Opinie o Nikon D7200

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Test Nikon D7200 potwierdził, że lustrzanka pozwala na robienie dobrej jakości zdjęć nawet przy słabym oświetleniu, co jest możliwe dzięki szerokiemu zakresowi regulacji ISO. Łączność bezprzewodowa Wi-Fi pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć na telefon, co przyda się twórcom internetowym, a także osobom, które chcą pochwalić się uchwyconymi kadrami np. na portalu społecznościowym.

 

Najważniejsze wady:

Wymienianą przez użytkowników wadą sprzętu jest bateria. Według fotografów stosunkowo szybko się ona rozładowuje, więc trzeba często podłączać sprzęt do źródła zasilania. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy jesteśmy na wakacjach i zależy nam na tym, aby mieć aparat zawsze pod ręką. Model jest sprzedawany bez obiektywu.

 

Werdykt: 9.6/10

Prezentowana lustrzanka jest dobrze oceniana przez fotografów, są oni zadowoleni z jej użytkowania. Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych. Rozdzielczość 24,2 mln pikseli stanowi gwarancję dobrej jakości fotografii. Autofokus działa sprawnie, więc wykonywanie ostrych zdjęć jest łatwe i nie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

System autofokusa

Szczególnie początkujący fotografowie doceniają system autofokusa Multi-CAM 3500 II, który daje możliwość wykonywania idealnie ostrych zdjęć. Co ciekawe, urządzenie ma specjalną funkcję dostosowaną do ostrzenia ruchliwych obiektów, więc nawet jeśli chcemy zrobić zdjęcie osoby pozostającej w ruchu, nie powinniśmy mieć z tym problemu. 

Czułość ISO

Często zdarza Ci się robić zdjęcia w słabym świetle? Zazwyczaj nie wyglądają one zbyt dobrze? Kupując lustrzankę Nikon D7200 będziesz mógł ograniczyć ten problem. Aparat ma szeroki zakres regulacji ISO (od 100 do 25 600), więc nawet jeśli warunki oświetleniowe nie są najlepsze, masz dużą szansę na wykonanie wyraźnego zdjęcia o ładnych kolorach. Jeśli chcesz uchwycić dynamiczną scenę w słabym świetle, powinieneś wybrać krótszy czas naświetlania. 

 

System Picture Control 2.0

Często osoby początkujące przyznają, że robienie zdjęć jest bardzo wymagające i potrzebne są duże umiejętności, aby wybrać odpowiednie parametry i być zadowolonym z osiągniętego efektu. Z tego też powodu bardzo doceniany jest System Picture Control 2.0 stworzony z myślą o osobach, które jeszcze nie wiedzą, jak poszczególne parametry wpływają na ostateczny wygląd zdjęcia. System ten daje możliwość kontrolowania wyostrzenia, jasności, kontrastu i odcieni i okazuje się przydatny podczas obróbki zdjęcia.

 

Łączność bezprzewodowa

Przesyłanie zdjęć na komputer za pomocą kabla, a później udostępnianie ich na telefon jest czasochłonne i bywa irytujące, szczególnie jeśli chcemy szybko uzyskać dostęp do wykonanych fotografii. Warto więc podkreślić, że w lustrzance Nikon D7200 zastosowano bezprzewodową technologię Wi-Fi, która umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć na telefon. W efekcie możesz udostępnić wykonaną fotografię w mediach społecznościowych w krótkim czasie po jej zrobieniu.

 

Komfort użytkowania

Jak wskazują opinie o Nikon D7200, z urządzenia wygodnie się korzysta, bo jest ono stosunkowo lekkie i ma dobrze wyprofilowany korpus. Obudowa jest wytrzymała i dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm przed pyłkami. Menu jest przejrzyste, więc znalezienie i wybranie interesujących nas ustawień nie powinno zająć zbyt dużo czasu. Również cena Nikon D7200 według konsumentów jest atrakcyjna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ