Opinie o Epson EH-TW5650

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Często słyszy się, że to najlepszy projektor do oglądania filmów na bardzo dużym ekranie. Wynika to z łatwej obsługi i możliwości szybkiego dostosowania parametrów do swoich potrzeb, ale nie tylko. Urządzenie nie wymaga regularnej wymiany źródła światła, bo trwałość lampy wynosi 7500 godzin. Przekłada się to na ok. 11 lat oglądania jednego filmu każdego dnia.

 

Najważniejsze wady:

Hałas generowany przez sprzęt podczas pracy przeszkadza większości kupującym. Ich zdaniem zwykle konieczne jest zwiększenie poziomu głośności dźwięków, aby możliwe było skupienie się na oglądanym filmie, a nie dobiegającym z projektora hałasie.

 

Werdykt: 9.8/10

Niewielkie wady urządzenia nie powinny zniechęcić nas do zakupu. Projektor może z powodzeniem zastąpić telewizor i zmienić wieczorne oglądanie filmów w bardzo przyjemną rozrywkę. Sprzęt zapewnia odpowiednio jasny i wyraźny obraz w jakości HD (rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli). Co więcej, ma on kompaktowe wymiary: 30,9 cm x 28,5 cm x 12,2 cm.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajny głośnik

Nie musimy podłączać do projektora dodatkowych urządzeń nagłaśniających, aby oglądanie filmów na większym ekranie było w pełni komfortowe. Osoby, które opublikowały opinie o Epson EH-TW5650 często chwalą model za mocny, 10 W głośnik. Gwarantuje on dobrej jakości brzmienie i wystarczająco głośne dźwięki, możemy usłyszeć każdy szmer i szept bez wykorzystania wzmacniacza.

Łatwa konfiguracja

Ponieważ urządzenie ma niewielkie wymiary, szybko znajdziemy odpowiednie miejsce, w którym je umieścimy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy bez trudu przenieść projektor np. do innego pomieszczenia. Zastosowanie wertykalnej osi przesunięcia obiektywu sprawia, że sprzęt może stać lekko pochylony, nie wpływa to negatywnie na wyświetlany obraz. Parametry pracy urządzenia łatwo dopasujemy do indywidualnych potrzeb. Możemy swobodnie regulować kąt ustawienia obiektywu, skorzystać z funkcji zoom (1,6x), a także poziomej i pionowej korekcji geometrii obrazu.

 

Zabezpieczenie Kensington

Projektor został wyposażony w zabezpieczenie Kensington. Test Epson EH-TW5650 jest dowodem na to, że takie rozwiązanie zmniejsza do minimum ryzyko kradzieży sprzętu, zwłaszcza jeśli jest używany w biurze czy szkole. Urządzenie ma specjalne gniazdo, do którego wpina się linkę MicroSaver, co można porównać do zapięcia rowerowego. Zabezpiecza się ją kluczem, ewentualnie kłódką z szyfrem, można owinąć ją wokół nogi biurka czy podstawy stolika. Co ważne, przecięcie linki czy jej rozerwanie jest bardzo trudne, a bez kodu lub kluczyka nie można wypiąć zabezpieczenia.

 

Wyrazisty i naturalny obraz

Wielkość obrazu wyświetlanego przez urządzenie możemy regulować w zakresie 30 – 300 cali. Niezależnie od naszych ustawień, kolory są naturalne, czerń głęboka, a kontrast jest na odpowiednim poziomie. Istotne jest również to, że obraz nie zacina się, nawet podczas bardzo dynamicznych scen. Przechodzenie kolejnych klatek jest płynne, dlatego projektor możemy wykorzystać nie tylko do oglądania filmów, ale i np. rozgrywek sportowych na żywo. Są osoby, które używają sprzętu podczas gry na konsoli, bo uważają, że dzięki temu mogą dostrzec więcej szczegółów. Biorąc pod uwagę to, jak trwała jest lampa będąca źródłem światła, nie należy się martwić, że urządzenie szybko ulegnie awarii na skutek intensywnej eksploatacji. Wiele osób uważa, że cena Epson EH-TW5650 jest korzystna, mimo zastosowania innowacyjnych technologii i ciekawych rozwiązań.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ