Opinie o Epson Perfection V550

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo praktyczny skaner fotograficzny, który możemy wykorzystać do archiwizacji starych zdjęć z albumu, wykonanych aparatem analogowym. Ma on kompaktowe wymiary, a to oznacza, że wygodnie się go przechowuje (w razie potrzeby możemy zabrać go ze sobą, np. do pracy czy znajomych). 

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt umożliwia skanowanie kliszy, jednak czasami jest to kłopotliwe. Nie wyposażono go w ramki ani zaciski, które przytrzymałyby zrolowany film. W takiej sytuacji często nieuniknione jest poproszenie kogoś o pomoc.

 

Werdykt: 9.3/10

Zdaniem konsumentów skaner ma więcej zalet niż wad, dlatego opinie o urządzeniu Epson Perfection V550 są głównie pozytywne. Ma ono wymiary: 11,8 cm x 28 cm x 48,5 cm. Prędkość skanowania kolorowych dokumentów i fotografii wynosi 12 stron na minutę, a monochromatycznych 15 stron na minutę. Rozdzielczość sprzętu to 6400 x 9600 dpi.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia Digital ICE

Urządzenie jest godne uwagi m.in. ze względu na zastosowane technologie. Jedną z nich jest Digital ICE, pozwalająca na łatwą renowację starych zdjęć. Za pomocą skanera możemy cyfrowo naprawić uszkodzone klisze nie tracąc cennego czasu na retusz, co udowodnił test Epson Perfection V550. Podczas skanowania fotografii automatycznie usuwane są odciski palców, drobne ryski i różnego rodzaju niedoskonałości. Korzystając ze specjalnej aplikacji Epson Easy Photo Fix zyskujemy możliwość odtworzenia wyblakłych kolorów, usunięcia wizualnego efektu zakurzenia oraz dopasowania podświetlenia. Urządzenie ma wbudowany moduł do skanowania transparentnych materiałów i możemy jednocześnie skanować dwie klisze 35 mm. Jeżeli zainstalujemy aplikację ArcSoft Scan’n’Stitch Deluxe, będziemy mogli również skanować dokumenty w dużych formatach, do A2.

 

Komfort użytkowania

Jak przekonują posiadacze Epson Perfection V550, to bardzo komfortowy w użytkowaniu sprzęt. Zmieści się on w plecaku czy torbie, w efekcie czego wygodnie się z nim podróżuje. Poza tym po uruchomieniu skanera nie musimy zbyt długo czekać aż się rozgrzeje, jest niemal od razu gotowy do użycia. Wynika to z zastosowania technologii Epson ReadyScan LED. Warto podkreślić, że sprzęt obsługuje wszystkie podstawowe formaty plików, takie jak JPG, PDF, TIFF oraz BMP, dlatego ich konwersja nie jest konieczna. Aby móc używać urządzenia nie musimy podłączać go do prądu. Możemy też wykorzystać w tym celu przewód USB, który podłączymy do komputera. Skaner nie pobiera dużo prądu, a to czyni go energooszczędnym. Jeśli uwzględnimy wszystkie wymienione kwestie, cena Epson Perfection V550 nie powinna wydawać się zbyt wysoka.

 

Możliwość skanowania do chmury

Za sprawą aplikacji Epson Easy Photo Scan możemy skanować fotografie bezpośrednio do serwisów służących do publikacji zdjęć, mediów społecznościowych, a także do chmury, gdzie przechowujemy wszystkie istotne dane. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić dużo czasu. Nie musimy najpierw zapisywać skanów na dysku komputera ani przesyłać ich na zewnętrzne nośniki danych. Dzięki temu możemy w każdej chwili pokazać zdjęcia rodzinie i znajomym, także za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Skaner przyda się osobom pasjonującym się fotografią, jak również tym mającym wiele albumów pełnych zdjęć i starych, niewywołanych klisz.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ