Ranking 3 najlepszych ładowarek indukcyjnych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Ładowarki indukcyjne iPhone – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jeśli chcesz kupić ładowarkę indukcyjną do iPhone, dobrze trafiłeś. Na naszej stronie prezentujemy ranking, który składa się z opisów dobrej jakości urządzeń. Jesteśmy przekonani, że bez względu na to, na jaki sprzęt się zdecydujesz będziesz zadowolony z jego użytkowania. Najwięcej pozytywnych komentarzy zdobył ładowarka indukcyjna Belkin BoostUp Wireless i to właśnie ona znalazła się na 1. miejscu w zestawieniu. Ma ona elegancką, białą obudowę, która nie ulega zniszczeniu. Oznacza to, że na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Aby naładować telefon wystarczy umieścić go na stacji. Pomocna okazuje się kontrolka, która informuje o rozpoczęciu ładowania. Produkt zajmuje mało miejsca i jest lekki. Polecamy także zastanowić się nad zakupem ładowarki indukcyjnej Mophie 30938. Producent zapewnia, że pozwala ona skrócić czas ładowania nawet o 50% względem tradycyjnych modeli. Urządzenie ma czarną, elegancko wyglądającą obudowę. Sprzęt jest lekki i zajmuje mało miejsca.

3 najlepszych ładowarek indukcyjnych. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zarówno o początku, jak i zakończeniu ładowania informuje nas kontrolka. Urządzenie jest na tyle duże, że możemy na nim bez obaw ułożyć cały telefon. W zestawie znajdziemy etui, którego nie trzeba zdejmować w trakcie użytkowania. Nowoczesny design modelu przykuwa uwagę miłośników nowatorskich gadżetów.

Wady

Kabel zasilający urządzenie jest dość cienki i może się przełamywać, więc trzeba być ostrożnym przy użytkowaniu i składaniu sprzętu.

Podsumowanie

Ładowarka obsługuje nie tylko iPhone, ale również wiele innych modeli smartfonów, m. in Samsung Galaxy s6 edge czy Samsung Galaxy s7. Wymiary prezentowanego produktu to 11,3 cm x 1,27 cm.

Drugi wybór

Zalety

Nowoczesny wygląd urządzenia pozwala traktować je jako designerski dodatek do pomieszczenia. Urządzenie jest niewielkie, więc można je z łatwością wszędzie ze sobą zabrać. Podkładka została pokryta antypoślizgowym materiałem, co niweluje ryzyko zsunięcia się telefonu w trakcie ładowania.

Wady

Niektórym użytkownikom nie odpowiada niska moc urządzenia wynosząca 7,5 W – zdaniem wielu osób, ładowanie mogłoby być znacznie szybsze.

Podsumowanie

Sprzęt zaczyna pracę dopiero po wykryciu urządzenia mobilnego w pobliżu. Waga modelu to 124 g. Urządzenie pobiera minimalną ilość mocy w trakcie czuwania, dzięki czemu nie generuje ono zbyt wysokich rachunków za prąd.

Rozważ też

Zalety

Telefon umieszczamy w wygodnym wcięciu wewnątrz urządzenia, dzięki czemu mamy pewność, że smartfon przez przypadek się nie wysunie. Ładowarka zapewnia bardzo szybkie łączenie z urządzeniem i uzupełnianie baterii. Tworzywo, z którego zostało wykonane urządzenie jest bardzo trwałe i odporne na delikatne uszkodzenia mechaniczne.

Wady

Klamra uniemożliwia użytkowanie ładowarki z dużą ilością smartfonów ze względu na możliwość wysuwania się niektórych z nich.

Podsumowanie

Model ma 3 wejścia USB. Sprzęt ładuje telefony w około 40 minut, a to dzięki funkcji fast charge. Ładowarka została estetycznie wykonana i dzięki małym wymiarom łatwo ją wszędzie ze sobą zabrać.

 

1. Ładowarka bezprzewodowa Belkin BoostUp Wireless

 

Jedną z najbardziej popularnych ładowarek indukcyjnych do iPhone’a jest Belkin Boostup Wireless. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby szybko i bez problemu naładować urządzenia, takie jak iPhone 8, iPhone Plus i iPhone X. Użytkowanie takiej ładowarki jest bardzo łatwe. Wystarczy, że położymy nasz telefon na powierzchnię urządzenia i zostawiamy go, aż naładuje się do końca.

O zakończeniu i rozpoczęciu ładowania informuje nas mała kontrolka LED. Ładowanie modelem indukcyjnym odbywa się o wiele szybciej niż za pomocą klasycznej ładowarki. Jeżeli chodzi o wymiary tego sprzętu, to wynoszą one 1,5 cm x 12 cm x 12 cm. Jest to na tyle duże urządzenie, aby swobodnie położyć na nim cały telefon bez obaw, że z niego spadnie.

Do zestawu dołączone zostało etui, którego nie trzeba ściągać podczas ładowania. Możemy być pewni, że urządzenie nie zostanie zniszczone. Użytkownicy szczególnie chwalą łatwość użytkowania Belkin Boostup Wireless oraz jego nowoczesny wygląd.

Belkin BoostUp Wireless to ładowarka indukcyjna o wymiarach: 1,5 cm x 12 cm x 12 cm. Urządzenie ma białą obudowę.

 

Zalety

Wygodne i proste ładowanie: Korzystanie z tej ładowarki indukcyjnej jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy, że położymy na niej swój telefon i gotowe. Nie trzeba myśleć o niczym więcej. Sprzęt automatycznie rozpocznie ładowanie.

Kompaktowe wymiary i niewielka waga: Istotną zaletą produktu jest to, że nie zajmuje on wiele miejsca, a dodatkowo jest lekki (116 g). Można go zabrać w podróż nie martwiąc się o przeciążenie bagażu.

Dioda LED: Na podkładce znajduje się wskaźnik LED, który informuje o rozpoczęciu ładowania. Dzięki niemu możemy zweryfikować, czy sprzęt dobrze działa.

Wytrzymałość: Wykonany przez konsumentów test ładowarek indukcyjnych iPhone potwierdził, że model Belkin BoostUp Wireless jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Bez konieczności zdejmowania etui: Ładowarka współpracuje z etui o grubości do 3 mm, więc zwykle nie ma konieczności jego ściągania.

 

Wady

Widoczność zabrudzeń: Sprzęt ma jasną obudowę, na której widać wszystkie zabrudzenia.

 

 

 

 

2. Mophie Wireless Charging Pad 30938

 

Mophie 3098 to pad ładujący, który uzupełni baterię w trzech modelach iPhone’ów – 8, 8 Plus i X. Obsługa takiej ładowarki jest bardzo łatwa. Wystarczy, że położymy na niej nasz telefon. Nie musimy szukać USB do podłączenia. Ładowanie rozpoczyna się w momencie zetknięcia się telefonu z padem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wygląd opisywanego produktu. Jest to niewielkie, kompaktowe urządzenie, które łatwo ze sobą wszędzie zabrać. Jest to model w kształcie okręgu i jest dostępny w kolorze czerwonym. W czasie gdy ładowarka Mophie 30938 nie ładuje, może być traktowana jako stylowy dodatek do pomieszczenia. Wszystko to dzięki nowoczesnemu i eleganckiemu wyglądowi gadżetu. Cała podkładka została pokryta antypoślizgowym materiałem. Zapobiega on ześlizgnięciu się ładowarki z biurka, a także zabezpiecza smartfon przed upadkiem.

Prezentowana ładowarka ładuje iPhone z mocą wynoszącą 7,5 W. W efekcie bateria naszego telefonu jest uzupełniona bardzo szybko. Internauci w swoich komentarzach wspominają o atrakcyjnym wyglądzie produktu oraz szybkim ładowaniu telefonu.

Ładowarka indukcyjna Mophie 30938 ma wymiary: szerokość – 97 mm, długość – 97 cm i grubość – 11,5 mm. Sprzęt waży 124 g.

 

Zalety

Efektywność działania: Prezentowaną ładowarkę wyróżnia efektywność działania. Ważne jest również to, że mimo szybkiego działania nie nagrzewa ona obudowy telefonu, co mogłoby skutkować awarią.

Wykrywanie kompatybilnych urządzeń: Model automatycznie wykrywa kompatybilne urządzenie, co oznacza, że ładowanie rozpocznie się zaraz po wykryciu telefonu. Jeśli przez przypadek umieścimy inny przedmiot na stacji ładującej, nie włączy się funkcja ładowania.

Gumowa powłoka: Obudowa Mophie 30938 jest pokryta antypoślizgową, gumową powłoką TPU, która zabezpiecza smartfon. Dzięki niej telefon nie przesuwa się w trakcie ładowania, co z kolei gwarantuje bezpieczeństwo.

Minimalistyczny design: Urządzenie ma minimalistyczny design, więc pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wystroju (także eleganckiego biura).

 

Wady

Zarysowania: Na niektórych częściach obudowy po pewnym czasie pojawiają się delikatne zarysowania.

 

 

 

 

3. Bezprzewodowa ładowarka Quick Charge GSM022002

 

Qualcomm Quick Charge to jedna z najbardziej popularnych ładowarek indukcyjnych. Na jej popularność składa się kilka czynników. Po pierwsze jest to produkt, który znacznie przyspieszy proces ładowania Twojego telefonu. Zwykle oznacza to skrócenie tego czasu o mniej więcej 75%. Jest to idealna opcja w momencie, w którym chcemy, aby nasz telefon odzyskał baterię jak najszybciej. Tak szybkie naładowanie baterii pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu.

Uwagę może przykuwać wygląd prezentowanej ładowarki. Ma ona kształt prostokąta z widocznym wcięciem – w tym miejscu umieszczamy nasz telefon. Taki kształt zapewnia stabilne umieszczenie naszego telefonu wewnątrz ładowarki, więc nie musimy się martwić, że z niej wypadnie.

Model Qualcomm Quick Charge wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posłuży nam przez długi czas. Internauci zaznaczają, że proces ładowania przebiega bardzo szybko. Funkcja ta podoba się wielu użytkownikom, dlatego też prezentowany produkt jest tak często wybierany przez fanów iPhone’ów.

Qualcomm Quick Charge to dobra ładowarka indukcyjna iPhone do 150 zł. Jej moc całkowita wynosi 43 W. Długość kabla wynosi 150 cm.

 

Zalety

Technologia AiQ Power: Urządzenie wykorzystuje technologię AiQ Power, która polega na tym, że następuje automatyczne rozpoznanie podłączonego sprzętu i dobierane jest do niego odpowiednie natężenie prądu. To przekłada się na szybkość i bezpieczeństwo ładowania.

Zajmuje mało miejsca: Produkt zajmuje mało miejsca, więc można go zabierać ze sobą, gdziekolwiek potrzebujemy. To istotna zaleta także wtedy, kiedy mamy małe biurko, a to na nim chcemy ustawić sprzęt.

Efektywne działanie: Ładowarkę wyróżnia efektywność działania. Ta cecha sprawia, że model Qualcomm Quick Charge jest chętnie kupowany przez użytkowników.

 

Wady

Design: Porównując prezentowany sprzęt z innymi można dojść do wniosku, że ma on nieco toporną obudowę.

 

 

 

 

Jaką łądowarkę indukcyjną iPhone wybrać?

 

Nowe technologie przynoszą nowe gadżety. Jednym z nich jest ładowarka indukcyjna. Urządzenie to nie wymaga podłączania komórki do ładowarki poprzez kabel. Dzięki temu sam proces ładowania jest łatwiejszy i niekiedy szybszy – niektóre kable spowalniają ładowanie. Obecnie ładowarka indukcyjna potrzebuje jeszcze źródła prądu i dostępna jest jedynie do kilku rodzajów telefonów. Z dnia na dzień staje się jednak coraz bardziej popularne. Poniżej wytłumaczymy, co jest istotne podczas wyboru odpowiedniego urządzenia. Na końcu tego artykułu umieściliśmy także opisy 3 ładowarek indukcyjnych dedykowanych do iPhone’ów. Ten typ telefonów komórkowych ma inne właściwości i połączenia niż smartfony Samsunga, Huawei i inne. Wymaga więc też innych akcesoriów.

Najistotniejszą kwestią podczas wyboru odpowiedniego urządzenia jest materiał wykonania. Najlepsza ładowarka indukcyjna do iPhone’a jest mocna, odporna na uszkodzenia. Bardzo ważny jest także fakt, aby powierzchnia takiego produktu była trochę chropowata. Zapobiega to niekontrolowanemu upadkowi telefonu.

Nie mniej ważny jest rozmiar ładowarki. Chodzi tutaj o powierzchnię aktywną takiego urządzenia. Im większa powierzchnia, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że telefon straci połączenie z ładowarką. Nie polecamy zbyt małego sprzętu, ponieważ może być on niewygodny w użytkowaniu.

Jeżeli chodzi o design produktu, to najbardziej popularne są ładowarki w kształcie okręgu lub prostokąta. Te dwa typy są najbardziej praktyczne. Niektórzy producenci zaczynają projektować sprzęt w fantazyjnych kształtach. Nie zawsze są one jednak wygodne w obsłudze.

Według wielu osób najlepsze ładowarki indukcyjne do iPhone’a wyposażone są w diodę. Element ten informuje nas o rozpoczęciu i zakończeniu ładowania. Ciekawym elementem jest także wyświetlacz LED lub LCD, który spełnia podobną funkcję, co dioda. Na wyświetlaczu zobaczymy stan ładowania telefonu. Niektóre modele ładowarek indukcyjnych mają także funkcje zegara i budzika. Nie jest to jednak jeszcze bardzo popularne rozwiązanie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ