Opinie o Delta Optical Biolight 300

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Opisywany model to bez wątpienia bardzo dobry mikroskop, czego dowodem jest spora ilość pozytywnych komentarzy na jego temat. Urządzenie jest uznawane za solidnie wykonane, do jego produkcji użyto metal. Korpus i podstawa odznaczają się trwałością, a sprzęt zachowuje stabilność. To przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania. Mikroskop można zasilać sieciowo i bateriami.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba mieć na uwadze to, że chcąc osiągnąć spore powiększenie, trzeba nabyć specjalny okular. To, jak wiadomo, wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów, na które nie każdy może sobie pozwolić. 

 

Werdykt: 9.8/10

Kupujący, którzy przeprowadzili test Delta Optical Biolight 300, są zadowoleni z jego wyników. Twierdzą, że w tym przedziale cenowym jest to jeden z lepszych mikroskopów. Daje on duże możliwości obserwacji i dlatego też spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcjonalność

Mikroskop jest uznawany za funkcjonalny, ponieważ zastosowano w nim wiele przydatnych rozwiązań. Model ma trzy achromatyczne obiektywy, dzięki czemu użytkownik może uzyskiwać większe powiększenie, dokładnie w zakresie 4x do 400x. Istnieje też możliwość dokupienia okularu P16x, który gwarantuje powiększenie do 640x. Pod stolikiem znajdują się specjalne koła filtrowe, które pozwalają na obserwację obiektów w świetle o różnej barwie. W efekcie możliwe jest dostrzeżenie szczegółów w preparacie niezależnie od zastosowanej metody barwienia. 

 

Dobrze przemyślany mechanizm

Śledząc recenzje użytkowników, można zauważyć, że pozytywne opinie o Delta Optical Biolight 300 wynikają z tego, że sprzęt ma dobrze przemyślany mechanizm wewnętrzny. Wszystko zostało tak dopracowane, aby osoba korzystająca z urządzenia miała zapewniony jak największy komfort i była zadowolona z możliwości, jakie oferuje urządzenie. Mikroskop ma współosiowe śruby mikro i makro, a także mechanizm służący do przesuwu preparatu. Zaznaczona podziałka pozwala na precyzyjne ustawienie tego, co chcemy zaobserwować. Dodatkowo warto podkreślić, że mikroskop ma ulepszony system optyczny, więc obraz, jaki można zaobserwować, ma lepszą jakość. Jest on jaśniejszy i pozbawiony zniekształceń. 

 

Wykonanie

Mimo że cena Delta Optical Biolight 300 nie jest wysoka, sprzęt wykonano z bardzo dobrych materiałów, które wyróżnia solidność i tym samym odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Mikroskop ma metalowy korpus, który dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm. Podstawa jest duża i odpowiednio wyważona, więc sprzęt nie przechyla się na boki. Produkt jest utrzymany w prostej stylistyce. Obudowa ma biały kolor, znajdują się na niej też czarne elementy, a niewielkie logo producenta umiejscowiono w widocznym miejscu na mikroskopie. Na statywie znajduje się specjalny uchwyt umożliwiający bezpieczne przenoszenie Delta Optical BioLight 300. Podstawa ma wymiary: 12 cm x 15,6 cm, a wysokość urządzenia wynosi 29 cm. Jego waga jest równa 1,5 kg. 

 

Możliwości zasilania

Wiele osób przyznaje, że wybierając tego typu urządzenie, zwraca szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Oznacza ona nie tylko możliwość obserwowania różnych preparatów i duże przybliżenie, ale też odnosi się do sposobu zasilania sprzętu. Ciekawe jest to, że prezentowany mikroskop ma możliwość zasilania nie tylko sieciowego, ale też bateriami, więc można go zabrać właściwie w każde miejsce.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ