Ranking 10 najlepszych zestawów głośnomówiących w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Zestaw głośnomówiący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Bluetooth Xblitz X1000 to zestaw głośnomówiący, który jest najchętniej wybierany przez konsumentów w 2024 roku. Skąd właściwie to wiemy? Taki wniosek nasunął się nam po przeanalizowaniu setek opinii, a także trendów zakupowych w tym konkretnym segmencie rynku. Wspomniane urządzenie wyróżnia się wyjątkowo czystym dźwiękiem oraz łatwą obsługą. Jest ono idealne dla kierowców, którzy za kierownicą spędzają wiele godzin, ponieważ dzięki niemu można uniknąć mandatu za rozmawianie przez telefon w czasie jazdy. Gwarantuje ono do 16 godzin rozmów i funkcję automatycznego parowania z 2 telefonami. Wiemy jednak, że ten produkt może nie przypaść wszystkim do gustu lub nie spełniać oczekiwań. Dlatego wyłoniliśmy drugi zestaw głośnomówiący, czyli Transmiter Samochodowy DexXer. Jego największą zaletą jest to, że posłuży w samochodach niewyposażonych w Bluetooth czy wejście USB w samochodzie. Ponadto pozwala on nie tylko na prowadzenie rozmów, ale też m.in. słuchanie muzyki ze smartfonu, a nawet jego ładowanie.

10 najlepszych zestawów głośnomówiących. Opinie w 2024 roku

 

Nasz ranking zestawów głośnomówiących ma na celu pokazanie Ci produktów, które zasługują na szczególną uwagę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zestaw głośnomówiący Bluetooth Xblitz X1000 to doskonałe narzędzie do prowadzenia wygodnych, bezprzewodowych rozmów. Pracuje on zgodnie z technologią Bluetooth i ma zasięg do 10 metrów. Urządzenie zapewnia czysty i wyraźny dźwięk i ma wbudowaną funkcję redukcji szumów.

Wady

Ten zestaw umożliwia podłączenie maksymalnie dwóch telefonów, ale jeśli są one w tym samym czasie w samochodzie, nie zawsze będą one prawidłowo podłączone. Aby móc używać obu, należy zrestartować zestaw.

Podsumowanie

Zestaw głośnomówiący Bluetooth Xblitz X1000 to idealny wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku oraz wygodę. Jest on bardzo łatwy w instalacji i może być używany zarówno podczas rozmów, jak i słuchania muzyki. Głośnik posiada wygodne, ergonomiczne uchwyty i jest wyposażony w wyraźny, wysokiej jakości mikrofon.

Drugi wybór

Zalety

Transmiter samochodowy DexXer oferuje kompleksowe rozwiązania do transmisji dźwięku w samochodzie, ma łatwy w użyciu wyświetlacz dotykowy, technologię Bluetooth do bezprzewodowych połączeń z innymi urządzeniami, pozwala na wygodne odtwarzanie muzyki z telefonu lub odtwarzacza MP3.

Wady

Transmiter nie współpracuje prawidłowo z zapalniczką w samochodzie, jest za luźny, dlatego nawet niewielki ruch może spowodować wyłączenie go i skasowanie ustawień.To bardzo niekomfortowe w użyciu.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia bezprzewodowe połączenie telefonu z głośnikiem samochodowym, dzięki czemu można wygodnie rozmawiać przez telefon lub słuchać muzyki. Transmiter jest łatwy w instalacji i posiada wyświetlacz LED z informacjami o połączeniu i stanie baterii. Urządzenie jest również wyposażone w port USB do ładowania telefonu lub innego sprzętu.

Rozważ też

Zalety

To urządzenie ma zakres częstotliwości 87,5 - 108 MHz, funkcję Bluetooth z DSP i CVC oraz obsługę kart pamięci microSD o pojemności od 1G do 32G. Formaty muzyczne, jakie obsługuje to MP3, WMA i WAV, a pasmo przenoszenia wynosi 20Hz-15Khz. Wersja Bluetooth to 5.0+EDR, a odległość mikrofonu zapewniająca dobrą słyszalność to 0,5-2 m.

Wady

Według słów użytkowników model ten nie najlepiej spisuje się podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. W zestawie głośnomówiącym słychać liczne trzaski i zakłócenia.

Podsumowanie

Zakres częstotliwości od 87,5 do 108 MHz jest wystarczający do odbioru wielu stacji, a funkcja Bluetooth DSP i CVC jest dostępna do bezproblemowej komunikacji z innymi urządzeniami. Obsługa kart pamięci microSD i 1G-32G pozwala na szybkie i łatwe przechowywanie plików muzycznych, a formaty MP3, WMA i WAV to wsparcie dla wielu plików audio.

 

Zestaw głośnomówiący Bluetooth

 

1. Zestaw Głośnomówiący Bluetooth Xblitz X1000

 

Zestaw głośnomówiący Bluetooth Xblitz X1000 to wygodne i komfortowe rozwiązanie do prowadzenia rozmów w jakości HD. Zapewnia on łączność za pomocą technologii Bluetooth 4.1 oraz moc dwóch głośników 3 W każdy. Maksymalny czas rozmów to aż 16 h, a maksymalny czas czuwania to 1200 h. Zasięg transmisji wynosi 10 m. Zestaw głośnomówiący Bluetooth oferuje także regulację głośności oraz redukcję szumów.

Dołączona ładowarka samochodowa i litowo-jonowa bateria o pojemności 1300 mAh umożliwiają długie godziny nieprzerwanej i komfortowej rozmowy. Sprzęt ma przyjemny wygląd w postaci czarnego, kompaktowego urządzenia o wysokości 89 mm, szerokości 26 mm i głębokości 125 mm oraz wadze 153 g. Automatyczne parowanie i możliwość podłączenia dwóch telefonów w połączeniu z automatycznym startem sprawiają, że zestaw głośnomówiący Bluetooth Xblitz X1000 jest świetnym wyborem dla każdego.

Test zestawów głośnomówiących Bluetooth Xblitz X1000 pokazuje, że zapewnia on do 10 m zasięgu transmisji. 

 

Zalety

Długi czas pracy: Maksymalny czas rozmów to aż 16 h, a maksymalny czas czuwania to 1200 h.

Łatwe mocowanie: Opinie o zestawach głośnomówiących przekazują, że jego mocowanie jest proste i wygodne dzięki wyposażeniu w klips.

Ładowarka samochodowa: Dołączona ładowarka samochodowa pozwala na łatwe i wygodne użytkowanie.

Wysoka jakość dźwięku: Rozmowy w jakości HD są możliwe dzięki dwóm głośnikom o mocy 3 W każdy.

Automatyczne parowanie: Ten dobry zestaw głośnomówiący wyposażono w automatyczne parowanie ułatwiające początek pracy z zestawem.

 

Wady

Podłączenie 2 telefonów: Zestaw umożliwia podłączenie 2 telefonów, jednak jeśli ona znajdą się w aucie w tym samym czasie nie zawsze zostaną oba podłączone. Aby tak się stało zestaw wymaga restartu.

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący z wyświetlaczem

 

2. Zestaw Głośnomówiący / Transmiter Samochodowy DexXer

 

Transmiter FM DexXer to wielofunkcyjny zestaw głośnomówiący z ładowarką i woltomierzem, przeznaczony do samochodów z radiem, które nie posiadają wejścia USB ani funkcji Bluetooth. Urządzenie wkłada się bezpośrednio do gniazda zapalniczki samochodu. Posiada ono wbudowany, czuły mikrofon, dzięki któremu rozmowę będzie można usłyszeć w głośnikach Twojego samochodu.

Transmiter DexXer odtwarza muzykę z telefonu poprzez moduł Bluetooth 5.0, a także z pendrive czy karty SD. Urządzenie posiada wyświetlacz LCD, który wskaże aktualną częstotliwość nadawania sygnału, a nawet pokaże, dzięki funkcji woltomierza, aktualne napięcie akumulatora. Posiada ono także dwa porty USB 5V 2.1A, które służą do ładowania urządzeń mobilnych oraz do odczytu danych z urządzeń magazynujących.

Transmiter DexXer, zestaw głośnomówiący z wyświetlaczem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć swoje urządzenia z samochodowym radiem. 

 

Zalety

Łatwa instalacja: Transmiter FM oferuje łatwy w użyciu sposób na podłączenie i dostrojenie, a wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów przez głośniki samochodu. 

Ładowanie urządzeń: Dwa porty USB służą nie tylko do odczytu danych z urządzeń przenośnych, ale także jako ładowarka dla urządzeń mobilnych. 

Przejrzysty wyświetlacz: 1.3 calowy wyświetlacz LCD pozwala na precyzyjne odczytanie aktualnej częstotliwości nadawania sygnału. 

Moduł Bluetooth: Moduł Bluetooth 5.0 pozwala na komfortowy odtwarzanie muzyki z telefonu.

Funkcja woltomierza: Transmiter wyświetli aktualne napięcie akumulatora dzięki funkcji woltomierza. 

 

Wady

Funkcjonalność.: Transmiter jest mało funkcjonalny, ponieważ nie pasuje idealnie do zapalniczki w samochodzie, ma duży luz, co powoduje, że wystarczy niewielki ruch, aby się wyłączył, i skasował ustawienia. Ponadto, po podłączeniu kabla do gniazda zapalniczki i wpięciu go do telefonu, transmiter u niejednego klienta nie odtwarza muzyki – wyświetla komunikat o braku podłączenia.

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu

 

3. Zestaw Głośnomówiący / Transmiter FM Bluetooth 5.0 USB Wielofunkcyjny 8w1

 

Transmiter FM Bluetooth 5.0 USB wielofunkcyjny 8w1 to wygodne i przydatne urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się muzyką podczas jazdy, połączyć się z telefonem poprzez Bluetooth, jak również zasilać urządzenia mobilne. Jego wbudowany mikrofon i kompatybilność z technologią DSP i CVC zapewniają doskonałą jakość rozmów. Ten dobry i tani zestaw głośnomówiący posiada zasięg do 10 metrów, zakres częstotliwości 87,5-108 MHz oraz SNR>60 dB.

Dodatkowo zestaw głośnomówiący do auta posiada dwa porty USB: 5V/2.4A i Quick Charge 3.0 5V/3A MAX. Urządzenie można zamontować za pomocą zaczepu do zamocowania na klatce wentylacji lub na kokpicie auta, a jego wyświetlacz wskaże aktualną częstotliwość nadawania sygnału. Transmiter FM Bluetooth 5.0 USB wielofunkcyjny 8w1 to praktycznie rozwiązanie pozwalające na odtwarzanie muzyki oraz prowadzenie rozmów w czasie jazdy.

Transmiter FM Bluetooth 5.0 USB posiada dwa wyjścia USB umożliwiające szybkie ładowanie urządzeń. Może on służyć jako urządzenie do odtwarzania muzyki, zestaw głośnomówiący do samochodu, pozwala też na ładowanie urządzeń przez USB.

 

Zalety

Wielofunkcyjny: Transmiter oferuje szereg funkcji, takich jak Bluetooth, DSP, CVC, odtwarzanie muzyki itp.

Zestaw głośnomówiący: Urządzenie może również pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego.

Wysoka jakość dźwięku: Wysoki poziom SNR (60dB) oraz pasmo przenoszenia (20Hz-15Khz) gwarantują wysoką jakość dźwięku.

Obsługa kart pamięci: Transmiter obsługuje karty pamięci o pojemności od 1G do 32G.

Długi przewód: Sprzęt jest wyposażony w 110 cm przewód ułatwiający jego instalację.

 

Wady

Jakość rozmów telefonicznych: Jak przekazują użytkownicy, prowadzenie rozmów telefonicznych jest trudne. Zazwyczaj występują trzaski, głos jest bardzo słabo słyszalny i przerywany. 

 

 

 

 

Bezprzewodowy zestaw głośnomówiący

 

4. Zestaw Głośnomówiący Bezprzewodowy Jabra Głośnik Speak 510

 

Jabra Speak 510 to doskonale zaprojektowany głośnik przenośny, idealny do prowadzenia rozmów konferencyjnych. Jego mikrofon dookólny i głośnik o wysokiej mocy zapewniają krystalicznie czysty dźwięk, dzięki czemu wszyscy uczestnicy spotkania będą słyszalni. Jest kompatybilny ze wszystkimi platformami UC i wyposażony w program Jabra PC Suite umożliwiający zdalną obsługę połączeń. Jego zwarty kształt i etui podróżne ułatwiają transport i używanie.

Ten bezprzewodowy zestaw głośnomówiący posiada wersję Bluetooth 3.0, jest wyposażony w funkcję przesyłania muzyki oraz wyciszenia mikrofonu. Ma 12-miesięczną gwarancję producenta. Jabra Speak 510 to doskonałe narzędzie do tworzenia produktywnych spotkań i zwiększenia wydajności.

Najlepsze zestawy głośnomówiące są zaopatrzone w szereg dodatkowych funkcjonalności, taki jest właśnie Jabra Speak 510, służący również do łączenia konferencji czy słuchania muzyki.

 

Zalety

Konfiguracja: Zestaw Jabra Speak 510 jest łatwy w konfiguracji, dzięki przyciskom szybkiego dostępu. Użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech trybów: muzyka, konferencja i mono. 

Kontrola: Zestaw Jabra Speak 510 jest wyposażony w przyciski sterowania, dzięki którym użytkownik może kontrolować połączenia, głośność i  ma dostęp do funkcji ogólnych. 

Prosty w obsłudze: Dzięki prosto zaprojektowanym przyciskom użytkownicy mogą łatwo i szybko zarządzać spotkaniami. Przyciski służą do włączania/wyłączania mikrofonu, wyciszania połączeń, regulacji poziomu głośności, wyłączania głośnika i łączenia się z konferencjami.

Wytrzymały akumulator: Zestaw Jabra Speak 510 jest wyposażony w wytrzymały akumulator, który może wytrzymać nawet 14 godzin rozmów i zapewnia wiele godzin ciągłej pracy. 

Cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP): Jabra głośnik Speak 510 posiada cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) dla wyciszenia szumów i wyraźniejszych rozmów. 

 

Wady

Słyszalność: Według testujących ten sprzęt, mikrofon urządzenia nie jest w stanie zebrać głosu osób siedzących na dystans 2 metrów od mikrofonu, a również siedząc bliżej trzeba mówić głośno i wyraźnie, aby być słyszanym.

 

 

 

 

Xblitz zestaw głośnomówiący

 

5. Zestaw głośnomówiący / Transmiter FM Xblitz X300 Pro

 

Xblitz X300 PRO to profesjonalny zestaw głośnomówiący z transmiterem FM, wzbogacony o najnowocześniejsze technologie. Szybki Quick Charge 3.0 pozwala naładować akumulatorek o pojemności 2750 mAh w rekordowym czasie 30 minut. Interfejs bluetooth w wersji 4.2 gwarantuje najwyższą jakość transferu danych pomiędzy urządzeniem a smartfonem. Podwójne wejście USB oznacza, że nie ma problemu z błędnym podłączeniem wtyczki do gniazda USB.

Kolejnym atutem jest wbudowany mikrofon, zapewniający komfortowe prowadzenie rozmów w czasie jazdy. Aby urozmaicić podróż, użytkownik może skorzystać z funkcji transmitera FM, pozwalającego słuchać ulubionych stacji radiowych. X300 PRO to także futurystyczny design i załączona dokumentacja w języku polskim. Xblitz zestaw głośnomówiący objęty jest 24 miesięczną gwarancją. Niezmiernie ciekawym rozwiązaniem jest czytnik kart pamięci i wyświetlacz. 

Zestaw głośnomówiący Xblitz X300 PRO jest doskonałym uzupełnieniem każdego kokpitu samochodowego. Sprawdźmy jego atuty.

 

Zalety

Quick Charge 3.0: Transmiter FM Xblitz X300 Pro jest wyposażony w porażająco szybki Quick Charge w wersji 3.0, co pozwala naładować akumulatorek o pojemności 2750 mAh do ponad 70% pojemności w rekordowe 30 minut. 

Bluetooth 4.2: Xblitz X300 PRO posiada interfejs Bluetooth w wersji 4.2, zapewniający najwyższą jakość transferu danych. 

Podwójne wejścia USB: Xblitz X300 PRO oferuje dwa podwójne wejścia USB, które zapewniają łatwe i bezproblemowe podłączenie wtyczki do gniazda USB. 

Regulacja głośności: Produkt posiada regulację głośności dla wygodnego dostosowania poziomu dźwięku do preferencji użytkownika. 

Wyświetlacz: W jego wyposażeniu znalazł się również wyświetlacz, który umożliwia odczyt aktualnego stanu urządzenia. 

 

Wady

Zasięg Bluetooth: Instrukcja obsługi mówi, że urządzenie ma zasięg 10 m, niestety w praktyce zasięg ten wynosi zaledwie 5 m.

 

 

 

 

6. Zestaw głośnomówiący Jabra Drive Bluetooth 100-49000001-60

 

Jabra Bluetooth Drive 100-49000001- 60 to zestaw głośnomówiący Bluetooth, który idealnie nadaje się do samochodu. Wyróżnia się on niezwykle łatwą i mało skomplikowaną obsługą, dzięki czemu można skupić się na prowadzeniu auta. Dedykowane przyciski sterowania sprawiają, że zawsze można wybrać opcję, która akurat najbardziej nas interesuje.

Urządzenie to poprzez głosowe komunikaty może poinformować użytkownika o zbyt niskim poziomie baterii czy stanie połączenia. Jego charakterystyczną cechą jest niezwykle czysty dźwięk oraz naturalne brzmienie głosu, które jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii o nazwie DSP. Ponadto zapewnia ono do 20 godzin rozmów, jak również do 30 dni działania w trybie czuwania.

Konsumenci uważają, że ten zestaw głośnomówiący jest naprawdę godny polecenia. W opiniach na jego temat najczęściej wymienianą zaletą jest możliwość przesyłania muzyki, a także wskazówek GPS. Daje on bardzo wyraźny dźwięk i zawsze można swobodnie rozmawiać przez telefon, trzymając jednocześnie obie ręce na kierownicy, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Jabra Drive to zestaw głośnomówiący do samochodu. Model ma wymiary: 10,4 cm x 5,6 cm x 1,8 cm, a jego waga jest równa 100 g.

 

Zalety

Zasilanie: Urządzenie jest zasilane akumulatorowo. Baterię można ładować za pomocą ładowarki samochodowej lub kabla USB. Konsumenci zapewniają, że akumulator jest wytrzymały i umożliwia prowadzenie rozmów przez długi czas.

Prosta obsługa: Zestaw głośnomówiący jest łatwy w obsłudze. Wybór ustawień zajmuje dosłownie kilka chwil. Klawisze są podświetlane, co jest dużym udogodnieniem, szczególnie jeśli podróżujemy samochodem wieczorem.

Jakość rozmów: Model zapewnia czysty, a przy tym naturalnie brzmiący dźwięk. Jest to możliwe dzięki zastosowanej technologii DPS. Eliminuje ona szumy i pozwala pozbyć się echa.

Montaż: Instalacja sprzętu jest łatwa i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Zestaw głośnomówiący jest podłączany do osłony przeciwsłonecznej.

Wykonanie: Urządzenie zrobiono z wytrzymałych, a przy tym lekkich tworzyw. Sprzęt nie jest podatny na zarysowania.

 

Wady

Problemy ze sparowaniem: Pojedyncze osoby wskazują, że miały problem z poprawnym sparowaniem urządzenia za swoim smartfonem. Bez tego korzystanie ze sprzętu jest niemożliwe.

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do telefonu

 

7. Zestaw głośnomówiący Poly Sync 20 USB-A

 

Poly Sync 20 SY20 USB-A to inteligentny, przenośny zestaw głośnomówiący, doskonały do użytku w mniejszych pomieszczeniach. Urządzenie jest dostarczane z futerałem, posiada odporność IP64 na kurz i wodę, a także technologię Bluetooth v.5.0. Użytkownik może podłączyć je komputera przewodowo portem USB-A lub USB-C lub bezprzewodowo przez adapter Bluetooth BT600 (USB-A) lub BT600C (USB-C). Można także połączyć je bezprzewodowo z telefonem. Zestaw głośnomówiący do telefonu ma trzy wbudowane mikrofony o zasięgu do 2 metrów.

System Bass Reflex i redukcja szumów otoczenia zapewniają wysokiej jakości audio w pełnym dupleksie. Żywotność baterii wynosi do 20 godzin, a wbudowany port USB do ładowania pozwala utrzymać smartfon naładowany i gotowy do użytku. Poly Sync 20 SY20 USB-A jest kompatybilny z Windows lub Mac OS i posiada dotykowe elementy sterujące użytkownika, w tym przycisk koniec połączenia/odebrania, wycisz, głośność +/-, programowalny przycisk funkcyjny i przycisk sterujący użytkownika. Model oznaczony literą M jest dostępny z Microsoft Teams.

Zestaw głośnomówiący Poly Sync 20 USB-A utrzymuje smartfon naładowany i gotowy, bo ma wbudowany port USB do ładowania. Bateria może wytrzymać do 20 godzin. Jest on też kompatybilny z Windows lub Mac OS.

 

Zalety

Łatwe podłączenie: Kompatybilne z komputerem przewodowo przez USB-A lub USB-C (zintegrowany kabel USB) lub bezprzewodowo przez adapter Bluetooth BT600 (USB-A) lub BT600C (USB-C).

Mobilność: To sprzęt smukły i przenośny, dostarczany z wygodnym futerałem odporny na kurz i wodę – zabezpieczenie IP64.

Wygodne użytkowanie: Dotykowe elementy sterujące użytkownika: koniec połączenia/odebrania, wycisz, głośność +/-, programowalny przycisk funkcyjny.

Trzy wbudowane mikrofony: Idealny do mniejszych pomieszczeń – zasięg mikrofonów do 2 metrów.

 

Wady

Jakość dźwięku: Część użytkowników jest zdania, że jakość dźwięku jest niezadowalająca, urządzenie podczas pracy wydaje trzaski i szumy.

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do kasku

 

8. Zestaw słuchawkowy do kasku Bluetooth EJEAS E1+

 

Zestaw słuchawkowy do kasku Bluetooth EJEAS E1 to doskonałe rozwiązanie dla jednego użytkownika. Produkt cechuje się czarnym kolorem, a jego instrukcja jest dostępna w języku polskim. Urządzenie wyposażone jest w funkcję automatycznego i bezpiecznego odbierania połączeń telefonicznych, a także parowania z interkomem innej marki. zestaw głośnomówiący do kasku zawiera mikrofon hybrydowy, kabel dedykowany, kabel USB, zestaw montażowy oraz baterię o maksymalnym czasie ładowania wynoszącym 2 godziny, maksymalnym czasie czuwania wynoszącym 200 godzin oraz maksymalnym czasie rozmów przez telefon wynoszącym 19 godzin.

Dodatkowo, zestaw słuchawkowy Bluetooth EJEAS E1 dostarcza użytkownikowi profile Bluetooth A2DP i EDR, pomoc techniczną w postaci redukcji szumów CVC oraz dźwięk 3D, a także zasięg roboczy wynoszący 10 metrów. Produkt jest wytrzymały, a jego montaż odbywa się za pomocą kleju.

Zestaw słuchawkowy do kasku Bluetooth EJEAS E1 jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z funkcji automatycznie i bezpiecznie odbierając połączenia telefoniczne. 

 

Zalety

Długi czas pracy: Zestaw zestaw głośnomówiący do ucha Bluetooth EJEAS E1 oferuje długi czas pracy 19 godzin. 

Szybkie ładowanie: Zestaw można bardzo szybko ładować, bateria naładuje się w ciągu 3,5 godziny. 

Funkcjonalny: Sprzęt posiada profile Bluetooth A2DP i EDR oraz funkcję redukcji szumów CVC, a także dźwięk 3D. 

Łatwa instalacja: Zestaw słuchawkowy do kasku Bluetooth EJEAS E1 jest łatwy w instalacji i zawiera instrukcję w języku polskim. 

Kompletny: Sprzedawany zestaw słuchawkowy do kasku Bluetooth EJEAS E1 jest kompletny i zawiera kabel dedykowany, kabel USB i zestaw montażowy.

 

Wady

Uniwersalność: Niestety zestaw słuchawkowy do kasku Bluetooth EJEAS E1 nie jest uniwersalny i nie może być sparowany z interkomem innej marki.

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący Bury

 

9. Zestaw Głośnomówiący Bury CC 9048 BT

 

Zestaw głośnomówiący Bury CC 9048 BT to wygodne i funkcjonalne urządzenie, które pozwoli Ci wygodnie prowadzić rozmowy telefoniczne i słuchać muzyki podczas jazdy. Umożliwia ono, dzięki funkcji Multipoint, podłączenie nawet dwóch telefonów jednocześnie. Za jego pomocą można również wygodnie naładować baterię telefonu. Pilot z trzema podświetlanymi przyciskami zapewnia łatwe i bezpieczne sterowanie urządzeniem, a funkcja Voice Tags umożliwia dostęp do funkcji wybierania głosowego w telefonie.

Dzięki wykorzystaniu samochodowego systemu audio i filtrowaniu zakłóceń i szumów zestaw głośnomówiący Bury oferuje doskonałej jakości dźwięk oraz bezpośredni transfer muzyki za pomocą zintegrowanego wzmacniacza cyfrowego o mocy 30 W. Do zestawu dołączony jest kabel ładujący do telefonów z wejściem Mikro-USB oraz kabel AUX-In, umożliwiający przenoszenie plików muzycznych z telefonu komórkowego. 

Zestaw głośnomówiący Bury CC 9048 BT jest niewielkich rozmiarów i posiada 24-miesięczną gwarancję producenta.

 

Zalety

Pilot z 3 podświetlanymi przyciskami: Zestaw głośnomówiący Bury CC9048 posiada trzy podświetlane przyciski, dzięki którym sterowanie urządzeniem jest wygodne i bezpieczne.

Voice Tags: Voice Tags umożliwia dostęp do wybierania głosowego w telefonie (zakres funkcji zależy od operatora, rodzaju telefonu i wersji oprogramowania).

Multipoint: Opcja Multipoint pozwala połączyć z urządzeniem dwa telefony (np. prywatny i służbowy), co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia.

Funkcja ładowania baterii telefonu:Zestaw głośnomówiący Bury CC9048 oferuje funkcję ładowania baterii telefonu komórkowego, dzięki czemu podróżujący mają nieograniczony czas rozmów w pojeździe,.

Automatyczne wyciszanie radia: Bury CC9048 posiada funkcję automatycznego wyciszenia radia podczas rozmów, co znacznie poprawia jakość dźwięku.

Pojemność pamięci: Zestaw oferuje pojemność pamięci na 8 telefonów, dzięki czemu użytkownicy mogą zapisywać swoje kontakty i wybierać je wygodnie.

 

Wady

Współpraca z Androidem: Urządzenie nie oferuje możliwości sterowania playerem Android, również część użytkowników uważa, że interfejs jest mało przejrzysty.

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do domu

 

10. Zestaw Głośnomówiący do Biura, Domu BK-100

 

Zestaw głośnomówiący do biura, domu BK-100 to wygodne i wszechstronne narzędzie do prowadzenia rozmów telefonicznych. Źródłem sygnału jest Bluetooth, a wyposażenie dodatkowe obejmuje wbudowany mikrofon, kabel Bluetooth 3.0, baterię litowo-jonową. Zestaw głośnomówiący do domu łączy się bezprzewodowo z telefonem, dzięki czemu można swobodnie prowadzić rozmowy bez używania telefonu. Dzięki funkcji Multipoint, do zestawu można podłączyć dwa telefony jednocześnie.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie i wygładzaniu dźwięku. Wbudowany system DSP optymalnie redukuje szumy i nieczystości dźwięku, a regulowana głośność pozwala dostosować ją do warunków panujących w samochodzie czy domu. Ponadto, urządzenie ma wbudowany mikrofon i wystarczy wcisnąć przycisk, aby móc wybrać numer telefonu głosowo. Zasilane jest ono z gniazda zapalniczki samochodowej 12V. Czas czuwania sprzętu wynosi 1000 godzin, czas rozmów 17 godzin, a czas ładowania 3 godziny. 

Zestaw głośnomówiący do biura, Domu BK-100 oferuje zasięg pracy do 10 metrów, co pozwala na swobodną rozmowę bez konieczności trzymania telefonu w ręku.

 

Zalety

Multipoint: Dzięki zastosowanej technologii Multipoint zestaw głośnomówiący BK-100 jest w stanie połączyć się jednocześnie z dwoma telefonami.

System DSP: Zastosowany w zestawie system DSP optymalnie redukuje szumy i nieczystości dźwięku, co pozwala na czystą i wyraźną rozmowę.

Funkcje: Sprzęt oferuje szereg użytecznych funkcji takich jak: odbieranie i odrzucanie połączeń, regulację głośności oraz obsługę komend głosowych.

Bateria litowo-jonowa: Zestaw głośnomówiący zasilany jest baterią litowo-jonową, dzięki czemu czas rozmów wynosi do 17 godzin, a czas ładowania do 3 godzin.”

Montaż: Zestaw głośnomówiący można łatwo i szybko zamontować za pomocą klipsa do osłony przeciwsłonecznej samochodu.

 

Wady

Ładowanie: Do zestawu nie dołączono ładowarki, zatem użytkownik tego sprzętu musi się w nią zaopatrzyć oddzielnie. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki zestaw głośnomówiący kupić?

 

Aby prowadzić samochód bezpiecznie i komfortowo, musimy zainwestować w zestaw głośnomówiący. Pozwoli on nam przeprowadzać rozmowy telefoniczne bez potrzeby trzymania komórki w ręce, tuż przy uchu. Możemy się w tym przypadku skupić na jeździe i w tym samym czasie z kimś rozmawiać. Urządzenia te stały się bardzo popularne. Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli, co utrudnia zakup. Dlatego stworzyliśmy poradnik, w którym podpowiemy, jaki zestaw głośnomówiący wybrać.

Słuchawka czy zestaw głośnomówiący?

Zestawy głośnomówiące pozwalają nam na dokładne usłyszenie dźwięków dochodzących z telefonu nawet w bardzo głośnym samochodzie. Dzieje się tak, ponieważ sprzęt ma głośnik, który jest o wiele mocniejszy od słuchawki. Jeżeli zamierzasz słuchać dźwięków z telefonu w trybie głośnomówiącym tylko w samochodzie, to warto zakupić model montowany na stałe. Jeżeli jednak chcemy to robić w wielu miejscach, to lepszą opcją będzie słuchawka.

 

Rodzaje – jaki zestaw głośnomówiący jest najlepszy?

Istnieją dwa główne rodzaje zestawów głośnomówiących. Wybór jednego z nich w głównej mierze wpływa na sposób używania. Wśród dostępnych produktów znajdziemy modele przenośne i stałe.

Zestaw głośnomówiący przenośny ma wiele zalet. Jest on tani, a jego największym atutem jest to, że możemy przenosić go i umieścić w każdym samochodzie. Takie urządzenia są zasilane bateriami. Zmusza nas to do ładowania ich co jakiś czas. Koniecznie wybierzmy model, który ma jak najdłuższy czas działania baterii, aby nie spotkała nas przykra niespodzianka podczas jazdy. Często takie urządzenia możemy połączyć nawet z dwoma komórkami. Znajdziemy na nich informacje o stanie baterii telefonów, a także o sile sygnału. Bardzo popularne są takie, które mają panel dotykowy.

Z drugiej strony interesującą propozycję stanowi stały zestaw głośnomówiący. Wymaga on stałego montażu w jednym samochodzie. W odróżnieniu od urządzenia przenośnego nie musimy go ładować, więc nie trzeba się martwić, że nagle przestanie działać, a my stracimy możliwość rozmowy przez telefon w samochodzie. Taki zestaw łatwo połączymy z telefonem, tak aby te sprzęty automatycznie się parowały, kiedy tylko znajdą się w pobliżu.

 

Budowa

Jeżeli chodzi o budowę zestawu głośnomówiącego, to mamy dwie opcje. Pierwsza jest taka, że urządzenie ma zamknięte wszystkie elementy w jednej obudowie. Dzięki temu sprzęt ma mały rozmiar i łatwo jest go umieścić w samochodzie. Druga opcja jest taka, że głośniki znajdują się oddzielnie. Możemy nimi zastąpić głośniki samochodowe (jeżeli ich jakość jest gorsza).

 

Komunikacja z telefonem

Istnieją dwa główne sposoby podłączenia zestawu głośnomówiącego do telefonu komórkowego. Najbardziej popularny jest Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu bez problemu połączymy się z praktycznie każdym telefonem. Wadą takiej opcji może być nagłe przerwanie sygnału. Drugie rozwiązanie to kabel, który możemy dostać w zestawie lub kupić osobno. Jednak takie produkty są mniej popularne. Łączność Bluetooth jest praktyczniejsza, ale przed wyborem produktu najlepiej zapoznać się z wymaganiami, ponieważ nie z każdym telefonem można dany zestaw sparować.

 

Montaż w samochodzie

W sklepach znajdziemy różne typy zestawów, jeśli chodzi o instalację. Niektórzy producenci zaprojektowali urządzenie do zamontowania na wentylacji w samochodzie. Bardzo częstym wyborem jest także kokpit. Zastanówmy się nad tym dobrze, ponieważ miejsce to powinno znajdować się niedaleko ładowarki.

 

Wyświetlacz

Coraz częściej producenci decydują się na produkowanie zestawów głośnomówiących z wyświetlaczem. Pomaga nam to kontrolować poziom baterii oraz siłę sygnału. Ekrany też są coraz częściej dotykowe. Sprawia to, że użytkowanie zestawu jest prostsze oraz szybsze. Przed zakupem zwróćmy uwagę na wielkość wyświetlacza. Jeżeli mamy problem ze wzrokiem, to wybierzmy model, który ma co najmniej 2 cale przekątnej. Ważna jest także jego rozdzielczość, aby informacje widniejące na wyświetlaczu były wyraźne.

 

Dodatkowe funkcje

Wiele zestawów głośnomówiących oferuje dodatkowe funkcje poprawiające dźwięk oraz rozszerzające ich działanie. W jakie dodatkowe opcje powinien być wyposażony dobry zestaw? Z pewnością funkcję redukcji szumu i echa, aktywację zestawu po wejściu do samochodu, moduł GPS, a także możliwość słuchania muzyki z telefonu (A2DP). Dobre zestawy głośnomówiące powinny mieć wszystkie elementy zamknięte w jednej obudowie, przez co będą bardziej kompaktowe.

Oczywiście, na rynku znajdziemy również takie, które wyposażone są w oddzielne głośniki, zastępujące te samochodowe (zwłaszcza, jeśli te ostatnie są kiepskiej jakości). Jeśli dźwięk z samochodowych głośników jest dla nas wystarczający, zostańmy przy pierwszej opcji. Obsługa kilku telefonów to idealne rozwiązanie jeżeli jesteśmy właścicielami komórki prywatnej i służbowej. Dzięki temu możemy komunikować się przy użyciu dwóch urządzeń.

Jakość dźwięku

Nie zapominajmy o tak ważnym aspekcie, jakim jest jakość dźwięku. Jeżeli będziemy słyszeć naszego rozmówcę niewyraźnie, to rozmowa może okazać się bardzo uciążliwa. Dobierzmy głośność do rozmiaru naszego samochodu.

Jeżeli jest to niewielkie auto, a my będziemy blisko głośnika, to możemy zakupić trochę słabszy i tańszy model. Jeżeli jednak jesteśmy właścicielami dużego samochodu, to najlepszym wyborem będzie zestaw głośnomówiący z głośnikiem o dużej mocy, a także o wysokiej jakości dźwięku. Ważne, aby mikrofon był dobrej jakości.

 

Bateria

Najlepszy zestaw głośnomówiący pozwala nam nawet na 20 godzinną, nie przerwaną rozmowę. Baterię zestawu głośnomówiącego możemy ładować w ”zapalniczce”. Zadbajmy więc o to, aby kabel był wystarczająco długi, aby można było bez problemu ładować urządzenie.

 

Zestawy głośnomówiące w dobrej cenie

Najprostsze modele możemy dostać już nawet za około 50 zł – 70 zł. Za taką cenę możemy nabyć kompaktowe urządzenia przenośne. Jeżeli jednak szukamy solidnego i stałego sprzętu, który zapewni nam wysoką jakość rozmów, który jest wyposażony w wiele funkcji, ma solidną obudowę, a także jego bateria wystarcza nam na wiele godzin rozmów, to musimy liczyć się z wydatkiem od 150 zł do nawet 600 zł.

 

 

Jak podłączyć zestaw głośnomówiący?

 

Jeżeli masz wątpliwości, jaki zestaw głośnomówiący jest polecany przez profesjonalnych kierowców, ponownie zajrzyj do poprzednich części artykułu. Kiedy już podejmiesz decyzję i kupisz sprzęt do swojego auta, musisz go w odpowiedni sposób zamontować i połączyć z telefonem. Jak to zrobić? O tym piszemy poniżej.

Przed zamontowaniem zestawu

Zanim zamontujemy zestaw głośnomówiący w aucie, powinniśmy go podłączyć do ładowarki i naładować. Znajdziemy ją w komplecie, dlatego nie ma potrzeby kupowania tego elementu osobno. Pamiętajmy, żeby nie używać ładowarek do innych sprzętów, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do awarii zestawu. Jak sprawdzić, czy urządzenie jest już w pełni naładowane? Większość tego typu produktów ma diodę, która może świecić się na dwa kolory – czerwony oznacza, że zestaw nie jest naładowany, a zielony daje nam sygnał o możliwości odłączenia sprzętu od ładowarki. Potem należy przejść do sparowania urządzenia ze swoim smartfonem, co nie powinno być zbyt trudne.

 

Jak sparować zestaw ze smartfonem?

Aby sparować zestaw głośnomówiący ze smartfonem, należy się upewnić, że włączyliśmy w telefonie funkcję Bluetooth. Inaczej urządzenia nie nawiążą bezprzewodowej łączności. Czasami przy próbie zsynchronizowania smartfona na jego ekranie może pojawić się komunikat o konieczności podania kodu PIN. Znajdziemy go w dołączonej do zestawu instrukcji, może to być 0000, 1111 lub inna, nieskomplikowana kombinacja cyfr. Po zakończonym parowaniu zwykle można usłyszeć potwierdzający to komunikat głosowy. Od tej pory zestaw będzie automatycznie łączył się z telefonem, gdy znajdzie się w jego zasięgu.

 

Jak zamontować zestaw głośnomówiący w samochodzie?

Część osób obawia się, że montaż zestawu głośnomówiącego w aucie sprawi im trudność. Jednak czynność ta jest bardzo prosta, gdyż nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Najczęściej takie sprzęty mocuje się na osłonie przeciwsłonecznej znajdującej się nad głową kierowcy. Zestaw utrzymuje się na swoim miejscu za sprawą niewielkiego klipsa. To najlepsze miejsce montażu urządzenia, ponieważ możemy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne, bez potrzeby rozglądania się na boki. W razie potrzeby szybko wciśniemy odpowiedni przycisk, aby np. odebrać lub odrzucić przychodzące połączenie telefoniczne. Mocowany na osłonie przeciwsłonecznej zestaw zawsze możemy szybko zdjąć i przenieść do innego auta, ewentualnie zabrać ze sobą do domu, aby go naładować.

Problemy pojawiające się podczas użytkowania zestawu głośnomówiącego

Najczęstszym problemem pojawiającym się w czasie użytkowania zestawu głośnomówiącego jest nieudana próba sparowania go ze smartfonem. Jedną z przyczyn może być przypadkowe wyłączenie modułu Bluetooth w telefonie. Pamiętajmy, że każdy zestaw ma ograniczoną liczbę urządzeń, z którymi może nawiązywać połączenie. Czasami są to maksymalnie dwa smartfony, niekiedy znacznie więcej, bo nawet 10. Jeżeli chcemy sparować zestaw głośnomówiący z kolejnym telefonem i podejmowane próby nie kończą się sukcesem, najprawdopodobniej najpierw musimy skasować z jego pamięci połączenie z tymi urządzeniami, których używamy najrzadziej.

Jeżeli zestaw nie łączy się automatycznie ze smartfonem, kiedy wsiadamy do samochodu, być może nie oznaczyliśmy swojego telefonu jako urządzenie autoryzowane. W takiej sytuacji zestaw za każdym razem będzie przesyłał komunikat z powiadomieniem, że musimy zaakceptować próbę nawiązania bezprzewodowego połączenia. Inną przyczyną braku łączności z telefonem jest nieaktualne oprogramowanie zestawu. W tej sytuacji wystarczy pobrać ze strony producenta nowszą wersję systemu i go zaktualizować. Wtedy urządzenie powinno znów niezawodnie działać.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Maniek

October 30, 2021 at 3:47 pm

Bardzo dobry jest Xblitz X600 light. Niedrogi a kompatybilny z różnymi smartfona i. Głośny i łatwy w obsłudze batdzo pomaga podczas jazdy samochodem

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

November 2, 2021 at 5:23 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać