Ranking 6 najlepszych transmiterów Bluetooth w 2023 

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Transmiter Bluetooth – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Twój samochód ma starą wersję radia. Irytuje Cię, że nie możesz odtworzyć w nim muzyki z telefonu? Powinieneś zaopatrzyć się w specjalne urządzenie umożliwiające odtwarzanie muzyki z zewnętrznych źródeł. Pierwszą propozycją jest Baseus transmiter FM Bluetooth z ładowarką. Produkt, pomimo niewielkich rozmiarów jest bardzo funkcjonalny. Pozwoli Ci nie tylko odtworzyć ulubioną muzykę, ale także naładować rozładowany tablet, czy też telefon. Kolejną, równie często polecaną przez kupujących propozycją jest odbiornik, nadajnik Bluetooth 5.0 USB Jack 3,5 mm. Urządzenie sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale także w sprzęcie stereo lub telewizorze.

6 najlepszych transmiterów Bluetooth. Opinie w 2023 roku 

 

Poniżej zamieszczono ranking transmiterów Bluetooth. Zawarliśmy w nim produkty, które są najczęściej polecane przez konsumentów i cieszą się ich pozytywną opinią. Według kupujących modele, które znalazły się w naszym zestawieniu, wyróżniają się trwałością oraz efektywnością działania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Transmiter składa się z wyświetlacza LED, na którym mamy możliwość m.in. sprawdzić częstotliwość lub napięcie w zapalniczce. Pod wyświetlaczem znajdują się dwa przyciski umożliwiające zmianę utworu (do przodu, do tyłu). Pomiędzy nimi usytuowany jest jeden większy, służący do odbierania połączeń lub regulacji głośności. Urządzenie ma wbudowany czytnik kart micro SD.

Wady

Część użytkowników twierdzi, że podczas łączności bezprzewodowej urządzenia z innym odbiornikiem słychać irytujące szumy. Problem znika po połączeniu przy pomocy kabla USB.

Podsumowanie

Produkt wyposażony jest w dwa porty USB oraz pojedynczy czytnik kart micro SD. W górnej części urządzenia znajduje się panel sterowania (3 przyciski oraz wyświetlacz LED).

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma możliwość dwukierunkowej pracy, jako odbiornik, oraz jako nadajnik. Najczęściej wykorzystuje się go w samochodach, sprzęcie stereo oraz telewizorze. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Jest mały, dlatego bez problemu możesz go wziąć ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcesz.

Wady

Kabel łączący odbiornik z nadajnikiem jest cienki. Podczas niewłaściwego użytkowania często się załamuje, co powoduje zniszczenie.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażono w diody LED. Składa się ze złącza minijack oraz USB. Informują one o etapie pracy (wyświetlanie się dwóch kolorów oraz miganie). Całkowita długość kabla wynosi 1 m.

Rozważ też

Zalety

Transmiter służy do przesyłania muzyki z urządzenia wyposażonego w Bluetooth oraz z kart pamięci na głośniki radia samochodowego. Istnieje także możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych przy pomocy urządzenia. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu mikrofonowi oraz algorytmowi odpowiedzialnemu za redukcję echa.

Wady

Początkujący użytkownicy mogą mieć problem z obsługą urządzenia. Część z nich nie wie do końca, na czym polega działanie prezentowanego produktu, oraz do czego on służy.

Podsumowanie

Model wyposażono w dwa porty USB oraz jeden typu C. Pod nimi znajduje się wyświetlacz LED, oraz przyciski odpowiedzialne za sterowanie urządzeniem. Produkt może obsługiwać formaty: MP3, WAV, FLAC, WMA, APE.

 

Transmiter FM Bluetooth

 

1. Baseus Transmiter FM Bluetooth ładowarka MP3 2xUSB

 

Transmiter FM Bluetooth jest małym, przenośnym oraz wielofunkcyjnym urządzeniem służącym do ładowania telefonów komórkowych, tabletów, odtwarzania muzyki z telefonu, pendrive lub karty microSD, lub innego urządzenia, które wyposażono w nadajnik Bluetooth. W jego górnej części znajduje się wyświetlacz LED oraz przyciski służące do sterowania.

Czytnik kart microSD daje nam możliwość odtwarzania muzyki w samochodzie bez potrzeby zajmowania portów ładujących. Prezentowany model wyposażono także w dwa porty USB, umożliwiające ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Zastosowanie inteligentnego prądu wyjściowego pomaga w dostosowywaniu prądu do potrzeb ładowanego telefonu/tabletu, nie powodując w nim zbędnych zniszczeń.

Opinie o transferach Bluetooth są bardzo pozytywne. Podobnie jest w przypadku opisywanego przez nas modelu. Transmiter FM Bluetooth oprócz możliwości odtwarzania muzyki z innych urządzeń oferuje nam także możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu mikrofonowi, który eliminuje echo oraz szum w trakcie trwania rozmowy.

 

 

 

 

Nadajnik Bluetooth jack

 

2. Odbiornik, Nadajnik Bluetooth 5.0 USB Jack 3,5mm 

 

Nadajnik Bluetooth z wejściem jack jest urządzeniem, które wykorzystywane jest do przesyłania dźwięku w samochodach, sprzęcie stereo oraz telewizorze. Model ma postać 1 m kabla, z końcówką USB oraz minijack. Dzięki niewielkim rozmiarom bez większego problemu możesz zabierać go ze sobą do pracy, szkoły, a nawet w podróże. 

Nadajnik Bluetooth daje użytkownikowi dwukierunkową możliwość pracy nie tylko jako nadajnik, ale także w formie odbiornika. Prosta budowa sprawia, że produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Nie ma żadnych skomplikowanych przycisków, jedynie diody sygnalizujące etap wykonywanej pracy (dwa kolory oraz miganie).

Konsumenci twierdzą, że prezentowany model to dobry transmiter Bluetooth. Pozytywne opinie możemy zawdzięczać głównie niewielkim rozmiarom urządzenia, które wyeliminuje Twoje problemy z brakiem modułu Bluetooth w telewizorze, czy radiu samochodowym. Interfejs Bluetooth 5.0 gwarantuje najszybszy przesył plików bez wystąpienia jakichkolwiek strat powodujących spadek jakości dźwięku.

 

 

 

 

Transmiter Bluetooth do samochodu

 

3. Ładowarka Rock B301 Transmiter Bluetooth FM 2xUSB USB-C Typ C 36W

 

Zastanawiasz się, czy transmiter Bluetooth do samochodu to inwestycja, która wyeliminuje Twoje problemy z brakiem modułu Bluetooth umożliwiającego m.in. prowadzenie rozmów telefonicznych oraz odtwarzanie muzyki z telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego?

Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Wszystkie polecenia wydajemy za pomocą trzech przycisków znajdujących się na panelu sterującym. Dwa z nich odpowiadają za przechodzenie dalej lub wracanie do poprzedniego utworu, natomiast trzeci z nich służy do odbierania rozmów, czy wybierania ostatnio dzwoniącego numeru. 

Test transmiterów Bluetooth wykazał, że prezentowany model, dzięki systemowi służącemu do zarządzania energią, może dopasować do ładowanego urządzenia optymalny prąd. Dzięki temu możemy uniknąć psucia się oraz nadmiernego przegrzania się urządzenia. Ponadto produkt zaprojektowano w taki sposób, aby pasował do większości wersji gniazd znajdującej się w aucie zapalniczki.

 

 

 

 

Transmiter Bluetooth AUX

 

4. Odbiornik dzwięku Bluetooth AUX Mini-Jack 01070 

 

Transmiter Bluetooth AUX Mini-Jack 01070 to odbiornik dźwięku przy pomocy Bluetooth. Za jego pomocą możesz odtwarzać muzykę z telefonu na urządzeniu, które wyposażone jest w gniazdo AUX (minijack). Można go np. podłączyć do radia samochodowego, telewizora lub odbiornika stereo. Obsługa transmitera jest bardzo prosta, dlatego każdy bez problemu powinien sobie z tym poradzić.

Ten dobry i tani transmiter Bluetooth wyposażono we wbudowany akumulator. Naładować go możemy przy pomocy portu micro USB. Kabel potrzebny do naładowania baterii dołączony jest do zestawu. Nadajnik Bluetooth do TV jest mały i lekki, waży jedynie 0,2 kg, dlatego zawsze możemy go mieć przy sobie.

Kierowcy samochodów, których radio nie ma funkcji odtwarzania muzyki z telefonu przy pomocy Bluetooth, chętnie decydują się na zakup opisywanego urządzenia. Oprócz funkcji odtwarzania muzyki bardzo pomocna jest także funkcja prowadzenia rozmów telefonicznych. 

 

 

 

 

Transmiter Bluetooth Xiaomi

 

5. Ładowarka, Transmiter FM Bluetooth Xiaomi ROIDMI 3S

 

Gadżetem, który przyda się każdemu kierowcy, jest transmiter Bluetooth Xiaomi. Produkt umożliwia szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, a także słuchanie muzyki. Dzięki niemu nawet w starszych modelach samochodów mamy możliwość cieszenia się z odtwarzania znajdującej się na naszym telefonie ulubionej muzyki.

Nadajnik Bluetooth wyposażono w dwa wejścia USB, umożliwiające jednoczesne oraz bardzo szybkie (nawet 2 razy szybsze, niż w przypadku innych dostępnych ładowarek samochodowych) ładowanie dwóch urządzeń. Xiaomi ROIDMI 3S jest kompatybilne z większością obecnie znajdujących się na rynku aut.

Kupujący chętnie decydują się na zakup modelu, ponieważ producent daje gwarancję, że urządzenie będzie pasowało do każdej znajdującej się w autach zapalniczki. Jest to możliwe dzięki większej końcówce, którą może dopasować się do każdego gniazda. Podczas ładowania telefonu możemy mieć pewność, że nie ulegnie on zniszczeniu, ani przegrzaniu.

 

 

 

 

Transmiter audio Bluetooth

 

6. Transmiter FM Elmak Savio TR11W

 

Transmiter audio Bluetooth FM Elmak Savio TR11W to bezprzewodowe urządzenie, które łączy w sobie cechy nadajnika oraz odbiornika Bluetooth. Umożliwia przesyłanie muzyki z telefonu do radia samochodu, a także prowadzenie rozmów w funkcji głośnomówiącej. 

Transmiter Bluetooth wyposażony w jack do słuchawek jest chętnie kupowany przez konsumentów. Wiele osób decyduje się na zakup urządzenia ze względu na wygodę oraz łatwość obsługi. Z boku znajduje się panel sterowania, za pomocą którego możemy zmieniać muzykę, a także odbierać telefon, oddzwonić na ostatni numer i prowadzić rozmowy telefoniczne. Czas pracy prezentowanego modelu na pełnej baterii wynosi 3 h, a okres pełnego naładowania 30 min. 

Transmiter samochodowy Bluetooth działa na daleki dystans, bo aż do 15 m. Produkt wyposażono w jedno wejście USB, z tego względu mamy możliwość ładowania jednego urządzenia. Do zestawu dołączono bezprzewodowy adapter audio, metalowy adapter jack, kabel ładowania oraz kabel jack.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki transmiter Bluetooth kupić?

 

Transmitery Bluetooth to małe gadżety do samochodu. Za ich pomocą możemy odtwarzać muzykę z telefonu w autach, które nie są wyposażone w moduł Bluetooth. Z tego względu, że nadal wielu kierowców korzysta ze starych odbiorników, które mają możliwość odtwarzania muzyki jedynie z płyt CD, a czasem nawet kaset magnetofonowych, urządzenie jest bardzo przydatne. Transmiter pomimo niewielkich rozmiarów jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem. Oferuje nam bardzo wiele możliwości. Oprócz odtwarzania muzyki za jego pomocą możemy także naładować telefon komórkowy oraz przeprowadzić rozmowę telefoniczną. Osoby, które zdecydują się na zakup urządzenia, często zadają sobie pytanie, jaki jest najlepszy transmiter Bluetooth? W odpowiedzi na pytanie stworzyliśmy poradnik, w którym przedstawiliśmy zasady działania produktu oraz omówiliśmy aspekty, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na jego zakup.

Jak uruchomić transformer Bluetooth?

Mechanizm działania transmitera Bluetooth jest bardzo prosty. Uruchomienie urządzenia zajmuje ok. kilku sekund. Na telefonie komórkowym, z którym chcemy sparować nadajnik, należy zainstalować odpowiednią dla danego nadajnika aplikację. Następnie włączamy ‘Bluetooth’ i przechodzimy do procesu parowania obu urządzeń. Podłączamy transmiter do gniazda zapalniczki w naszym aucie. W aplikacji oraz radiu naszego samochodu wybieramy wolną częstotliwość. Ważne jest to, aby na obu urządzeniach była ona taka sama. Kiedy już wykonamy wszystkie wykonane kroki, możemy swobodnie odtwarzać muzykę. 

 

Do czego służy to urządzenie?

Transmiter Bluetooth to bardzo funkcjonalne urządzenie. Można wykorzystać go jako łącze umożliwiające podłączenie radia samochodowego ze smartfonem. Jest to dobra opcja dla miłośników muzyki. Stare odbiorniki radiowe umożliwiają często jedynie odsłuchiwanie muzyki, która aktualnie jest puszczana na poszczególnych stacjach radiowych lub przy pomocy płyt CD, lub kaset. Nośnik Bluetooth umożliwi nam odtworzenie dowolnej muzyki, jaka znajduje się na naszym telefonie. Możemy przewijać oraz cofać utwory, kiedy tylko chcemy. Często produkty te mają także możliwość sterowania w menu za pomocą własnego głosu. Jest to bardzo przydatne, szczególnie podczas jazdy. Dodatkowo nośnik Bluetooth daje także możliwość ładowania urządzeń komórkowych oraz tabletów. Transmiter może także stanowić pewnego rodzaju GPS. Otwierając na telefonie odpowiednią aplikację, za jego pomocą możemy odsłuchać nawigacji. 

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu?

Wiele osób zastanawia się, jaki transmiter Bluetooth kupić? Dla niektórych pytanie to jest kłopotliwe, dla innych nie. Kupując nadajnik Bluetooth, warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak:

♦ Jakość dźwięku – jest jednym z najbardziej kluczowych parametrów, na który powinniśmy zwracać uwagę. Uruchamiając dobrej jakości urządzenie, nie powinniśmy słyszeć żadnych szmerów ani szumów. Z nośnika powinien płynąć czysty, płynny dźwięk.

♦ Zasięg – dobry transmiter Bluetooth nie powinien tracić zasięgu w momencie przenoszenia go z miejsca na miejsce. Na rynku możemy kupić modele, których zasięg sięga nawet 10 m, czy 15 m.

♦ Zasilanie – w przypadku samochodów osobowych zasilanie urządzenia powinno wynosić maksymalnie 12 V. Decydując się na zakup urządzenia do samochodu ciężarowego, warto kupić nieco droższe modele, o napięciu 24 V.  

♦ Wyświetlacz LCD – element jest bardzo pomocny i znacznie zwiększa komfort użytkowania urządzenia w trakcie podróżowania. Na ekranie możemy znaleźć informacje dotyczące wyświetlanych plików audio.

♦ Pilot – jest to element, który często znajduje się w zestawie wraz z transmiterem. Ułatwia szybkie oraz wygodne sterowanie urządzeniem. Część nadajników Bluetooth wyposażonych jest w panel sterowania znajdujący się na górnej części urządzenia. Zwykle są to trzy przyciski, dwa z nich służą do zmiany muzyki, a trzeci do odbierania połączeń telefonicznych.

♦ Slot na kartę SD – jest to miejsce, w którym możemy umieścić miniaturową kartę, na której znajduje się cała nasza biblioteka ulubionych utworów muzycznych.

♦ Moduł Bluetooth – służy do bezprzewodowego przesyłania utworów muzycznych, np. z telefonu komórkowego do odbiornika radiowego samochodu.

♦ Gniazdo USB – to miejsce, do którego możemy podłączyć kabel USB prowadzony od telefonu lub tabletu i go naładować. Istnieje także możliwość podłączenia w tym miejscu pendrive. Transmitery Bluetooth zazwyczaj wyposażone są od 1 do 2 wejść USB. 

Podobnie jak przed zakupem innych urządzeń electronicznych, także kupując transmiter Bluetooth, warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi parametrami, które są szczególnie istotne dla produktów przeznaczonych do samochodów. 

Transmiter Bluetooth w dobrych cenach

Transmitery Bluetooth nie należą do najdroższych gadżetów. Produkty można kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży urządzeń elektronicznych. Istnieje możliwość kupna przedmiotów stacjonarnie oraz przez Internet. Zakupy stacjonarne często okazują się bardzo czasochłonne. Do kas zwykle są kolejki, a na ulicach korki. Wybierając drugą formę, czyli dokonywanie zakupów przez Internet, zaoszczędzimy nie tylko trochę pieniędzy, ale także będziemy mogli w spokoju, bez presji czasu i innych klientów wybrać produkt. Wiele osób korzysta także ze wtyczek oferujących cashback (zwrot części gotówki za dokonane zakupy) oraz kuponów rabatowych. Ceny transmiterów Bluetooth zaczynają się od kwoty 10 zł i wynoszą maksymalnie 80 – 90 zł. Nadajniki w postaci kabla, zakończonego odpowiednimi końcówkami kosztują ok. 20 zł. Najdroższe okazują się modele wyposażone w wyświetlacz LED. Ich ceny zaczynają się od 50 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć transmiter Bluetooth?

Działanie transmitera Bluetooth nie jest skomplikowane. Nie tylko budowa, ale także jego funkcjonowanie jest bardzo proste. Samo uruchomienie urządzenia wynosi ok. kilku sekund. Jeżeli chcemy odtwarzać muzykę w naszym samochodzie z telefonu komórkowego, musimy zainstalować specjalną aplikację, która jest przeznaczona do danego modelu transmitera. Kiedy już będziemy mieli aplikację na swoim telefonie, włączamy ‘Bluetooth’ i wyszukujemy urządzenie, z którym chcemy się sparować. Nośnik wkładamy do gniazda zapalniczki, a następnie wyszukujemy wolną częstotliwość. Ważne jest to, aby oba urządzenia miały taką samą. Kiedy już wszystko jest gotowe, włączamy muzykę i możemy cieszyć się, słuchając ulubionych utworów podczas podróży.

 

P2: Co to jest transmiter Bluetooth?

Transmiter Bluetooth jest małym urządzeniem przenośnym. Urządzenia wykorzystywane są głównie do starszych modeli samochodów, gdzie nie ma modułu Bluetooth. W ich przypadku istnieje jedynie możliwość odtwarzania muzyki z radia lub z płyt CD oraz kaset. Dzięki transmiterowi możemy odtwarzać muzykę z telefonu w samochodzie. Wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację na urządzenie zewnętrzne (telefon lub tablet), włożyć transmiter do znajdującej się w pojeździe zapalniczki i możemy cieszyć się ulubioną muzyką podczas dłuższych podróży, a także w drodze do pracy oraz szkoły.

P3: Gdzie kupić transmiter Bluetooth?

Transmiter Bluetooth, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne, możemy zakupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży sprzętu RTV. Zakupy w sklepach możemy dokonywać stacjonarnie oraz przez Internet. Podczas zakupów w sklepach stacjonarnych możemy skorzystać z porady pracującego w danym sklepie doradcy, który posiada specjalistyczną wiedzę na temat sprzedawanych produktów. W przypadku sklepów internetowych warto skorzystać z różnego rodzaju poradników oraz rankingów urządzeń. Tam z pewnością znajdziemy modele, które są najchętniej kupowane oraz najbardziej polecane przez kupujących. Dodatkowo robiąc zakupy w sklepach internetowych, możemy korzystać z kuponów rabatowych oraz wtyczek oferujących cashback, czyli zwrot części gotówki za dokonane zakupy.

 

P4: Jak działa transmiter Bluetooth?

Obawiasz się kupić transmiter Bluetooth, ponieważ nigdy nie miałeś do czynienia z tego typu urządzeniem i martwisz się, że nie będziesz umiał się nim posługiwać? Nośnik Bluetooth jest bardzo prostym urządzeniem. Jego obsługa nie jest skomplikowana. Podłączenie urządzenia do radia samochodowego nie powinno nikomu sprawić problemu. Wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację na telefon komórkowy, a następnie sparować ze sobą oba urządzenia. Kiedy włączymy muzykę, zaczyna się ona wydobywać z głośników naszego samochodu. Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, nie powinniśmy słyszeć żadnych szmerów. Przy pomocy transmitera możemy także ładować urządzenia elektroniczne, takie jak telefon komórkowy. Jest to możliwe dzięki gniazdom USB, w które wyposażone jest urządzenie. 

 

P5: Jak sparować nadajnik Bluetooth ze słuchawkami?

Połączenie ze sobą nadajnika Bluetooth ze słuchawkami nie jest skomplikowanym procesem. Na początku podłączamy nadajnik Bluetooth do naszych słuchawek. Następnie bierzemy telefon komórkowy i włączamy Bluetooth. Na nadajniku przyciskamy guzik włączania i przytrzymujemy go przez kilka sekund, do momentu, w którym dioda LED zacznie migać na niebiesko i czerwono naprzemiennie. Po chwili smartfon powinien wyszukać nowe urządzenie. Klikamy ‘sparuj’ i od tego momentu możemy wybierać piosenki, które będą odtwarzane na naszych słuchawkach. Za pomocą transmitera możemy sterować głośnością oraz przewijać muzykę do przodu i do tyłu. Jeżeli nasze słuchawki mają wbudowany mikrofon, istnieje także możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ