Ranking 5 najlepszych odtwarzaczy MP4 w 2022

Ostatnio aktualizowane: 16.01.22

 

Odtwarzacz mp4 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odtwarzacze MP4 wciąż cieszą się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, który model jest uznawany za najlepszy w 2022 roku. W tym celu przeprowadziliśmy analizę opinii wydawanych przez konsumentów. Najwięcej pozytywnych komentarzy zebrał produkt Lenco Xemio-760 BT z 2-calowym, kolorowym wyświetlaczem LCD. To odtwarzacz z polskim menu, który jest łatwy w obsłudze. Sprzęt nie tylko odtwarza muzykę, ale też umożliwia przeglądanie zdjęć i plików wideo, a ponadto może pełnić funkcję dyktafonu. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i jest lekkie, jego obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia. Istotną zaletą modelu jest to, że może w swojej pamięci pomieścić do 8 GB plików, a w razie potrzeby możemy wykorzystać też dodatkowy nośnik danych. Na uwagę zasługuje również E-Gifty 8GB – produkt wyróżniający się przede wszystkim stylowym designem. Model jest dostępny w różnych kolorach, takich jak różowy, czarny, niebieski czy srebrny. Odtwarzacz ma w zestawie 8 GB kartę pamięci. To sprzęt z 1,8-calowym, kolorowym ekranem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odtwarzacz ma duży wyświetlacz LCD, dlatego jest bardzo prosty w obsłudze. To model, który wyposażono w funkcję dyktafonu, a nawet przenośnego dysku. Sprzęt ma wbudowaną pamięć o pojemności 8 GB, w razie potrzeby można też zamontować w nim dodatkową kartę.

Wady

Model nie został wyposażony w funkcję radia, dlatego nie pozwala na słuchanie swoich ulubionych stacji radiowych. To według konsumentów jedna z największych wad produktu.

Podsumowanie

Produkt waży 40 g, dlatego nie obciąża nadmiernie torby czy plecaka. Sprzęt pozwala na słuchanie muzyki w formatach: MP3, WMA, APE, FLAC i kilku innych. Poza tym odtwarzacz umożliwia przeglądanie zdjęć oraz plików wideo (JPG, GIF, BMP, AMV i AVI).

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma wbudowane radio FM, dyktafon, przeglądarkę zdjęć i e-booków. Do odtwarzacza dołączono kartę pamięci o pojemności 8 GB, na której możemy zapisać swoje ulubione piosenki czy teledyski. Produkt ma w pełni polskie menu.

Wady

Odtwarzacz ma podatną na zarysowania obudowę, dlatego trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Po dłuższym czasie użytkowania na produkcie mogą pojawić się nieestetyczne przetarcia, także na wyświetlaczu.

Podsumowanie

Sprzęt jest niewielki i lekki, możemy nosić go przy sobie w kieszeni. Model jest dostępny w kilku kolorach, więc możemy wybrać taki, który najbardziej nam się podoba. Urządzenie ma wbudowany akumulator, który nie rozładowuje się za szybko.

Rozważ też

Zalety

Model ma czytelny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala. Produkt pozwala na odtwarzanie piosenek w kilku formatach (m.in. MP3 i WMA), a także na przeglądanie zdjęć. Co ważne, sprzęt ma czytnik kart pamięci.

Wady

Wadą produktu jest to, że menu nie zostało przetłumaczone na język polski. Osoby nieznające języka angielskiego mogą początkowo mieć problem z obsługą urządzenia.

Podsumowanie

Odtwarzacz może nieprzerwanie pracować przez 8 godzin. Aby naładować akumulator należy podłączyć go do komputera przez kabel USB. Produkt ciekawie się prezentuje, a ponieważ jest poręczny, możemy przez cały czas mieć go przy sobie. Urządzenie ma wbudowany dyktafon, dlatego pozwala na robienie głosowych notatek.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odtwarzacz mp4 kupić?

 

Odtwarzacz mp4 to niezbędny gadżet każdej osoby uwielbiającej świat muzyki. Takie urządzenie gwarantuje doskonałą jakość dźwięku, a przede wszystkim mobilność. Jest ono tak małe, że można je zmieścić nawet w kieszeni, dlatego świetnie sprawdzi się w podróży. Sprzęt mp4 od mp3 różni się tym, że posiada kolorowy wyświetlacz, na którym można nie tylko wybierać utwory, ale i oglądać teledyski, zdjęcia. Poza tym, nowsze modele dają nam możliwość surfowania po Internecie. Ze względu na swoją uniwersalność oraz kompaktowość, jest to zawsze świetny pomysł na prezent dla każdego, niezależnie od jego płci czy wieku.

Wybór takiego sprzętu może się jednak okazać nie lada problemem. Często tańsze modele mają więcej funkcji od tych droższych. Jednak nie można dać się zwieść okazyjnej cenie, gdyż często kryje ona dość spore wady sprzętu. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy poradnik na temat tego, jaki odtwarzacz mp4 wybrać.

 

 

Jakość dźwięku

Słuchając muzyki na złym sprzęcie często nie jesteśmy w stanie rozróżnić, czy kiepska jakość dźwięku jest winą słuchawek czy raczej odtwarzacza. Jak się okazuje, zależy to nie tylko od słuchawek czy rozwiązań zastosowanych w danym urządzeniu, ale też od tego, jakie formaty plików obsługuje dany model. Należy tutaj podkreślić, że pliki różnią się od siebie jakością oraz długością. Dlatego warto sprawdzić, jakie formaty plików odtworzymy na interesującym nas sprzęcie. Wśród najpopularniejszych znajdziesz:

AUDIBLE – format umożliwiający słuchanie e-booków.

FLAC – pozwala na kompresję dźwięku przy zachowaniu wysokiej jakości muzyki.

MP3 – obsługiwany przez wszystkie odtwarzacze przenośne. Zajmuje stosunkowo mało miejsca i zapewnia całkiem dobrą jakość dźwięku.

OGG, AAC, ATRAC – formaty te pozwalają na kompresję dźwięku i zajmują mało miejsca. To jednak przyczynia się do pogorszenia jakości odtwarzanej muzyki.

WAV, AIFF, RIFF, PCM – te formaty pozwalają na zapis dźwięku w bardzo wysokiej jakości bez kompresji danych. Niestety zajmują dużo pamięci.

WMA – zajmuje bardzo mało miejsca, co niestety wpływa na jakość odtwarzanego utworu.

Oprócz powyższych formatów plików dźwiękowych, każdy odtwarzacz przenośny pozwala na korektę dźwięku, czyli włączenie specjalnych programów muzycznych – rock, jazz, oraz pop. Niektóre modele mają poszerzoną gamę o dodatkowe opcje, takie jak: koncert, studio, itd. Najnowsze odtwarzacze mp4 są wzbogacone o funkcję SMART VOLUME lub AVLS, które odpowiadają za automatyczną regulację dźwięku, chroniąc tym samym słuch użytkownika.

 

Pamięć

Jest to jeden z ważniejszych parametrów, na który powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy chcemy wybrać odtwarzacz mp4. Pamięć w takich urządzeniach dzieli się na dwa rodzaje:

Dysk twardy (HDD) – najczęściej spotykany w odtwarzaczach przenośnych typu mp4 lub mp5. Zaletą takiego dysku jest jego pojemność, która czasami może osiągnąć nawet 160 GB, co pozwoli na wygrywanie setki albumów muzycznych, oraz wiele filmów. Niestety, dysk twardy sporo kosztuje, dlatego za najtańszy odtwarzacz mp4 z dyskiem typu HDD musimy zapłacić co najmniej 200 złotych. Co więcej, takie urządzenia zużywają więcej energii, a to wpływa na żywotność baterii.

Pamięć FLASH – urządzenia z takim dyskiem cechują się małym rozmiarem oraz lekkością, dzięki czemu zużywają o wiele mniej baterii od tych z dyskiem twardym. Jednak, wadą jest to, że tego typu pamięć jest stosunkowo mała – maksymalna pojemność to 16 GB. Jest więc to dobra propozycja dla osób uprawiających sport, które nie potrzebują wielkiego sprzętu, a zależy im na dobrej jakości muzyce, oraz długotrwałej baterii.

Przed zakupem odtwarzacza mp4 należy zwrócić uwagę, czy dany model posiada gniazdo karty pamięci typu micro SD, SD, lub SDHC. Takie rozwiązanie pozwala na poszerzenie wbudowanej pamięci o dodatkowe GB. Musisz też zweryfikować, jak pojemne karty obsługuje dany model. W niektórych można użyć karty o maksymalnej pojemność 8 GB, w innych nawet 64 GB.

 

Wyświetlacz

Jakość dźwięku w odtwarzaczu MP4 to nie wszystko, dlatego należy również skupić się na jego wyświetlaczu. Pozwala nam na odtwarzanie zdjęć i plików video.

Największe wyświetlacze mogą mieć przekątną nawet 3 cale. Pozwolą one na wygodne oglądanie zdjęć czy teledysków. Jeśli chodzi o filmów, prawie każdy odtwarzacz mp4 posiada program FIREWIRE, który dołączony jest do zestawu na dodatkowej płycie CD. W tym programie, możemy skompresować dowolny film na komputerze, po czym wgrać na swój odtwarzacz. Ponadto, każdy z takich modeli obsługuje podstawowe formaty pliku video, takie jak:

AVI – to format wideo stworzony na potrzeby systemu Windows, do odtwarzania plików multimedialnych. Filmy zapisane są w wysokiej jakości, przez co zajmują dużo pamięci.

DivX – format wideo, który kompresuje filmy o długości, do 90 min., o jakości zbliżonej do formatu DVD.

MPEG-4 – format kompresji plików wideo o dość niskiej jakości obrazu i dźwięku, przez co zajmują mało pamięci.

WMV – format kompresujący pliki wideo, przez co zajmują znacznie mniej pamięci, co wpływa na pogorszenie jakości obrazu i dźwięku

Ważne jest to, by sprawdzić czy dany wyświetlacz posiada opcję regulacji jasności, która pozwoli na dopasowanie ustawień w każdych warunkach.

Najnowsze odtwarzacze mp4 posiadają wyświetlacze z ekranem dotykowym, które są zdecydowanie wygodniejsze od starszych modeli z klawiaturą.

 

 

Dodatkowe funkcje

Osobom, którym zależy na czymś więcej niż zwykłe słuchanie muzyki, proponujemy te odtwarzacze mp4, które wzbogacone zostały o dodatkowe funkcje, jak: funkcje odtwarzania utworów z playlisty, losowo lub według nastroju, Łączenie Bluetooth, nagrywanie dźwięku, radio, coraz częściej również internetowe, rozpoznawanie utworów – funkcję włączamy oraz zbliżamy urządzenie do innego sprzętu, w którym odtwarzany jest nieznany utwór. Po kilku sekundach otrzymamy informacje, takie jak: wykonawca, tytuł, album, oraz rok powstania. TV tuner, widżety – sam ustawiasz swoje preferencje, wi-Fi, ddtwarzanie plików zapisanych w formacie txt lub podobnym.

 

Jaki odtwarzacz mp4 jest najlepszy?

Dobry odtwarzacz mp4 to taki, który obsługuje możliwie najwięcej formatów dźwiękowych oraz plików wideo. Dodatkową zaletą będzie zewnętrzne gniazdo kart pamięci, pozwalające na rozszerzenie pojemności sprzętu według własnego uznania.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, oraz zależy Ci na wyjątkowo wytrzymałej baterii, polecamy wybór odtwarzacza mp4 z pamięcią FLASH. Natomiast, jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku, oraz dotykowym wyświetlaczu, proponujemy 3 calowe modele z dyskiem twardym.

 

Odtwarzacze mp4 w dobrych cenach

Najtańsze odtwarzacze muzyczne typu mp4 kosztują w granicach 40 złotych. Są to jednak modele o bardzo małej pamięci bez możliwości jej poszerzenia. Do tego mają kiepski wyświetlacz. Droższe sprzęty, o większym ekranie, oraz możliwości odczytu wieloformatowych plików, mogą kosztować nawet 1000 złotych, jednak porządne, sprawdzone mp4 znajdziesz już za ok 300 zł.

 

 

5 najlepszych odtwarzaczy MP4. Opinie w 2022 roku

 

Chociaż większość telefonów komórkowych wyposażona jest w odtwarzacze mp3/mp4, w czasie joggingu, ćwiczeń na siłowni, czy w wielu innych sytuacjach telefon okazuje się być zdecydowanie za duży. Dlatego też przygotowaliśmy ranking odtwarzaczy mp4, który zawiera pięć najlepszych, najbardziej atrakcyjnych cenowo produktów, które sprawią, że muzyka będzie nam towarzyszyć w każdym miejscu.

 

1. Lenco Xemio-760 BT 2.0″ MP4 8 GB Bluetooth

 

Chcielibyśmy zaprezentować sprzęt Lenco Xemio-760 BT z 2-calowym, kolorowym wyświetlaczem LCD. Produkt waży 40 g, dlatego możemy bez przeszkód nosić go przy sobie w kieszeni. Co ważne, odtwarzacz jest nie tylko lekki, ale i niewielki (4,5 cm x 0,9 cm x 1 cm) oraz odporny na uszkodzenia.

Urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki w różnych formatach: WMA, MP3, FLAC, OGG, WAV oraz APE. Sprzęt umożliwia ponadto przeglądanie zdjęć i teledysków. Wbudowana pamięć produktu może pomieścić do 8 GB plików. Z uwagi na to, że odtwarzacz ma wbudowany mikrofon możemy robić notatki głosowe.

Konsumenci chwalą przedstawiony model za ciekawy design, jak również za możliwość wykorzystania dodatkowej karty pamięci. Sprzęt wyposażono w wytrzymały, litowy akumulator zapewniający do 8 godzin ciągłego słuchania muzyki. Urządzenie ma w komplecie słuchawki zapewniające dobrej jakości dźwięk. Wiele osób podkreśla, że produkt jest łatwy w obsłudze, poza tym może łączyć się z komputerem bezprzewodowo przez Bluetooth.

Model Lenco Xemio-760 BT ma wymiary: 4,5 cm x 0,9 cm x 1 cm i waży 40 g. To odtwarzacz z 2-calowym wyświetlaczem i wbudowaną pamięcią o pojemności 8 GB.

 

Zalety

Dyktafon: Sprzęt ma wbudowany mikrofon, dlatego może pełnić funkcję dyktafonu. Produkt z pewnością przyda nam się więc na ważnym spotkaniu czy wykładzie.

Czytnik kart pamięci: Odtwarzacz ma czytnik kart pamięci, dlatego jeśli zabraknie miejsca na wszystkie ulubione piosenki, możemy wykorzystać dodatkowy nośnik danych.

Polskie menu: Menu zostało przetłumaczone na język polski, więc obsługa urządzenia nikomu nie powinna sprawić problemu.

Wytrzymała obudowa: Obudowa w czarnym kolorze na długo zachowuje estetyczny wygląd, gdyż nie jest podatna na zarysowania i inne uszkodzenia.

Pojemny akumulator: Litowy akumulator jest na tyle pojemny, że zapewnia do 8 godzin działania urządzenia bez przerwy.

 

Wady

Niewygodne słuchawki: Według wielu osób dołączone do odtwarzacza słuchawki nie są zbyt wygodne, a w dodatku nie podkreślają w odpowiedni sposób niskich tonów.

 

 

 

 

2. Odtwarzacz MP4 MP3 Radio Dyktafon SD 8GB E-Gifty 8GB  

 

E-Gifty 8GB to sprzęt wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala. Model ma w komplecie kartę pamięci o pojemności 8 GB, na której możemy zapisać wszystkie swoje ulubione utwory. Produkt może pełnić funkcję dyktafonu, przeglądarki zdjęć i teledysków, a także e-booków. Poza tym urządzenie ma wbudowany odbiornik radia FM.

Wymiary odtwarzacza to: 9 cm x 4,2 cm x 0,9 cm. Opisywany model waży 35 g, na obudowie jest praktyczny zaczep na smycz. Sprzęt jest dostępny w kilku kolorach do wyboru, m.in.: pomarańczowym, różowym, srebrnym i zielonym. Produkt odtwarza muzykę w formacie: MP3, WMA i WAV, a pliki wideo w formacie MP4, ASF, AMV oraz WMV.

Z opinii konsumentów wynika, że to elegancko wyglądający sprzęt, za sprawą którego możemy słuchać muzyki w dowolnym miejscu. Odtwarzacz pozwala na nagrywanie dźwięków w bardzo dobrej jakości (do 256 kbps), a także na zapisanie w swojej pamięci do 20 częstotliwości stacji radiowych.

Urządzenie E-Gifty 8GB ma w komplecie 8 GB kartę pamięci. To model z 1,8-calowym wyświetlaczem LCD. Produkt ma wymiary: 9 cm x 4,2 cm x 0,9 cm i waży 35 g.

 

Zalety

Wiele wersji kolorystycznych: W tym przypadku możemy sami zdecydować o kolorze obudowy odtwarzacza. Zakupiony sprzęt może być więc różowy, pomarańczowy, srebrny, niebieski, zielony, fioletowy lub czarny.

Szybkie ładowanie: Ładowanie akumulatora zasilającego urządzenie nie zajmuje dużo czasu, dlatego nie musimy zbyt długo czekać, aby znowu móc posłuchać muzyki.

Przydatne funkcje: Produkt pozwala na słuchanie radia FM, oglądanie teledysków i zdjęć, czytanie e-booków oraz nagrywanie dźwięków.

Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora: Nie musimy się zastanawiać, kiedy akumulator całkowicie się rozładuje. Na wyświetlaczu jest widoczny wskaźnik poziomu jego naładowania.

 

Wady

Podatny na zarysowania ekran: Ekran urządzenia jest podatny na zarysowania, dlatego po dłuższym czasie użytkowania sprzęt nie prezentuje się już tak elegancko. To może również wpłynąć na zmniejszoną czytelność wyświetlacza.

 

 

 

 

3. Odtwarzacz MP4 Lenco XEMIO-655 4GB

 

LENCO Xemio-655 to kieszonkowy odtwarzacz mp4. Jego waga wynosi jedynie 30 g. Z kolei przekątna wyświetlacza to 1,8 cala. Oglądanie filmików na prezentowanym urządzeniu może nie być więc zbyt komfortowe. Ekran LCD ma rozdzielczość wynoszącą 128 x 160 pikseli. Pamięć sprzętu to 4 GB. Jednak ma on wejście na kartę pamięci o pojemności nie większej niż 8 GB.

Maksymalny czas pracy produktu wynosi 8 godzin przy słuchaniu muzyki lub 3 h, gdy ogląda się filmiki). Sprzęt odtwarza wiele formatów plików, więc możesz na niego ściągać gry, muzykę oraz filmiki. Odtwarzacz prezentuje się bardzo elegancko. Jest on dostępny w kilku żywych kolorach.

Do zestawu dołączono słuchawki oraz kabel USB. Jako funkcję dodatkową urządzenie ma dyktafon. Jego obsługa nie jest skomplikowana. Sprzęt ma tylko 5 przycisków. Użytkownicy najbardziej są zadowoleni z kompaktowych wymiarów urządzenia, a także z możliwości odtwarzania na nim różnych plików.

LENCO Xemio-655 jest niewielkim urządzeniem, którego wyświetlacz ma przekątną 1,8 cala. Urządzenie waży 30 g i jest dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Wymiary: Jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach. Oprócz tego waży ono jedynie 30 g. Dlatego przechowywanie odtwarzacza w kieszeni albo w kieszonce torby nie sprawi żadnego problemu.

Odtwarzanie: Produkt otwiera pliki w różnych formatach. Nie musimy konwertować plików ani szukać dodatkowego oprogramowania.

Wyposażenie: Kabel USB dołączony do zestawu pozwoli nam ładować sprzęt z pomocą komputera. Nie musimy również kupować nowych słuchawek, ponieważ znajdują się one w komplecie.

 

Wady

Czas pracy: Jeżeli chodzi o czas pracy, to bez ładowania możemy słuchać muzyki jedynie przez 8 godzin. Z kolei filmiki możemy oglądać tylko przez 3 godziny.

Pojemność: Pamięć urządzenia to zaledwie 4 GB. Oznacza to, że nie pomieścimy w nim zbyt dużo plików. Jest jednak na to sposób – sprzęt ma wejście na kartę pamięci, więc możemy ją rozbudować o dodatkowe 8 GB. Wiąże się to jednak z kupnem karty.

 

 

 

 

4. Odtwarzacz MP4 24GB M98K

 

Jeżeli szukasz dobrego sprzętu do słuchania muzyki i oglądania plików wideo, to warto zwrócić uwagę na odtwarzacz MP4 24GB M98K. Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych (czerwonej, różowej, fioletowej, srebrnej, zielonej i złotej). Może ono pełnić funkcję dyktafonu, radia, a także czytnika e-booków.

Do zestawu dołączone są słuchawki douszne, kabel USB oraz karta pamięci microSD 32 GB, na której możesz zapisać ulubioną muzykę. Urządzenie nie wymaga instalowania specjalnych sterowników, więc nie musisz się martwić, że konieczne jest pobranie oprogramowania i zainstalowanie go do poprawnej pracy odtwarzacza.

Według kupujących to bardzo dobry odtwarzacz. Obsługuje on kilka formatów plików (AMV, MP3, MP4, WAV, WMA), w efekcie czego możesz cieszyć się szerokim wyborem multimediów. Nie można zapomnieć także o przydatnej funkcji czytania e-booków, za sprawą której możesz przeglądać na urządzeniu ulubione książki.

Odtwarzacz MP4 24GB M98K to urządzenie o wymiarach: szerokość – 4,3 cm, wysokość – 9 cm i głębokość – 0,9 cm. Waży ono 40 g.

 

Zalety

Lekkość: Odtwarzacz MP4 24GB M98K jest bardzo lekki. Jego waga to zaledwie 40 g. Oprócz tego niewielkie wymiary sprzętu (4,3 cm x 9 cm x 0,9 cm) sprawiają, że zmieści się on w każdym plecaku i torbie.

Czytnik e-booków: Funkcja odtwarzania e-booków pozwala na swobodne i wygodne czytanie książek w każdym miejscu, w którym się znajdziesz.

Kolorowy wyświetlacz: Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala umożliwia oglądanie zdjęć i filmów na urządzeniu. Paleta dostępnych kolorów wynosi 65 000.

 

Wady

Słaba bateria: Według użytkowników bateria w urządzeniu ulega szybkiemu rozładowaniu, przez co odtwarzacz należy często ładować, aby mógł działać.

 

 

 

 

5. Sansa Clip Sport 8GB odtwarzacz MP3 SDMX24-008G-G46K

 

Ranking odtwarzaczy MP4 nie byłby kompletny, gdyby nie znalazło się w nim urządzenie o nazwie Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K. To sprzęt posiadający wbudowaną pamięć 8 GB, dzięki której bez problemów pomieści on zbiór ulubionych utworów i albumów. Jeżeli tak duża pamięć okaże się mimo wszystko niewystarczająca, istnieje możliwość jej zwiększenia poprzez skorzystanie z czytnika kart pamięci.

Znajduje się tutaj również radio FM, w efekcie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze można słuchać dostępnych stacji radiowych. Standardowo urządzenie jest w stanie odtwarzać piosenki w formacie nie tylko mp3, ale także flac, aac, wav, wma oraz ogg. Ekran o wielkości 1,44 cala ułatwia z kolei nawigowanie i zwiększa komfort użytkowania. Wymiary modelu wynoszą: 66 mm x 41 mm x 16 mm. Na podstawie tej informacji można wywnioskować, że jest on naprawdę niewielki i można go zabrać ze sobą wszędzie. Zmieści się on nie tylko do plecaka, ale też w kieszeni i każdej, nawet najmniejszej damskiej torebki.

Urządzenie Sandisk Clip Sport SDMX24-008G- G46K to odtwarzacz do zadań specjalnych, który zdoła pomieścić nawet bardzo dużą kolekcję muzyki. Jest on dodatkowo bardzo funkcjonalny i gwarantuje zadowolenie z jego użytkowania.

 

Zalety

Klips umożliwiający przypięcie: Na obudowie odtwarzacza znajduje się specjalny klips, z pomocą którego możemy przypiąć urządzenie tam, gdzie chcemy. Zwiększa to jego funkcjonalność i sprawia, że nawet w czasie intensywnego wysiłku fizycznego produkt nie będzie nam przeszkadzać.

Czas pracy: Na w pełni naładowanej baterii ten model może pracować nawet do 25 godzin, co może okazać się przydatne zwłaszcza w trakcie długiej podróży.

Intuicyjne menu: Menu tego odtwarzacza jest na tyle łatwe w obsłudze, że z pewnością szybko nauczymy się swobodnego korzystania z zakupionego produktu.

Jakość dźwięku: Model wyróżnia się bardzo dobrą jakością dźwięku, z odpowiednią ostrością głosu. Dzięki temu można wszystko wyraźnie usłyszeć, nawet najdrobniejsze szczegóły piosenek.

 

Wady

Nieciekawa kolorystyka: Dla wielu konsumentów podstawową wadą tego odtwarzacza jest wygląd menu. Choć samo w sobie jest łatwe w obsłudze, to jego kolorystyka może skutecznie zniechęcać do korzystania ze sprzętu.

 

 

 

 

Odtwarzacz MP4 czy MP3?

 

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju przenośne odtwarzacze muzyki, więc wiele osób zastanawia się, w jaki sprzęt zainwestować. Najczęściej wyboru dokonuje się między odtwarzaczem MP3 a MP4. Jeśli chcesz znać odpowiedź na pytanie, czym różnią się wspomniane produkty, a także poznać ich mocne i słabe strony, ta część artykułu bez wątpienia Cię zainteresuje.

 

 

Odtwarzacz MP3 – kompaktowy sprzęt w niskiej cenie

Odtwarzacz MP3 ma wiele zalet. Zazwyczaj oferowane w sklepach sprzęty mają kompaktowe wymiary, dlatego można je mieć zawsze pod ręką. Często zdarza się, że na obudowie produktu znajduje się praktyczny klips, który pozwala zaczepić odtwarzacz np. do kieszeni. Odtwarzacze MP3 pobierają niewiele energii, dlatego kupując model na baterie nie musimy się martwić o to, że trzeba będzie zbyt często je wymieniać. Również ładowanie akumulatorów nie zajmuje dużo czasu. Większość odtwarzaczy MP3 jest solidnie wykonana i wytrzymała, co w połączeniu ze stosunkowo niską ceną stanowi atrakcyjną ofertę. Należy jednak dodać, że zazwyczaj dołączone do zestawu słuchawki nie są najlepszej jakości.

 

Ocena funkcjonalności odtwarzaczy MP3

Aby przekonać się, czy warto inwestować w odtwarzacz MP3 należy poddać ocenie jego funkcjonalność. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przeznaczone jest do odtwarzania muzyki w formacie MP3. Często zdarza się także, że wybrany przez nas model pozwala słuchać piosenek zapisanych w formacie WAV, WMA czy FLAC. Nie jest to jednak standard, dlatego też tak ważne jest to, aby zapoznać się z dokładnym opisem danego modelu. Odtwarzacze MP3 mają zazwyczaj niewielką pamięć wewnętrzną. Choć istnieje możliwość dokupienia karty pamięci, trzeba pamiętać o tym, że każde urządzenie ma ograniczenia w stosunku do pojemności karty, które w przypadku odtwarzaczy MP3 są spore.

 

 

Wady i zalety sprzętów MP4

Porównując odtwarzacz MP4 do MP3 już na samym wstępie można powiedzieć, że pierwszy z modeli jest bardziej funkcjonalny – ma więcej opcji, co daje użytkownikowi sporo możliwości. Sprzęt MP4 pozwala odtwarzać nie tylko muzykę, ale także filmy czy teledyski. Konsument ma także możliwość przechowywania zdjęć, dzięki czemu może powrócić do pięknych chwil bez względu na to, w jakim miejscu się znajduje. Zazwyczaj odtwarzacz MP4 ma wbudowane radio, jak również dyktafon. Produkt może nam posłużyć także do czytania e-booków. Odtwarzacz MP4 ma także większą pamięć wewnętrzną. Wadą prezentowanego typu odtwarzacza jest to, że zajmuje on sporo miejsca w kieszeni (jest jednak mniejszy niż smartfon). Zdarza się też, że mimo tego, że produkt jest stosunkowo duży, ekran jest słabej jakości, przez co oglądanie filmów czy teledysków nie jest komfortowe. Minusem okazuje się także wyższa cena odtwarzaczy MP4 w stosunku do modeli MP3. Biorąc jednak pod uwagę ilość dostępnych funkcji różnice w kosztach zakupu nie są aż tak widoczne. Przed zdecydowaniem się na inwestycję w konkretny produkt warto sprawdzić, jaki odtwarzacz MP4 jest polecany przez użytkowników.

 

Jaki sprzęt muzyczny kupić?

Sporo osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej zdecydować się na zakup odtwarzacza MP3 czy MP4. Jeśli chcemy mieć łatwe w obsłudze, a dodatkowo tanie urządzenie, które posłuży nam wyłącznie do odtwarzania muzyki, odtwarzacz MP3 będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak szukamy bardziej funkcjonalnego sprzętu z dużą ilością dodatkowych opcji, powinniśmy kupić odtwarzacz MP4.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Emtec Odtwarzacz MP4  EKMP38GM700

 

Emtec EKMP38GM700 to odtwarzacz mp4 o pojemności pamięci wynoszącej 8 GB. Możemy więc umieścić w nim całkiem sporo piosenek oraz filmików. Co zwraca uwagę, jeżeli chodzi o opisywany sprzęt, to jego nietypowy kształt. Odtwarzacz ma postać sławnego bohatera Zwariowanych Melodii –  kanarka Tweety’ego. Produkt z pewnością ucieszy więc mniejszych konsumentów.

Urządzenie waży 150 g. Po naładowaniu możemy słuchać muzyki przez 5 godzin. Jeżeli zamierzamy słuchać utworów przez głośniki, to bateria rozładuje się po 2 godzinach. Sprzęt obsługuje formaty MP3, WAV i WMA. Wymiary urządzenia wynoszą 18 mm x 70 mm x 25 mm. W zestawie znajdziemy słuchawki oraz kabel do ładowania. Jest tam również instrukcja obsługi oraz szybkiego uruchamiania. Wszystko jest zapakowane w praktyczną torbę.

Użytkownicy wybierają prezentowany odtwarzacz głównie ze względu na jego ciekawy wygląd. Jest on popularny również dlatego, że nie jest zbyt duży i nie zabiera miejsca w torbie.

Emtec EKMP38GM700 to urządzenie, które po naładowaniu działa przez 5 godzin. Jego wymiary wynoszą 18 mm x 70 mm x 25 mm. Pojemność pamięci produktu wynosi 8 GB.

 

Zalety

Design: Prezentowany odtwarzacz mp4 ma interesujący kształt, który przedstawia kanarka Tweety\’ego, czyli jednego z głównych bohaterów kreskówek Zwariowanych Melodii. Sprzęt może być dobrym prezentem dla najmłodszych.

Zestaw: W zestawie znajdziemy nie tylko kabel do ładowania oraz słuchawki, ale także bardzo dobrze napisaną instrukcję obsługi, która została również przygotowana dla najmłodszych.

 

Wady

Czas działania: Po naładowaniu odtwarzacz działa jedynie przez 5 godzin, jeżeli muzykę słuchamy przez słuchawki, a jeżeli z głośnika to produkt rozładuje się już po 2 godzinach.

Budowa: Urządzenie ma specyficzny kształt, który jest niezbyt wygodny, a do tego odtwarzacz nie należy do najlżejszych.

 

 

APPLE iPod Touch MD058HC/A

 

APPLE iPod Touch MD058HC/A to odtwarzacz mp4, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Pamięć urządzenia wynosi 32 GB, co oznacza, że możemy pomieścić bardzo dużo piosenek i filmików. Sprzęt jest wyposażony w kamerkę, dzięki której możemy prowadzić wideorozmowy. Z kolei kamera znajdująca się z tyłu pozwala nam na nagrywanie filmików w rozdzielczości 720 p. Dzięki specjalnej technologii możemy nagrywać przy bardzo słabym oświetleniu.

Wyświetlacz ma przekątną 5 cala. Rozdzielczość produktu wynosi 960 x 640 pix, więc oglądanie filmików jest bardzo komfortowe. Wyświetlany tekst jest wyraźny i czytelny. Wyświetlacz jest dodatkowo podświetlany diodami LED.

Pokrycie oleofobiczne sprawia, że użytkownik nie pozostawi na odtwarzaczu nieestetycznie wyglądających odcisków palców. Produkt waży jedynie 88 g, więc jest poręczny i idealny na treningi. Użytkownicy najbardziej chwalą bardzo dużą pamięć urządzenia. Ważny jest dla nich również fakt, że dobrze ono wygląda.

Odtwarzacz mp4 APPLE iPod Touch MD058HC/A ma pojemność 32 GB. Ma on wyświetlacz o przekątnej 5 cala, który dodatkowo jest podświetlany diodami LED.

 

Zalety

Pojemność: 32 GB pamięci urządzenia to wystarczająca wartość, aby pomieścić dużo piosenek i filmików. Możemy również przechować dużą ilość nagranych filmików video oraz ściągniętych plików.

Wyświetlacz: Wyświetlacz urządzenia ma przekątną 5 cali. Poza tym jego rozdzielczość jest bardzo wysoka. Ekran jest czytelny, więc możemy na nim czytać e-booki oraz oglądać filmy w wysokiej jakości.

Obudowa: Obudowa mp4 jest odporna na zniszczenia. Ma ona specjalną warstwę zapobiegającą pozostawianiu śladów odcisków palców, które wyglądają nieestetycznie.

Design: Prezentowany odtwarzacz bardzo dobrze się prezentuje. Ma on ładnie wyprofilowany kształt, a kolor jest intensywny.

Wygoda: Urządzenie jest małe i bardzo wygodnie się je trzyma. Obsługiwanie go jedną ręką nie jest problemem.

 

Wady

Płynność działania: Niektórzy użytkownicy zauważyli, że produkt czasem się zacina. Niektóre aplikacje potrzebują dodatkowego czasu, aby się włączyć, a przyciski działają z opóźnieniem. Może być to uniedogodnieniem.

 

 

IAUDIO 9

 

IAUDIO 9 to jeden z najlżejszych i najbardziej poręcznych odtwarzaczy mp4 dostępnych na rynku. Waży on jedynie 40 g. Jest to bardzo cienki sprzęt, a trzymanie go w ręce nie jest uciążliwe. Ze względu na gabaryty odtwarzacz uważany jest za praktyczny.

Po 1,5 godzinie ładowania możemy słuchać muzyki przez około 29 godzin. Natomiast przy oglądaniu filmików bateria wytrzymuje około 7 godzin. Intuicyjne menu sprawia, że obsługa mp4 jest bardzo prosta i odkrywanie przeznaczenia poszczególnych przycisków nie zajmuje zbyt dużo czasu. Ze względu na stosunkowo dobry głośnik możemy korzystać z urządzenia również bez słuchawek. Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji, które umożliwiają nam czytanie e-booków lub nagrywanie własnego głosu.

Przekątna ekranu odtwarzacza wynosi 2 cale. Z kolei pamięć sprzętu to 8 GB. Do zestawu zostały dołączone słuchawki oraz kabel USB. Urządzenie obsługuje bardzo wiele formatów plików, co jest doceniane przez użytkowników. Wspominają oni również o kompaktowej budowie prezentowanego odtwarzacza mp4.

IAUDIO 9 to odtwarzacz mp4, który waży około 40 g. Przekątna ekranu wynosi 2 cale. Jeżeli chodzi o pamięć, to jest to 8 GB.

 

Zalety

Słuchawki: Wielu użytkowników potwierdza, że słuchawki dołączone do zestawu są bardzo dobre. Dźwięk, który się z nich wydobywa, jest bardzo wyraźny oraz czytelny.

Czas pracy: Urządzenie bez ładowania działa nawet przez 29 godzin. Jest to doskonały model na długą podróż.

Obsługa: Wielu użytkowników przyznaje, że obsługa sprzętu nie jest trudna. Sterowanie nim jest intuicyjne, a przeznaczenie poszczególnych przycisków można bardzo łatwo zapamiętać.

Funkcje: Dzięki kilku dodatkowym funkcjom mamy możliwość nie tylko oglądania filmików i słuchania muzyki. Możemy oprócz tego nagrywać dźwięki.

 

Wady

Pamięć: Pojemność pamięci urządzenia wynosi jedynie 8 GB. Jeżeli słuchasz bardzo dużo muzyki i lubisz także przechowywać filmiki, to pamięć urządzenia może być dla Ciebie zbyt mała.

 

 

Apple iPod Nano MD480QB/A

 

Marka Apple to światowej klasy lider zajmujący się produkcją elektroniki użytkowej. Z tego powodu w naszym rankingu nie mogło zabraknąć stworzonego przez nią odtwarzacza mp4. Model Apple iPod Nano MD480QB/A został wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB. Oznacza to, że z pewnością pomieści on wszystkie nasze ulubione utwory. Ponadto wyróżnia go ekran o wielkości 2,5 cala zapewniający dużą czytelność. Ten produkt może odtwarzać wiele formatów audio, takich jak mp3, aac, wav oraz aiff.

Co ciekawe, to urządzenie ma także wbudowany czujnik Nike+ oraz krokomierz, które umożliwiają monitorowanie swojej codziennej aktywności fizycznej. To sprawia, że na trening nie trzeba zabierać swojego smartfona. Jest tu również wbudowany aparat.

Wymiary tego produktu wynoszą: wysokość – 76,5 mm, szerokość – 39,6 mm oraz głębokość – 5,4 mm. Ze względu na to, że ma on wbudowane radio FM, można z jego pomocą bez przeszkód słuchać swojej ulubionej stacji radiowej zarówno w domu, jak i poza nim.

Odtwarzacz mp4 Apple iPod Nano MD480QB/A powstał z myślą o osobach, które wymagają od tego typu urządzeń bardzo dużo. Ten produkt z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów choćby ze względu na wysoką jakość dźwięku.

 

Zalety

Łatwa obsługa: W przypadku tego odtwarzacza muzykę można włączyć jednym kliknięciem. Na łatwą nawigację może też wpływać duży, kolorowy wyświetlacz z czytelnym menu.

Łączność Bluetooth: Zastosowana w urządzeniu technologia Bluetooth sprawia, że można je bezprzewodowo połączyć z głośnikami, słuchawkami, a także niemal każdym smartfonem, który również pozwala na łączność Bluetooth. W efekcie odtwarzacza nie trzeba nawet podłączać za pomocą kabla USB, co dla wielu konsumentów bywa uciążliwe.

Długi czas pracy: Czas pracy na baterii wynosi aż 30 godzin. Decydując się na zakup tego konkretnego produktu można mieć zatem pewność, że nie rozładuje się on niespodziewanie po kilku godzinach. Dzięki temu bez obaw można słuchać swojej ulubionej muzyki nawet w czasie bardzo długiej podróży.

Ciekawy design: Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym wyglądem oraz kompaktowymi rozmiarami. Jest ono dostępne w srebrnym, uniwersalnym kolorze.

Waga: Model waży jedynie 31 g, dlatego nie jest zbyt kłopotliwy w transporcie. Bez problemów zmieści się on w kieszeni czy torbie i nie zajmie tam zbyt wiele miejsca. Jego ciężaru nie odczujemy także w czasie wysiłku fizycznego, kiedy będziemy chcieli posłuchać ulubionych utworów.

 

 

Philips SA4VBE04KF-97

 

Odtwarzacz Philips SA4VBE04KF-97 z pamięcią o pojemności 4 GB to nasza czwarta propozycja. Produkt wyróżnia się innowacyjną technologią FullSound, która ożywia muzykę i przywraca skompresowanym plikom szczegóły dźwiękowe, wzmacniając daną ścieżkę.

Dzięki tej technologii uzyskamy głębsze i bardziej dynamiczne tony niskie oraz zwiększoną ostrość dźwięku instrumentów. Urządzenie ma również funkcję SafeSound, która pozwala zabezpieczyć słuch, co jest niezwykle istotne w czasach, gdy tak wiele urządzeń negatywnie wpływa na jego kondycję. Funkcja ta może okazać się niezwykle przydatna dla rodziców.

Gromadzi ona dzienne i tygodniowe podsumowania na temat głośności dźwięku, co pozwala na zweryfikowanie tego, czy dziecko nie słucha muzyki zbyt głośno. Urządzenie ma wygodny, kolorowy ekran o przekątnej 1,8″. Odtwarzacz mp4 ma też wbudowany akumulator o dużej wydajności, co pozwala cieszyć się muzyką nawet przez 20 godzin lub filmami przez 4 godziny, a więc świetnie sprawdzi się w podróży.

Nie można też zapomnieć o radiu FM z funkcją RDS i pamięcią 30 stacji. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest funkcja LikeMusic, dzięki której każdy użytkownik stworzy inteligentną listę odtwarzania ulubionych utworów. Dzięki takiej specyfikacji produkt cieszy się pozytywną opinią wśród użytkowników. Docenili oni funckjonalność i wygląd odtwarzacza.

Odtwarzacz MP4 Philips SA4VBE04KF-97 to wysokiej jakości urządzenie posiadające wbudowaną pamięć o pojemności 4 GB, które może zadowolić nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

Zalety

Dobra jakość dźwięku: Tworząc ten odtwarzacz producenci wykorzystali technologię o nazwie FullSound. Dzięki temu uzyskano o wiele głębsze niskie tony, wyraźne szczegóły oraz większą ostrość głosu, co w szczególności przypadło do gustu fanom ciężkich brzmień.

Duży ekran: Urządzenie wyposażono w kolorowy ekran, którego przekątna wynosi 1.8 cala. W efekcie wszystko wyraźnie na nim widać, co ułatwia nawigowanie i korzystanie z tego sprzętu.

Wydajny akumulator: Zastosowany w odtwarzaczu akumulator jest wyjątkowo lekki, a jednocześnie pozwala on na nawet 20-godzinne słuchanie swoich ulubionych utworów bez przerwy. Znajduje się tu też opcja szybkiego ładowania, za sprawą której podłączenie sprzętu na 5 minut zapewnia możliwość słuchania muzyki przez dodatkowe 90 minut.

Ochrona słuchu: Opisywany model posiada funkcję SafeSound, dzięki której poziom dźwięku jest wciąż analizowany. Kiedy jest on zbyt duży, urządzenie natychmiast to sygnalizuje. Po takim sygnale głośność można dostosować samodzielnie lub skorzystać z opcji automatycznego zmniejszenia do bezpiecznego progu głośności.

 

 

Philips SA5AzU08KF

 

Urządzenie Philips SA5AzU08KF obsługuje takie formaty plików jak mp4, flac, wav, mp3, jpg oraz bmp. Jest ono w stanie odtwarzać nie tylko muzykę, ale również wideo. Wewnętrzna pamięć ma w tym przypadku pojemność 8 GB, a więc może ona pomieścić dość pokaźną kolekcję utworów.

Wymiary produktu wynoszą: 51 mm x 10 mm x 93,5 mm. Waży on jedynie 0,065 kg, co oznacza, że można go swobodnie zabrać ze sobą tak naprawdę wszędzie. Kompaktowe rozmiary i lekkość to jednak nie wszystko.

To sprzęt, który posiada takie udogodnienia, jak blokada klawiatury, regulacja ograniczenia głośności, jak również aktualizacja oprogramowania. To sprawia, że staje się on jeszcze bardziej wielofunkcyjny i komfortowy w użytkowaniu. Ponadto do zestawu dołączane są nie tylko słuchawki, ale też przewód USB, za pomocą którego można naładować akumulator po podłączeniu urządzenia do komputera. Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej wynoszącej 5.6 cala ułatwia nawigację i pozwala dodatkowo na swobodne oglądanie filmów czy teledysków.

Odtwarzacz Philips SA5AzU08KF jest nie tylko niewielki i lekki, ale przede wszystkim funkcjonalny. Ze względu na to, że można w nim swobodnie oglądać pliki wideo, może się on w szczególności przydać w czasie długich podróży.

 

Zalety

Technologia FullSound: Zastosowanie nowoczesnej technologii FullSound sprawia, że ten dobry odtwarzacz mp4 do 150 zł daje wysokiej jakości dźwięk.

Długi czas pracy: Maksymalny czas pracy urządzenia wynosi 35 godzin w przypadku słuchania muzyki, a w przypadku oglądania wideo 6 godzin. To sprawia, że nie trzeba ładować akumulatora codziennie.

Technologia Bluetooth: Zastosowanie w tym produkcie technologii Bluetooth zapewnia możliwość bezprzewodowej łączności np. z komputerem czy smartfonem. Dzięki temu nie trzeba stosować żadnych kabli, co bywa uciążliwe.

 

Wady

Brak obsługi kart pamięci: Ten model nie obsługuje dodatkowych kart pamięci, mamy więc ograniczoną ilość miejsca na utwory.

Brak dyktafonu: Większość nowoczesnych odtwarzaczy mp3 i mp4 jest wyposażona w dyktafon, który może przydać się w niespodziewanych momentach. Wielu konsumentom przeszkadza, że tutaj nie ma takiej opcji.

 

 

Lebco PODO-151

 

Ranking odtwarzaczy mp4 zamyka Lenco PODO-151 – odtwarzacz z kolorowym ekranem TFT LCD o przekątnej 1.8 cala. Urządzenie obsługuje różne formaty plików audio, video oraz zdjęć. Odtwarzacz ma inteligentną funkcję ID3Tag, dzięki której możemy katalogować ulubioną muzykę według wykonawcy lub gatunku.

Jest to dobry i tani odtwarzacz mp4 z wbudowaną pamięcią o pojemności 4 GB, dzięki czemu na jednym urządzeniu zgromadzimy ulubioną muzykę i filmy. Urządzenie ma również wbudowany mikrofon, który pozwala na wykorzystanie sprzętu jako dyktafon.

Oprócz wbudowanej pamięci Lebco PODO-151 ma również czytnik kart SD obsługujący karty o pojemności do 8 GB. Nie można też zapomnieć o akumulatorze litowo-jonowym, dzięki któremu można słuchać muzyki przez 8 godzin bez przerwy lub też oglądać filmy przez 3,5 godziny. Do zestawu dołączono kabel, który służy do przesłania oraz zapisu plików na karcie pamięci urządzenia, a także umożliwia jego ładowanie. Lenco Podo 151 4GB ma ciekawy, nowoczesny design i jest dostępny w kolorze czarno-pomarańczowym.

Dodatkową funkcją jest krokomierz, który przyda się biegaczom – mierzy prędkość, spalone kalorie, czy dystans. W efekcie jest to jeden z najpopularniejszych modeli wśród biegaczy, którzy wyrażają się pozytywnie nie tylko o dodatkowych funkcjach, ale również o jakości dźwięku.

Produkt Lenco PODO-151 jest urządzeniem z wbudowaną pamięcią 4 GB oraz korektorem dźwięku, który umożliwia dostosowanie częstotliwości do danego gatunku muzycznego.

 

Zalety

Możliwość obsługi gier: Ten odtwarzacz może obsługiwać gry, co może okazać się wyjątkowo pomocne w czasie wyjątkowo długiej podróży, kiedy znudzi nam się już słuchanie muzyki.

Czytnik kart pamięci: Dzięki obecności czytnika kart pamięci microSD/SDHC można poszerzyć kolekcję piosenek oraz innych multimediów zgromadzonych w urządzeniu.

 

Wady

Brak odbiornika FM: Prezentowany odtwarzacz nie posiada wbudowanego radia FM, co dla wielu konsumentów jest podstawową wadą. Przez to nie można z jego pomocą słuchać ulubionych stacji radiowych.

Czas pracy baterii: Maksymalny czas pracy baterii urządzenia wynosi 8 godzin, a więc może ona się dość szybko rozładować przy ciągłym słuchaniu muzyki.

 

 

Apple iPod Nano MD475QB/A

 

Firma Apple to dobrze znana marka wszystkim użytkownikom elektroniki. IPhone w zaledwie kilka dni zyskał uznanie wśród klientów, a inne propozycje, w tym nowy iPod Nano mD475QB/A równie szybko podbiły ich serca. Jest to nowoczesny, ciekawy sprzęt, zwłaszcza dla gadżeciarzy.

To najlepszy odtwarzacz mp4, jaki znajdziemy na rynku. Przede wszystkim jego zaletą jest niezwykle cienka obudowa – zaledwie 5,4 mm. Ma też 2,5-calowy wyświetlacz Multi-Touch. Mimo, że jest to niewielkie, poręczne urządzenie, z łatwością obejrzymy na nim zdjęcia, czy filmy w nieco większym formacie. Wygodne przyciski w iPodzie pozwalają zmienić utwory, dostosowywać głośność, czy ich prędkość.

Obudowa Apple iPod Nano mD475QB/A została wykonana z anodyzowanego aluminium. Model ten jest dostępny w kilku zachwycających kolorach. Zwykły odtwarzacz do muzyki staje się przeszłością, gdy bierzemy do ręki iPoda Nano. Dużym atutem jest też DJ Genius – świetne rozwiązanie zastosowane w tym urządzeniu.

Jeden przycisk wystarczy, aby urządzenie samo znalazło dla nas piosenkę najlepiej pasującą klimatem do aktualnie słuchanego utworu. Wielu użytkowników tego sprzętu  za jego największą zaletę uznało wbudowany interfejs Bluetooth 4.0, umożliwiający połączenie iPoda z głośnikami lub bezprzewodowymi słuchawkami, a także zestawem w samochodzie.

 

 

Sony NWZE383B

 

Druga pozycja na liście to odtwarzacz mp4 Sony NWZE383B o pojemności 4GB, dzięki czemu zmieścimy na nim wszystkie ulubione utwory. Można na nim odtworzyć muzykę oraz filmy. Jedyną wadą będzie bardzo mały wyświetlacz – zaledwie 1,77 cala LCD. Wbudowany akumulator zapewnia do 30 godzin słuchania muzyki. W zestawie znajdują się też słuchawki.

Technologia Clear Audio sprawia, że dźwięk ma naprawdę wysoką jakość, a dwie pozostałe – Clear Bass i Clear Stereo – pozwalają wydobyć każdy szczegół z odtwarzanej piosenki. Ponadto urządzenie ma możliwość kopiowania nagrań z biblioteki muzycznej metodą „przeciągnij i upuść”.

Równie proste jest przesyłanie muzyki – dzięki zgodności z różnymi formatami audio i wideo – wystarczy przeciągnąć, a potem upuścić wybrane pliki. Producent zadbał również o to, aby odtwarzane dźwięki miały wyrównaną głośność niezależnie od tego, jak zostały nagrane.

Oczywiście jest to zasługa kompresora dynamiki. Warto również wspomnieć, że urządzenie cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników, co udowadniają pozytywne opinie o odtwarzaczach mp4 firmy Sony. Konsumenci tego modelu docenili nie tylko jakość produktu, ale również proste menu oraz dobry przekaz dźwięku.

 

 

Sony NWZ-E584

 

Trzecia propozycja to odtwarzacz Sony NWZ-E584 z pamięcią 8 GB. Urządzenie pozwala nawet na 77 godzin odtwarzania muzyki, przez co cieszy się dużą popularnością. Odtwarzacz jest wyposażony w tryb ClearAudio+, czyli system cyfrowego osłabiania hałasów oraz likwidowania nawet 98% niepożądanych dźwięków z zewnątrz. Sony NWZ-E584 ma również kompresor dynamiki, który wyrównuje poziomy dźwięku.

Nieważne, w jakiej głośności nagrano muzykę, odpowiedni poziom dźwięku zawsze będzie zachowany. Natomiast 5-pasmowy korektor kształtujący brzmienie pozwala na wzmacnianie i osłabianie pasm częstotliwości. Muzyka często jest sposobem na polepszenie nastroju lub zmniejszenie stresu, a system SensMe pozwoli na dopasowanie muzyki do aktualnego nastroju.

Wystarczy, że nagrania podzielimy na kanały tematyczne, dopasujemy nastroje i urządzenie umożliwi nam wybranie playlisty na każdą okazję. Model ten cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów również ze względu na to, że odtwarza pliki w różnych formatach.

Natomiast duża pamięć pozwoli na zapisanie nawet 1800 utworów. Urządzenie ma również bardzo elegancki, stylowy i nowoczesny design. Natomiast 2 calowy ekran LCD umożliwia wygodne odtwarzanie plików wideo.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Name

May 3, 2021 at 4:13 pm

Czy jest odtwarzacz mp3 lub mp4 który posiada equalizer nie z wbudowanymi ustawieniami tylko żeby suwaki można było osobno ustawiać? I nie kosztuje majątku.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

May 29, 2021 at 1:03 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Niestety nie będziemy w stanie udzielić rekomendacji. Proponowalibyśmy jednak skontaktować się z kilkoma producentami mp3 i mp4 z tym pytaniem. Jako że znają swoje sprzęty najlepiej, będą w stanie wskazać konkretny model (jeśli posiadają takowy w sprzedaży).

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać