10 miejsc na ukrycie kamery szpiegowskiej 

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Jeśli mamy zamiar coś nagrać, jednak chcielibyśmy, aby ta czynność pozostała niezauważona, przyda nam się kamera szpiegowska. Ukryta kamera może być pomocna się na przykład wtedy, gdy chcemy poobserwować opiekunkę do dziecka lub dokładnie przyjrzeć się osobom, do których nie mamy zaufania. W naszym artykule prezentujemy miejsca, w których ukryjemy kamerę tak, aby nikt jej nie dostrzegł.

 

Gdzie ukryć kamerę szpiegowską w mieszkaniu?

 

Półka z książkami

Schowanie ukrytej kamery w książkach to dobre rozwiązanie dla osób, które mają regał zastawiony kilkunastoma tomami lub są posiadaczami domowej biblioteczki. Kamerkę powinniśmy ukryć w książce, po którą rzadko się sięga, na przykład słownik. Aby skutecznie zamaskować nasz sprzęt powinniśmy oddzielić okładkę od kartek i zrobić w niej otwór na kamerę. Przygotowaną w ten sposób książkę z kamerą wkładamy z powrotem na półkę pamiętając o ustawieniu odpowiedniego kąta, aby rejestrowany obraz był czytelny. 

Pluszowe misie i inne zabawki

Jeśli chcemy poobserwować nianię naszego dziecka, dobrym miejscem na ukrycie kamery są zabawki. Najprostszym rozwiązaniem jest ukrycie urządzenia w pluszowym misiu. Należy rozpruć go w miejscu szwów, wsadzić sprzęt i ponownie zaszyć. Kamerka musi być umieszczona w odpowiednim miejscu, aby nie rzucała się w oczy. Dobrze sprawdzi się zamaskowanie jej guzikiem, który może służyć za oko pluszaka. Upewnijmy się, że nasze dzieci nie bawią się daną maskotką i stoi ona na odpowiednim miejscu na półce w pokoju. 

Czujnik dymu

Dobra kamera szpiegowska musi być niewidoczna, a najłatwiej ją ukryć w czujniku dymu. Urządzenia są zazwyczaj bardzo małe, dzięki czemu stają się niedostrzegalne dla osób trzecich. Tego typu kamuflaż jest bardzo realistyczny, bo nikt nie podejrzewa, co kryje się w obudowie czujnika. Kamera jest zazwyczaj wyposażona w detektor ruchu i mikrofon, dzięki czemu możemy jednocześnie zarejestrować wysokiej jakości obraz i dźwięk. 

 

Urządzenia elektroniczne

Kamerę możemy ukryć również w niewielkich urządzeniach elektronicznych, takich jak myszka komputerowa czy kalkulator. Takie sprzęty są powszechne i nie zwracają uwagi ani podejrzeń. Może je ukryć zarówno uczeń i nauczyciel, jak i lekarz czy adwokat. Z powodzeniem można je swobodnie położyć na biurku, a ich ogromną zaletą jest to, że ustawiamy je pod dowolnym kątem, aby uchwycić określony obszar. 

Żarówka

Żarówkę z wmontowaną kamerą można wykorzystać w każdym pomieszczeniu i niemal w każdych warunkach. Tego typu kamera może być zasilana ze standardowego gwintu E27, dlatego jej czas pracy jest nieograniczony. Urządzenie zaczyna pracę w momencie włączenia światła i zazwyczaj jest wyposażone w diody podczerwieni, dlatego może nagrywać w ciemności.

 

Zegar

Kamerę można ukryć również w zegarze, zarówno analogowym, jak i elektronicznym. Nikt nie podejrzewa, że w tak prostym urządzeniu, jak zegarek mogą kryć się dodatkowe funkcje. Osoby znajdujące się w pomieszczeniu z pewnością nie zauważą obiektywu, który rejestruje wysokiej jakości obraz. Zegar z kamerą możemy zawiesić w salonie, kuchni czy biurze, w którym przebywają nasi pracownicy. 

 

Długopis

Producenci gadżetów szpiegowskich są bardzo pomysłowi i na rynku możemy spotkać kamerę, która kształtem do złudzenia przypomina długopis lub pióro. Obiektyw sprzętu jest najczęściej umieszczony z boku długopisu, dzięki czemu możemy być pewni, że wszystko dobrze się nagra, gdy na przykład włożymy gadżet do kieszeni lub położymy go na biurku. Podobne możliwości dają nam inne akcesoria biurowe, takie jak power bank czy pendrive.

 

Ukrywanie kamery szpiegowskiej w częściach garderoby

 

Guzik

Kamerę możemy ukryć także w guziku od koszuli, swetra czy marynarki. W sprzedaży są dostępne również przyrządy, które mają kształt guzika. Ich waga jest niewielka, a wymiary bardzo małe, dlatego nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Kąt widzenia tego typu kamer jest bardzo różny, ale pamiętajmy, że im urządzenie jest większe, tym będzie on szerszy. Dużą zaletą kamery jest jej mobilność, gdyż osoba, która ma ją na sobie może swobodnie się przemieszczać i nie odczuwa w związku z tym żadnego dyskomfortu.

 

 

Okulary

Kolejnym miejscem na ukrycie kamery są okulary, zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Okulary nie wzbudzają żadnych podejrzeń i tylko wprawne oko dostrzeże, że mogą ukrywać sprzęt nagrywający filmy. Taką kamerę można zabierać na przykład na wycieczki rowerowe.

 

Zegarek na rękę

Ukryta kamera może przybrać również kształt zegarka na rękę. Możliwości nagrywania takich urządzeń są bardzo różne i zazwyczaj uzależnione od ceny. Najbardziej zaawansowane sprzęty są w stanie nagrywać 24 klatki na sekundę w jakości Full HD. Niektóre modele posiadają również diody emitujące podczerwone światło, które pomaga oświetlić filmowany obiekt w nocy.

 

Inne rozwiązania

Kamerę można ukryć niemal wszędzie, może to być brelok do kluczy, pilot od alarmu samochodowego, a nawet zapalniczka. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Zdecydujmy się na sprzęt, który spełni nasze wymagania i cieszmy się jego funkcjonalnością.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ