownik w tym modelu ma do dyspozycji takie funkcje i aplikacje jak: Alarm, latarka, dyktafon, kalkulator, SMS i tryb głośnomówiący.

Ponadto producent zainstalował w swoim produkcie przycisk alarmowy SOS, pozwalający za jego naciśnięciem połączenie się z zaprogramowanym numerem. Aparat fotograficzny tylny pozwoli na robienie zdjęć o rozdzielczości 0,3 Mpix, a multimedia obsługują zarówno przeglądanie zdjęć jak i filmów, można też włączyć odtwarzanie audio. Wyświetlacz telefonu ma przekątną 2,4 cala i rozdzielczość na poziomie 240 x 320 pix.

Użytkownik może dodać do sprzętu kartę pamięci o 32 GB pojemności, a także druga kartę SIM, bowiem telefon Maxcom z klapką obsługuje dwie karty. Pojemność akumulatora litowo – jonowego 750 mAh pozwala na czuwanie telefonu przez 300 godzin albo prowadzenie nieprzerwanych rozmów przez 5 godzin. 

 

 

 

 

4. Telefon z Klapką Nokia 2720 Flip

 

Telefon z klapką Nokia 2720 Flip jest wyposażony w 2 wyświetlacze: 2,8 cala o rozdzielczości 320 x 240 px oraz zewnętrzny o wielkości 1,3 cala i rozdzielczości 240 x 240 px. Do tego telefon Nokia z klapką oferuje pamięć RAM 512 MB i pamięć wbudowaną 4 GB, którą można rozszerzyć o kartę pamięci do maksymalnej wielkości 32 GB. Bateria sprzętu, 1500 mAh pojemności pozwala na czuwanie telefonu do 700 godzin (przy wykorzystaniu dual SIM – 435 godzin) lub maksymalnie 14 godzin rozmów.

Ponadto model ten został wyposażony w takie technologie jak Bluetooth, Wi-Fi i GPS, a istnienie zwłaszcza tych dwóch ostatnich w modelach tej klasy nie jest oczywiste, tym bardziej, że sprzęt obsługuje sieci 3G i 4G LTE.

Ponadto na uwagę zasługuje wmontowany przycisk SOS, który pozwoli w razie potrzeby seniorowi wezwać pomoc. Funkcjonalność telefonu rozszerza wbudowany aparat 2 Mpx z możliwością wykorzystania przy robieniu zdjęć lampy błyskowej. Dla użytkowników natomiast istotnym okazało się też to, że sprzęt jest wytrzymały i niewielki – mieści się w najmniejszej torebce. 

 

 

 

 

5. Telefon z Klapką Emporia Glam V34

 

Emporia Glam V34 to telefon komórkowy dla seniora z klapką, którego wymiary kształtują się następująco: Wysokość 106 mm, szerokość 51 mm, grubość 18 mm, waga telefonu wynosi 92 g. Bateria Li-Ion 3.7V 1020 mAh zapewnia maksymalnie 8 godzin nieprzerwanie prowadzonych rozmów, bądź 350 godzin czuwania.

Telefon wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cale i rozdzielczości 240 x 320 px. Obok prowadzenia rozmów, telefon pozwala na przesyłanie wiadomości SMS i MMS. Wyposażono go też w aparat fotograficzny 2 Mpix, komunikację Bluetooth, a także takie opcje jak alarm, kalendarz i kalkulator. Mamy tu również 3 klawisze funkcyjne, które można dowolnie zaprogramować. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie sprzętu w głośne dzwonki, więc ustawienie odpowiedniego, słyszalnego dla seniora nie będzie stanowiło problemu.

Podobnie jest z dopasowaniem wielkości czcionki – użytkownik ma możliwość ustawienia jej parametrów. Osoby, które są użytkownikami Emporia Glam V34 chwalą jego łatwe i intuicyjne użytkowanie, a także niewielką wagę i rozmiary. 

 

 

 

 

6. Telefon z Klapką Motorola RAZR2 V8

 

Telefon z klapką Motorola RAZR2 V8 to model, który swoim wyglądem i wyposażeniem doskonale nadaje się na prezent. Ma on niepowtarzalny złoto-czarny kolor i jest zapakowany w etui ochronne i trwałe pudełko. Do urządzenia dołączono kabel USB, ładowarkę, wspomniane już etui, ściereczkę z mikrofibry i zwijacz słuchawek.

Bateria 770 mAh zapewnia długie czuwanie sprzętu, a brak simlocka pozwala na użycie w każdej z sieci. Telefon Motorola z klapką wyposażono w system operacyjny Linux i może on obsłużyć sieci 2G. Wymiary telefonu 103 x 53 x 12 mm i waga 117 g czynią z niego bardzo poręczne narzędzie do komunikowania się, co ułatwia również kolorowy wyświetlacz 2,2 cali o rozdzielczości 240 x 320 px.

Miłośnicy fotografii z zadowoleniem przyjmą informację, że Motorola RAZR2 V8 pozwala też na uwiecznianie ważnych chwil za pomocą aparatu fotograficznego 2 Mpx. Użytkownicy tego aparatu chwalą sobie szczególnie prostotę obsługi i wielozadaniowość telefonu. Według nich to dobry telefon za rozsądną cenę. 

 

 

 

 

7. Telefon komórkowy z ekranem Emporia FlipBasic F220

 

Czarny zgrabny telefon Emporia FlipBasic F220 o wewnętrznej pamięci 16 MB ma wymiary wysokość: 96 mm, szerokość 49 mm i głębokość 17 mm. Bateria Li-ion 1020 mAH starcza tu na 3,6 godzin rozmów. Telefon został wyposażony w kolorowy ekran o wielkości 2,2 cala, dzięki czemu wyświetlane informacje są dobrze czytelne. Urządzenie jest przeznaczone dla osób, które pragną używać je głównie do telefonowania.

Mamy tu dużą klawiaturę z wyraźnie oddzielonymi od siebie przyciskami, które ułatwiają pisanie SMS-a. Telefon pomieści do 200 kontaktów, oraz pięć w przycisku alarmowym, po którego przyciśnięciu aparat automatycznie wybierze po kolei każdy z numerów aż uzyska połączenie. Osobom starszym może to pomóc w poczuciu bezpieczeństwa, że w razie zasłabnięcia bliscy zostaną zaalarmowani.

Gdy telefon zostanie złożony, chronione są jego przyciski oraz ekran przed przypadkowym użyciem, a także uszkodzeniem. W tym kształcie telefon za pomocą diod LED informuje swojego właściciela o nadejściu SMS-a, nieodebranego połączenia, czy słabej baterii. Użytkownicy tego modelu chwalą jego prostotę obsługi oraz dużą, czytelną klawiaturę.

Telefon komórkowy z klapką Emporia FlipBasic F220 ma przekątną ekranu 2,2 cali. Model waży 89 g i ma baterię o pojemności 1020 mAh.

 

 

 

 

8. Telefon komórkowy Alcatel 20.51

 

Nasz ranking telefonów komórkowych z klapką kontynuujemy srebrnym modelem Alcatel 20.51 o prostej i intuicyjnej obsłudze. Klapka tu pełni funkcję odbierającą i kończącą połączenie, poprzez jej rozłożenie lub zamknięcie. Kolorowy wyświetlacz o wielkości 2,4 cale i rozdzielczości 320 x 240 pikseli wyświetla wyraźną, dużą czcionkę, a cały aparat ma wymiary 105,7 x 52,5 x 17,25 mm.

Producent wyposażył swój produkt również w pamięć RAM 8MB,  aparat fotograficzny 2 MPx, Bluetooth i możliwość łączenia z Internetem. Mamy tu również czytnik kart pamięci, który może obsłużyć karty do wielkości 32 GB. Bateria Li-Ion o pojemności 750 mAh pozwala na 2400 min rozmów i 200 godzin czuwania aparatu po pełnym jego naładowaniu.

Klapka doskonale zabezpiecza klawiaturę przed przypadkowym użyciem, a także chroni ekran przed zarysowaniami. Telefon, ze względu na duże, wygodne przyciski jest dedykowany osobom starszym. I tak też w swoich opiniach definiują go użytkownicy, dodając, że jego obsługa jest prosta, a ustawienie zarówno głośności rozmowy, jak i dzwonka proste w regulacji.

Telefon komórkowy z klapką Alcatel 20.51 ma aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Przekątna ekranu wynosi 2,4 cali. Model waży 96 g.

 

 

 

 

9. Telefon komórkowy Maxcom MM822BB 

 

Maxcom MM822BB, to jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie telefonów z klapką. Kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2,2 cale i rozdzielczości 176 x 220 wyświetla 65 tysięcy kolorów. Mamy tu zainstalowaną kartę pamięci o pojemności 16 GB. Telefon może nawiązać transmisję danych GPRS, skorzystać z technologii Bluetooth, albo zostać uruchomiony w trybie głośnomówiącym.

Dołączony aparat o rozdzielczości 0.3 MPix pozwala również na nagrywanie i odtwarzanie filmów. Natomiast odtwarzacz audio pracuje w dwóch formatach AMR i WAV. Dodatkowo model ten pokazuje aktualną godzinę, a także obsługuje wiadomości SMS i MMS, a jego książka telefoniczna pomieści 300 kontaktów. Wymiary tego modelu mają wysokość 97 mm, szerokość 49,5 mm oraz głębokość 17 mm.

A akumulator Litowo – Jonowy o pojemności 80 mAh pozwala na 4 godziny rozmów. Opinie o telefonach komórkowych z klapką Maxcom MM822BB przekazują, że jego dużą zaletą jest operowanie klapką przy rozpoczynaniu i kończeniu połączenia, bez użycia jakiegokolwiek przycisku. A podstawka do ładowania rozwiązuje problem trafienia małą wtyczką do gniazda ładowania w telefonie.

Maxcom MM822BB to telefon komórkowy z klapką ma przekątną ekranu równą 2,2 cali. Model ma wbudowany aparat o rozdzielczości 0,3 Mpix.

 

 

 

 

10. Telefon myPhone Hammer BOW+

 

Szukasz wytrzymałego telefonu komórkowego z klapką? Polecamy Ci model myPhone Hammer BOW+. Do jego produkcji wykorzystano wytrzymałe materiały. Obudowa ma klasę szczelności IP68. Komórka jest polecana szczególnie dla pracowników fizycznych.

Telefon komórkowy ma przekątną ekranu równą 2,4 cali, a pamięć wewnętrzna wynosi 64 MB. Wbudowany aparat ma rozdzielczość 2 Mpix. Model ma dwa wyświetlacze. Jeden znajduje się na klapie. Wyświetlane są na nim informacje na temat daty, godziny, stanu baterii czy nieodebranych połączeń. Telefon może obsługiwać jednocześnie 2 karty SIM. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i duże, czytelne przyciski.

Spora grupa osób, które kupiły myPhone Hammer BOW+, jest zadowolona z podjętej decyzji. Komórka ma intuicyjne menu. Można ją ładować na dwa sposoby – przy pomocy zwykłego kabla bądź specjalnej stacji. Model jest wytrzymały, płynnie działa i mieści się nawet w niedużej kieszeni.

Telefon komórkowy z klapką myPhone Hammer BOW+ ma przekątną ekranu równą 2,4 cali. Pamięć wewnętrzna modelu to 64 MB.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telefon z klapką kupić?

 

Wydawałoby się, że rynek został całkowicie zdominowany przez smartfony, jednak jak się okazuje jest to głównie moda młodszych użytkowników. Jak się okazuje cały czas istnieje rynek podaży i popytu na telefony komórkowe z klapką i urządzenia te również nie oparły się postępowi technologicznemu, więc nie pozostają w tyle. 

Opinie o telefonach z klapką i trochę historii

Pojawiły się za sprawą firmy Motorola, która wypuściła w latach 90 XX wieku telefon Motorola starTAC. Składana konstrukcja zyskała wielu użytkowników, co sprawiło, że zainteresowali się nią inni producenci: Nokia i Sony Ericsson. W procesie rozwoju zaczęto instalować w nich 2 wyświetlacze: Zewnętrzny i wewnętrzny, co stosuje się do dziś. Obecne telefony nieco różnią się od tych z lat 90 ubiegłego wieku, są wyposażone w kolorowy wyświetlacz (jeden albo dwa) i inne niedostępne w latach dziewięćdziesiątych technologie. Na przykład telefon dotykowy z klapką wówczas nieosiągalny – obecnie obsługa dotykiem możliwa jest w wielu modelach.  Zatem postęp technologiczny sprawia, że bez problemu kupimy obecnie dobry i tani telefon z klapką. 

 

Jaki telefon z klapką wybrać i kto będzie z niego zadowolony?

Telefony z klapką są adresowane do konkretnej grupy odbiorców. Przede wszystkim są to osoby, niezależnie od ich wieku, którym nie zależy na korzystaniu z wielu technologii, a telefon ma głównie służyć do wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomość SMS. Zatem jeśli na co dzień nie korzystasz z Internetu – może to być urządzenie dla Ciebie.

Kolejna grupa odbiorców to te osoby, które potrzebują telefonu, ale mają ograniczony budżet. Najlepszy telefon z klapką będzie zawsze tańszy od nawet średniej klasy smartfona. A wiele z modeli z klapką pozwala też na dostęp do Internetu, przesyłanie maili czy obsługę GPS. 

Dużą grupą odbiorców telefonów z klapką są seniorzy. Dzieje się tak, ponieważ są oni również mniej wymagającą grupą pod względem technologii w jaką aparat telefoniczny będzie wyposażony. Dlatego też wiele telefonów z klapką zostało wyposażonych w duże, czytelne przyciski, możliwość ustawienia czcionki na większą i dużej głośności dzwonka. Takie działania producentów sprawiły, że dobry telefon z klapką często kojarzy się użytkownikom jako ten przeznaczony dla seniora. 

Jednak nie są one dedykowane jedynie tej grupie społecznej. Test telefonów z klapką wykazał, że lubią je też osoby, które potrzebują telefonu o długim okresie czuwania i sprawności, a także ze względu na trudne warunki w jakich telefon użytkują, w których lepiej sprawdza się model z zasłoniętym ekranem. 

 

Jaki jest najlepszy telefon z klapką?

Na tak postawione pytanie odpowiedzieć nie jest łatwo. Bowiem dla jednej osoby będzie to istnienie głośnego dzwonka czy dużej klawiatury, a dla innego użytkownika małe wymiary telefonu, czy jego długie „trzymanie” prądu.  Zatem zamiast wskazywać najlepszy model, skupimy się na funkcjach jakie w modelach z klapką są możliwe. 

Technologia

Jak już wyżej wspomnieliśmy telefony od lat 90. ubiegłego wieku przeszły sporą metamorfozę. Najbardziej widoczne jest to, gdy spojrzymy na ekran. Początkowo czarno-biały, teraz zawiera 256 kolorów wyświetlacza, co pozwala na przegląd multimediów, a także wygodę obsługi. Ekran, w zależności od modelu charakteryzuje różna rozdzielczość, średnio jest to 320 x 240 px, ale można kupić model i z wyższą i niższą rozdzielczością. 

Dla użytkowników, którzy wybrali taki model ze względów ekonomicznych będzie istotnym jakie funkcje wybrany sprzęt oferuje.  Tu trzeba bardzo starannie czytać opisy funkcjonalności, bo duża część modeli nie oferuje dostępu do Internetu czy GPS, często też producent wyposaża sprzęt w własny system operacyjny, który nie pozwala na jakiekolwiek aktualizacje.  Ale można też na rynku dostać telefon z klapką z systemem android, a nawet z ekranem dotykowym. Zatem jeśli zależy nam na dostępie do Internetu, trzeba wybrać sprzęt, który na to pozwala. Są na rynku aparaty z klapka, które obsługują sieć 2D, 3D i 4D LTE z możliwością udostępniania sieci. 

Jeśli szukamy telefonu do użytku przez seniora, to bardziej istotne od najnowszej technologii będzie intuicyjny sposób obsługi, możliwość ustawienia dużej czcionki czy głośnych dzwonków. Dla seniora też wymyślono przycisk SOS, który można zaprogramować do połączenia się z konkretnym numerem.

 

Telefony z klapką w dobrych cenach

Jak już zostało wspomniane, zakup telefonu z klapką to znakomicie mniejszy wydatek niż przy zakupie smartfona. Najtańsze modele kupimy już za niewiele więcej niż 100 zł. Najczęściej jednak spotkamy aparaty za cenę 200 – 300 zł, co nie znaczy, że nie możemy znaleźć na rynku topowych modeli za cenę na przykład 600 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ