Najlepsza lustrzanka do 2000 zł

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki szerokiemu zakresowi czułości ISO od 1000 do 25600 aparat pozwala na wykonanie dobrej jakości zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo daje możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD oraz zapewnia zachowanie ostrości w dynamicznych scenach.

Wady

Model nie jest wyposażony w przycisk pozwalający szybko wyłączyć opcję ISO Auto. Nikon D3400 nie ma wbudowanego modułu Wi-Fi, przez co nie ma możliwości zdalnego sterowania aparatem przez smartfon.

Podsumowanie

Sprzęt jest lekki i ma niewielkie rozmiary. Aplikacja SnapBridge pozwala na automatyczne przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne. Transfer zdjęć może odbywać się nawet w czasie wykonywania kolejnych zdjęć. Akumulator pozwala wykonać do 1200 fotografii po jednym ładowaniu.

Drugi wybór

Zalety

Canon jest wyposażony w podgląd głębi ostrości oraz filtry artystyczne. Dodatkowo 9 - punktowy autofokus pozwala szybko i precyzyjnie ustawić ostrość w odpowiednim miejscu. Sprzęt również ma możliwość tworzenia filmów w rozdzielczości Full HD.

Wady

Model nie ma wbudowanej stabilizacji obrazu w korpusie, co może być konieczne dla osób zajmujących się fotografią lub filmowaniem osób w ruchu.

Podsumowanie

Lustrzanka może komunikować się z innymi urządzeniami poprzez sieć Wi-Fi oraz NFC, dzięki czemu przesyłanie zdjęć jest szybsze i łatwiejsze. Aparat jest wyposażony w 3-calowy wyświetlacz pozwalający na podgląd wykonanych fotografii. Sprzęt waży niecałe 0,5 kg, a więc jest wygodny w podróży.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt pozwala na robienie wyraźnych, ostrych zdjęć nawet przedmiotom znajdującym się w ruchu. Został wyposażony w 79 czujników detekcji fazy, co sprawia, że wykonywanie zdjęć ruchomym obiektom staje się dużo łatwiejsze. Technologia rozpoznawania twarzy umożliwia wykonywanie zdjęć portretowych.

Wady

Jest to produkt sporych rozmiarów, przez co trudno będzie go zabierać na codzienne spacery lub wakacyjne wycieczki.

Podsumowanie

Sprzęt ma wyświetlacz 2,7”, maksymalna wartość czułości ISO to 25600 a rozdzielczość wynosi 6000 × 4000 pikseli. Dodatkowo jest wyposażony w system stabilizacji obrazu. Parametry te sprawiają, że aparat zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

 

Lustrzanki do 2000 zł – ranking

 

Nikon D3400

 

Jeżeli szukasz dobrej lustrzanki, to polecamy Ci Nikon D3400, urządzenie, z którego większość kupujących jest zadowolona. Wyświetlacz LCD ma przekątną wynoszącą 3 cale. Jest to wystarczające, aby w podglądzie dokładnie obejrzeć zdjęcia, a także uwiecznić każdą chwilę, którą chcemy. Produkt ma matrycę CMOS z funkcją automatycznego czyszczenia, zapewniającą płynną pracę.

Maksymalna rozdzielczość prezentowanego urządzenia wynosi 6000 x 4000 p. Zdjęcia robione przy użyciu aparatu mają dużo detali, nawet po kilkukrotnym przybliżeniu zoomu. Lustrzanka ma funkcję nagrywania filmików w jakości Full HD. Produkt ma 11 punktów autofocus, dzięki czemu na zdjęciu znajdziemy dużo detali.

Aparat robi zdjęcia z szybkością 5 klatek na sekundę. Możemy być pewni, że uchwycimy chwilę, którą chcemy. Użytkownicy najczęściej wspominają o dużej rozdzielczości zdjęć robionych prezentowaną lustrzanką. Uważają oni również, że model jest na tyle lekki, że jest idealny nawet w podróży.

 

 

 

 

Canon EOS 1300D

 

Canon EOS 1300D to dobra lustrzanka do 2000 zł, która pozwoli nam na robienie zdjęć nawet po zmroku. Jest to możliwe z pomocą czułej funkcji ISO. Po dokładnym ustawieniu jej wartości zdjęcia w zacienionym miejscu wciąż są pełne szczegółów, a poza tym są bardzo wyraźne. Wybierz prezentowany produkt, jeżeli zamierzasz używać go szczególnie w nocy.

Wyświetlacz modelu ma 3 cale, więc na podglądzie widzimy dokładnie, jakie zdjęcie robiliśmy. Matryca CMOS sprawia, że zdjęcia są pełne detali, a po przybliżeniu obrazu zoomem jakość zdjęcia się nie zmienia. Filmy HD są zawsze wyraźne. Ich rozdzielczość wynosi 1920 x 1080 p. Szybkość robienia zdjęć wynosi 3 klatki na sekundę.

Aparat jest wyposażony w system usuwania kurzu. Autofocus ma 9 punktów. Użytkownicy uważają, że jest to jedna z ciekawszych lustrzanek do 2000 zł. Internauci podkreślają, że aparat umożliwia robienie zdjęć w każdych warunkach, a te zawsze wychodzą wyraźne.

 

 

 

 

Sony Alpha A68

 

Osobom, które są bardzo wymagające polecamy Sony Alpha A68. Zdjęcia wykonane aparatem są pełne szczegółów, a co najważniejsze, to fakt, że możemy robić zdjęcia w ruchu i wychodzą one ostre (na przykład jadący rower).

Maksymalna rozdzielczość zdjęć wynosi 6000 x 4000 p. Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to jego przekątna wynosi 2,7 cala. Pomimo że na obudowie aparatu znajduje się wiele przycisków, obsługa jest intuicyjna.

Zdjęcia seryjne zrobimy z prędkością 8 klatek na sekundę. Jest to jeden z najwyższych wyników na rynku. Użytkownicy najczęściej chwalą prezentowany produkt ze względu na bardzo wysoki poziom zdjęć. Bardzo często wspominają oni również o łatwej obsłudze produktu.

 

 

 

 

Jaką lustrzankę do 2000 zł wybrać?

 

Wiele osób interesuje się fotografią. Jednak zazwyczaj jest to jedynie poziom amatorski – zdjęcia robione zwykłym aparatem. Z czasem warto pomyśleć o zakupie czegoś bardziej profesjonalnego, zwłaszcza gdy fotografia stała się pasją. Jednak, jak zaznacza wielu doświadczonych fotografów, na samym początku nie warto inwestować w zbyt drogi sprzęt. Lepiej kupić coś dobrego, ale tańszego, aby nauczyć się podstaw, bo początkująca osoba nigdy nie wykorzystuje możliwości zaawansowanych aparatów, a do tego zbyt skomplikowane urządzenie potrafi zniechęcić. W naszym poradniku oraz zestawieniu skupiliśmy się jedynie na modelach, które nie kosztują więcej niż 2000 zł.

Jak wiadomo, najlepsza lustrzanka do 2000 zł w 2024 roku pozwala zrobić dobre zdjęcia. Niewielka cena nie oznacza gorszej jakości fotografii. W tym wypadku spore znaczenie mają punkty AF, czyli tzw. autofocus. We wspomnianych punktach obraz jest szczególnie uwydatniony i żaden szczegół nie zostanie pominięty. Wybierzmy więc produkt z jak największą liczbą punktów AF. Minimum to 9. Wiele osób podkreśla też, jak ważna jest matryca zapewniająca płynną pracę – najpopularniejszy typ to CMOS.

Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to musisz wiedzieć, że to ona ma bezpośredni wpływ na to, jak zdjęcie wygląda po wywołaniu. Im więcej megapikseli, tym bardziej możemy przybliżyć obraz przed zrobieniem zdjęcia. Wtedy zoomowanie obrazu nawet 6 razy nie spowoduje, że zdjęcie będzie niewyraźne i będzie na nim brakowało detali. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to najlepsze lustrzanki do 2000 zł mają maksymalnie 6000 x 4000 p.

Nie mniej ważna jest waga aparatu. Dla amatorów utrzymanie ciężkiego aparatu może być problemem. Zazwyczaj sprzęt tego typu waży około 500 g. Nie polecamy wyboru cięższego urządzenia, ponieważ podczas dłuższej eksploatacji nasze ręce mogą być zbytnio obciążone. Jeśli kupujesz ciężką lustrzankę, upewnij się, że ma specjalne wejście na statyw.

Wiele osób z pomocą lustrzanki chce również nagrywać filmy. Większość modeli ma taką funkcję. Doczytajmy jednak, czy filmiki, które nagrywamy będą w wysokiej rozdzielczości. Z drugiej strony, gdy planujemy wyłącznie robić zdjęcia, ta kwestia nie będzie istotna.

Nie zapomnijmy również o wyświetlaczu. Aby przeglądać oraz robić zdjęcia potrzebny jest nam stosunkowo duży wyświetlacz. Większość modeli ma ekran o przekątnej wynoszącej 3 cale. Przydatne okazują się też dodatkowe funkcje, jak łączność WiFi czy Bluetooth. Wiele osób ceni też sprzęty, do których można zamontować dodatkową lampę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ