Opinie o Sony Cyber-Shot DSC-RX100

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

To kompaktowy aparat fotograficzny, który jest wyjątkowo lekki. Mieści się także w większej kieszeni, więc można wygodnie go przenosić. Ten sprzęt jest polecany np. podczas podróży, bo zajmuje mało miejsca, a jakość robionych nim zdjęć jest porównywalna do najlepszych aparatów na rynku. Urządzenie ma szybki procesor obrazu BIONZ, który pozwala wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością do 10 kl./s.

 

Najważniejsze wady:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że zastosowane w aparacie mocowania są słabej jakości. W rezultacie część osób czuje obawę o uszkodzenie poszczególnych elementów np. podczas wkładania baterii czy wyciągania karty. 

 

Werdykt: 9.4/10

Aparat fotograficzny ma korpus wykonany z aluminium. Przetwornik obrazu CMOS Exmor jest 20,2-megapikselowy i gwarantuje wysoką jakość zdjęć. Wystawiane przez użytkowników opinie o Sony Cyber-Shot DSC-RX100 wskazują, że jest to łatwy w obsłudze sprzęt. Pierścień do wyboru ustawień działa płynnie i pozwala wybrać ekspozycję czy określone efekty obrazu. Wyświetlacz o przekątnej 3 cale jest przejrzysty i ma zachowany odpowiedni kontrast.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość fotografowania w słabym świetle

Nie zawsze warunki, w jakich przychodzi nam robić zdjęcia są idealne. Czasami zdarza się, że światło nie jest najlepsze i wtedy pojawia się obawa, że fotografia nie będzie ostra. Mając ten sprzęt, nie trzeba się jednak o to martwić, bo zakres czułości ISO jest odpowiednio duży (od 125 do 6400). Test Sony Cyber-Shot DSC-RX100 potwierdził, że zdjęcia wychodzą dobre, niezależnie od tego, czy robimy je tuż o świcie, w ciągu dnia czy wieczorem. Warto też wiedzieć, że w trybie wieloklatkowej redukcji szumu zakres ISO wynosi od 125 do 25 600. Przetwornik obrazu Exmor CMOS zapewnia możliwość robienia szczegółowych zdjęć i nagrywania filmów w jakości Full HD. 

Obiektyw

Choć cena Sony Cyber-Shot DSC-RX100 nie jest wysoka, zastosowane w sprzęcie komponenty są solidne i wyróżnia je dobra jakość. Mowa tutaj o obiektywie z zoomem Vario-Sonnar marki Carl Zeiss, który zapewnia wyraźny, ostry obraz zarówno w przypadku robienia zdjęć, jak i kręcenia filmów. Wspomniany obiektyw ma specjalną powłokę T, która redukuje odbicia i odblaski, a także zapewnia wysoki kontrast na zdjęciach. Dostępne efekty podczas robienia zdjęć to m.in.: kolor pop, posteryzacja, zdjęcie retro, kolor czarno-biały o dużym kontraście, malowidło HDR, miniatura czy akwarela.

 

Nagrywanie filmów

Szukasz aparatu, który posłuży Ci nie tylko do robienia zdjęć, ale także nagrywania filmów? Prezentowany przez nas sprzęt umożliwia rejestrowanie wideo w jakości Full HD. Użytkownik ma możliwość płynnego dostosowywania ostrości i ekspozycji. Dodatkowo otrzymuje on dostęp do programu PlayMemories Studio do edycji zdjęć i filmów. Pozwala on m.in. na dodawanie efektów dźwiękowych. Z uwagi na to, że sprzęt ma kompaktowe rozmiary i jest lekki, poleca się go np. dla vlogerów. Podczas filmowania przydaje się funkcja Clear Image Zoom, która umożliwia szczegółowe zbliżenia poprzez zwiększenie zakresu zoomu do 7,2 x. Co warto wiedzieć, skorzystanie z tej funkcji nie ogranicza liczby pikseli.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ