Ranking 14 najlepszych ładowarek indukcyjnych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Ładowarka indukcyjna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Specjalnie dla osób planujących zakup indukcyjnej ładowarki do telefonu przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych modeli. Na jego szczycie znalazł się sprzęt Samsung Wireless Charger Convertible EP-PG950BBEGWW, który jest dostępny w czarnym i jasnobrązowym kolorze. To stylowo wyglądająca ładowarka, kompatybilna z kilkoma smartfonami marki Samsung (w tym Galaxy S8). Pozwala ona na ładowanie telefonu w pionie i poziomie, a ponadto zmieści się w kieszeni spodni. Posiadaczy iPhone’ów powinno zainteresować urządzenie Green Cell QI Wireless Charger2 10W QI25 z aluminiową obudową odprowadzającą nadmiar ciepła. Jego zasięg ładowania to 0,5 cm, dlatego nie trzeba zdejmować z telefonu etui ochronnego, aby naładować baterię.

14 najlepszych ładowarek indukcyjnych. Opinie w 2023 roku

 

Ładowanie telefonu komórkowego z wykorzystaniem indukcji jest bardzo wygodne, ale żeby było również efektywne, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Jak go znaleźć, skoro na rynku dostępnych jest tak dużo różnorodnych modeli? W dokonaniu wyboru pomoże Ci ranking ładowarek indukcyjnych. W zestawieniu prezentujemy kilka ciekawych urządzeń, które zdobyły dużą popularność wśród konsumentów. Mamy nadzieję, że Tobie również przypadną do gustu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ładowarka jest mała, dlatego można nosić ją w plecaku, torebce, a nawet kieszeni spodni. Pozwala na ładowanie telefonu w pionie i poziomie, w efekcie czego możemy z niego wygodnie korzystać, bez potrzeby zdejmowania z podstawki.

Wady

W zestawie nie ma kabla i wtyczki, czyli elementów pozwalających na podłączenie sprzętu do prądu. Przez to nie możemy wypróbować jego działania zaraz po zakupie.

Podsumowanie

Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi smartfonami Samsung, m.in. Galaxy Note 8. Jego maksymalny prąd wyjściowy wynosi 1000 mA. Ładowarka jest dostępna w dwóch kolorach: Jasnobrązowym i czarnym, ma matowe wykończenie oraz okrągły kształt.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma diodę LED pozwalającą na sprawdzenie, czy bateria telefonu zdążyła się naładować. W jego podstawie umieszczono antypoślizgowe wypustki oraz gumowe stopki, dlatego nie zsunie się niespodziewanie ze stolika.

Wady

Urządzenie może być używane w biurze, domu, a także takich miejscach, jak kawiarnia. Osoby, które spędzają wiele godzin w samochodzie, narzekają, że sprzętu nie przystosowano do użytku podczas podróży.

Podsumowanie

Ładowarka jest odpowiednim wyborem dla posiadaczy iPhone’a, jak i smartfonów marek: Samsung, Xiaomi czy Huawei. Jej cechą wyróżniającą jest aluminiowa obudowa odprowadzająca nadmiar ciepła. Urządzenie ma moc 10 W i umożliwia szybkie naładowanie telefonu komórkowego.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie umożliwia naładowanie telefonu podczas jazdy samochodem. Przystosowano je do montażu na kratce wentylacyjnej, co zapewnia łatwy dostęp do smartfona. Nie ma ryzyka zarysowania nawiewu, zapobiegają temu gumowe nakładki.

Wady

Aby móc naładować telefon, nierzadko konieczne jest zdjęcie etui ochronnego (zwłaszcza jeśli jest grube). Według części konsumentów jest to uciążliwe, zwłaszcza przy codziennym używaniu ładowarki.

Podsumowanie

Sprzęt pasuje do smartfonów z ekranem w rozmiarze 4 - 6,5 cala, niezależnie od marki. Jego moc to 10 W. Obsługa ładowarki nie jest trudna, ma szczęki automatycznie zaciskają się po włożeniu telefonu. Ponieważ nie jest to duży model, nie przeszkadza podczas prowadzenia auta.

 

Ładowarka indukcyjna Samsung

 

1. Ładowarka indukcyjna Samsung Wireless Charger Convertible EP-PG950BBEGWW

 

Ładowarka indukcyjna Samsung Wireless Charger Convertible EP-PG950BBEGWW to bardzo elegancko wyglądający model. Jest ona okrągła i ma matowe wykończenie, ponadto do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne: Czarną i jasnobrązową. Sprzęt jest kompatybilny ze smartfonami marki Samsung: Galaxy S8 i S8+, a także Galaxy Note 8.

Urządzenie waży 227 g, a jego wymiary to: 11,7 cm x 2,9 cm x 11,7 cm. Ponieważ nie jest ono duże, można je schować do torebki, a nawet kieszeni spodni. Ładowarkę można ustawić jako podstawkę lub stojak, co pozwala na ułożenie na niej telefonu zarówno w pionie, jak i poziomie. Maksymalny prąd wyjściowy modelu to 1000 mA.

Dlaczego ładowarka indukcyjna marki Samsung znalazła się w zestawieniu? Na jej temat pojawiło się wiele komentarzy zadowolonych z zakupu konsumentów. Bardzo podoba im się, że podczas ładowania baterii można wygodnie korzystać z telefonu. Ponadto urządzenie obsługuje technologię Fast Wireless Charging, co pozwala na szybsze naładowanie smartfona.

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna iPhone

 

2. Ładowarka indukcyjna Green Cell QI Wireless Charger2 10W QI25

 

Green Cell QI Wireless Charger2 10W QI25 to odpowiednia ładowarka indukcyjna do telefonów iPhone. Jej moc wynosi 10 W, dlatego pozwala na szybkie naładowanie smartfona (możemy zaoszczędzić nawet 60 minut). Sprzęt ma aluminiową obudowę, która skutecznie odprowadza nadmiar ciepła powstającego podczas procesu ładowania.

To dobra i tania ładowarka indukcyjna, która jest wykonana z dbałością o każdy detal. W jej podstawie znajdują się gumowe stopki i antypoślizgowe wypustki, a rogi są zaokrąglone. Ponadto urządzenie ma diodę LED informującą o jego pracy. Wymiary sprzętu to: 9 cm x 9 cm x 0,7 cm. Waży on 73 g.

Jak zauważyli kupujący, urządzenie jest kompatybilne zarówno z iPhone’ami, jak i innymi telefonami marek: Samsung, Huawei, LG oraz Xiaomi. Potwierdził to też test ładowarek indukcyjnych. Istotne jest, że nie trzeba zdejmować etui ochronnego, aby naładować baterię, gdyż zasięg ładowania sprzętu wynosi 0,5 cm.

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna samochodowa

 

3. Baseus Gravity 2w1 Uchwyt Ładowarka Indukcyjna Qi

 

Sprzęt Baseus Gravity 2w1 Qi z pewnością przyda się zawodowym kierowcom i osobom często wybierającym się w długie podróże. To samochodowa ładowarka indukcyjna o mocy 10 W, którą montuje się na kratce wentylacyjnej. Waży ona 95 g i nie powinna przeszkadzać podczas jazdy z uwagi na kompaktowe wymiary (11 cm x 9 cm x 7,6 cm).

Ładowarka jest kompatybilna ze smartfonami z ekranem w rozmiarze od 4 do 6,5 cala. Montaż telefonu nie stanowi problemu, wystarczy umieścić go między szczękami, a te same się zacisną. Urządzenie ma trójkątny kształt i zachowuje stabilność na kratce, także podczas jazdy po wyboistej nawierzchni.

Sprzęt jest chwalony za niewielkie wymiary i solidną konstrukcję. Dla wielu osób ta ładowarka indukcyjna do samochodu jest niezbędna podczas podróży, gdyż nawet dojeżdżając do pracy można naładować telefon. Poza tym ma ona gumowe nakładki zapobiegające zarysowaniu nawiewu.

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna Samsung S9

 

4. Ładowarka Samsung Wireless Charger Pad 1A EP-P1100BBEGWW

 

Ładowarka Samsung Wireless Charger Pad 1A EP-P1100BBEGWW jest wykonana z tworzywa sztucznego w czarnym kolorze i ma okrągły kształt. Wygląda elegancko, a ponadto jest wygodna w użyciu. Wystarczy podłączyć do niej kabel USB i położyć telefon, aby rozpocząć proces ładowania baterii.

Urządzenie zmieści się w kieszeni spodni, gdyż jego wysokość wynosi 1,19 cm. Ma ono niewielkie wymiary, ponieważ do jego produkcji wykorzystano technologię bezwentylatorową. Na obudowie znajduje się dioda LED, dzięki której możemy sprawdzić, czy bateria zdążyła się naładować.

Opisywany model to ładowarka indukcyjna do telefonów: Samsung S9, Galaxy Note 9 i innych wyposażonych w standard Qi. Kupujący chwalą go za wygodę użytkowania, ciekawy design i możliwość szybkiego naładowania smartfona.

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna Samsung S8

 

5. Ładowarka Indukcyjna Spigen F305W 1.67A 

 

W rankingu musiała znaleźć się ładowarka indukcyjna Spigen F305W 1.67A. To model z obudową wykonaną z poliwęglanu, który jest dostępny w dwóch kolorach: Białym i czarnym. Ponieważ pokryto go antypoślizgową powłoką, położony na nim telefon nie będzie się zsuwać.

Sprzęt wyposażono w nowoczesną technologię ControlHeat, która zapobiega przegrzaniu, a także przeładowaniu smartfona. To oznacza, że jest on bezpieczny w użytkowaniu. Maksymalna moc urządzenia wynosi 9 W. Obsługuje ono również inną technologię, Quick Charge 3.0, która skraca czas ładowania baterii.

Konsumenci uważają, że to odpowiednia ładowarka indukcyjna do smartfona Samsung S8 i innych popularnych modeli wspomnianego producenta. Pozwala ona także na ładowanie telefonów Apple. Sprzęt ma niewielkie wymiary (8,6 cm x 8,6 cm x 0,47 cm) i dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna Xiaomi

 

6. Ładowarka bezprzewodowa Qi Mi Wireless Charging Pad

 

Ładowarka indukcyjna marki Xiaomi, Qi Mi Wireless Charging Pad, jest wykonana z metalu, dlatego nie zniszczy się w wyniku częstego używania. Wyposażono ją w kilka zabezpieczeń: Przed wysoką temperaturą, wysokim napięciem, zwarciem, a także w ochronę zasilania. Urządzenie wyróżnia się eleganckim, minimalistycznym designem.

Sprzęt ma wymiary: 12 cm x 12 cm x 2 cm, waży 50 g. Skonstruowano go w taki sposób, aby możliwe było bezprzewodowe ładowanie smartfonów w grubszym etui ochronnym. Co ważne, urządzenie samodzielnie dostosowuje moc ładowania do danego telefonu, my musimy go tylko położyć na metalowej obudowie.

Zdaniem wielu osób jest to dobra ładowarka indukcyjna, ponieważ pozwala na szybkie ładowanie smartfonów producenta Xiaomi, a także innych ze standardem Qi: Huawei, Apple czy Samsung. Poza tym sprzęt jest mały i poręczny, może dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną.

 

 

 

Ładowarka indukcyjna 20w

 

7. Ładowarka indukcyjna Xiaomi Mi Wireless Car Charger 20W GDS4127GL

 

Urządzenie Xiaomi Mi Wireless Car Charger 20W GDS4127GL to ładowarka indukcyjna o mocy 20 W, która jest przystosowana do użytku w samochodzie. Jej wymiary to: 9,2 cm x 7,3 cm x 11,7 cm. Sprzęt nie ogranicza widoczności kierowcy, nie przeszkadza też podróżującemu obok pasażerowi.

Ładowarka pozwala na naładowanie baterii bezprzewodowo, jak i przewodowo, z użyciem kabla USB. Pasuje ona do telefonów marek: Xiaomi, Apple, Huawei oraz Samsung. Sprzęt ma czujnik zbliżeniowy, za sprawą którego uchwyty na smartfona otwierają się i zamykają automatycznie. Urządzenie należy przymocować na kratce wentylacyjnej.

Kupujący przyznają, że sprzęt ma wiele zalet, a do najważniejszych należy zaliczyć: Niewielkie wymiary, wygodną obsługę i ciekawy design. Ładowarka jest wykonana z solidnych materiałów, a ze względu na dużą moc pozwala na szybkie naładowanie telefonu.

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna Baseus

 

8. Ładowarka indukcyjna Baseus Simple Wireless Charger 10W Clear 

 

Ładowarka indukcyjna Baseus Simple Wireless Charger 10W Clear to model o minimalistycznym designie, który został wykonany ze szkła i aluminium. Daje ona możliwość ładowania telefonów prądem o mocy do 10 W. Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne: Czarną i białą.

Sprzęt wykorzystuje innowacyjną technologię Quick Charge, dlatego ładowanie smartfona nie zajmuje dużo czasu. To dobra propozycja dla osób mających iPhone’a 8, 8 Plus, X, XS czy XR. Niemniej jednak to kompatybilna ładowarka indukcyjna także z telefonami Samsung S10 i innymi z systemem Android oraz standardem Qi.

Urządzenie przypadło do gustu konsumentom, gdyż jest poręczne, bardzo ciekawe wygląda i ma diodę LED informującą o poziomie naładowania baterii. Ważne jest to, że pozwala ono na naładowanie smartfona, jak również tabletu czy smartwatcha (jeśli jest do tego przystosowany).

 

 

 

 

Ładowarka indukcyjna Huawei

 

9. Bezprzewodowa ładowarka Huawei CP60 55030353

 

Bezprzewodowa ładowarka Huawei CP60 55030353 o mocy 15 W pozwala na naładowanie baterii powyżej 30% w 30 minut. Pokryto ją silikonową powłoką, dlatego nie ma ryzyka, że smartfon wciąż będzie się zsuwać. Sprzęt ma wymiary: 8,4 cm x 1,4 cm i waży ok. 78 g.

Nie ma potrzeby zdejmowania z telefonu etui ochronnego, jeśli jego grubość nie przekracza 0,3 cm. Co ciekawe, prezentowana ładowarka indukcyjna Huawei ma specjalny system FOB, który wykrywa znajdujące się w pokrowcu przedmioty, np. kartę płatniczą lub monety. Jest ona sprzedawana w dwóch kolorach: Czarnym i białym.

Aby przekonać się, co na temat sprzętu sądzą kupujący, poddaliśmy szczegółowej analizie opinie o ładowarkach indukcyjnych Huawei. Wynika z nich, że to model odpowiedni dla osób szukających małego i ładnie wyglądającego urządzenia. Za jedną z ważniejszych zalet sprzętu uznano krótki czas ładowania baterii.

 

 

 

 

10. Samsung Wireless Charging Pad Galaxy S6 EP-PG PG920IBEGWW

 

Model Samsung Pad EP-PG920IBEGWW to okrągła, bezprzewodowa ładowarka, która jest kompatybilna z telefonem Samsung Galaxy S6 oraz Samsung Galaxy S7. Waży jedynie 87,5 g i pozwala ładować swoje urządzenie bez użycia jakichkolwiek kabli, które często się plączą, gubią i powodują bałagan na półce, czy biurku.

Produkt ten jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnym i białym. Ma on bardzo elegancki i nowoczesny wygląd, który idealnie współgra z designem nowoczesnych smartfonów. Urządzenie to zostało wyposażone w wyświetlacz LED, który pokazuje poziom naładowania telefonu. Kiedy bateria będzie już w 100% naładowana, wyświetlacz z koloru niebieskiego zmieni się w zielony. Jego napięcie wyjściowe ma wartość 5 V.

Konsumenci doceniają ten model nie tylko za efektowny design, ale i łatwość ładowania telefonu. Ta dobra i tania ładowarka indukcyjna to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ciągłego rozplątywania kabli. To urządzenie z pewnością przyda się tym, którzy używają swojego telefonu bardzo często, co wiąże się z szybkim rozładowaniem baterii.

Samsung Pad EP-PG920IBEGWW to ładowarka indukcyjna przeznaczona do smartfonów Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Produkt ma czarny kolor.  

 

 

 

 

11. Samsung Wireless Charger Stand EP-NG930BBEGWW

 

Ładowarka Samsung EP-NG930BBEGWW jest kompatybilna z telefonem Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge i nowszymi modelami. Ma okrągły kształt i nowoczesny design, a jej napięcie wyjściowe ma wartość 5 V. Produkt został wyposażony w podnoszącą się podstawkę, dzięki czemu swój telefon można ustawić pionowo lub pod kątem, co umożliwia wygodne korzystanie z aplikacji podczas ładowania i obserwowanie powiadomień.

Urządzenie to ma z przodu lampkę, która pokazuje, kiedy bateria telefonu jest już naładowana. Dobrze sprawdzi się ono nie tylko w domu, ale również w biurze. Ze względu na oryginalny i elegancki design można je swobodnie ustawić na swoim biurku i rozpocząć ładowanie smartfonu.

Konsumenci uważają, że model ten zasługuje na uwagę, ponieważ podczas ładowania można swobodnie korzystać ze swojego telefonu. Nie trzeba ściągać go z podstawki, gdy chcemy obejrzeć film, czy nawet porozmawiać. Dzięki temu produktowi bateria jest w pełni naładowana już po ok. 2 godzinach.

Ładowarka indukcyjna Samsung EP-NG930BBEGWW jest przeznaczona do smartfonów Samsung Galaxy S7 lub Samsung Galaxy S7 Edge. Model ma wymiary: 11,4 cm x 8,7 cm x 8,4 cm.

 

 

 

 

12. Mophie Wireless Charging Pad 30938

 

Jeśli szukasz solidnie wykonanej ładowarki indukcyjnej, powinieneś przeczytać dokładny opis modelu Mophie 30938. Jest to sprzęt przeznaczony do iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X. Produkt ma następujące wymiary: długość – 9,7 cm, szerokość – 9,7 cm i grubość – 1,1 cm, a jego waga to 124 g. Ładowarka nie zajmuje dużo miejsca.

Model ma prosty design. Czarna obudowa dobrze komponuje się z resztą wyposażenia znajdującego się w danym pomieszczeniu. Podstawkę pokryto specjalną powłoką, która zabezpiecza przed zarysowaniem smartfona, jak również przed jego ześlizgnięciem się z ładowarki. Model jest łatwy w obsłudze – wystarczy umieścić telefon na powierzchni produktu, aby rozpocząć ładowanie.

Ładowarka indukcyjna Mophie 30938 zyskała wiele pozytywnych opinii od konsumentów. Użytkownicy doceniają łatwą obsługę, jak również staranne wykonanie produktu. Uwagę przykuwa także prosty design. Model nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można go ustawić na biurku bez obaw o to, że sprzęt będzie nam przeszkadzał w pracy przy komputerze.

Mophie 30938 to ładowarka indukcyjna w kolorze czarnym. Produkt jest przeznaczony do następujących smartfonów: iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X.

 

 

 

 

13. Ładowarka indukcyjna Hama Twin 001736660000

 

Produkt Hama Twin 00173660000 jest ładowarką indukcyjną, która pozwala na naładowanie dowolnego telefonu wyposażonego w technologię QI. Właśnie z tego powodu musiała się ona znaleźć w naszym rankingu. Ładowanie rozpoczyna się tuż po położeniu swojego smartfona na podstawkę.

Model ten pozwala na ładowanie dwóch telefonów jednocześnie, co zapewnia wyjątkową funkcjonalność produktu. Ponadto gwarantuje on maksymalną prędkość ładowania, która dopasowana jest do leżącego na nim telefonu. Ładowarka wyposażona została w zasilacz 230 V oraz jeden przejściowy kabel USB, z pomocą którego swojego smartfona można podłączyć np. do laptopa.

Konsumenci doceniają ten model za zoptymalizowany proces ładowania, który nie tylko oszczędza akumulator, ale również wydłuża jego żywotność. Ponadto urządzenie to ma minimalistyczny, nowoczesny design i nie rzuca się w oczy podczas ładowania swojego telefonu np. w pracy.

Ładowarka indukcyjna Hama Qi Twin 173666 jest przeznaczona do różnego rodzaju smartfonów. Produkt ma czarny kolor.

 

 

 

 

14. Ładowarka indukcyjna Vakoss TP3508KB

 

Produkt Vakoss TP3508KB to urządzenie kompatybilne ze wszystkimi telefonami posiadającymi technologię QI, która umożliwia ładowanie baterii bez użycia kabla. Zapewnia ono dwie metody ładowania – można używać go jako ładowarkę indukcyjną lub samochodową.

Ten model, ze względu na swoją budowę, umożliwia przymocowanie go do gładkich powierzchni, co może być przydatne np. w czasie jazdy samochodem. Możliwe jest tu także regulowanie kierunku oraz kąta nachylenia uchwytu podtrzymującego smartfon, co ułatwia korzystanie z niego. Napięcie wejściowe urządzenia wynosi od 12 V do 24 V.

Konsumenci uważają, że produkt ten zasługuje na uwagę ze względu na możliwość użycia go jako tradycyjnej ładowarki samochodowej. Dla wielu plusem jest silna przyssawka mocująca oraz niewielka waga, wynosząca 230 g. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że ładowarka niespodziewanie odczepi się od powierzchni i spadając zniszczy telefon.

Vakoss TP3508KB to dobra ładowarka indukcyjna do 100 zł. Jest to model przeznaczony do samochodów. Produkt ma czarny kolor.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką ładowarkę indukcyjną kupić?

 

Wiesz już, które ładowarki indukcyjne dostępne obecnie w sklepach cieszą się największą popularnością. Jednak czy potrafisz wymienić najbardziej istotne cechy tego typu sprzętów? Jeśli nie, koniecznie zajrzyj też do naszego poradnika. Dowiesz się z niego, jaką ładowarkę indukcyjną wybrać.

Kompatybilność ze smartfonem

Ładowarka indukcyjna musi być przede wszystkim dopasowana do naszego modelu smartfona. Inaczej nie będzie działać w prawidłowy sposób i konieczna stanie się jej wymiana. Do wyboru mamy sprzęty dedykowane, przeznaczone tylko do ściśle określonych telefonów, a także uniwersalne. Te drugie działają ze wszystkimi smartfonami ze standardem Qi, niezależnie od producenta. Są więc dobrym wyborem dla osób chcących kupić ładowarkę, z której będą mogli korzystać wszyscy domownicy. Jeśli mamy wątpliwości, czy dany sprzęt będzie pasować do naszego telefonu komórkowego, wystarczy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na jego temat. Przeważnie producenci podają listę urządzeń, jakie można naładować za pomocą ładowarki, dlatego znalezienie tej właściwej nie powinno być bardzo kłopotliwe.

 

Zwykła czy samochodowa?

Są dwa rodzaje ładowarek indukcyjnych: Zwykłe oraz samochodowe. Którą wybrać? To zależy głównie od tego, w jakim miejscu sprzęt będzie używany. Jeżeli jest on nam potrzebny do ładowania smartfona w biurze, podczas spotkań z przyjaciółmi czy w domu, z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu zwykłej ładowarki. Ta samochodowa, jak sama nazwa wskazuje, jest przystosowana do użytku podczas podróży autem. Tego typu modele zwykle mocuje się na kratce wentylacyjnej. Mają one zaciski utrzymujące telefon, nierzadko same się zamykają i zwalniają. Decydując się na urządzenie samochodowe, warto się upewnić, że nie będzie ono przeszkadzać kierowcy ani jadącemu obok pasażerowi.

 

Szybkość ładowania

O tym, jaka jest najlepsza ładowarka indukcyjna, w dużej mierze decyduje szybkość ładowania, na którą wpływa moc. Standardowo maksymalna wartość tego parametru to 5 – 10 W, choć w ofercie niektórych marek można znaleźć też nieco mocniejsze, 15 W i 20 W modele. Co prawda im wyższa jest moc ładowarki, tym szybciej możemy naładować telefon, ale pamiętajmy, że musi być ona dopasowana do parametrów posiadanego przez nas smartfona.

 

Wymiary i kształt

Jeśli chcemy nosić ładowarkę przy sobie, warto zwrócić uwagę na jej wymiary. Większość tego typu urządzeń jest niewielka, dlatego szybko powinniśmy znaleźć model przystosowany do noszenia w kieszeni spodni, torebce czy plecaku. Także kształt obudowy ma wpływ na wygodę przenoszenia ładowarki. Bardzo popularne są sprzęty okrągłe, ale chętnie kupowane są również te kwadratowe.

 

Materiał wykonania

Jeśli ładowarka będzie miała solidną obudowę, nie zniszczy się szybko, nawet gdy będzie używana codziennie. Należy więc sprawdzić, z czego została wyprodukowana. Może to być aluminium, tworzywo sztuczne lub poliwęglan. Sprzęt powinien mieć dodatkowo gumowe stopki w podstawie zapewniające stabilność i antypoślizgową powłokę, dzięki której ładujący się telefon nie będzie się przesuwać, gdy postanowimy z niego skorzystać.

 

Wygoda użytkowania

Nie wszystkie ładowarki indukcyjne są równie wygodne w użytkowaniu. Niektóre mają niewielki zasięg ładowania, co oznacza, że konieczne może być ciągłe zdejmowanie z telefonu etui ochronnego (gdy jest wykonane z grubszego materiału). Jeśli aktywna powierzchnia ładowarki nie zostanie pokryta antypoślizgową powłoką, korzystanie ze smartfona w czasie ładowania nie będzie komfortowe, gdyż będzie się wciąż zsuwać. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu, czy w zestawie znajduje się kabel z wtyczką umożliwiającą podłączenie sprzętu do zasilania. Brak tych elementów nie pozwala na wypróbowanie działania urządzenia zaraz po zakupie.

Na komfort ładowania telefonu za pomocą indukcyjnej ładowarki wpływają też dodatkowe technologie i funkcje. Jedną z nich jest Quick Charge pozwalająca na przyspieszenie procesu ładowania baterii. Przydatna okazuje się też dioda LED umożliwiająca sprawdzenie, czy smartfon jest już naładowany do odpowiedniego poziomu (czasami zastępuje ją mały i praktyczny wyświetlacz). Wiele osób uważa, że najlepsza ładowarka indukcyjna zapewnia wygodne, ale i bezpieczne użytkowanie, dlatego jest wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia. To m.in. ochrona przed przeładowaniem, zwarciem i przegrzaniem.

Design

Mimo że design ładowarki nie wpływa na efektywność jej działania, to dla większości osób także odgrywa ważną rolę. Tego typu sprzęty często dostępne są w kilku kolorach do wyboru, dlatego mamy możliwość zakupu modelu w swoim ulubionym odcieniu. Poza tym większość ładowarek prezentuje się bardzo stylowo, dlatego nawet nieużywane mogą pozostać w widocznym miejscu i pełnić funkcję dekoracyjną.

 

Ładowarki indukcyjne w dobrych cenach

Choć ładowarki indukcyjne to nowoczesne sprzęty, nie są drogie. Jest wiele modeli kosztujących mniej niż 100 zł, również takich oferowanych przez popularnych producentów. Za urządzenie o wyższej mocy, które pozwala na skrócenie czasu ładowania telefonu nawet o kilkadziesiąt minut, zwykle trzeba zapłacić 200 – 300 zł. Starajmy się nie przywiązywać największej wagi do ceny ładowarki, bo to nie ona odgrywa najistotniejszą rolę. Wybierając bardzo tani sprzęt, musimy liczyć się z tym, że może nie spełnić wszystkich oczekiwań, zwłaszcza tych związanych z szybkim ładowaniem telefonu.

 

 

FAQ

 

P1: Ładowarka indukcyjna – co to jest?

Ładowarka indukcyjna to sprzęt pozwalający na bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych, takich jak smartfony. To oznacza, że nie musimy w tym celu używać kabla z odpowiednią końcówką. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż podczas ładowania baterii w żaden sposób nie ogranicza nas krótki przewód. Poza tym możemy naładować telefon podczas jazdy samochodem czy spotkania z przyjaciółmi w restauracji. Istotną zaletą ładowarek indukcyjnych jest to, że pozwalają na uniknięcie zniszczenia wtyku, co jest bardzo często powtarzającą się awarią w przypadku smartfonów.

 

P2: Ładowarka indukcyjna – jak działa?

Ładowarka indukcyjna wykorzystuje zasadę indukcji elektromagnetycznej. Znajduje się w niej zwinięty dookoła przewód, który pełni funkcję cewki nadawczej. Kiedy przepływa przez niego prąd przemienny, wytwarza się pole elektromagnetyczne. Wewnątrz telefonu komórkowego umieszczona jest cewka odbiorcza, przeważnie znajduje się w połowie jego długości. Wytwarzane przez cewkę nadawczą pole elektromagnetyczne sprawia, że w smartfonie dochodzi do indukcji prądu, a to pozwala na naładowanie zasilającej go baterii. Co prawda odbywa się to bezprzewodowo, bez użycia kabla, jednak sama ładowarka musi być podpięta do gniazdka, aby mogła działać.


P3: Jak ładować telefon ładowarką indukcyjną?

Żeby naładować telefon komórkowy za pomocą ładowarki indukcyjnej, najpierw należy się upewnić, że producent wyposażył go w specjalną cewkę odbiorczą. Później należy podłączyć ładowarkę do zasilania, a następnie umieścić na niej telefon komórkowy. Kiedy go zdejmiemy, np. aby do kogoś zadzwonić, ładowanie zostanie przerwane. Co ciekawe, jest sposób na to, żeby naładować indukcyjnie również starsze smartfony. Wymaga to zakupu specjalnej nakładki, którą należy zamocować do tylnej części obudowy. To znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana telefonu na nowy. Poza tym smartfon nie zawsze musi leżeć na ładowarce. Jeżeli sprzęty wykorzystują nowoczesny standard QI 1.2, wówczas mogą być od siebie oddalone na ok. 4 cm.

 

P4: Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje?

Jeżeli ładowarka indukcyjna nie ładuje, warto upewnić się, że podłączyliśmy ją do prądu. Może się zdarzyć, że np. wybraliśmy gniazdko, które uległo awarii, w efekcie czego nie dostarcza do urządzenia niezbędnej energii elektrycznej. Posiadacze starszych smartfonów powinni sprawdzić, czy wyposażono je w cewkę odbiorczą indukującą prąd. Czasami ładowarka indukcyjna nie działa, gdyż telefon komórkowy został na niej niewłaściwie umieszczony. Pamiętajmy, że cewka nadawcza musi znajdować się w tej samej linii, co odbiorcza. Jeżeli poprawienie smartfona nie pomogło, warto dodatkowo zdjąć z niego etui ochronne, gdyż może ono powodować zakłócenia.

 

P5: Ładowarka indukcyjna – jak długo ładuje?

Co prawda ładowanie indukcyjne jest bardzo wygodne, ale trzeba liczyć się z tym, że trwa ono dłużej w porównaniu do użycia zwykłej ładowarki z kablem. Wynika to głównie ze strat energii, które powstają podczas zmiany prądu w pole elektromagnetyczne. Przeważnie naładowanie baterii za pomocą ładowarki indukcyjnej trwa od 2,5 do 3 godzin, a zwykłej nawet o połowę krócej. Jednak dużo zależy od posiadanego przez nas modelu i tego, czy podczas ładowania korzystamy ze smartfona. Jeśli tak, na naładowanie baterii będziemy musieli poczekać dłużej, dlatego warto wstrzymać się z przeglądaniem mediów społecznościowych i wykonywaniem rozmów telefonicznych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ