Opinie o BenQ MS506

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Projektor ma wbudowany głośnik, więc nie trzeba dokupywać do niego systemu audio, co wiązałoby się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Głośnik zapewnia dźwięk na zadowalającym poziomie, co udowodnił test BenQ MS506. Producent zwraca uwagę na to, że pokrywa górnej części jest tak zrobiona, aby serwisant mógł bez trudu podjąć się bezpiecznej i szybkiej wymiany lampy. W Trybie Uśpienia urządzenie zużywa mniej niż 0,5 W energii, więc zredukowane zostają koszty związane z jego eksploatacją.

 

Najważniejsze wady:

Jak wynika z niektórych opublikowanych w Internecie komentarzy, urządzenie szybko się nagrzewa. Obudowa po czasie staje się ciepła i zdecydowanie lepiej na chwilę przerwać pracę niż narażać projektor na awarię.

 

Werdykt: 9.4/10

Ten projektor jest polecany w szczególności do biura i do prowadzenia zajęć edukacyjnych. To lekki sprzęt, który można bez trudu przenosić. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami czyli: pilotem, bateriami do pilota, kablem VGA i przewodem zasilającym. Cena BenQ MS506 wynosi ponad 1000 zł.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Projektor ma matrycę DLP zapewniającą wysoką jakość obrazu. Żywotność lampy w trybie normalnym określana jest w przybliżeniu na 4000 h, a w trybie eco 6000 h. Urządzenie ma kompaktowe wymiary: wysokość – 9,5 cm, szerokość – 28,3 cm i głębokość – 22,2 cm. Jego waga wynosi tylko 1,8 kg, więc można bez trudu i zbędnego wysiłku przenosić sprzęt i korzystać z niego w różnych sytuacjach. Głośność w trybie eco osiąga wartość 28 dB, a w trybie normalnym 32 dB. Jasność można regulować w zakresie od 3000 do 4000 lumenów.

Tryb SmartEco

Jak wskazują opinie o BenQ MS506, jedną z najbardziej docenianych cech urządzenia jest to, że wykorzystuje ono technologię SmartEco łączącą w sobie intuicyjną obsługę i przyjazne rozwiązania dla środowiska. Technologia ta działa na tej zasadzie, że do lampy dostarczana jest moc niezbędna do wyświetlenia najlepszego współczynnika kontrastu. Oznacza to, że parametry sprzętu są dostosowywane w zależności od tego, w jakich warunkach korzysta się z projektora. Dzięki temu rozwiązaniu kupujący otrzymuje sprzęt, który sprawdza się w różnych sytuacjach. Technologia SmartEco pozwala też na wydłużenie żywotności lampy i zmniejszenie poboru energii przez urządzenie. Należałoby też zwrócić uwagę na Tryb Braku Sygnału Źródłowego. Zdarza się, że projektor pozostaje włączony, ale nie wyświetla sygnału źródłowego. W takiej sytuacji sprzęt BenQ zmniejsza jasność lampy o 30%, jeśli w ciągu 3 minut nie wykryje połączenia. To oczywiście również przekłada się na mniejsze zużycie prądu i wpływa dobrze na stan lampy (dłużej pozostaje ona sprawna). 

 

Jakość obrazu

Wyświetlany przez projektor obraz jest czytelny i wygląda realistycznie. Głębia kolorów zostaje zachowana nawet po dłuższym czasie intensywnego użytkowania sprzętu. Urządzenie wykorzystuje technologię DLP, dzięki której możliwe jest odwzorowanie światła pochodzącego z milionów mikro luster znajdujących się na chipie DMD przy wykorzystaniu koła kolorów. Wspomniane lusterka są bezbarwne i dobrze chronione przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego wykazują odporność na uszkodzenia. Oczywiście, po czasie konieczna okazuje się wymiana lampy na nową, jednak nadal jakość obrazu jest porównywalna do tego, co było na początku.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ