Najlepsza lustrzanka Pentax

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Lustrzanki Pentax – ranking

 

Pentax K-3 II Body

 

Pentax K-3 II Body to lustrzanka, z której z pewnością będziesz zadowolony. Sprzęt ma 92 uszczelki, które zabezpieczają go przed dostaniem się wody do środka. Obudowa lustrzanki jest wykonana z metalu. Aparat nie należy więc do najlżejszych, lecz jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala.

Sprzęt jest idealny dla początkujących fotografów. Ma on specjalną funkcję stabilizacji obrazu, dzięki której możemy łatwo robić bardzo wyraźne zdjęcia. Autofocus ma 11 punktów. Oznacza to, że zdjęcia będą pełne szczegółów nawet po kilkukrotnym przybliżeniu. Warto wspomnieć, że parametr ISO (maksymalnie 51200) jest bardzo czuły, więc uchwycenie chwil po zmroku nie jest problemem.

Matryca CMOS sprawia, że na zdjęciach nie ma żadnych szumów, co oznacza, że są one bardziej przejrzyste. Aparat ma również wysoką rozdzielczość 6016 x 4000 p. Użytkownicy uważają, że obsługa prezentowanej lustrzanki nie jest trudna. Wspominają również o ciekawych, dodatkowych funkcjach np. stabilizacja obrazu.

 

 

 

 

Pentax K-1 Body

 

Pentax K-1 Body to lustrzanka o bardzo wysokiej czułości ISO – dobrze wyregulowana może nam ułatwić robienie zdjęć po zmroku. Na początku przyjrzyjmy się obudowie. Jest ona wykonana w większości z magnezu. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, a także nie jest zbyt ciężki. Dlatego utrzymanie aparatu w dłoniach przez długi czas nie będzie uciążliwe. Dzięki 33 punktom autofocusa mamy możliwość robienia zdjęć pełnych szczegółów nawet po bardzo bliskim przybliżeniu. Rozdzielczość maksymalna to 7360 x 4912 p. Aparat pozwala też nagrywać firmy w rozdzielczości 1920 x 1080 p.

Ekran LCD możemy przechylać w każdym kierunku, w zależności od naszej wygody. Możemy więc skupić się na uwiecznianiu chwili oraz przyjąć bardziej komfortową pozycję. Urządzenie ma miejsce na dwie karty pamięci. Oznacza to, że możemy robić bardzo dużo zdjęć bez potrzeby transportowania ich na komputer.

Szybkość robienia zdjęć wynosi 6,5 klatki na sekundę. Dlatego możemy uwiecznić prawie każdą chwilę. Użytkownicy chwalą dobre wykonanie lustrzanki, przez co staje się dla nas inwestycją na dłużej. Do tego spory wyświetlacz ułatwia wybieranie funkcji i podgląd zdjęć.

 

 

 

 

Pentax K-70 Body


Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najchętniej wybieranych lustrzanek – Pentax K-70 Body. Prezentowany sprzęt ma matrycę CMOS. Wyświetlacz urządzenia ma średnicę 3 cali. Dokładnie widzimy, co fotografujemy, więc zdjęcia z pewnością wyjdą dobre – rozdzielczość 6000 x 4000 p.

15 punktów autofocusa sprawia, że na zdjęciach widzimy wiele detali i nie rozmazują się, kiedy zoomujemy zdjęcie. Aparat możemy zabrać ze sobą na sesje w różnych warunkach. Dzięki specjalnym uszczelkom woda oraz wilgoć nie dostają się do wnętrza sprzętu. Ta lustrzanka Pentax w dobrej cenie jest również odporna na niższe temperatury oraz kurz.

Czułość ISO pozwala manipulować obrazem w taki sposób, że mamy również możliwość robienia zdjęć po zmroku. Według użytkowników największą zaletą aparatu jest możliwość fotografowania w trudnych warunkach. Ważne jest dla nich również dobre wykonanie sprzętu. Konsumenci docenialią liczna udogodnienia zastosowane w urządzeniu, jak różne porty – HDMI, USB oraz bezprzewodowa łączność WiFi.

 

 

 

 

Jaką lustrzankę Pentax wybrać?

 

Aby robić dobre zdjęcia, potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. Wiele osób decyduje się na zakup lustrzanki. Z pomocą takiego aparatu możemy uchwycić wiele chwil, jest to też najczęstszy wybór profesjonalnych fotografów. Nie wiesz jeszcze, jaki model wybrać? Zapoznaj się więc z naszym poradnikiem.

Pentax to firma znana z produkowania aparatów, lustrzanek oraz gadżetów do wymienionych sprzętów. Firma prosperuje już od kilku lat i przez ten czas zdążyła zyskać zaufanie wielu klientów. Uważają oni, że lustrzanki Pentax bardzo rzadko ulegają awarii, a co najważniejsze pozwalają uchwycić wyjątkowe chwile.

Najlepsza lustrzanka Pentax w 2023 roku pozwala robić zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Jest to najczęściej od 6016 x 4000 p. Po zrobieniu zdjęcia takim aparatem możemy być pewni, że nawet po kilkukrotnym przybliżeniu wszystkie detale będą bardzo wyraźne na każdej fotografii. Jeżeli chodzi o matrycę, to w lustrzankach używa się już wyłącznie jednego typu: CMOS. Zdjęcia sprzętem z matrycą CMOS są pełne szczegółów, a co najważniejsze mają bardzo mało szumów.

Najlepsze lustrzanki Pentax mają regulowaną czułość ISO, która pomaga robić zdjęcia w słabym oświetleniu. Dzięki dobrej czułości ISO, po dokładnym uregulowaniu możemy robić zdjęcia przy bardzo intensywnym świetle, a także w miejscu, w którym nie ma wcale światła, a zdjęcie będzie nadal wyraźne.

Jeżeli chodzi o obudowę, to istotne jest, aby wybrać lustrzankę, która nie jest zbyt ciężka. W przeciwnym razie podczas bardzo długiej sesji zdjęciowej nasze ręce będą bardzo zmęczone. Dobre lustrzanki nie ważą więcej niż 0,5 kg. Niektóre modele są jednak ciężkie, ponieważ są wodoodporne i mają mocną obudowę. Warto też zweryfikować czas działania po naładowaniu aparatu. Jeżeli jest to 5 godzin, to musimy pamiętać, że nie zrobimy zbyt dużo zdjęć. Wiele modeli działa jednak od 6 do 10 godzin. Szczególnie cenione są sprzęty z wyjmowaną baterią, co daje możliwość dokupienia kilku na zapas i zmiany w momencie rozładowania.

Nie bez znaczenia jest też wygodny wyświetlacz, pozwalający na podgląd zdjęć. Przydatne okazują się także wszelkie nowe technologie, jak łączność Wi-Fi, Bluetooth itp., pozwalające na szybkie przesyłanie plików na telefon czy komputer. Dość istotna jest też spora karta pamięci, na której zapiszemy wiele fotografii (pamiętaj, że im lepsza jest jakość zdjęć, tym więcej ‘ważą’). Warto już przy zakupie podstawowego aparatu dowiedzieć się, jak możemy go rozbudować, tym samym zwiększając jego możliwości.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ