Opinie o Nikon D5300

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Lustrzanka ma matrycę CMOS w rozdzielczości 24,2 mln pikseli. W efekcie wykonane aparatem zdjęcia wyróżnia ostrość, nawet w przypadku niewielkich szczegółów w kadrze. Model ma przegubowy, obracany monitor pozwalający fotografować obiekty pod różnym kątem. Lustrzanka ma tryb zdjęć seryjnych z szybkością 5 klatek na sekundę.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych opiniach można przeczytać, że zdaniem użytkowników korpus nie jest najlepiej wykonany. Mowa głównie o jego uszczelnieniu. W związku z tym może zdarzyć, że do środka sprzętu dostanie się pył, który z kolei może zabrudzić matrycę. Trzeba uważać, w jakich miejscach korzysta się z urządzenia.

 

Werdykt: 9.8/10

Dla wielu osób Nikon D5300 to najlepsza lustrzanka, z którą wygodnie się pracuje. Jakość zdjęć, jakie można zrobić przy użyciu tego sprzętu jest bardzo dobra. Korpus jest lekki, a wyświetlacz odpowiednio duży. Czułość ISO można ustawiać na 100 do 12 800.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobra jakość zdjęć

Lustrzanka ma 24,2-megapikselowa matrycę zapewniającą bardzo dobrą ostrość bez względu na warunki. Rejestrowane przez aparat obrazy są wyraziste, a fotograf bez trudu może uchwycić wszystkie szczegóły. Dodatkowo sprzęt ma 39-polowy AF (9 pól krzyżowych pośrodku), którego wyróżnia precyzja i szybkość działania. Dzięki funkcji trójwymiarowego śledzenia fotografowanych obiektów ostrość zostaje na nich utrzymana, nawet jeśli się one poruszają.

 

 

Czujnik pomiaru światła

Na jakość zdjęć duży wpływ ma czujnik pomiaru światła RGB, który jest precyzyjny, więc gwarantuje dokładne pomiary ekspozycji. Uzyskane wyniki przekazuje on do systemu rozpoznawania scenerii, a w konsekwencji urządzenie automatycznie dopasowuje ustawienia dotyczące autofokusu, balansu bieli i ekspozycji. W rezultacie zdjęcia mają odpowiedni kolor, są wyraźne i lepiej się prezentują.

 

Funkcjonalność

Opinie o Nikon D5300 nie pozostawiają wątpliwości, że jest to funkcjonalny sprzęt, który powinien spełnić oczekiwania nie tylko początkujących, ale też bardziej zaawansowanych fotografów. Model ma wbudowaną nadajnik Wi-Fi, więc możliwe jest przesyłanie zdjęć bezpośrednio z aparatu bez konieczności ich wcześniejszego zgrywania na komputer. Potrzebny jest do tego tylko darmowy program Wireless Mobile Utility. Co więcej, lustrzanka ma także wbudowany odbiornik GPS, dzięki któremu możliwe jest dodawanie znaczników geograficznych do swoich zdjęć i przekazywanie dokładnych danych o lokalizacji. Ta funkcja jest przydatna w trakcie podróży, dla osób dokumentujących swoją wycieczkę i chcących dzielić się przydatnymi informacjami z innymi. Aparat wyposażono w wyjście HDMI, więc można oglądać zrobione zdjęcia czy nagrane filmy na swoim telewizorze.

 

Możliwość nagrywania dobrej jakości filmów

Przeprowadzony przez entuzjastów fotografowania test Nikon D5300 potwierdził, że urządzenie jest odpowiednie do nagrywania wysokiej jakości filmów w rozdzielczości Full HD. Stały autofokus i podgląd na żywo zdecydowanie ułatwiają to zadanie. Osoba nagrywająca nie powinna mieć problemu z zachowaniem ostrości obrazu, nawet jeśli obiekty są w ciągłym ruchu. Kolejną zaletą jest wysoka jakość dźwięku. Aparat ma wbudowany mikrofon stereofoniczny, a dodatkowo jest kompatybilny z urządzeniem zewnętrznym ME-1 Nikon. 

 

Procesor EXPEED 4

Lustrzanka ma wydajny procesor EXPEED 4, więc działa płynnie, a wybór ustawień przebiega bez problemów. Szybkie działanie doceni każdy użytkownik bez względu na poziom zaawansowania. Kupującym z pewnością spodoba się także przystępna cena Nikon D5300.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ