Opinie o Epson EH-TW650

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, nawet dla osób, które do tej pory nie korzystały z projektora do wyświetlania filmów. Ma on kompaktowe wymiary, a w dodatku nie generuje dużego hałasu podczas pracy. Sprzęt zapewnia rozdzielczość Full HD. Wyposażono go w lampę, której trwałość jest określana na 7500 godzin.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt wyposażono w moduł Wi-Fi, co oznacza, że może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z telewizorem czy komputerem. Jednak część osób zauważyła, że czasami dochodzi do nagłego zerwania łączności, co może uniemożliwić obejrzenie filmu.

 

Werdykt: 9.3/10

Konsumenci przekonują, że to bardzo dobry projektor do domu. Jego wymiary są równe: 30,2 cm x 25,2 cm x 9,2 cm, waży niecałe 3 kg. Urządzenie ma głośniki o mocy 2 W. Rozmiar projekcji możemy regulować w zakresie od 30 do 300 cali i tym samym dopasować go do indywidualnych potrzeb.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jasny i szczegółowy obraz

Obraz wyświetlany przez projektor jest dostatecznie jasny, można na nim dostrzec wszystkie szczegóły. Tak twierdzą osoby, które zgodziły się przeprowadzić test Epson EH-TW650 w swoim domu. Współczynnik kontrastu, którego wartość to 15 000:1 sprawia, że możliwe jest uzyskanie głębokiej czerni oraz wyrazistych cieni. Jasność obrazu to 3100 lumenów. Projektor gwarantuje rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, co uznaje się za standard w przypadku urządzeń przystosowanych do użytku w domu, a także do prezentowania danych w formie plików z programu Excel. Wspomniana rozdzielczość umożliwia uzyskanie ostrego obrazu bez kompresji. Należy wspomnieć też o zastosowaniu technologii 3LCD, która pozwoliła wyeliminować tzw. efekt tęczy, charakterystyczny dla większości jednoukładowych projektorów DLP.

Nie tylko do oglądania filmów

Mając w domu projektor możemy poczuć się tak, jak na sali kinowej, w efekcie czego oglądanie seriali i filmów (a w szczególności Blu-Ray) staje się bardziej przyjemną rozrywką. Jednak urządzenie możemy też wykorzystać w inny sposób, przykładowo do gier. Po podłączeniu sprzętu do konsoli przestaniemy narzekać na zbyt mały ekran uniemożliwiający szybkie dostrzeżenie wszystkich detali.

 

Łatwe podłączanie

Podłączenie urządzenia do telewizora nie stanowi żadnego problemu, a konsumenci publikujący opinie o Epson EH-TW650 to potwierdzają. Projektor ma wszystkie złącza, które mogą okazać się potrzebne: USB 2.0 typu A i B, VGA, wejście sygnału kompozytowego, wejście audio typu cinch i MHL. Ponadto możemy podłączyć sprzęt do strumieniowania do portu HDMI, żeby móc wyświetlać bezprzewodowo obraz z wykorzystaniem aplikacji na tablecie lub smartfonie. Projektor ma też moduł Wi-Fi obsługujący standardy 802.11b, 802.11g oraz 802.11n.

 

Trwałość

Sprzęt może być używany tak często, jak jest to konieczne i nie musimy się martwić, że niespodziewanie ulegnie awarii. Lampa, w którą został on wyposażony działa niezawodnie przez bardzo długi czas. Jeśli oglądalibyśmy po jednym filmie każdego dnia, wytrzymałość źródła światła wyniosłaby ok. 11 lat. Ważne jest również, że cena Epson EH-TW650 nie jest wygórowana.

 

Procesor Quick Corner

Projektor ma innowacyjny procesor Quick Corner, który odpowiada za obróbkę obrazu. Daje on możliwość cyfrowej zmiany położenia narożników wyświetlanego filmu, a to oznacza, że nie musimy montować urządzenia prostopadle do ekranu. Urządzenie może stać lekko pochylone, nie wpłynie to na jakość wyświetlanego obrazu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Piotr

October 2, 2021 at 8:53 pm

Nigdy więcej sepson!!!!!
Lekki ponad 2 lata i płyta główna rypła. Używałem rzadko i wolał bym kupić chińczyka niż ten badziew!!!! Nie polecam
Epson tw 650

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

October 4, 2021 at 2:28 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Odpowiadać