Opinie o Nikon D7500

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Dla wielu entuzjastów robienia zdjęć model Nikon D7500 to najlepszy aparat fotograficzny w tym przedziale cenowym. Lustrzanka rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości, więc widoczne są na nim nawet najmniejsze szczegóły. Szeroki zakres czułości ISO pozwala na dostosowanie ustawień sprzętu w zależności od panujących warunków oświetleniowych. Urządzeniem można nagrywać filmy w jakości 4K. 

 

Najważniejsze wady:

W skład zestawu wchodzi tylko body, czyli korpus aparatu. Do robienia zdjęć niezbędny jest także obiektyw, który trzeba dokupić samodzielnie. Zazwyczaj (zależnie od parametrów) jest to spora inwestycja, a ponadto jego wybór wymaga znajomości branży.

 

Werdykt: 9.7/10

Choć jest to model dla bardziej doświadczonych fotografów, test Nikon D7500 potwierdził, że jego obsługa nie jest skomplikowana i szybko można znaleźć ustawienia, które nas interesują. Urządzenie ma dobrze wyprofilowany korpus, co gwarantuje pewny chwyt i zmniejsza ryzyko przypadkowego upadku aparatu na podłogę. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zachwycająca jakość zdjęć i filmów

Lustrzanka ma matrycę w formacie DX o rozdzielczości 20,9 mln pikseli. Aparat fotograficzny umożliwia rejestrację idealnie wyraźnych zdjęć, które mają łagodne przejścia tonalne i nie wymagają dużej obróbki. Ponadto fotograf może nie tylko robić zdjęcia, ale też nagrywać filmy w jakości 4K, które uwzględniają nawet najmniejsze szczegóły. To daje możliwość rozwijania się na wielu płaszczyznach. 

Duży zakres czułości ISO

Chcesz wykonywać ostre zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu? Z prezentowaną lustrzanką jest to możliwe, bo ma ona szeroki zakres czułości ISO, od 100 do 51200 (z możliwością rozszerzenia do ISO 1640000). To daje pewność, że bez trudu dopasujesz ustawienia aparatu w zależności od warunków oświetleniowych panujących w danym czasie i miejscu.

 

Procesor

Lustrzanka ma szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5, gwarantujący zadowalającą jakość zdjęć i ograniczający szum, który mógłby się pojawić na fotografiach, szczególnie przy ustawieniu dużej wartości czułości ISO. Po wyborze Hi 5 można robić zdjęcia przy poziomie czułości ISO 1640000.

 

Precyzyjny autofokus

Podczas zakupu aparatu fotograficznego powinno się zwrócić uwagę na system AF, który w przypadku tego modelu składa się z 15 środkowych czujników krzyżowych. Opinie Nikon D7500 są potwierdzeniem na to, że autofokus działa sprawnie, nawet w przypadku zdjęć nocnych, kiedy oświetlenie nie jest najlepsze. Wbrew pozorom dobrze opracowany system AF jest ułatwieniem nie tylko dla początkujących, ale też bardziej doświadczonych fotografów.

 

Odchylany ekran

Na uwagę zasługuje to, że aparat fotograficzny ma odchylany ekran, który ułatwia wykonywanie zdjęć. Jego przekątna jest równa 8 cm (3,2 cali), pozwala na łatwą obsługę AF i spustu migawki, a wszystko dzięki dotykowym elementom sterującym. Podgląd na żywo pozwala na odpowiednie wykadrowanie fotografii, więc później nie trzeba tracić dużo czasu na jej obróbkę. Korzystając z okazji, należałoby wspomnieć o dobrze wyprofilowanym korpusie, który sprawia, że pewne trzymanie aparatu w dłoni jest łatwe. Te proste rozwiązania są doceniane przez użytkowników, podobnie jak cena Nikon D7500. Choć nie jest ona zbyt niska, odpowiada jakości zastosowanych rozwiązań technologicznych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ