Opinie o Sony SRS-XB10

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety: 

Sprzęt zasila pojemny akumulator, który po naładowaniu pozwala na słuchanie muzyki nawet do 16 godzin. Jak pokazały opublikowane przez konsumentów opinie o Sony SRS-XB10, urządzenie dobrze sprawdza się podczas imprez, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu. To model z obudową w klasie szczelności IPX5, a więc nie zepsuje się na skutek zachlapania wodą.

 

Najważniejsze wady:

Od czasu do czasu dochodzi do nagłego zerwania bezprzewodowego połączenia między głośnikiem a innym sprzętem. Dzieje się tak, gdy nagle dzieląca je odległość się zwiększy, nie jest to model o bardzo dużym zasięgu.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie może być używane w domu, jak i na zewnątrz, co czyni je bardziej praktycznym. Pozwala ono na komfortowe słuchanie muzyki, audiobooków, a także prowadzenie rozmów telefonicznych. Cena Sony SRS-XB10 jest niska, ale głośnik jest uznawany za solidny i łatwy w obsłudze. Jak twierdzą konsumenci, zapewnia on bardzo dobrej jakości brzmienie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Niewielkie wymiary

Oferowany przez markę Sony sprzęt to bardzo często polecany głośnik Bluetooth. Za jego istotny atut uważa się niewielkie wymiary: 7,5 cm x 9,1 cm. Dodatkowo urządzenie jest lekkie (waży 260 g) i wygodne w przenoszeniu. Możemy je schować do plecaka lub torebki i mieć zawsze przy sobie. W zestawie znajdziemy specjalną smycz pozwalającą na wygodne noszenie sprzętu w ręce lub na szyi.

Szybkie nawiązywanie połączenia

Głośnik szybko nawiązuje połączenie z innym urządzeniem. Może to być: laptop, smartfon, tablet itp. Jeśli chcemy sparować sprzęt ze swoim telefonem komórkowym, możemy wykorzystać w tym celu moduł NFC. Po jego włączeniu wystarczy zbliżyć do siebie urządzenia na kilka centymetrów, połączenie powinno zostać nawiązane niemal od razu. Głośnik został wyposażony w nowoczesny moduł Bluetooth 4.2 i ma wszystkie potrzebne funkcje, takie jak HSP. To profil wykorzystywany m.in. do przesyłania danych głosowych między bezprzewodowo połączonymi sprzętami. Ciekawe jest to, że głośnik możemy sparować z drugim takim samym. W ten sposób uzyskujemy dźwięk stereofoniczny.

 

Dobrej jakości brzmienie z podkreślonym basem

Przeprowadzony wśród konsumentów test Sony SRS-XB10 pokazał, że urządzenie jest często chwalone za bardzo dobrej jakości brzmienie. Wiele osób wspomina w swoich recenzjach, że głośnik wyraźnie podkreśla niskie tony, w efekcie czego słuchanie muzyki sprawia większą przyjemność (zwłaszcza takich gatunków, jak rock, hard bass czy dance). Również te wyższe dźwięki są dobrze słyszalne, co wynika z szerokiego pasma przenoszenia sprzętu. Mieści się ono w zakresie od 20 Hz do 20 000 Hz.

 

Ciekawy design

Sprzęt wyróżnia się ciekawym, minimalistycznym designem. Jest on dostępny w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych, w tym: czarnej, czerwonej, niebieskiej, żółtej i białej. Możemy wybrać taki model, który w pełni odpowiada naszym preferencjom. Urządzenie ma kształt tuby, możemy je pewnie chwycić. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nawet po dłuższym czasie użytkowania głośnika nie powinny być na niej widoczne przetarcia i drobne zarysowania. Ponadto została ona uszczelniona, aby możliwe było bezpieczne używanie sprzętu na zewnątrz.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ