Ranking 5 najlepszych odtwarzaczy MP4 w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Odtwarzacz mp4 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odtwarzacze MP4 wciąż cieszą się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, który model jest uznawany za najlepszy w 2023 roku. W tym celu przeprowadziliśmy analizę opinii wydawanych przez konsumentów. Najwięcej pozytywnych komentarzy zebrał produkt Lenco Xemio-760 BT z 2-calowym, kolorowym wyświetlaczem LCD. To odtwarzacz z polskim menu, który jest łatwy w obsłudze. Sprzęt nie tylko odtwarza muzykę, ale też umożliwia przeglądanie zdjęć i plików wideo, a ponadto może pełnić funkcję dyktafonu. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest lekkie, jego obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia. Istotną zaletą modelu jest to, że może w swojej pamięci pomieścić do 8 GB plików, a w razie potrzeby możemy wykorzystać też dodatkowy nośnik danych. Na uwagę zasługuje również E-Gifty 8GB – produkt wyróżniający się przede wszystkim stylowym designem. Model jest dostępny w różnych kolorach, takich jak różowy, czarny, niebieski czy srebrny. Odtwarzacz ma w zestawie 8 GB kartę pamięci. To sprzęt z 1,8-calowym, kolorowym ekranem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odtwarzacz ma duży wyświetlacz LCD, dlatego jest bardzo prosty w obsłudze. To model, który wyposażono w funkcję dyktafonu, a nawet przenośnego dysku. Sprzęt ma wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB, w razie potrzeby można też zamontować w nim dodatkową kartę.

Wady

Model nie został wyposażony w funkcję radia, dlatego nie pozwala na słuchanie swoich ulubionych stacji radiowych. To według konsumentów jedna z największych wad produktu.

Podsumowanie

Produkt waży 40 g, dlatego nie obciąża nadmiernie torby czy plecaka. Sprzęt pozwala na słuchanie muzyki w formatach: MP3, WMA, APE, FLAC i kilku innych. Poza tym odtwarzacz umożliwia przeglądanie zdjęć oraz plików wideo (JPG, GIF, BMP, AMV i AVI).

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma wbudowane radio FM, dyktafon, przeglądarkę zdjęć i e-booków. Do odtwarzacza dołączono kartę pamięci o pojemności 8 GB, na której możemy zapisać swoje ulubione piosenki czy teledyski. Produkt ma w pełni polskie menu.

Wady

Odtwarzacz ma podatną na zarysowania obudowę, dlatego trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Po dłuższym czasie użytkowania na produkcie mogą pojawić się nieestetyczne przetarcia, także na wyświetlaczu.

Podsumowanie

Sprzęt jest niewielki i lekki, możemy nosić go przy sobie w kieszeni. Model jest dostępny w kilku kolorach, więc możemy wybrać taki, który najbardziej nam się podoba. Urządzenie ma wbudowany akumulator, który nie rozładowuje się za szybko.

Rozważ też

Zalety

Model ma czytelny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala. Produkt pozwala na odtwarzanie piosenek w kilku formatach (m.in. MP3 i WMA), a także na przeglądanie zdjęć. Co ważne, sprzęt ma czytnik kart pamięci.

Wady

Wadą produktu jest to, że menu nie zostało przetłumaczone na język polski. Osoby nieznające języka angielskiego mogą początkowo mieć problem z obsługą urządzenia.

Podsumowanie

Odtwarzacz może nieprzerwanie pracować przez 8 godzin. Aby naładować akumulator należy podłączyć go do komputera przez kabel USB. Produkt ciekawie się prezentuje, a ponieważ jest poręczny, możemy przez cały czas mieć go przy sobie. Urządzenie ma wbudowany dyktafon, dlatego pozwala na robienie głosowych notatek.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odtwarzacz mp4 kupić?

 

Odtwarzacz mp4 to niezbędny gadżet każdej osoby uwielbiającej świat muzyki. Takie urządzenie gwarantuje doskonałą jakość dźwięku, a przede wszystkim mobilność. Jest ono tak małe, że można je zmieścić nawet w kieszeni, dlatego świetnie sprawdzi się w podróży. Sprzęt mp4 od mp3 różni się tym, że posiada kolorowy wyświetlacz, na którym można nie tylko wybierać utwory, ale i oglądać teledyski, zdjęcia. Poza tym, nowsze modele dają nam możliwość surfowania po Internecie. Ze względu na swoją uniwersalność oraz kompaktowość, jest to zawsze świetny pomysł na prezent dla każdego, niezależnie od jego płci czy wieku.

Wybór takiego sprzętu może się jednak okazać nie lada problemem. Często tańsze modele mają więcej funkcji od tych droższych. Jednak nie można dać się zwieść okazyjnej cenie, gdyż często kryje ona dość spore wady sprzętu. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy poradnik na temat tego, jaki odtwarzacz mp4 wybrać.

 

 

Jakość dźwięku

Słuchając muzyki na złym sprzęcie często nie jesteśmy w stanie rozróżnić, czy kiepska jakość dźwięku jest winą słuchawek czy raczej odtwarzacza. Jak się okazuje, zależy to nie tylko od słuchawek czy rozwiązań zastosowanych w danym urządzeniu, ale też od tego, jakie formaty plików obsługuje dany model. Należy tutaj podkreślić, że pliki różnią się od siebie jakością oraz długością. Dlatego warto sprawdzić, jakie formaty plików odtworzymy na interesującym nas sprzęcie. Wśród najpopularniejszych znajdziesz:

AUDIBLE – format umożliwiający słuchanie e-booków.

FLAC – pozwala na kompresję dźwięku przy zachowaniu wysokiej jakości muzyki.

MP3 – obsługiwany przez wszystkie odtwarzacze przenośne. Zajmuje stosunkowo mało miejsca i zapewnia całkiem dobrą jakość dźwięku.

OGG, AAC, ATRAC – formaty te pozwalają na kompresję dźwięku i zajmują mało miejsca. To jednak przyczynia się do pogorszenia jakości odtwarzanej muzyki.

WAV, AIFF, RIFF, PCM – te formaty pozwalają na zapis dźwięku w bardzo wysokiej jakości bez kompresji danych. Niestety zajmują dużo pamięci.

WMA – zajmuje bardzo mało miejsca, co niestety wpływa na jakość odtwarzanego utworu.

Oprócz powyższych formatów plików dźwiękowych, każdy odtwarzacz przenośny pozwala na korektę dźwięku, czyli włączenie specjalnych programów muzycznych – rock, jazz, oraz pop. Niektóre modele mają poszerzoną gamę o dodatkowe opcje, takie jak: koncert, studio, itd. Najnowsze odtwarzacze mp4 są wzbogacone o funkcję SMART VOLUME lub AVLS, które odpowiadają za automatyczną regulację dźwięku, chroniąc tym samym słuch użytkownika.

 

Pamięć

Jest to jeden z ważniejszych parametrów, na który powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy chcemy wybrać odtwarzacz mp4. Pamięć w takich urządzeniach dzieli się na dwa rodzaje:

Dysk twardy (HDD) – najczęściej spotykany w odtwarzaczach przenośnych typu mp4 lub mp5. Zaletą takiego dysku jest jego pojemność, która czasami może osiągnąć nawet 160 GB, co pozwoli na wygrywanie setki albumów muzycznych, oraz wiele filmów. Niestety, dysk twardy sporo kosztuje, dlatego za najtańszy odtwarzacz mp4 z dyskiem typu HDD musimy zapłacić co najmniej 200 złotych. Co więcej, takie urządzenia zużywają więcej energii, a to wpływa na żywotność baterii.

Pamięć FLASH – urządzenia z takim dyskiem cechują się małym rozmiarem oraz lekkością, dzięki czemu zużywają o wiele mniej baterii od tych z dyskiem twardym. Jednak, wadą jest to, że tego typu pamięć jest stosunkowo mała – maksymalna pojemność to 16 GB. Jest więc to dobra propozycja dla osób uprawiających sport, które nie potrzebują wielkiego sprzętu, a zależy im na dobrej jakości muzyce, oraz długotrwałej baterii.

Przed zakupem odtwarzacza mp4 należy zwrócić uwagę, czy dany model posiada gniazdo karty pamięci typu micro SD, SD, lub SDHC. Takie rozwiązanie pozwala na poszerzenie wbudowanej pamięci o dodatkowe GB. Musisz też zweryfikować, jak pojemne karty obsługuje dany model. W niektórych można użyć karty o maksymalnej pojemność 8 GB, w innych nawet 64 GB.

 

Wyświetlacz

Jakość dźwięku w odtwarzaczu MP4 to nie wszystko, dlatego należy również skupić się na jego wyświetlaczu. Pozwala nam na odtwarzanie zdjęć i plików video.

Największe wyświetlacze mogą mieć przekątną nawet 3 cale. Pozwolą one na wygodne oglądanie zdjęć czy teledysków. Jeśli chodzi o filmów, prawie każdy odtwarzacz mp4 posiada program FIREWIRE, który dołączony jest do zestawu na dodatkowej płycie CD. W tym programie, możemy skompresować dowolny film na komputerze, po czym wgrać na swój odtwarzacz. Ponadto, każdy z takich modeli obsługuje podstawowe formaty pliku video, takie jak:

AVI – to format wideo stworzony na potrzeby systemu Windows, do odtwarzania plików multimedialnych. Filmy zapisane są w wysokiej jakości, przez co zajmują dużo pamięci.

DivX – format wideo, który kompresuje filmy o długości, do 90 min., o jakości zbliżonej do formatu DVD.

MPEG-4 – format kompresji plików wideo o dość niskiej jakości obrazu i dźwięku, przez co zajmują mało pamięci.

WMV – format kompresujący pliki wideo, przez co zajmują znacznie mniej pamięci, co wpływa na pogorszenie jakości obrazu i dźwięku

Ważne jest to, by sprawdzić czy dany wyświetlacz posiada opcję regulacji jasności, która pozwoli na dopasowanie ustawień w każdych warunkach.

Najnowsze odtwarzacze mp4 posiadają wyświetlacze z ekranem dotykowym, które są zdecydowanie wygodniejsze od starszych modeli z klawiaturą.

 

 

Dodatkowe funkcje

Osobom, którym zależy na czymś więcej niż zwykłe słuchanie muzyki, proponujemy te odtwarzacze mp4, które wzbogacone zostały o dodatkowe funkcje, jak: funkcje odtwarzania utworów z playlisty, losowo lub według nastroju, Łączenie Bluetooth, nagrywanie dźwięku, radio, coraz częściej również internetowe, rozpoznawanie utworów – funkcję włączamy oraz zbliżamy urządzenie do innego sprzętu, w którym odtwarzany jest nieznany utwór. Po kilku sekundach otrzymamy informacje, takie jak: wykonawca, tytuł, album, oraz rok powstania. TV tuner, widżety – sam ustawiasz swoje preferencje, wi-Fi, ddtwarzanie plików zapisanych w formacie txt lub podobnym.

 

Jaki odtwarzacz mp4 jest najlepszy?

Dobry odtwarzacz mp4 to taki, który obsługuje możliwie najwięcej formatów dźwiękowych oraz plików wideo. Dodatkową zaletą będzie zewnętrzne gniazdo kart pamięci, pozwalające na rozszerzenie pojemności sprzętu według własnego uznania.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, oraz zależy Ci na wyjątkowo wytrzymałej baterii, polecamy wybór odtwarzacza mp4 z pamięcią FLASH. Natomiast, jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku, oraz dotykowym wyświetlaczu, proponujemy 3 calowe modele z dyskiem twardym.

 

Odtwarzacze mp4 w dobrych cenach

Najtańsze odtwarzacze muzyczne typu mp4 kosztują w granicach 40 złotych. Są to jednak modele o bardzo małej pamięci bez możliwości jej poszerzenia. Do tego mają kiepski wyświetlacz. Droższe sprzęty, o większym ekranie, oraz możliwości odczytu wieloformatowych plików, mogą kosztować nawet 1000 złotych, jednak porządne, sprawdzone mp4 znajdziesz już za ok 300 zł.

 

 

5 najlepszych odtwarzaczy MP4. Opinie w 2023 roku

 

Chociaż większość telefonów komórkowych wyposażona jest w odtwarzacze mp3/mp4, w czasie joggingu, ćwiczeń na siłowni, czy w wielu innych sytuacjach telefon okazuje się być zdecydowanie za duży. Dlatego też przygotowaliśmy ranking odtwarzaczy mp4, który zawiera pięć najlepszych, najbardziej atrakcyjnych cenowo produktów, które sprawią, że muzyka będzie nam towarzyszyć w każdym miejscu.

 

1. Lenco Xemio-760 BT 2.0″ MP4 8 GB Bluetooth

 

Chcielibyśmy zaprezentować sprzęt Lenco Xemio-760 BT z 2-calowym, kolorowym wyświetlaczem LCD. Produkt waży 40 g, dlatego możemy bez przeszkód nosić go przy sobie w kieszeni. Co ważne, odtwarzacz jest nie tylko lekki, ale i niewielki (4,5 cm x 0,9 cm x 1 cm) oraz odporny na uszkodzenia.

Urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki w różnych formatach: WMA, MP3, FLAC, OGG, WAV oraz APE. Sprzęt umożliwia ponadto przeglądanie zdjęć i teledysków. Wbudowana pamięć produktu może pomieścić do 8 GB plików. Z uwagi na to, że odtwarzacz ma wbudowany mikrofon możemy robić notatki głosowe.

Konsumenci chwalą przedstawiony model za ciekawy design, jak również za możliwość wykorzystania dodatkowej karty pamięci. Sprzęt wyposażono w wytrzymały, litowy akumulator zapewniający do 8 godzin ciągłego słuchania muzyki. Urządzenie ma w komplecie słuchawki zapewniające dobrej jakości dźwięk. Wiele osób podkreśla, że produkt jest łatwy w obsłudze, poza tym może łączyć się z komputerem bezprzewodowo przez Bluetooth.

Model Lenco Xemio-760 BT ma wymiary: 4,5 cm x 0,9 cm x 1 cm i waży 40 g. To odtwarzacz z 2-calowym wyświetlaczem i wbudowaną pamięcią o pojemności 8 GB.

 

Zalety

Dyktafon: Sprzęt ma wbudowany mikrofon, dlatego może pełnić funkcję dyktafonu. Produkt z pewnością przyda nam się więc na ważnym spotkaniu czy wykładzie.

Czytnik kart pamięci: Odtwarzacz ma czytnik kart pamięci, dlatego jeśli zabraknie miejsca na wszystkie ulubione piosenki, możemy wykorzystać dodatkowy nośnik danych.

Polskie menu: Menu zostało przetłumaczone na język polski, więc obsługa urządzenia nikomu nie powinna sprawić problemu.

Wytrzymała obudowa: Obudowa w czarnym kolorze na długo zachowuje estetyczny wygląd, gdyż nie jest podatna na zarysowania i inne uszkodzenia.

Pojemny akumulator: Litowy akumulator jest na tyle pojemny, że zapewnia do 8 godzin działania urządzenia bez przerwy.

 

Wady

Niewygodne słuchawki: Według wielu osób dołączone do odtwarzacza słuchawki nie są zbyt wygodne, a w dodatku nie podkreślają w odpowiedni sposób niskich tonów.

 

 

 

 

2. Odtwarzacz MP4 MP3 Radio Dyktafon SD 8GB E-Gifty 8GB  

 

E-Gifty 8GB to sprzęt wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala. Model ma w komplecie kartę pamięci o pojemności 8 GB, na której możemy zapisać wszystkie swoje ulubione utwory. Produkt może pełnić funkcję dyktafonu, przeglądarki zdjęć i teledysków, a także e-booków. Poza tym urządzenie ma wbudowany odbiornik radia FM.

Wymiary odtwarzacza to: 9 cm x 4,2 cm x 0,9 cm. Opisywany model waży 35 g, na obudowie jest praktyczny zaczep na smycz. Sprzęt jest dostępny w kilku kolorach do wyboru, m.in.: pomarańczowym, różowym, srebrnym i zielonym. Produkt odtwarza muzykę w formacie: MP3, WMA i WAV, a pliki wideo w formacie MP4, ASF, AMV oraz WMV.

Z opinii konsumentów wynika, że to elegancko wyglądający sprzęt, za sprawą którego możemy słuchać muzyki w dowolnym miejscu. Odtwarzacz pozwala na nagrywanie dźwięków w bardzo dobrej jakości (do 256 kbps), a także na zapisanie w swojej pamięci do 20 częstotliwości stacji radiowych.

Urządzenie E-Gifty 8GB ma w komplecie 8 GB kartę pamięci. To model z 1,8-calowym wyświetlaczem LCD. Produkt ma wymiary: 9 cm x 4,2 cm x 0,9 cm i waży 35 g.

 

Zalety

Wiele wersji kolorystycznych: W tym przypadku możemy sami zdecydować o kolorze obudowy odtwarzacza. Zakupiony sprzęt może być więc różowy, pomarańczowy, srebrny, niebieski, zielony, fioletowy lub czarny.

Szybkie ładowanie: Ładowanie akumulatora zasilającego urządzenie nie zajmuje dużo czasu, dlatego nie musimy zbyt długo czekać, aby znowu móc posłuchać muzyki.

Przydatne funkcje: Produkt pozwala na słuchanie radia FM, oglądanie teledysków i zdjęć, czytanie e-booków oraz nagrywanie dźwięków.

Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora: Nie musimy się zastanawiać, kiedy akumulator całkowicie się rozładuje. Na wyświetlaczu jest widoczny wskaźnik poziomu jego naładowania.

 

Wady

Podatny na zarysowania ekran: Ekran urządzenia jest podatny na zarysowania, dlatego po dłuższym czasie użytkowania sprzęt nie prezentuje się już tak elegancko. To może również wpłynąć na zmniejszoną czytelność wyświetlacza.

 

 

 

 

3. Odtwarzacz MP4 Lenco XEMIO-655 4GB

 

LENCO Xemio-655 to kieszonkowy odtwarzacz mp4. Jego waga wynosi jedynie 30 g. Z kolei przekątna wyświetlacza to 1,8 cala. Oglądanie filmików na prezentowanym urządzeniu może nie być więc zbyt komfortowe. Ekran LCD ma rozdzielczość wynoszącą 128 x 160 pikseli. Pamięć sprzętu to 4 GB. Jednak ma on wejście na kartę pamięci o pojemności nie większej niż 8 GB.

Maksymalny czas pracy produktu wynosi 8 godzin przy słuchaniu muzyki lub 3 h, gdy ogląda się filmiki). Sprzęt odtwarza wiele formatów plików, więc możesz na niego ściągać gry, muzykę oraz filmiki. Odtwarzacz prezentuje się bardzo elegancko. Jest on dostępny w kilku żywych kolorach.

Do zestawu dołączono słuchawki oraz kabel USB. Jako funkcję dodatkową urządzenie ma dyktafon. Jego obsługa nie jest skomplikowana. Sprzęt ma tylko 5 przycisków. Użytkownicy najbardziej są zadowoleni z kompaktowych wymiarów urządzenia, a także z możliwości odtwarzania na nim różnych plików.

LENCO Xemio-655 jest niewielkim urządzeniem, którego wyświetlacz ma przekątną 1,8 cala. Urządzenie waży 30 g i jest dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Wymiary: Jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach. Oprócz tego waży ono jedynie 30 g. Dlatego przechowywanie odtwarzacza w kieszeni albo w kieszonce torby nie sprawi żadnego problemu.

Odtwarzanie: Produkt otwiera pliki w różnych formatach. Nie musimy konwertować plików ani szukać dodatkowego oprogramowania.

Wyposażenie: Kabel USB dołączony do zestawu pozwoli nam ładować sprzęt z pomocą komputera. Nie musimy również kupować nowych słuchawek, ponieważ znajdują się one w komplecie.

 

Wady

Czas pracy: Jeżeli chodzi o czas pracy, to bez ładowania możemy słuchać muzyki jedynie przez 8 godzin. Z kolei filmiki możemy oglądać tylko przez 3 godziny.

Pojemność: Pamięć urządzenia to zaledwie 4 GB. Oznacza to, że nie pomieścimy w nim zbyt dużo plików. Jest jednak na to sposób – sprzęt ma wejście na kartę pamięci, więc możemy ją rozbudować o dodatkowe 8 GB. Wiąże się to jednak z kupnem karty.

 

 

 

 

4. Odtwarzacz MP4 24GB M98K

 

Jeżeli szukasz dobrego sprzętu do słuchania muzyki i oglądania plików wideo, to warto zwrócić uwagę na odtwarzacz MP4 24GB M98K. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych (czerwonej, różowej, fioletowej, srebrnej, zielonej i złotej). Może ono pełnić funkcję dyktafonu, radia, a także czytnika e-booków.

Do zestawu dołączone są słuchawki douszne, kabel USB oraz karta pamięci microSD 32 GB, na której możesz zapisać ulubioną muzykę. Urządzenie nie wymaga instalowania specjalnych sterowników, więc nie musisz się martwić, że konieczne jest pobranie oprogramowania i zainstalowanie go do poprawnej pracy odtwarzacza.

Według kupujących to bardzo dobry odtwarzacz. Obsługuje on kilka formatów plików (AMV, MP3, MP4, WAV, WMA), w efekcie czego możesz cieszyć się szerokim wyborem multimediów. Nie można zapomnieć także o przydatnej funkcji czytania e-booków, za sprawą której możesz przeglądać na urządzeniu ulubione książki.

Odtwarzacz MP4 24GB M98K to urządzenie o wymiarach: szerokość – 4,3 cm, wysokość – 9 cm i głębokość – 0,9 cm. Waży ono 40 g.

 

Zalety

Lekkość: Odtwarzacz MP4 24GB M98K jest bardzo lekki. Jego waga to zaledwie 40 g. Oprócz tego niewielkie wymiary sprzętu (4,3 cm x 9 cm x 0,9 cm) sprawiają, że zmieści się on w każdym plecaku i torbie.

Czytnik e-booków: Funkcja odtwarzania e-booków pozwala na swobodne i wygodne czytanie książek w każdym miejscu, w którym się znajdziesz.

Kolorowy wyświetlacz: Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala umożliwia oglądanie zdjęć i filmów na urządzeniu. Paleta dostępnych kolorów wynosi 65 000.

 

Wady

Słaba bateria: Według użytkowników bateria w urządzeniu ulega szybkiemu rozładowaniu, przez co odtwarzacz należy często ładować, aby mógł działać.

 

 

 

 

5. Sansa Clip Sport 8GB odtwarzacz MP3 SDMX24-008G-G46K

 

Ranking odtwarzaczy MP4 nie byłby kompletny, gdyby nie znalazło się w nim urządzenie o nazwie Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K. To sprzęt posiadający wbudowaną pamięć 8 GB, dzięki której bez problemów pomieści on zbiór ulubionych utworów i albumów. Jeżeli tak duża pamięć okaże się mimo wszystko niewystarczająca, istnieje możliwość jej zwiększenia poprzez skorzystanie z czytnika kart pamięci.

Znajduje się tutaj również radio FM, w efekcie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze można słuchać dostępnych stacji radiowych. Standardowo urządzenie jest w stanie odtwarzać piosenki w formacie nie tylko mp3, ale także flac, aac, wav, wma oraz ogg. Ekran o wielkości 1,44 cala ułatwia z kolei nawigowanie i zwiększa komfort użytkowania. Wymiary modelu wynoszą: 66 mm x 41 mm x 16 mm. Na podstawie tej informacji można wywnioskować, że jest on naprawdę niewielki i można go zabrać ze sobą wszędzie. Zmieści się on nie tylko do plecaka, ale też w kieszeni i każdej, nawet najmniejszej damskiej torebki.

Urządzenie Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K to odtwarzacz do zadań specjalnych, który zdoła pomieścić nawet bardzo dużą kolekcję muzyki. Jest on dodatkowo bardzo funkcjonalny i gwarantuje zadowolenie z jego użytkowania.

 

Zalety

Klips umożliwiający przypięcie: Na obudowie odtwarzacza znajduje się specjalny klips, z pomocą którego możemy przypiąć urządzenie tam, gdzie chcemy. Zwiększa to jego funkcjonalność i sprawia, że nawet w czasie intensywnego wysiłku fizycznego produkt nie będzie nam przeszkadzać.

Czas pracy: Na w pełni naładowanej baterii ten model może pracować nawet do 25 godzin, co może okazać się przydatne zwłaszcza w trakcie długiej podróży.

Intuicyjne menu: Menu tego odtwarzacza jest na tyle łatwe w obsłudze, że z pewnością szybko nauczymy się swobodnego korzystania z zakupionego produktu.

Jakość dźwięku: Model wyróżnia się bardzo dobrą jakością dźwięku, z odpowiednią ostrością głosu. Dzięki temu można wszystko wyraźnie usłyszeć, nawet najdrobniejsze szczegóły piosenek.

 

Wady

Nieciekawa kolorystyka: Dla wielu konsumentów podstawową wadą tego odtwarzacza jest wygląd menu. Choć samo w sobie jest łatwe w obsłudze, to jego kolorystyka może skutecznie zniechęcać do korzystania ze sprzętu.

 

 

 

 

Odtwarzacz MP4 czy MP3?

 

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju przenośne odtwarzacze muzyki, więc wiele osób zastanawia się, w jaki sprzęt zainwestować. Najczęściej wyboru dokonuje się między odtwarzaczem MP3 a MP4. Jeśli chcesz znać odpowiedź na pytanie, czym różnią się wspomniane produkty, a także poznać ich mocne i słabe strony, ta część artykułu bez wątpienia Cię zainteresuje.

 

 

Odtwarzacz MP3 – kompaktowy sprzęt w niskiej cenie

Odtwarzacz MP3 ma wiele zalet. Zazwyczaj oferowane w sklepach sprzęty mają kompaktowe wymiary, dlatego można je mieć zawsze pod ręką. Często zdarza się, że na obudowie produktu znajduje się praktyczny klips, który pozwala zaczepić odtwarzacz np. do kieszeni. Odtwarzacze MP3 pobierają niewiele energii, dlatego kupując model na baterie nie musimy się martwić o to, że trzeba będzie zbyt często je wymieniać. Również ładowanie akumulatorów nie zajmuje dużo czasu. Większość odtwarzaczy MP3 jest solidnie wykonana i wytrzymała, co w połączeniu ze stosunkowo niską ceną stanowi atrakcyjną ofertę. Należy jednak dodać, że zazwyczaj dołączone do zestawu słuchawki nie są najlepszej jakości.

 

Ocena funkcjonalności odtwarzaczy MP3

Aby przekonać się, czy warto inwestować w odtwarzacz MP3 należy poddać ocenie jego funkcjonalność. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przeznaczone jest do odtwarzania muzyki w formacie MP3. Często zdarza się także, że wybrany przez nas model pozwala słuchać piosenek zapisanych w formacie WAV, WMA czy FLAC. Nie jest to jednak standard, dlatego też tak ważne jest to, aby zapoznać się z dokładnym opisem danego modelu. Odtwarzacze MP3 mają zazwyczaj niewielką pamięć wewnętrzną. Choć istnieje możliwość dokupienia karty pamięci, trzeba pamiętać o tym, że każde urządzenie ma ograniczenia w stosunku do pojemności karty, które w przypadku odtwarzaczy MP3 są spore.

 

 

Wady i zalety sprzętów MP4

Porównując odtwarzacz MP4 do MP3 już na samym wstępie można powiedzieć, że pierwszy z modeli jest bardziej funkcjonalny – ma więcej opcji, co daje użytkownikowi sporo możliwości. Sprzęt MP4 pozwala odtwarzać nie tylko muzykę, ale także filmy czy teledyski. Konsument ma także możliwość przechowywania zdjęć, dzięki czemu może powrócić do pięknych chwil bez względu na to, w jakim miejscu się znajduje. Zazwyczaj odtwarzacz MP4 ma wbudowane radio, jak również dyktafon. Produkt może nam posłużyć także do czytania e-booków. Odtwarzacz MP4 ma także większą pamięć wewnętrzną. Wadą prezentowanego typu odtwarzacza jest to, że zajmuje on sporo miejsca w kieszeni (jest jednak mniejszy niż smartfon). Zdarza się też, że mimo tego, że produkt jest stosunkowo duży, ekran jest słabej jakości, przez co oglądanie filmów czy teledysków nie jest komfortowe. Minusem okazuje się także wyższa cena odtwarzaczy MP4 w stosunku do modeli MP3. Biorąc jednak pod uwagę ilość dostępnych funkcji różnice w kosztach zakupu nie są aż tak widoczne. Przed zdecydowaniem się na inwestycję w konkretny produkt warto sprawdzić, jaki odtwarzacz MP4 jest polecany przez użytkowników.

 

Jaki sprzęt muzyczny kupić?

Sporo osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej zdecydować się na zakup odtwarzacza MP3 czy MP4. Jeśli chcemy mieć łatwe w obsłudze, a dodatkowo tanie urządzenie, które posłuży nam wyłącznie do odtwarzania muzyki, odtwarzacz MP3 będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak szukamy bardziej funkcjonalnego sprzętu z dużą ilością dodatkowych opcji, powinniśmy kupić odtwarzacz MP4.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Name

May 3, 2021 at 4:13 pm

Czy jest odtwarzacz mp3 lub mp4 który posiada equalizer nie z wbudowanymi ustawieniami tylko żeby suwaki można było osobno ustawiać? I nie kosztuje majątku.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

May 29, 2021 at 1:03 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety nie będziemy w stanie udzielić rekomendacji. Proponowalibyśmy jednak skontaktować się z kilkoma producentami mp3 i mp4 z tym pytaniem. Jako że znają swoje sprzęty najlepiej, będą w stanie wskazać konkretny model (jeśli posiadają takowy w sprzedaży).

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać