Ranking 8 najlepszych kamer szpiegowskich w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Kamera szpiegowska – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Potrzebujesz kamery szpiegowskiej i zastanawiasz się, czy urządzenie, które przypadło Ci do gustu, rzeczywiście okaże się niezawodne? Znajdujesz się we właściwym miejscu. Poniżej umieściliśmy ranking sprzętów przeznaczonych do dyskretnego nagrywania. Kamera SQ11 to model, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Jest on bardzo mały, a przy tym łatwy w obsłudze. Urządzenie pozwala zarówno na nagrywanie filmów (z dźwiękiem), jak i robienie zdjęć. Jest ono praktyczne, ponieważ możesz je wykorzystać także jako rejestrator jazdy. Chcesz mieć kamerę cały czas przy sobie? Na pewno zainteresuje Cię długopis szpiegowski Media-Tech MT4054. Ma on wbudowany mikrofon, więc rejestruje dźwięk, a nie tylko obraz. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo.

8 najlepszych kamer szpiegowskich. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma niewielkie wymiary, swoim wyglądem przypomina kostkę. Można go umieścić w dowolnym miejscu, gdyż pozostanie niezauważony. Do obsługi urządzenia służą dwa przyciski umieszczone na obudowie. Co ważne, kamera rejestruje obraz z dźwiękiem.

Wady

Co prawda urządzenie jest wyposażone w diody IR, ale wiele osób uważa, że jest ich zbyt mało. Przez to wideo zarejestrowane w nocy może okazać się mało wyraźne.

Podsumowanie

Kamera nadaje się do monitorowania domu, biura, magazynu itp. Kąt widzenia obiektywu to 140 stopni, co daje gwarancję, że nic nie umknie naszej uwadze. Sprzęt ma czytnik kart pamięci. W razie potrzeby można go podłączyć do stałego zasilania.

Drugi wybór

Zalety

Kamera swoim wyglądem przypomina zwykły długopis, dlatego pozwala na zachowanie dyskrecji. O jej działaniu informuje niewielka dioda LED. Model można nosić przez cały czas przy sobie i szybko uruchomić, gdy pojawi się taka konieczność.

Wady

Dla wielu kupujących wadą jest to, że po naładowaniu baterii sprzęt może pracować tylko przez 60 minut. Może się zdarzyć, że akumulator rozładuje się w nieoczekiwanym momencie.

Podsumowanie

Urządzenie jest użyteczne. Ma ono wbudowany mikrofon, dlatego obraz jest rejestrowany razem z dźwiękiem. Żeby przejrzeć pliki, wystarczy podłączyć długopis do komputera poprzez kabel USB. Wszystkie dane są zapisywane na karcie pamięci.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie umożliwia przeglądanie plików po podłączeniu do komputera, możemy ponadto śledzić obraz na żywo na ekranie smartfona czy tabletu. Pozwala na to wbudowany moduł Wi-Fi. Sprzęt jest wodoszczelny i może być używany jako samochodowy endoskop.

Wady

Niektórzy użytkownicy narzekają, że parowanie kamery z urządzeniem mobilnym zajmuje dużo czasu. Wszystko przez to, że czasami pierwsza próba kończy się niepowodzeniem i trzeba ją powtórzyć.

Podsumowanie

Sprzęt może transmitować sygnał poprzez Wi-Fi na odległość do 10 m. Kąt widzenia obiektywu to 72 stopnie. Kamera jest zasilana akumulatorowo, czas działania po naładowaniu baterii wynosi maksymalnie 90 minut. Urządzenie jest kompatybilne z większością systemów operacyjnych, w tym Android i iOS.

 

Ciekawi Cię, które sprzęty do nagrywania w dyskretny sposób są obecnie najbardziej popularne? Dowiesz się tego, jeśli przeczytasz ranking kamer szpiegowskich. Urządzenia, które w nim prezentujemy, zostały wytypowane po szczegółowej analizie recenzji konsumentów, a także trendów zakupowych.

 

Mini kamera szpiegowska

 

1. Mini Kamera Full HD SQ11 szpiegowska

 

Kamera SQ11 to model ważący 19,5 g. Jego całkowite wymiary są równe: 2,3 cm x 2,3 cm x 2,3 cm. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, służą do tego dwa przyciski umieszczone na obudowie. Nagrywa ono filmiki w jakości Full HD, ich długość wynosi ok. 5 minut. Sprzęt robi także zdjęcia o rozdzielczości 4032 x 3024 pikseli. To mini kamera szpiegowska, którą można wykorzystywać jako rejestrator jazdy lub przymocować do drona.

Urządzenie zostało wyposażone w czytnik kart pamięci, można umieścić w nim nośnik o pojemności do 32 GB. Istotne jest to, że rejestruje ono obraz z razem z dźwiękiem. To dobra i tania kamera szpiegowska, którą można podłączyć do stałego zasilania, aby nie wyłączyła się w najmniej spodziewanym momencie. Kąt widzenia wynosi 140 stopni. W zestawie są dwa uchwyty pozwalające na przymocowanie sprzętu np. do ubrania.

Prezentowana mini kamera szpiegowska spodobała się kupującym. Ponieważ jest ona niewielka, pozwala na dyskretny monitoring biura czy domu. Urządzenie nie nagrzewa się w wyniku długotrwałej pracy, co zmniejsza ryzyko awarii.

 

 

 

 

Kamery szpiegowskie do domu

 

2. Media-Tech Pencam Długopis Z Wbudowaną Kamerą Hd Mt4054

 

Model Media-Tech MT4054 to długopis szpiegowski z wbudowaną kamerą, który elegancko wygląda i nagrywa dobrej jakości filmy (HD). Ma on także tryb fotograficzny, co czyni go bardziej użytecznym. Sprzęt zapisuje dane na karcie T-flash. Jest on zasilany przez akumulator zapewniający do 60 minut działania.

Prezentowane urządzenie musiało znaleźć się w zestawieniu, gdyż kamery szpiegowskie do domu marki Media-Tech są bardzo popularne. To sprzęty umożliwiające nagrywanie w dowolnym miejscu i każdej sytuacji. Długopis możemy przez cały czas nosić przy sobie, nikt nie powinien się zorientować, że ma wbudowaną kamerę.

Według wielu osób ten nowoczesny gadżet jest praktyczny. Ponieważ sprzęt został wyposażony w czuły mikrofon, nagrywa nie tylko obraz, ale i dźwięk. Aby przejrzeć filmy i zdjęcia, wystarczy podłączyć długopis do komputera przy pomocy kabla USB. Dyskretna dioda pozwala się upewnić, czy nagrywanie jest włączone.

 

 

 

 

Kamera szpiegowska Wi-Fi

 

3. F150 HD Wifi Kontrola Kamera Xrec Endoskop SB4405

 

Osoby, które interesuje kamera szpiegowska Wi-Fi, powinny bliżej przyjrzeć się urządzeniu Xrec Endoskop SB4405. Pozwala ono na podglądanie obrazu na żywo na smartfonie, tablecie czy komputerze podłączonym do wybranej sieci. Moduł może transmitować sygnał na dużą odległość, do 10 m.

Sprzęt jest wodoszczelny, można go wykorzystać jako endoskop samochodowy, służący do obserwacji trudno dostępnych miejsc w aucie (np. kanałów wentylacyjnych). Kąt widzenia obiektywu wynosi 72 stopnie, a rozdzielczość obrazu to 1600 x 1200 pikseli. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, naładowana bateria pracuje bez przerwy do 90 minut. Potwierdził to test kamer szpiegowskich.

Czy prezentowany model jest godny uwagi? Konsumenci, którzy zdecydowali się na jego zakup, uważają, że tak. Sprzęt jest niewielki i solidny, w dodatku ma wbudowany zoom cyfrowy. Można go sparować z urządzeniami z systemem operacyjnym Android, iOS, a także Windows (od wersji XP do wersji 10).

 

 

 

 

Kamery szpiegowskie długi czas nagrywania

 

4. Kamera szpiegowska w zasilaczu ładowarka wifi 32gb

 

Kamera szpiegowska w zasilaczu to sprzęt wyróżniający się przede wszystkim niewielkimi wymiarami, nadający się do obserwacji domu, jak i biura czy podobnego miejsca. Przedstawiony model nagrywa filmy w jakości 1080p (HDTV). Obraz możemy podglądać na żywo lub przejrzeć później, bo urządzenie wyposażono w czytnik kart pamięci.

Wbudowany moduł Wi-Fi to jedna z ważniejszych zalet modelu, ale nie jedyna. Ma on mikrofon, więc rejestruje również dźwięk, co przypadło do gustu kupującym. Ponadto urządzenie wygląda jak zwykły zasilacz, więc pozwala na w pełni dyskretne nagrywanie. Kamera jest zasilana sieciowo i włącza się automatycznie, gdy wykryje ruch (ma specjalny detektor).

Kamery szpiegowskie zapewniające długi czas nagrywania to cel poszukiwań wielu osób. Opisany wyżej model możemy zostawić podłączony do gniazdka na całą dobę, aby mieć pewność, że wszystko zarejestruje. Gdy karta pamięci będzie pełna, sprzęt nie przestanie rejestrować obrazu, tylko zacznie nadpisywać najstarsze pliki.

 

 

 

 

Kamery szpiegowskie z czujnikiem ruchu

 

5. Mini kamera Full HD z czujnikiem ruchu PIR WK4

 

Sprzęt Kamrec WK4 ma czujnik ruchu PIR i sam się uruchamia, kiedy w jego zasięgu (równym ok. 10 m) pojawi się zwierzę lub człowiek. Nagrywa on filmy w rozdzielczości Full HD razem z dźwiękiem, a obraz jest wyraźny i można dostrzec każdy detal. Kamery szpiegowskie z czujnikiem ruchu często są wyposażone w diody na podczerwień. To samo dotyczy opisywanego modelu, a ich zasięg podświetlenia wynosi 4 m.

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Aby je włączyć, wystarczy ustawić przełącznik w pozycji ON, wtedy rozpoczyna się nagrywanie. Sprzęt zapisuje pliki na karcie pamięci. Jeśli jej pojemność wynosi 32 GB, możemy przechowywać ok. 5 godzin nagrań. Kamera może być zasilana z ładowarki, wtedy jej czas pracy nie jest ograniczony.

Dla wielu osób ważne jest to, że sprzęt nagrywa nie tylko w dzień, ale i w nocy. To jedna z podstawowych zalet urządzenia. Czułość mikrofonu to maksymalnie 5 m, dlatego możemy wyraźnie słyszeć dialogi czy inne dźwięki z otoczenia kamery. Jej czas czuwania to nawet 3 miesiące.

 

 

 

 

Małe kamery szpiegowskie

 

6. Mini kamery szpiegowskie Kamera do ukrycia detekcja ruchu SQ8 

 

Kamera SQ8 to urządzenie z trzema trybami pracy do wyboru: detekcja ruchu, nagrywanie ciągłe oraz robienie zdjęć. Model jest polecany do monitorowania biura i domu, przykładowo kontrolowania nowej opiekunki do dziecka. Jest on niewielki i niemal niezauważalny, szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do ukrycia go. Podobnie jak inne, małe kamery szpiegowskie, ta prezentowana obsługuje karty pamięci o pojemności do 32 GB.

Kąt widzenia obiektywu to 90 stopni, a czas pracy w pełni naładowanego akumulatora wynosi 70 minut. Urządzenie nagrywa przez całą dobę, ma wbudowane 4 diody na podczerwień. W zestawie znajdziemy akcesoria, czyli klips do przyczepienia sprzętu do ubrania oraz stojak z obrotowym elementem.

Bezprzewodowe kamery szpiegowskie nierzadko mogą być też zasilane z sieci. Jak przekonują konsumenci, także przedstawione urządzenie daje możliwość skorzystania z takiego rozwiązania, co zapewnia mu niezawodne działanie przez całą dobę. Według użytkowników sprzęt bardzo dobrze sprawdza się jako kamera do drona.

 

 

 

 

Mikro kamera szpiegowska

 

7. MójSzpieg Mini Kamera Pluskwa Instalacyjna HD 720 NX-15

 

Mini kamera instalacyjna NX-15 wyróżnia się głównie bardzo pojemną baterią, zapewniającą do 16 godzin ciągłej pracy. Sprzęt ma funkcję detekcji ruchu, można nim sterować bezprzewodowo, przy pomocy radiowego pilota. Ponieważ obsługuje on karty pamięci, pliki można zapisywać na zewnętrznym nośniku danych. Poza tym urządzenie pozwala na robienie zdjęć.

Opisywana mikro kamera szpiegowska waży 80 g, a jej wymiary to: 0,8 cm x 0,8 cm x 13 cm (jest przymocowana do taśmy). Rozdzielczość wideo to: 1920 x 1080 pikseli, a zdjęć: 4032 x 3024 pikseli. Kąt widzenia obiektywu jest równy 90 stopni. Sprzęt można obsługiwać zdalnie z odległości do 3, maksymalnie 4 metrów.

Mówi się, że to dobra kamera szpiegowska, bo z jej obsługą poradzi sobie każdy z nas. Posiadacze sprzętu twierdzą, że przydaje się on w różnych sytuacjach i warto zdecydować się na jego zakup. To model, który w razie potrzeby można podłączyć do gniazdka, ewentualnie powerbanka.

 

 

 

 

Kamera szpiegowska w żarówce

 

8. Kamera WiFi IP monitoring w żarówce 360 LED audio

 

Kamera Wi-Fi 360 LED Audio to propozycja dla osób chcących mieć pewność, że nikt z domowników czy odwiedzających gości nie zauważy sprzętu do nagrywania. Model ten jest umieszczony w żarówce, którą można zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Kąt widzenia wynosi 360 stopni, co daje gwarancję, że nic nie umknie naszej uwadze. Urządzenie ma zintegrowany głośnik i mikrofon, a także czytnik kart pamięci.

Nie musimy zapisywać plików na zewnętrznym nośniku, bo dostępna jest także opcja automatycznego przesyłania ich na smartfon lub tablet. To praktyczna kamera szpiegowska w żarówce, która łączy się bezprzewodowo z Internetem. Jej wymiary są równe: 15 cm x 8,5 cm. Czas pracy sprzętu jest nieograniczony.

Urządzenie nie jest trudne w obsłudze, choć wyposażono je w nowoczesne technologie. Potwierdzają to pochlebne opinie o kamerach szpiegowskich, które przeanalizowaliśmy. Zdaniem kupujących sprzęt pozwala stworzyć własny, domowy monitoring, bez potrzeby ponoszenia bardzo dużych kosztów.

 

 

 

 

9. Kamrec Okulary szpiegowskie z kamerą FullHD KV13

 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kamery szpiegowskiej Kamrec KV13. Są to okulary wykonane z mocnych tworzyw. Daje to gwarancję, że sprzęt nie zniszczy się zbyt szybko. Produkt ma uniwersalny design, więc z pewnością spodoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Wbudowana kamera nagrywa w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. W związku z tym jakość zarejestrowanego obrazu jest zadowalająca. Gadżet wyposażono w solidnie wykonany mikrofon. Dzięki temu możemy być pewni, że nagrane rozmowy będą zrozumiałe. Produkt sprzedawany jest w zestawie z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 300 mAh. Czas pracy sprzętu na pełnym naładowaniu wynosi ok. 85 minut. W komplecie otrzymujemy także kabel USB umożliwiający ładowanie.

Opinie na temat okularów szpiegowskich Kamrec KV13 są pozytywne. Świadczy to o tym, że gadżet został solidnie wykonany. Osoby, które miały okazję przetestować urządzenie zapewniają, że jego obsługa nie sprawia żadnych problemów. Zaletą okazuje się także atrakcyjny, a zarazem uniwersalny design produktu.

Kamrec KV13 to okulary szpiegowskie z wbudowaną kamerą nagrywającą w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wbudowany akumulator litowo-jonowy ma pojemność 300 mAh.

 

 

 

 

10. Kamrec Mini kamera zewnętrzna ZK8

 

Kolejny produkt, który chcemy przedstawić to model Kamrec ZK8. Jest to niepozornie wyglądający sprzęt, który pozwoli na dyskretne nagrywanie zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Nie potrzebuje też oświetlenia, więc nawet w ciemności nagra dobrej jakości film.

Ponadto, wykrywa ruch do kilkudziesięciu metrów i wtedy zapisuje obraz automatycznie. Gdy nie wykrywa ruchu, przechodzi w tryb czuwania. Dzięki temu możemy mieć pewność, że urządzenie nie rozładuje się zbyt szybko i zapisze wszystko, co się dzieje.  Rozdzielczość nagrywanych filmów wynosi 1280 x 960 pixeli. Dzięki niej wideo jest bardzo dobrej jakości i ma zachowanych wiele szczegółów.

Kamera wyposażona została również w mikrofon, więc można z niej korzystać, jak z dyktafonu. Urządzenie zapisuje dane na karcie MicroSD (niedołączona do zestawu). Dużym udogodnieniem jest możliwość pracy kamerki w różnych warunkach atmosferycznych: od -20 st. C do 50 st. C.

Model ten ma mocną baterię i może działać nawet do 40 godzin. Konsumenci twierdzą, że jest to bardzo dobry sprzęt, który umożliwi nagranie interesujących nas sytuacji.

Kamrec ZK8 to niewielka kamera pozwalająca na nagrywanie zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Produkt jest zasilany 4 bateriami typu AA. Kamera nagrywa w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli.

 

 

 

 

11. Kamrec Pendrive Kamera z czujnikiem ruchu U9

 

Prezentujemy Kamrec Pendrive U9, czyli kamerę szpiegowską nagrywającą w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli. Zdaniem wielu osób jakość rejestrowanego obrazu i dźwięku jest zadowalająca. To daje pewność, że nagranie uwzględnia wszystkie szczegóły. Wymiary gadżetu to: długość – 73 mm, szerokość – 24 mm i grubość – 10 mm.

Prezentowana kamera sprzedawana jest w zestawie z akumulatorem o pojemności 200 mAh. Gwarantuje on nawet do 75 minut ciągłego nagrywania. Użytkownik ma do wyboru 2 tryby rejestracji – ciągły i z czujnikiem ruchu. Ten ostatni aktywuje urządzenie, kiedy w pobliżu zostanie wykryty ruch. W ten sposób oszczędzamy miejsce na karcie pamięci, nie rejestrując sytuacji, w których nic się nie dzieje.

Publikowane w Internecie opinie na temat kamery Kamrec Pendrive U9 są pochlebne. Konsumenci zapewniają, że produkt gwarantuje dobrą jakość nagrania. Dodatkowo gadżet jest niewielki, więc można mieć go zawsze przy sobie. Atutem jest także możliwość zasilania urządzenia za pomocą akumulatora lub kabla.

Kamrec Pendrive U9 to dobra kamera szpiegowska do 100 zł. Urządzenie nagrywa w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli. Do zestawu dołączono akumulator o pojemności 200 mAh.

 

 

 

 

12. Kamrec Zegarek szpiegowski z kamerą FullHD  KW189A 

 

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości kamerę szpiegowską, zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Kamrec KW189A. Jest to produkt wyglądający, jak zegarek, co gwarantuje dyskrecję. Zdaniem wielu osób urządzenie prezentuje się atrakcyjnie – użyte do produkcji materiały są solidne, więc wykazują dużą odporność na uszkodzenia.

Prezentowana kamera nagrywa w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Model ma wbudowaną pamięć wewnętrzną 16 GB, więc nie trzeba kupować karty pamięci, aby rozpocząć użytkowanie sprzętu. Zegarek jest wodoodporny, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. Produkt ma diody IR, które pozwalają na nagrywanie obrazu w ciemności. Urządzenie jest funkcjonalne, bo może działać jako kamera, dyktafon lub aparat fotograficzny.

Wiele osób uważa, że Kamrec KW189A to kamera szpiegowska, która spełni oczekiwania każdego konsumenta. Nie tylko ładnie się prezentuje, ale też ma wiele przydatnych funkcji. Zegarek stanowi świetny kamuflaż – nie musimy się obawiać, że ktoś zorientuje się, do czego faktycznie służy ten gadżet.

Kamrec KW189A to zegarek szpiegowski z kamerą nagrywającą w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Gadżet ma wbudowaną pamięć wewnętrzną 16 GB.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę szpiegowską kupić?

 

Chcesz mieć pewność, że pod Twoją nieobecność w domu nie dzieje się nic niepokojącego? Być może potrzebujesz dyskretnego urządzenia do nagrywania w pracy? W takim razie zastanów się nad zakupem małej kamery szpiegowskiej. O tym, jak wybrać właściwy sprzęt, podpowiadamy w poradniku.

 

 

Jaką kamerę szpiegowską wybrać?

Jest wiele różnych sprzętów do nagrywania. Jeśli zależy nam przede wszystkim na tym, aby nikt się nie zorientował, że korzystamy z kamery szpiegowskiej, bardzo dobrym wyborem jest tzw. model zamaskowany. Wśród nich można znaleźć długopisy, żarówki, zasilacze do gniazdka, budziki i wiele podobnych przedmiotów codziennego użytku. Obiektyw jest ukryty tak, że trudno go zauważyć, co pozwala na zachowanie pełnej dyskrecji. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie zamaskowane urządzenia można podłączyć do prądu, co wiąże się z ograniczonym czasem nagrywania. Do pracy przez całą dobę bardzo dobrze przystosowane są kamery przeznaczone do samodzielnego ukrycia. Najczęściej przypominają one swoim wyglądem niewielką kostkę, którą można schować przykładowo w doniczce z kwiatkiem czy pomiędzy książkami. Z kolei do kontrolowania tego, co dzieje się na zewnątrz, służą fotopułapki. Wykorzystują je m.in. leśnicy obserwujący dzikie zwierzęta. To odpowiednie sprzęty do ochrony granic kraju (zwłaszcza tzw. zielonych granic), terenów zamkniętych, ale też prywatnych posesji. Są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

 

Zasilanie

Pod względem zasilania wyróżnia się kamery przewodowe oraz bezprzewodowe. Modele należące do pierwszej grupy wystarczy podłączyć do gniazdka, aby działały przez cały czas (lub po wykryciu ruchu, to zależy od samego urządzenia). Część osób obawia się, że przewodowy sprzęt znacząco wpłynie na wysokość rachunków za prąd i decyduje się na zakup urządzenia bezprzewodowego. Ma ono wbudowaną baterię, która działa tylko przez określony czas, czyli od kilkudziesięciu minut do kilkunastu godzin. W tej grupie większość stanowią kamery z Wi-Fi, łączące się bezprzewodowo z Internetem i sprzętami mobilnymi podłączonymi do tej samej sieci. Co ciekawe, sporo modeli bezprzewodowych daje możliwość skorzystania także z sieciowego zasilacza, a to zwiększa ich użyteczność.

 

Wymiary

Jak sama nazwa wskazuje, najlepsza kamera szpiegowska powinna być bardzo mała i tym samym niezauważalna. Całkowite wymiary odgrywają istotną rolę zwłaszcza w przypadku sprzętów, które sami musimy gdzieś ukryć. Duże urządzenie może zostać szybko zauważone, a to uniemożliwi dyskretną obserwację domu czy biura. Na szczęście szpiegowskie kamery przeważnie są tak niewielkie, że bez trudu mieszczą się w kieszeni spodni. Wiele modeli można więc przymocować do drona czy wykorzystywać jako praktyczny rejestrator jazdy.

 

Sposób nagrywania

Jeśli chcemy, aby na nagraniach był słyszany dźwięk, upewnijmy się, że urządzenie zostało wyposażone w mikrofon. Bardzo ważne jest też to, czy urządzenie ma diody na podczerwień, bo bez nich nie zarejestruje obrazu w nocy. Warto podkreślić, że kamery szpiegowskie zwykle nie tylko nagrywają filmy, ale też robią zdjęcia. Przeważnie pliki zapisują się na karcie pamięci (gdy urządzenie ma czytnik na tego typu nośnik danych), ale modele z Wi-Fi mogą je przesyłać bezpośrednio na smartfon lub tablet.

Jeżeli zdecydujemy się na kamerę z czytnikiem kart pamięci, koniecznie sprawdźmy, jaka może być maksymalna pojemność czytnika. To da nam informację, jak dużo plików możemy na nim przechowywać. Zwykle jest tak, że kiedy dojdzie do zapełnienia karty, najstarsze pliki są nadpisywane przez te najnowsze. To praktyczne rozwiązanie, ale istotne nagrania warto jak najszybciej przenieść na dysk twardy komputera, aby ich nie stracić.

 

Rozdzielczość plików

Nagrane filmy muszą mieć wysoką rozdzielczość, aby można było dostrzec każdy, nawet najmniejszy szczegół. Zalecana jakość nagrań to Full HD lub wyższa. Z kolei rozdzielczość zdjęć nie powinna być niższa niż 4032 x 3024 pikseli.

 

 

Kąt widzenia obiektywu

To, jak duży teren obejmie kamera, uzależnione jest od kąta widzenia obiektywu. Zwykle mieści się on w przedziale od 70 stopni do nawet 360 stopni. Pamiętajmy, że niewielkie długopisy będą miały znacznie węższy kąt widzenia niż np. sprzęty wbudowane w żarówkę. Weźmy to pod uwagę, szukając odpowiedzi na pytanie: jaka jest najlepsza kamera szpiegowska?

 

Łatwa obsługa

Obsługa sprzętu nie może być trudna, bo włączenie go może wtedy okazać się kłopotliwe. Poszukajmy urządzenia mającego jeden, maksymalnie dwa przyciski, wówczas bardzo szybko nauczymy się, jak go uruchamiać. Bezprzewodowe kamery często można obsługiwać również przy pomocy dołączonego do zestawu pilota, ewentualnie za pośrednictwem smartfona. Kupując taki sprzęt, należy sprawdzić, czy na pewno jest kompatybilny z wybranym systemem operacyjnym.

 

Kamery szpiegowskie w dobrych cenach

Nie trzeba się obawiać, że na zakup kamery szpiegowskiej wydamy bardzo dużą kwotę. Znaczna część sprzętów kosztuje mniej niż 150 zł, dotyczy to także modeli zamaskowanych, w długopisie czy żarówce. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że urządzenie znanego producenta może okazać się nieco droższe, zwłaszcza gdy ma wbudowany moduł Wi-Fi, bardzo szeroki kąt widzenia czy czuły mikrofon. Aby nie żałować zakupu, ustalmy maksymalną kwotę, jaką możemy wydać na zakup kamery szpiegowskiej i poszukajmy odpowiedniego modelu w wyznaczonym przedziale cenowym.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie można kupić kamery szpiegowskie?

Największy wybór kamer szpiegowskich będziemy mieć w sklepach internetowych. Mowa tutaj o popularnych serwisach sprzedażowych, a także sklepach ukierunkowanych tematycznie. Nie ulega wątpliwości, że zakupy online są wygodne, bo możemy na spokojnie porównać parametry poszczególnych urządzeń, znaleźć zestawienie najlepszych sprzętów, a także poznać opinie konsumentów. Niektóre osoby wybierają jednak zakupy w sklepach stacjonarnych, bo tam mają szansę zapytać o poradę doświadczonego w tym zakresie sprzedawcę. Pamiętajmy jednak, że często na stronach sklepów internetowych dostępny tej czat, za pomocą którego możemy w łatwy i szybki sposób skontaktować się ze sprzedawcą i uzyskać potrzebne informacje.

 

 

P2: Ile kosztuje kamera szpiegowska?

Cena kamery szpiegowskiej różni się w zależności od wybranego producenta, jakości nagrywania i innych funkcjonalności. Za niewielki sprzęt zapłacimy ok. 50 zł lub nieco więcej. Jeśli zależy nam na zakupie bardziej zaawansowanego urządzenia, bo np. prowadzimy biuro detektywistyczne, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Droższe są kamery szpiegowskie dostosowane do nagrywania zarówno w dzień przy dobrych warunkach oświetleniowych, jak i w nocy. Najlepiej inwestować w urządzenia, które rozpoczynają nagrywanie automatycznie po wykryciu ruchu. Wybór urządzenia zależy od tego, do czego chcemy wykorzystać kamerę.

 

P3: Jak działa kamera szpiegowska?

Kamera szpiegowska nie różni się zasadami działania od zwykłego sprzętu przeznaczonego do rejestrowania obrazu. Jedyną różnicą pomiędzy dwoma wspomnianymi urządzeniami jest to, że pierwszego z nich używa się w taki sposób, aby nie było ono widoczne dla innych osób (nagrywanie z ukrycia). Zazwyczaj kamery szpiegowskie zaczynają nagrywanie po wykryciu ruchu, tego typu modele są wyposażone w specjalny detektor. Dobrze, jeśli sprzęt ma także funkcję nagrywania ciągłego, bo wtedy można go wykorzystać do wielu różnych sytuacji. Na zakup kamery szpiegowskiej decydują się najczęściej osoby prowadzące biuro detektywistyczne. W sprzęt inwestują też np. rodzice małych dzieci, którzy powierzają opiekę nad pociechą obcej osobie. 

 

P4: Kamera szpiegowska – jak zrobić?

Kamerę szpiegowską można samodzielnie wykonać przy użyciu telefonu i uzyskać w ten sposób podgląd danego obszaru na żywo. W tym celu ma smartfonie z systemem Android należy zainstalować programy IP Webcam dostępny w sklepie Google Play. Następnie wystarczy uruchomić aplikację i dostosować jej ustawienia, a mianowicie rozdzielczość obrazu i jakość wideo, tak aby mieć pewność, że obraz będzie wyraźny. Z poziomu menu należy wybrać funkcję Start server (pojawi się adres) i ściągnąć program VLC media player, w którym wybieramy następującą sekwencję: Plik → Otwórz strumień sieci…, następnie wpisać uzyskany wcześniej adres i rozpocząć odtwarzanie. Najlepiej pozostawić smartfon podłączony do ładowarki, szczególnie jeśli chcemy mieć zagwarantowany podgląd na żywo przez długi czas. Taki sposób jest wykorzystywany np. przez właścicieli psów, którzy chcą sprawdzić, jak pupile zachowują się w domu pod ich nieobecność.

 

 

P5: Ile kosztuje mała kamera szpiegowska?

Najtańsze mini kamery szpiegowskie kosztują ok. 30 zł. Przypominają one swoim wyglądem zwykłe breloki do kluczyków samochodowych, pióra czy długopisy, dlatego też nie wyróżniają się na tle innych codziennie używanych gadżetów. W efekcie dobrze spełniają swoją funkcję. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zazwyczaj takie urządzenia gwarantują przeciętną jakość nagrywania, więc przed ich zakupem warto sprawdzić rozdzielczość, a także zapoznać się z opiniami osób, które już zdecydowały się na inwestycję w dany sprzęt.

 

 

 

Jak wykryć kamerę szpiegowską?

 

Gdzie może być ukryta kamera?

Kamerę szpiegowską możemy ukryć niemal wszędzie, od urządzeń elektronicznych poprzez elementy wystroju naszego mieszkania, a kończąc na częściach garderoby. 

Kamera szpiegowska może się znajdować w wielu przedmiotach, takich jak  lampy, obrazy, kwiaty, lustra, otwory wentylacyjne, klimatyzacja, popielniczki, czujniki dymu, zegary na ścianach, poustawiane na regałach książki, maskotki czy bibeloty na półkach. Jeśli podejrzewamy, że możemy być nagrywani przez któryś z wymienionych gadżetów, najłatwiej jest wyjść z pola nagrywania. Z kolei przebywając w biurze, którego właściciel może nas nagrywać zwróćmy uwagę na ułożone pod dziwnym kątem długopisy, pendrive, power banki czy kalkulatory. 

Najlepsze kamery szpiegowskie mogą być także ukryte w elementach garderoby. Najczęściej są to guziki, na przykład przy marynarce, swetrze czy koszuli. Takie kamery są bardzo małe, jednak mogą zapewnić bardzo dobry obraz i dźwięk. Sprzęt można także ukryć w okularach, zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Miejmy na uwadze także zegarek na nadgarstku osoby, którą podejrzewamy o to, że nas nagrywa. Takie akcesorium może także ukrywać niewielką kamerkę, która zarejestruje nasz każdy ruch.

 

W jaki sposób wykryć kamerę szpiegowską?

W dzisiejszych czasach, ze względu na postęp technologiczny oraz zaawansowaną miniaturyzację, wykrywanie kamerek szpiegowskich może być utrudnione. Jednak z pomocą odpowiednich rozwiązań każdą kamerę, bez względu na jej rozmiary czy to, jak precyzyjnie została ukryta, da się prędzej czy później odnaleźć. W tym celu stworzono sprzęty elektroniczne opracowane specjalnie do wyszukiwania niewidzialnych urządzeń nagrywających i podsłuchów. Wysokiej jakości wykrywacz kamer pomoże nam skutecznie ochronić się przed niechcianą inwigilacją oraz nagrywaniem wizerunku bez naszej zgody. Ma to szczególne znaczenie dziś,bo przepisy związane z rejestrowaniem wizerunku są bardzo rygorystyczne. 

 

 

Budowa przyrządów do wykrywania kamer jest zazwyczaj oparta na prostej diodzie laserowej oraz specjalnej soczewce filtrującej. Te dwa elementy działają razem i pozwalają uwidocznić załamanie światła, które widać po natrafieniu detektora na obiektyw kamery. Co istotne, nie ma znaczenia czy kamerka jest włączona czy wyłączona. Wykrywacz informuje nas o ewentualnej obecności niechcianej kamery poprzez wyraźne odbłyski, wywołane odbiciem się światła od obiektywu. Możemy je zaobserwować przez specjalnie przystosowany wizjer, który zazwyczaj jest dołączony do zestawu z detektorem. Zaawansowany wykrywacz jest w stanie zlokalizować wszelkiego rodzaju kamery, przewodowe i bezprzewodowe, a także mini kamery z opcją nagrywania na kartę pamięci.

 

Jak działa wykrywacz podsłuchu?

Niebezpieczne dla ochrony naszych danych są także podsłuchy, które można umieścić w smartfonie, komputerze, tablecie i innym sprzęcie elektronicznym. Najprostszy wykrywacz podsłuchu nie tylko zlokalizuje ukrytą pluskwę, ale pomoże także zlokalizować ukrytą kamerę, lokalizator GPS, podsłuch analogowy, Bluetooth i Wi-Fi. Zaawansowane modele bez problemu poradzą sobie z wykryciem tego, czy w naszym sprzęcie elektronicznym nie zostało zainstalowane oprogramowanie szpiegujące, które przechwytuje nasze wiadomości i pliki lub nagrywa rozmowy.

W tego typu sprzętach są montowane specjalne anteny i czujniki, które przechwytują sygnał. Użytkownicy są informowani o odkrytym podsłuchu dźwiękowo lub za pomocą diod umieszczonych na obudowie. Dźwięk zawsze można wyciszyć, aby w razie wykrycia podsłuchu nie zdradzić się, że do tego doszło. Niektóre modele informują użytkownika za pomocą wibracji. Zarówno ilość święcących diod, intensywność wibracji, jak i głośność sygnałów dźwiękowych nasilają się w miarę zbliżania się do ukrytego podsłuchu.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wykrywacza kamer i podsłuchów?

Jeśli nie musimy ochraniać bardzo poufnych danych firmy, warto skorzystać z wykrywaczy kamer i podsłuchów, których cena oscyluje wokół 50 – 100 zł. Takie urządzenia w zupełności wystarczą do zlokalizowania prostych sprzętów szpiegowskich.

W przypadku ochrony restauracji lub biura warto skorzystać z bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Możemy być wówczas pewni, że każdy zainstalowany podsłuch i kamera zostaną wykryte. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na regulację czułości. Gdy ją zmniejszymy możemy wyeliminować silniejsze sygnały przychodzące z zewnątrz. W ten sposób precyzyjniej określimy lokalizację urządzenia podsłuchowego. 

Istotny jest również czas pracy urządzenia wykrywającego ukryte kamery i podsłuchy. W większości przypadków zależy to od indywidualnych potrzeb użytkownika, a także charakteru pracy urządzenia. Tego typu sprzęt pracuje zazwyczaj przez kilka godzin bez konieczności ładowania baterii. Miejmy także na uwadze czy do zestawu zostały dołączone słuchawki, które w dyskretny sposób pozwolą szybko sprawdzić pomieszczenie. Niemniej istotna jest również łatwość obsługi urządzenia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie przepadają za używaniem elektronicznych gadżetów.

 

 

 

Przedmioty, które mogą posłużyć jako kamera szpiegowska

 

Gdzie i w jaki sposób ukryć kamerę szpiegowską?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne jest monitorowanie otaczającej nas rzeczywistości. W przypadku montażu kamer w domu, biurze czy mieszkaniu najlepiej sprawdzą się małe urządzenia, które są w stanie nagrywać obraz w dużej rozdzielczości. Istotna jest także możliwość zdalnego podglądu, np. przy pomocy telefonu komórkowego czy też tabletu. Wybierając odpowiednie urządzenie warto zastanowić się, jakie są nasze wymaganie względem niego. W przypadku, kiedy zależy nam na wznowieniu nagrywania w momencie wykrycia ruchu, powinniśmy wybrać kamerę z opcją VOX. 

Kamera w mieszkaniu, biurze oraz domu – pomysły

Jeżeli chcemy, aby monitoring w naszym domu był niezauważalny, powinniśmy go skrupulatnie ukryć. Obecnie jest wiele sposobów na wykonanie kryjówek DIY dla mini kamer. Wiele sklepów oferujących sprzedaż urządzeń do szpiegowania oferuje już gotowe rozwiązania. 

Jednym z pomysłów jest zamontowanie kamery szpiegowskiej w sztucznej roślinie. Obiekt umożliwi nie tylko monitorowanie otoczenia, ale także będzie stanowił element wystroju pomieszczenia. Do zneutralizowania możliwości wykrycia urządzenia do nagrywania warto wykorzystać folię imitującą lustro weneckie. Element nie tylko ozdobi doniczkę, ale także sprawi, że obiektyw kamery będzie skutecznie ukryty.

Wartym uwagi, a jednocześnie bardzo łatwym i przystępnym cenowo sposobem do ukrycia kamery szpiegowskiej jest wykorzystanie pudełka na chusteczki higieniczne. Produkt bez problemu możemy nabyć w większości sklepów, jednak jeżeli mamy trochę wolnego czasu, pudełko warto wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w ozdobny karton. Ważne jest, aby był pokryty nieregularnymi wzorami. Jest to istotne, ponieważ głównie od tego zależy stopień, w jakim będziemy w stanie ukryć nasze urządzenie do szpiegowania. Jeżeli już mamy opakowanie robimy w nim mały otwór, do którego wkładamy obiektyw kamery. Nie zapomnijmy, aby do pudełka włożyć wystające chusteczki. Wtedy z pewnością nikt się nie zorientuje, że przedmiot służy do szpiegowania.

W przypadku biur oraz domów z rozległymi biblioteczkami dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie urządzenia w książkach lub segregatorach, w których kamery szpiegowskie będą praktycznie niewidoczne. Aby zmniejszyć ryzyko wykrycia miejsca, w którym znajduje się urządzenie, warto wybrać książkę lub segregator, po które rzadko sięgamy. Dobrym przykładem jest słownik frazeologiczny. Aby samodzielnie wykonać kryjówkę do zakamuflowania kamery, wybierzmy książkę, najlepiej w twardej oprawie i wyrwijmy całą część z kartkami. W okładce zróbmy otwór na kamerę. Tak zmodyfikowaną książkę możemy odłożyć na półkę. Podobna sytuacja będzie w przypadku segregatora biurowego. 

Jedną z prostszych metod ukrycia kamery w naszym mieszkaniu, np. w pokoju dziecka jest wykorzystanie pluszowego misia. Podobnie, jak w przypadku książek ważne jest, aby wybrać pluszaka, którym nasze dziecko się nie bawi. Kiedy wybierzemy zabawkę, rozpruwamy ją na szwie. Następnie do wnętrza wkładamy kamerę i ustawiamy w odpowiednim miejscu, np. w oku lub guziku. Kiedy urządzenie jest już umieszczone w odpowiednim miejscu, zszywamy pluszaka. 

Przedmioty z ukrytą kamerą

Jeżeli nie mamy czasu lub zdolności manualnych do własnoręcznego wykonania kamery szpiegowskiej, możemy wykorzystać gotowe urządzenia, które dostępne są w sklepach oferujących przedmioty do szpiegowania. 

Dobrym przykładem jest zakup kamery wmontowanej w czujnik dymu. Takie rozwiązanie jest praktycznie niewykrywalne. Przy pomocy urządzenia możemy monitorować powierzchnię całego pomieszczenia. Akcesorium służące do rejestru obrazu oraz dźwięku jest niezwykle funkcjonalne. Oprócz opcji nagrywania często ma także funkcję podczerwieni, która umożliwia nagrywanie w ciemności. Podobnym przedmiotem, który sprawdzi się do monitorowania pomieszczenia, jest żarówka, w której ukryta jest minikamera. Takie urządzenia umożliwiają oglądanie obrazu przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu.

Kamery szpiegowskie ukrywane są także w budzikach, zasilaczach sieciowych, a nawet myszach komputerowych. Przedmioty są nie tylko bardzo funkcjonalne w tradycyjnym użytkowaniu,  stanowią także idealne miejsce kamuflażu. Kupując produkt powszechnego użytku, pełniący także dodatkowe funkcje, nikt nie powinien posądzić nas o posiadanie we własnym domu urządzenia przeznaczonego do szpiegowania.

Dla bardziej zaawansowanych osób rozwiązaniami często wykorzystywanymi przez biura detektywistyczne są kamery szpiegowskie zamontowane w przedmiotach stanowiących część naszej garderoby. Przykładem są okulary i zegarek. Kamera usytuowana w gadżecie jest niewykrywalna. Umożliwia rejestrowanie wysokiej jakości obrazu, często wraz z monitorowaniem dźwięku. Do obrazu nagrywanego przez urządzenie szpiegujące możemy mieć wgląd przy pomocy smartfonu lub komputera. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ