Ranking 3 uchwytów do TV 55 cali w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Trafiłeś na tę stronę, bo szukasz dobrego uchwytu do telewizora 55 cali. Przejrzeliśmy ofertę rynkową różnych producentów i na podstawie opinii użytkowników wybraliśmy solidnie modele. Jesteśmy przekonani, że bez względu na to, który produkt wybierzesz, będziesz zadowolony z zakupu. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do uchwytu do telewizora ART ZIU UX150. Ma on mocną stalową konstrukcję i wytrzymuje obciążenie do 45 kg. Model ma funkcję regulacji pochylenia, można go też odpowiednio wypoziomować i w ten sposób ustawić telewizor tak, abyśmy wszystko dobrze widzieli. W zestawie znajdują się niezbędne do montażu śruby, więc nie trzeba inwestować w żadne dodatkowe akcesoria. Instalacja jest prosta, przebiega bez komplikacji. HAMA FULLMOTION XL to uchwyt do telewizora 55 cali, który uplasował się na 2. miejscu w rankingu. Można go obracać do 180 stopni. Produkt wyróżnia prosty, elegancki design. W zestawie poza uchwytem znajduje się zestaw śrub, kołki i plastikowe osłony.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowany model został wykonany z wysokiej jakości stali. Bez trudu udźwignie on nawet telewizor o przekątnej 55 cali. Czarny kolor uchwytu nie powoduje kontrastu między nim a telewizorem. Produkt może być regulowany zarówno w pionie, jak i w poziomie. Uchwyt możemy zamontować samodzielnie za pomocą śrub dostępnych w zestawie.

Wady

Początkowo ramiona modelu nie pracują zbyt płynnie, trzeba nieco siły, a jednocześnie wyczucia, by odpowiednio je ustawić.

Podsumowanie

Sprzęt utrzymuje obciążenie maksymalnie do 45 kg. Przekątna zawieszanego telewizora nie powinna przekraczać ok. 60 cali i nie może być mniejsza niż 23 cale. Po złożeniu odległość ekranu od ściany wynosi 65 mm.

Drugi wybór

Zalety

Ten uchwyt z blachy stalowej jest niezwykle trwały. Maksymalny ciężar, jaki może udźwignąć, wynosi 35 kg, co jest wystarczającą wielkością, w porównaniu do gabarytów większości popularnych telewizorów. Model jest odpowiedni do zawieszania telewizorów LCD i LED. Uchwyt można obracać o ok. 180 stopni.

Wady

Mocowanie produktu nie jest zbyt łatwe i dobrze nabyć dodatkowe, zapasowe śruby do tego celu, aby mieć pewność, że konstrukcja wisi stabilnie.

Podsumowanie

Uchwyt można pochylać o +2 stopnie lub -12 stopni zapewniając sobie tym samym maksymalny komfort oglądania. Produkt prezentuje się bardzo estetycznie, nawet jeśli zawiesisz go w bardzo elegancko urządzonym pomieszczeniu.

Rozważ też

Zalety

Na uchwycie możemy zawieszać nawet najbardziej masywne telewizory, ponieważ jego maksymalny udźwig to aż 40 kg. Produkt pozwala również na wieszanie telewizorów o dość dużej rozpiętości, jeśli chodzi o przekątną to uchwyt będzie odpowiedni do telewizorów od 30 cali do aż 70 cali. Uchwyt można obracać o 120 stopni, co znacznie zwiększa komfort oglądania.

Wady

Uchwyt wygląda bardzo masywnie, niestety nie nadaje się do elegancko urządzonych pomieszczeń, a raczej do sal konferencyjnych lub klas szkolnych.

Podsumowanie

Zestaw śrub dołączony do kompletu znacznie ułatwia montaż prezentowanego modelu. Standard Vesa w tym przypadku wynosi 600 mm x 400 mm. Odległość złożonego uchwytu od ściany wynosi 70 mm, zaś rozłożonego – ok. 460 mm.

 

 

Uchwyty do telewizora 55 cali – Ranking

 

1. Uchwyt do Telewizora ART ZIU UX150

 

ART ZIU UX150 to uchwyt, który został wykonany z wysokiej jakości stali. Możemy mieć więc pewność, że będzie stabilnie utrzymywał nasz sprzęt na ścianie. Uchwyt ten wytrzymuje obciążenie maksymalnie 45 kg. Przekątna telewizora nie powinna przekraczać 60 cali i nie może być mniejsza niż 23 cale. Zatem nasz 55 calowy telewizor idealnie się do niego wpasuje.

Uchwyt ten został wykonany w kolorze czarnym. Dzięki temu dobrze skomponuje się z większością telewizorów, które mają czarną obudowę. Po złożeniu odległość od ściany wynosi 65 mm. Przy maksymalnym rozłożeniu to 35 cm.

Dodatkowym atutem tego uchwytu jest to, że możemy regulować go zarówno w pionie, jak i w poziomie. Możemy więc ustawić telewizor pod takim kątem, jaki nam odpowiada. Produkt możemy zamontować sami, a dla ułatwienia w zestawie znajdziemy specjalne śruby. Użytkownikom szczególnie podoba się estetyczne proszkowe wykończenie uchwytu.

ART ZIU UX150 to bardzo dobry uchwyt do telewizora 55 cali do 100 zł. Produkt wytrzymuje obciążenie do 45 kg.

 

Zalety

Regulowane pochylenie: Uchwyt ma regulowane pochylenie, którego zakres wynosi od 0 st. do 15 st. Można stosunkowo łatwo ustawić go tak, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort oglądania.

Stal: Do produkcji tego modelu wykorzystano solidny materiał. Jest nim odporna na zniekształcenia stal. Na jej powierzchni nie pojawia się korozja.

Montaż: Warto wiedzieć, że w zestawie znajdują się niezbędne elementy montażowe (śruby). Nie trzeba kupować ich oddzielnie, tracić czas na ich szukanie i płacić za nie dodatkowo.

Funkcja poziomowania: Ten uchwyt do telewizora ma funkcję poziomowania, więc można ustawić telewizor tak, jak najbardziej nam odpowiada.

Design: Kupujący zwracają też uwagę na design modelu. Uchwyt jest utrzymany w prostym stylu, ma czarny kolor, więc dobrze komponuje się z niemal każdym telewizorem.

 

Wady

Ramiona: Konsumenci zwracają uwagę na to, że ramiona uchwytu nie pracują płynnie. W związku z tym, aby je odpowiednio ustawić, trzeba użyć nieco więcej siły.

 

 

 

 

3. Uchwyt do LCD/LED ścienny Hama FULLMOTION XL

 

HAMA FULLMOTION XL to uchwyt wykonany z blachy stalowej. Jest on zatem bardzo wytrzymały. Maksymalny ciężar, jaki może unieść to 35 kg. Możemy więc na nim powiesić większość telewizorów dostępnych na rynku. Jest on przeznaczony dla odbiorników, które mają przekątną ekranu nie mniejszą niż 32 cale i nie większą niż 55 cali.

Na uchwycie tego typu możemy spokojnie zawiesić telewizor LCD i LED. Prezentowany sprzęt można obracać o 180 st. W efekcie możemy dobrze dopasować telewizor do miejsca, z którego będziemy oglądać. Poza tym istnieje możliwość pochylenia go w zakresie od +2 do -12°. Zapewni nam to maksymalny komfort oglądania.

Użytkownicy potwierdzają, że jest to produkt, w który warto zainwestować. Cenią sobie jego elastyczność, a także wysoką jakość wykonania. Model uważany jest za solidny uchwyt do telewizora 55 cali w dobrej cenie.

Uchwyt do telewizora 55 cali HAMA FULLMOTION XL ma maksymalne obciążenie równe 35 kg. Produkt jest zrobiony z blachy stalowej.

 

Zalety

Możliwość obrotu: Uchwyt można obracać do 180 st., więc bez trudu ustawimy go w takiej pozycji, które wydaje nam się najbardziej odpowiednia.

Materiał wykonania: Model zrobiono z dobrego gatunkowo materiału, więc odznacza się trwałością. Wykorzystana do produkcji blacha stalowa nie jest podatna na zniekształcenia, korozję czy uszkodzenia mechaniczne.

Przeznaczenie: Prezentowany uchwyt jest odpowiedni do telewizorów LED, LCD i plazmowych. Przekątna ekranu sprzętu powinna mieścić się w zakresie od 32 cali do 56 cali.

Estetyczne wykonanie: Jakość wykonania w przypadku tego typu produktów jest kluczowa. Niemniej jednak znaczenie ma też, poza trwałością, design. Ten model ma czarny kolor i pod względem wyglądu pasuje do każdego telewizora.

 

Wady

Montaż: Zdaniem części osób montaż uchwytu nie jest tak prosty, jak można by tego oczekiwać.

 

 

 

 

3. Uchwyt do Telewizora MaClean MC-710

 

Jedną z ciekawszych pozycji jest Maclean MC-710. Uchwyt może udźwignąć maksymalny ciężar wynoszący aż 40 kg. Oznacza to, że możemy na nim zamontować bardzo masywne telewizory. Został przystosowany do odbiorników o przekątnej od 37 cali do 70 cali. Standard VESA tego uchwytu wynosi 600 mm x 400 mm.

Odległość od ściany przy złożonym uchwycie wynosi 70 mm, a przy maksymalnym rozłożeniu 460 mm. Uchwyt można obracać w zakresie do 120 st. Pozwoli to nam na dość swobodne manewrowanie ekranem telewizora. Produkt został wykończony proszkowym lakierem, co sprawia, że całość dobrze się prezentuje. Uchwyt posiada również regulację stopnia nachylenia.

Do zestawu dołączony został zestaw śrub, który umożliwia nam łatwy montaż uchwytu. Użytkownicy szczególnie cenią ten produkt za możliwość zamontowania na nim dużych gabarytowo telewizorów.

Maclean MC-710 to uchwyt przeznaczony do telewizorów o przekątnej ekranu od 37 cali do 70 cali. Maksymalne obciążenie modelu to 40 kg.

 

Zalety

Jakość wykonania: Prezentowany uchwyt telewizyjny wykonano z dobrej gatunkowo stali. To wytrzymały materiał zapewniający trwałość konstrukcji.

Zestaw montażowy: Docenić należy to, że w zestawie znajdują się niezbędne akcesoria montażowe. W efekcie poprawna instalacja uchwytu nie jest trudna.

Przeznaczenie: Ten model jest odpowiedni zarówno do mniejszych, jak i większych telewizorów. W związku z tym można określić go mianem uniwersalnego.

 

Wady

Design: Uchwyt wygląda masywnie i z uwagi na to jest polecany bardziej do szkół czy sal konferencyjnych, a nie do domu.

 

 

 

 

Jaki uchwyt do telewizora 55 cali wybrać?

 

Kiedyś telewizory ustawiano na szafkach, ale od kilku lat popularniejsze są uchwyty. Pozwalają nam na zamontowanie sprzętu na takiej wysokości, jaka nam najbardziej odpowiada. Jest to idealne rozwiązanie jeżeli posiadamy w domu dzieci lub zwierzęta, bo dzięki temu ekran pozostanie poza ich zasięgiem. W poradniku tym znajdziesz wskazówki jaki uchwyt zakupić. Skupimy się na produktach umożliwiających montaż urządzeń o przekątnej 55 cali. Pozwalają one na instalację zarówno mniejszych – 40 calowych sprzętów, jak i tych dużych. Dodatkowo na końcu umieściliśmy zestawienie zawierające trzy, według nas, najlepsze uchwyty do telewizora 55 cali.

Pierwszym aspektem, który powinniśmy rozważyć jest waga telewizora. Na każdym uchwycie producent podaje jego maksymalny udźwig. Waga naszego telewizora koniecznie musi być mniejsza niż liczba podana w instrukcji. Nie ryzykujmy i nie montujmy na uchwycie telewizora, który waży więcej niż jego maksymalny udźwig. Może to skończyć się awarią uchwytu i tym samym telewizora. Warto też upewnić się, jakie są ograniczenia co do przekątnej sprzętu, często zakres jest dość duży – od 30 cali do 55 cali, a nawet więcej.

Kolejną kwestią jest regulacja kąta nachylenia. Na rynku znajdziemy uchwyty, które nie umożliwiają nam takiej regulacji. W takim wypadku musimy zamontować je na poziomie oczu widzów. W przeciwnym razie nie będziemy mogli cieszyć się najwyższą jakością obrazu. Możemy również wybrać trochę bardziej skomplikowaną i droższą wersję, jaką jest typ z możliwością regulacji.

Zwróćmy uwagę na odstęp od ściany. Zbyt duży odstęp może wyglądać mało estetycznie. Dlatego wielu producentów ma w swojej ofercie specjalny rodzaj uchwytów o nazwie slim. Kupując taki model sprawiamy, że odstęp między telewizorem, a ścianą przy złożeniu go wynosi jedynie 35 mm. Jest to praktycznie niezauważalna szpara. Jeżeli zależy nam na jak najmniejszym odstępie, to unikajmy produktów o skomplikowanej budowie.

Najlepszy uchwyt do telewizora 55 cali w 2023 roku to taki, który został wykonany z wysokiej jakości stali. Typ ten jest w stanie utrzymać bardzo ciężkie urządzenia, a jednocześnie nie jest zbyt duży.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ