Ranking 3 najlepszych drukarek do zdjęć z telefonu 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Drukarki do zdjęć z telefonu – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przeglądając wiele komentarzy i opinii na temat drukarek do zdjęć natychmiastowych doszliśmy do wniosku, że obecnie najchętniej kupowanym urządzeniem jest drukarka do zdjęć Fujifilm Instax Link Ash White 16640682. Jest to małe, kompaktowe urządzenie współpracujące z aplikacją Mini Link i możliwością wykorzystania wielu szablonów i ramek do ozdobienia zdjęć. Drukowane zdjęcie ma format bliski wielkości karty kredytowej. Do sprzętu, za pomocą technologii Bluetooth, podłączymy jeden lub wiele smartfonów, z których będą czerpane dane do druku. Na jednym ładowaniu można wydrukować do 100 fotografii. Drukarka Fotograficzna Polaroid Hi-Print Pocket 9046 to kolejne urządzenie polecane przez użytkowników. Pozwala na wydruk 30 zdjęć na jednym ładowaniu akumulatora.

3 najlepszych drukarek do zdjęć z telefonu. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To niewielkie urządzenie o wielu możliwościach. Za jego pomocą wydrukujemy zabawne zdjęcia ze smartfona wzbogacone o szereg dodatków z trybów kreatywnych. Drukowane zdjęcia mają rozdzielczość 800 × 600 pikseli

Wady

Według użytkowników ładowanie za pomocą USB typu C byłoby wygodniejsze, ze względu na to, że jest to bardziej popularna końcówka. Sprzęt wyposażono natomiast w złącze micro USB.

Podsumowanie

Zdalne sterowanie za pomocą gestów i obsługa zdalna aparatu smartfona, to cechy tej małej drukarki. Na jednym ładowaniu można wydrukować nią do 100 zdjęć, a wykonane zdjęcia w dowolny sposób przyozdobić.

Drugi wybór

Zalety

To popularne urządzenie współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemami Android i IOS. Za pomocą technologii Bluetooth przesyła się zdjęcia ze smartfona. Pojedyncza odbitka drukuje się w czasie krótszym niż minuta.

Wady

Na jednym ładowaniu jest możliwość wydruku jedynie 30 odbitek, nie jest to duża ilość. Również, aby ładować sprzęt z sieci trzeba dokupić adapter pozwalający na to.

Podsumowanie

Kolorowe wydruki o wielkości 54 x 86 mm są odporne na działanie wody. Do wydruków używany jest samoprzylepny papier fotograficzny. Do zestawu z urządzeniem są dołączone 2 wkłady do termosublimacji wraz z 10 papierami w każdym wkładzie.

Rozważ też

Zalety

Rozdzielczość wydruku wynosi 314 dpi x 400 dpi, a wydrukowane zdjęcia charakteryzuje odporność na wilgoć, rozmazanie i rozdarcia. Przycisk ON/OFF pozwala zaoszczędzić baterię, której ładowanie do pełna trwa około 90 minut.

Wady

Na w pełni naładowanym urządzeniu da się wydrukować zaledwie 20 zdjęć o wymiarach 2 x 3 cale. W dodatku trzeba pamiętać o wyłączeniu sprzętu przyciskiem, bo nie zostało wyposażone w auto wyłącznik.

Podsumowanie

W ciągu 50 sekund nastąpi rozruch drukarki i wydrukowanie zdjęcia. Wymiary sprzętu to 118,31 × 82,36 × 18,7 mm, a jego waga to 160 g. Jest on też kompatybilny ze smartfonami z systemem Android i IOS.

 

1. Drukarka do Zdjęć Fujifilm Instax Link Ash White 16640682

 

Jako najlepsze urządzenie wśród drukarek natychmiastowych przez użytkowników została wyróżniona drukarka do zdjęć Fujifilm Instax Link Ash White 16640682 oferująca wydruki w rozdzielczości 800 × 600 pikseli. Jest ona przydatna do wydruku zdjęć zapisanych na wszelkich urządzeniach mobilnych i w sposób bezprzewodowy, za pomocą technologii Bluetooth wydrukuje odbitki na mini kliszy Instax. Sprzęt sprawi radość wszystkim osobom, dla których fotografia to hobby, a praca nad zdjęciem sprawia przyjemność.

Link Ash White został wyposażony w szereg zabawnych szablonów i stylowych ramek, które uczynią Twoje fotografie niepowtarzalnymi. Na uwagę zasługuje system kontroli ruchu pozwalający za pomocą poruszania drukarką sterować aparatem smartfonu. Razem z aplikacją Mini Link, za pomocą której sprzętem wygodnie się zarządza, można tworzyć zabawne zdjęcia czy kolaże pochodzące z wielu smartfonów.

Drukarka występuje w wielu wersjach kolorystycznych, które przypadną do gustu zarówno paniom jak i panom, a pasek LED umieszczony na obudowie informuje użytkownika o statusie urządzenia. Na jednym ładowaniu sprzęt wydrukuje nawet do 100 zdjęć.

Wśród drukarek natychmiastowych warto wyróżnić drukarkę do zdjęć Fujifilm Instax Link Ash White 16640682. To niewielki sprzęt o wielu możliwościach.

 

Zalety

Bezprzewodowe działanie: Drukarkę podłącza się do smartfona (jednego lub wielu) za pomocą technologii Bluetooth, pozwala to na natychmiastowe wydrukowanie zdjęcia, które właśnie zostało zrobione.

Małe rozmiary: Drukareczka ma rozmiary niewiele większe od karty kredytowej, dzięki temu nikomu nie sprawi kłopotu, aby zawsze mieć ją ze sobą, gdy wybiera się na imprezę.

Mini Link: Sprzęt jest zarządzany za pomocą aplikacji Mini Link, dzięki której można wykonane zdjęcia „obrabiać” wykorzystując dostępne szablony. Aplikacja pozwala na łączenie wielu zdjęć z różnych smartfonów i tworzenie kolażu.

Sterowanie kamerą smartfona: Aplikacja Mini Link pozwala też na sterowanie kamerą podłączonego smartfona dzięki innowacyjnemu systemowi kontroli ruchu.

Bogata kolorystyka: Sprzęt został wykonany w bogatej kolorystyce, dlatego zarówno panie, jak i panowie znajdą taki model, który pod względem wyglądu spełni oczekiwania.

 

Wady

Złącze: Część użytkowników uważa, że w złącze micro USB jest już rzadko stosowanym rozwiązaniem i lepszym rozwiązaniem by było zastosowanie łącza USB-C.

 

 

 

 

2. Drukarka Fotograficzna Polaroid Hi-Print Pocket 9046

 

Drukarka Fotograficzna Polaroid Hi-Print Pocket 9046 ma wymiary 145,5 x 70 x 25 mm i waży zaledwie 260 g, co sprawia, że można ją ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Sprzęt drukuje zdjęcia o wymiarach 54 x 86 mm na papierze samoprzylepnym.

Wydruk pojedynczego zdjęcia trwa mniej niż 1 minutę, a odbitka jest odporna na działanie wody. Drukarka komunikuje się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth i współpracuje z każdym urządzeniem mobilnym z systemem Android lub iOS. Akumulator Polaroid Hi-Print Pocket 9046, po naładowaniu do pełna, które zajmuje 1,5 godziny, pozwala na wydruk około 30 zdjęć.

Ładowanie odbywa się za pomocą portu micro USB i przewodu podłączonego do komputera lub tabletu. Aplikacja Polaroid Hi-Print pozwala na kreatywność właścicielowi zdjęcia i sprawia, że zdjęcie można uzupełnić o szereg filtrów, nakładek, ramek, naklejek czy tekst. Zatem zabawa z tworzeniem zdjęć może być naprawdę przyjemna i rozbudowująca wyobraźnię. Aby rozpocząć zabawę wystarczy wykorzystać jeden z dwóch wkładów dołączonych do kupowanego sprzętu, zawierających folię kolorową i 10 arkuszy papieru, w każdym z nich.

Polaroid to firma, która znana jest każdemu miłośnikowi zdjęć natychmiastowych. Drukarka Fotograficzna Polaroid Hi-Print Pocket 9046 też jest sprzętem lubianym przez wielu użytkowników.

 

Zalety

Kompaktowość: Sprzęt ma niewielkie wymiary, wynoszące 145,5 x 70 x 25 mm i waży zaledwie 260 g. Takie parametry sprawiają, że można go mieć zawsze przy sobie.

Ładowanie – szybkość: Do pełnego naładowania akumulatora wystarczy 1,5 godziny podłączenia przewodem USB do komputera lub laptopa.

Aplikacja Polaroid Hi-Print: Aplikacja Polaroid Hi-Print sprawia, że użytkownik aparatu każde swoje zdjęcie może w dowolny sposób przyozdobić szablonami, jakie znajdzie w aplikacji. Są to różnego rodzaje filtry, ramki, nakładki czy tekst dołączany do zdjęcia.

Bluetooth: Przesyłanie zdjęcia do aparatu odbywa się za pomocą technologii Bluetooth. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie.

 

Wady

Ładowanie – sposób: Dołączone oprzyrządowanie pozwala na ładowanie wyłącznie przez podłączenie aparatu do komputera bądź laptopa, aby ładować drukarkę z sieci trzeba dokupić niezbędny do tego adapter.

Ilość zdjęć: Choć sprzęt ładuje się stosunkowo szybko, to jednak na pełnym ładowaniu wydrukujemy jedynie 30 odbitek. Nie jest to duża ilość.

 

 

 

 

3. Drukarka Fotograficzna z Telefonu Canon Zoemini PV-123 3204C005AA

 

Elegancka czarna obudowa charakteryzuje drukarkę fotograficzną z telefonu Canon Zoemini PV-123 3204C005AA. Drukuje ona zdjęcia o wielkości 5 x 7.6 cm o maksymalnej rozdzielczości 314 x 400 DPI. Sprzęt komunikuje się ze smartfonem, z którego pochodzą drukowane zdjęcia, za pomocą komunikacji Bluetooth i jest kompatybilny z każdym mobilnym urządzeniem z systemem Android i IOS. Canon Zoemini PV-123 3204C005AA wyposażono w akumulator litowo-jonowy o pojemności 500 mAh i napięciu 7,4 V. Technologia ZINK™ sprawia, że z drukarki wychodzą kolorowe zdjęcia bez potrzeby użycia atramentu.

Druk odbywa się na samoprzylepnym papierze termicznym, a urządzenie jest sprawne w temperaturze od 15 do 32 stopni Celsjusza. Wymiary drukarki, wynoszące: Szerokość 82,4 mm; długość 118,3 mm oraz wysokość 18,7 mm i waga 160 g sprawiają, że nie będzie stanowiła obciążenia w naszej kieszeni czy torby i zawsze będzie można mieć ją przy sobie. Użytkownicy wykorzystujący ten model urozmaicają wygląd swoich fotografii przy użyciu bezpłatnej aplikacji Canon Mini Print dodając filtry, ramki czy obrazki.

Niewielkie wymiary i eleganckie wykończenie drukarki fotograficznej z telefonu Canon Zoemini PV-123 3204C005AA czyni z niej gadżet chętnie wybierany na prezent.

 

Zalety

Komunikacja: Sprzęt wyposażono w takie technologie jak Bluetooth 4.0 i NFC, a także w obudowie znajduje się port Micro-USB.

Diody: Dwie diody umieszczone na obudowie Canon Zoemini informują użytkownika o stanie ładowania baterii, a także procesie drukowania, braku lub zacięcia papieru i niskim poziomie baterii.

Canon Mini Print: Współpraca drukarki z aplikacją Canon Mini Print pozwala na tworzenie własnych aranżacji zrobionych zdjęć przez dodawanie elementów, jak i nakładanie filtrów.

 

Wady

Pojemność akumulatora: Drukarka pozwala na druk zaledwie 20 zdjęć, gdy rozpoczniemy eksploatację z akumulatorem w pełni naładowanym.

Zestaw: Kupowany zestaw zawiera jedynie 1 opakowanie papieru do druku, w którym jest jego 10 arkuszy. Do kolejnych wydruków trzeba dokupić papier.

 

 

 

 

Jaką drukarkę do zdjęć z telefonu wybrać?

 

Drukarka do zdjęć z telefonu to sprzęt idealny dla osób, które nie lubią zostawiać odbitek do wywołania w specjalistycznym zakładzie fotograficznym. Z jego pomocą możemy szybko uzyskać wydruki bardzo dobrej jakości. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy. Istotne informacje na ten temat znajdziesz w naszym poradniku. Na jego końcu umieściliśmy ranking prezentujący trzy takie urządzenia.

Dostępne na rynku drukarki dzielimy na modele stacjonarne i mobilne. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Sprzęty stacjonarne mają większe wymiary, ale umożliwiają wydrukowanie zdjęć w dużych formatach. Często sprawdzają się one również w roli skanera i faksu. Z kolei produkty mobilne możemy wszędzie ze sobą zabrać, głównie ze względu na niewielkie gabaryty. Co więcej, nie wymagają one połączenia z innymi urządzeniami przy pomocy kabla.

Najlepsza drukarka do zdjęć z telefonu w 2023 roku działa szybko i niezawodnie. Dlatego wybierając idealny dla siebie model należy sprawdzić m.in. szybkość drukowania oraz sposób łączności ze smartfonem. Zazwyczaj takie sprzęty potrzebują kilku minut na to, by wydrukować wybrane przez nas zdjęcia. Niemniej bardziej zaawansowane technologicznie drukarki niekiedy robią to w czasie krótszym niż 1 minuta. Stacjonarne produkty zazwyczaj wymagają podłączenia do komputera czy telefonu kablem. Osobom chcącym tego uniknąć polecamy sprzęty wyposażone w moduł Wi-Fi. Takie rozwiązanie sprawia, że błyskawicznie połączymy drukarkę ze smartfonem, gdyż wystarczy nam dostęp do Internetu. Ciekawą alternatywą może być moduł Bluetooth, za sprawą którego również uda nam się uniknąć konieczności podłączania urządzeń poprzez kabel.

Większość z dostępnych na rynku drukarek fotograficznych pozwala na wydrukowanie fotografii w formacie 10 cm x 15 cm. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu nieco większych zdjęć musimy poszukać sprzętu pozwalającego na wydruki także w formacie A5 (14,8 cm x 21 cm), A4 (21 cm x 29,7 cm) lub nawet A3 (29,7 cm x 42 cm). W tej kwestii dużo zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Robiąc zakupy musimy upewnić się, że zakupiona drukarka będzie współpracować z naszym smartfonem. Urządzenia służące do wydruku zdjęć w większości są kompatybilne z systemem operacyjnym Android, niektóre również z iOS i Windows. Wybór będzie w dużej mierze zależeć od tego, jaki telefon posiadamy.

 

 

Jak drukować przy pomocy drukarki do zdjęć z telefonu?

 

Drukarki do zdjęć z telefonu to niewielkie sprzęty, które są łatwe w obsłudze. Jednak jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z podobnych urządzeń, drukowanie fotografii może początkowo być dla nas kłopotliwe. Jak ustawić drukarkę i przygotować ją do użytku? Cenne wskazówki i porady są w tej części artykułu.

Przygotowanie kasety z tuszem i papierem

Żeby drukować zdjęcia z telefonu, musimy zamontować w urządzeniu kasetę z tuszem, a także papierem. Czynności te nie są zbyt trudne, ale musimy zachować ostrożność, aby przez przypadek nie uszkodzić wewnętrznych części budowy drukarki. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest upewnienie się, że wybraliśmy odpowiedni format papieru (np. do pocztówek). Potem trzeba sprawdzić, czy arkusz tuszowy jest napięty – jeśli nie, może dojść do jego rozdarcia podczas montowania w urządzeniu. Po montażu kasety z tuszem możemy przejść do włożenia do drukarki kasety z papierem. Uważajmy przy tym na liczbę arkuszy, gdyż jeśli będzie ich za dużo, sprzęt nie będzie działał prawidłowo (może też ulec awarii). Papier należy wkładać błyszczącą stroną do góry, uważając, aby jej nie dotknąć. Może to negatywnie wpłynąć na jakość wydruku. Po zdjęciu folii ochronnej i upewnieniu się, że arkusze zostały prawidłowo zamontowane w kasecie, możemy zamknąć pokrywę.

 

Instalacja drukarki

Chcąc zainstalować drukarkę i przygotować ją do użycia, musimy ustawić ją na stabilnym, płaskim podłożu, z dala od silnego promieniowania magnetycznego oraz źródła elektromagnetycznego. Po podłączeniu kabla zasilającego do gniazdka możemy włączyć urządzenie, a następnie wybrać język menu i połączyć je z odpowiednią siecią Wi-Fi.

 

Jak wydrukować zdjęcia z telefonu?

Żeby móc drukować zdjęcia ze swojego smartfona, musimy najpierw zainstalować specjalną aplikację i podłączyć go do właściwej sieci Wi-Fi, aby móc przeprowadzić konfigurację z drukarką. Wówczas na jej wyświetlaczu automatycznie pojawi się tzw. ekran gotowości. Żeby wydrukować zdjęcia, należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się w aplikacji na smartfonie. Fotografie będą gotowe po kilku minutach, w zależności od ich ilości.

Co ważne, przed wydrukowaniem zdjęć możemy je dowolnie wykadrować, dodać marginesy, zmniejszyć lub zwiększyć jasność, kontrast, a nawet zredukować efekt czerwonych oczu. Wszystkie te opcje znajdziemy w menu urządzenia. Do fotografii możemy dodać nawet dokładną datę i godzinę (do wyboru jest kilka dostępnych formatów).

Drukowanie z innych nośników danych

Większość drukarek do zdjęć z telefonu pozwala na drukowanie plików zapisanych także na innych nośnikach danych. Może to być karta pamięci lub pendrive. Poza tym możemy bez przeszkód drukować fotografie zapisane na twardym dysku komputera stacjonarnego bądź laptopa, wystarczy podłączyć sprzęty do tej samej sieci Wi-Fi i wybrać właściwy punkt dostępowy. Dodatkową czynnością, jaką musimy wykonać, jest instalacja sterowników, które znajdziemy na stronie internetowej wskazanej przez producenta drukarki.

W razie konieczności możemy podłączyć sprzęt do komputera przy pomocy kabla USB (w takim przypadku także nieunikniona jest instalacja sterowników). Niekiedy w ten sposób możemy połączyć drukarkę również ze swoim aparatem fotograficznym, dlatego nie musimy przenosić fotografii na dysk twardy.

W rankingu staraliśmy się podpowiedzieć, jaka drukarka do zdjęć z telefonu jest polecana przez konsumentów. Mamy nadzieję, że za sprawą powyższych informacji każdemu posiadaczowi takiego sprzętu uda się szybko wydrukować fotografie nie tylko ze smartfona, ale i komputera czy zewnętrznego nośnika danych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ