Opinie o Nikon D5600

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Aparat fotograficzny pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale i nagrywanie filmów. Możemy więc uwiecznić wszystkie ważne momenty. Mimo że jest to lustrzanka, nie waży zbyt dużo i do tego jest poręczna. Korpus jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Urządzenie możemy przez cały czas nosić przy sobie.

 

Najważniejsze wady:

Nie wszystkim miłośnikom fotografii odpowiada to, w jaki sposób rozmieszczono przyciski do zmiany ustawień sprzętu. Robiąc zdjęcia przy użyciu wizjera zwykle konieczne jest odsunięcie aparatu od twarzy, aby znaleźć odpowiedni guzik.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie ma znacznie więcej zalet niż wad, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród konsumentów. Publikowane na temat modelu Nikon D5600 opinie są pochlebne, co może być dodatkową zachętą do zakupu. Sprzęt waży 465 g, a jego wymiary to: 12,4 cm x 9,7 cm x 7 cm. Wyposażono go w obiektyw 18 – 55 mm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odchylany ekran dotykowy

Lustrzanka daje możliwość robienia zdjęć na dwa sposoby. Możemy w tym celu wykorzystać wizjer optyczny, aby precyzyjnie wykadrować fotografię lub kolorowy ekran o przekątnej 3,2 cala, który obsługuje się dotykowo. Jest on odchylany, w efekcie czego możemy swobodnie pokazywać zrobione zdjęcia bliskim bez potrzeby przenoszenia ich na dysk twardy komputera. Takie rozwiązanie przydaje się także podczas fotografowania w trudnych warunkach. Możemy w każdej sytuacji podglądać kadr, niezależnie od tego, w jakiej pozycji robimy zdjęcie. 

Szybki autofokus

Ustawianie ostrości nie stanowi problemu. Test Nikon D5600 udowodnił, że autofokus, w który wyposażono lustrzankę działa płynnie i bardzo szybko. Dotyczy to nie tylko trybu fotografowania, ale i nagrywania filmów. Nowoczesny silnik aparatu daje możliwość łatwej zmiany ostrości z jednego obiektu na drugi. Co ważne, towarzyszący temu odgłos nie jest słyszalny na nagraniach. Szybki autofokus doceniły w szczególności te osoby, które nie lubią korzystać z funkcji ręcznego ustawiania ostrości.

 

Praktyczne opcje ułatwiające fotografowanie

Lustrzanka daje możliwość zrobienia ładnych zdjęć, niezależnie od miejsca, w jakim przebywamy czy intensywności światła. Ma ona szeroki zakres czułości ISO (od 100 do 25 600), w efekcie czego nawet w pochmurny dzień czy w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu wykonamy odpowiednio jasne fotografie. Ponieważ w komplecie jest obiektyw o zmiennej ogniskowej, od 18 do 55 mm, możemy robić zdjęcia portretowe, krajobrazów, a także dokumentować imprezy rodzinne. Aparat ma funkcję redukcji drgań, dlatego delikatne drżenie ręki nie powinno powodować, że zrobione fotografie będą nieostre.

 

Technologia SnapBridge

Urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię SnapBridge opartą na standardzie Bluetooth low energy. Daje ona możliwość szybkiego, bezprzewodowego przesyłania zdjęć i filmów bezpośrednio do tabletu lub smartfona, aby móc udostępnić je w mediach społecznościowych. Co więcej, technologia daje możliwość zdalnego sterowania lustrzanką za pomocą urządzenia mobilnego. Korzystanie z niej nie przyczynia się do szybszego rozładowania akumulatora aparatu.

 

Nagrywanie filmów Full HD

Za pomocą sprzętu możemy nagrywać filmy w jakości Full HD, dlatego dobrze widoczny jest każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nawet jeśli filmowane obiekty poruszają się z dużą prędkością, obraz nadal będzie ostry. Aparat pozwala na skorzystanie z funkcji nagrywania filmów poklatkowych. Biorąc pod uwagę wszystkie zastosowane technologie i dostępne opcje, cena Nikon D5600 nie wydaje się zbyt wygórowana.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Izabela

August 14, 2022 at 12:18 pm

Bardzo ciekawy i rzeczowy artykuł dotyczący aparatu Nikon D5200 .Jestem zainteresowana fotografia ,kocham to robić od wielu lat .Postanowiłam kupić aparat .Dużo dobrych opinii znalazłam o aparacie Nikon D5200 lecz również o Nikon D3400 i D3500 która mogą posłużyć dla początkujących .Lecz nadal nie wiem który wybrać .Czy masz jakies swoje sugestie ?Dziękuję

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

September 19, 2022 at 5:55 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i miłe słowa. Trudno jest wybrać pierwszy aparat, gdyż nie do końca się wie, czego się potrzebuje. Niestety nie mamy odpowiedzi na Pani pytanie, jednak sugerowalibyśmy się skupić na aparacie, z mniejszą ilością funkcji. Zbyt skompliowane sprzęty mogą powodować trudność w przyswojeniu ich obsługi, a co za tym niechęć. Mamy jednak nadzieję, że któryś z naszych czytelników podzieli się swoimi doświadczeniami na temat aparatów Nikon, a w szczególności D5200, D3400 i D3500.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać