Ranking 5 najlepszych telefonów dla seniora w 2024

Ostatnio aktualizowane: 08.09.24

 

Telefon dla seniora – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z telefonów komórkowych, dlatego znając potrzeby konsumentów dziś chcemy przedstawić najlepsze telefony dla seniorów i zaprezentować ich cechy oraz funkcje. Obecnie najlepszym sprzętem na rynku jest MaxCom MM462BB. Jest to wysokiej jakości telefon komórkowy z dużymi klawiszami. Dzięki temu, jak pokazał test telefonów dla seniorów, każdy użytkownik bez problemu wybierze właściwy numer. Równocześnie obsługa aparatu jest bardzo prosta, gdyż brak tam zbędnych i skomplikowanych opcji. Mocna i wytrzymała bateria pozwala na wielogodzinne rozmowy. Jeśli jednak sprzęt ten będzie nieosiągalny w Twoim sklepie, warto zapoznać się z jego alternatywą, czyli MyPhone Halo 2. Cechą tego urządzenia jest duży, kolorowy ekran, gdzie zastosowano powiększoną czcionkę, co ułatwia odczytywanie SMS. Równocześnie duże klawisze pozwalają na szybkie wybranie numeru.

5 najlepszych telefonów dla seniora. Opinie w 2024 roku

 

W dzisiejszych czasach, każdy z nas chce móc się komunikować z bliskimi bez przeszkód. Dotyczy to również osób starszych. Z tego powodu chcielibyśmy zaprezentować Ci nasz ranking telefonów dla seniorów, który pomoże Ci w zakupie odpowiedniego sprzętu dla siebie lub dla Twojej babci, z którą chcesz rozmawiać.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie dostosowano do potrzeb osób starszych, dlatego ma ono duże, czytelne klawisze i spory ekran. Poza tym z telefonu można szybko wysłać sygnał SOS z prośbą o pomoc do bliskiej osoby. Jedną z dodatkowych opcji jest szybki kontakt z pogotowiem. Wbudowany głośnik jest wydajny, więc osoby przygłuche na pewno usłyszą wiadomości głosowe.

Wady

Niestety, znajdująca się w sprzęcie bateria ma ograniczoną wydajność. Po całym dniu używania telefonu urządzenie może być niemal całkowicie wyładowane.

Podsumowanie

Produkt spodobał się nie tylko seniorom, ale też osobom lubiącym minimalizm. Telefon ma prostą konstrukcję, pozbawioną ekranu dotykowego czy wbudowanych gier i aplikacji mediów społecznościowych. Dzięki niewielkiej liczbie najbardziej niezbędnych funkcji korzystanie z urządzenia jest bardzo łatwe. Przekątna ekranu to 1,8 cala.

Drugi wybór

Zalety

Model dostosowano do potrzeb osób niedowidzących, gdyż ma on bogaty wybór dużych czcionek. Korzystanie z telefonu jest łatwe, dlatego polecany jest on osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiego sprzętu. Zablokowanie, odblokowanie i wybranie połączenia nie sprawiają trudności. Do przydatnych funkcji zaliczamy: dobrą latarkę, lupę i wbudowane radio.

Wady

Korzystając z urządzenia, trzeba zachować ostrożność, gdyż materiały obudowy nie są zbyt wytrzymałe. Po upadku nawet z niewielkiej wysokości telefon może zostać poważnie zniszczony.

Podsumowanie

Przekątna ekranu to 2,2 cala, więc babcia lub dziadek nie będą mieć trudności z przeczytaniem wiadomości tekstowej. Dużym udogodnieniem dla seniora jest brak ekranu dotykowego. Model ma klasyczną klawiaturę z dużymi przyciskami, co ułatwia wybranie numeru lub napisanie SMS-a.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma duże, wyraźnie opisane klawisze. Dzięki temu osoba niedowidząca bez trudu wybierze odpowiedni numer. Użytkownik w łatwy sposób może regulować poziom głośności podczas rozmowy, co ułatwia zrozumienie osoby po drugiej stronie linii. Produkt ma też wiele przydatnych dodatków, jak latarka, która świeci intensywnym światłem.

Wady

Korzystanie z niektórych funkcji telefonu okazało się skomplikowane dla kilku seniorów. Czasem problem sprawia zablokowanie i odblokowanie klawiatury. Poza tym użytkownik nie może spersonalizować urządzenia (np. wybrać dzwonka).

Podsumowanie

Jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla seniora. Ekran jest dostosowany do szybkiego powiększania treści wiadomości. Tym, co szczególnie spodobało się kupującym, są duże przyciski i mocny, wbudowany głośnik. Poza tym wiele niezdecydowanych osób do zakupu przekonała niska i atrakcyjna cena.

 

1. Telefon komórkowy Maxcom MM 462BB

 

Decydując się na zakup telefonu komórkowego dla osoby starszej, powinniśmy zastanowić się nad wyborem modelu MaxCom MM462BB. Jest to wysokiej klasy aparat stacjonarny, który został specjalnie przystosowany dla seniorów. Największą zaletą urządzenia są duże klawisze, które ułatwiają wybieranie numeru oraz manewrowanie po menu.

Warto dodać, że cały system operacyjny jest bardzo przejrzysty, co pozwala na proste wybranie interesującej nas funkcji. Co więcej, telefon dla seniora stacjonarny ma opcję SOS, która wysyła komunikat do bliskiej osoby z prośbą o pomoc. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużo starszych osób żyjących samodzielnie. Funkcja ta pozwala równocześnie na szybki kontakt z jednostką pogotowia, w razie poważnej dolegliwości. Przekątna wyświetlacza liczy 1,8 cala, co na pewno sprosta wymaganiom starszych osób.

Funkcja głośnomówiąca oraz wytrzymała bateria pozwalają osobom starszym na codzienne komunikowanie się z bliskimi. Dzięki temu wielu młodych ludzi zdecydowało się na zakup tego wariantu dla swoich babć i dziadków, z którymi chcą zostać w kontakcie. Zdaniem dużej grupy klientów jest to najlepszy telefon dla seniora obecnie dostępny na rynku.

MaxCom MM462BB to telefon dla seniorów z wyświetlaczem o przekątnej 1,8 cali. To również  telefon dla seniora z aparatem rozdzielczości 0,3 Mpix. Pojemność baterii  wynosi 600 mAh.

 

Zalety

Przycisk SOS: Prezentowany telefon komórkowy jest wyposażony w przycisk SOS. Wystarczy go nacisnąć, aby wezwać pomoc. Opcja ta przyda się szczególnie osobom, które mają problemy ze zdrowiem.

Duża czcionka: Wyświetlane na ekranie informacje są czytelne. Wszystko za sprawą dużej czcionki.

Intuicyjne menu: Większość osób, które zdecydowały się na zakup sprzętu, twierdzi, że ma on intuicyjny system obsługi. W związku z tym jego obsługa nie sprawia kłopotów nawet osobom, które nie miały wcześniej styczności z tego typu urządzeniami.

Przyciski: Z uwagi na duże przyciski korzystanie z telefonu jest wygodne. Seniorzy mający problem ze wzrokiem mogą w razie potrzeby swobodnie wysyłać wiadomości tekstowe i bez przeszkód korzystać z innych funkcji dostępnych w urządzeniu.

Bateria: Opinie konsumentów potwierdzają, że dołączona do zestawu bateria jest wytrzymała, a dodatkowo szybko się ładuje.

 

Wady

Latarka: Model ma funkcję latarki. Niemniej jednak generowane przez nią światło nie jest zbyt intensywne.

 

 

 

 

2. MyPhone Halo 2 dla Seniora Telefon komórkowy

 

Jeśli pragniesz zakupić dobrej jakości aparat, który jest specjalnie przystosowany do potrzeb starszych konsumentów, polecamy MyPhone Halo 2. Ten prosty w obsłudze sprzęt dysponuje dużym klawiszami, dzięki czemu seniorzy bez problemu będą w stanie wybierać numery. Do tego czytelne menu z dużą czcionką pozwala na szybkie i precyzyjne wybranie interesującej nas opcji.

Przekątna ekranu to 2,2 cala, więc na pewno będzie on wystarczający dla naszego dziadka lub babci. Udogodnieniem jest również brak ekranu dotykowego, gdyż jak pokazują badania wprowadza on w konsternację starszych użytkowników. Wyraźne klawisze z czytelnymi podpisami ułatwiają nie tylko dzwonienie, ale i pisanie wiadomości tekstowych.

Wśród udogodnień, które przypadły do gustu konsumentom znajdują się telefon, Bluetooth oraz funkcja SOS. Ostatni dodatek pozwala na szybkie wezwanie pomocy, tylko dzięki wybraniu jednego klawisza. Jest to szczególnie ważne w przypadku seniorów, którzy żyją sami. Równocześnie wielu klientów doceniło wydajną baterię, która gwarantuje wielogodzinne rozmowy, co pozwala naszym babciom i dziadkom rozmawiać ze znajomymi i wnukami. Co więcej jest to telefon z aparatem, co pozwala na przesyłanie zdjęć np. z wycieczki.

Telefon dla seniorów MyPhone Halo 2 ma przekątną ekranu równą 2,2 cali. W zestawie znajduje się akumulator litowo-jonowy o pojemności 900 mAh.

 

Zalety

Stacja dokująca: W komplecie otrzymujemy praktyczną stację dokującą. Osoby starsze bardzo cenią ten dodatek, ponieważ pozwala on przechowywać telefon komórkowy dla seniora w widocznym miejscu.

Fotokontakty: Możliwość ustawienia fotokontaktów ułatwia korzystanie z urządzenia. To pozwala łatwiej, a tym samym szybciej wybrać osobę, z którą chcemy się połączyć.

Radio: Ciekawą funkcją jest możliwość słuchania radia, bez konieczności podłączania słuchawek. Przyjemne melodie mogą umilać dzień i zapewnić rozrywkę osobom, które mieszkają samotnie.

Wykonanie: Wiele osób uważa, że wykonanie produktu jest bardzo dobre. Obudowa jest solidnie zrobiona, a przyciski odpowiednio duże. Model można kupić w kilku kolorach do wyboru, co stanowi dodatkowy atut.

 

Wady

Obsługa: Zdaniem konsumentów użytkowanie sprzętu nie jest tak proste, jak zapewnia producent. W rezultacie trzeba poświęcić trochę czasu, aby dobrze zapoznać się z obsługą urządzenia.

 

 

 

 

3. Telefon dla seniora Maxcom MM428BB

 

Kupując naszym dziadkom telefon do kontaktowania się, warto zastanowić się nad Maxcom MM428BB. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który został specjalnie przystosowany do użytkowania przez osoby starsze. Wśród jego udogodnień znajdziemy czytelne menu oraz dużą czcionkę, która pozwala na szybkie odczytanie wiadomości SMS. Równocześnie spore klawisze umożliwiają szybkie dzwonienie.

Przekątna ekranu wynosi 1,8 cala, zatem na pewno spełni on wszystkie wymagania osoby starszej. Kolorowy wyświetlacz ma rozdzielczość 160 x 128 pikseli. Menu jest bardzo proste w obsłudze, zatem nawet seniorzy, którzy nieczęsto mają kontakt z technologią, bez problemu będą się posługiwać urządzeniem. Wewnątrz modelu znajduje się innowacyjny akumulator litowo-jonowy, który posiada pojemność 800 mAh. Umożliwia on przeprowadzenie rozmowy trwającej do 5 h. Z kolei czas czuwania sprzętu liczy 240 h.

Ten dobry i tani telefon dla seniorów cieszy się dużą popularnością. Wielu konsumentów decydowało się na jego zakup ze względu na łatwą obsługę oraz dużą wydajność pracy. Warto dodać, że maszyna jest w stanie pomieścić 2 karty SIM.

Maxcom MM428BB to dobry telefon dla seniorów do 100 zł. Przekątna ekranu wynosi 1,8 cali. Pojemność dołączonego do kompletu akumulatora wynosi 600 mAh.

 

Zalety

Budowa: Urządzenie ma przemyślaną budowę. Kształt słuchawki jest dobrze wyprofilowany. W efekcie telefon nie wypada nam z dłoni. Co więcej, model waży zaledwie kilkadziesiąt gramów, więc utrzymanie go w dłoni nie jest męczące.

Głośność: Konsumenci doceniają, że dźwięk dzwonka jest odpowiednio głośny. To daje pewność, że nawet jeśli osoba starsza będzie znajdowała się w innym pokoju, usłyszy, że ktoś do niej dzwoni.

Obsługa: Proste menu i duży ekran sprawiają, że obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Właściwie nie trzeba czytać znajdującej się w opakowaniu instrukcji, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Maxcom MM428BB.

 

Wady

Bateria: Telefon szybko się rozładowuje. Jeśli wykonujemy nawet tylko kilka telefonów w ciągu dnia, trzeba go ładować właściwie każdego wieczoru.

 

 

 

 

4. Telefon myPhone Metro z Klapką kolor

 

Jeśli osoba starsza mieszka sama, niezbędna jest dla niej funkcja SOS. Pozwala ona na natychmiastowe wezwanie pomocy przy przyciśnięciu jednego klawisza. Taką opcję ma właśnie model MyPhone Metro. Jest to bardzo wydajny telefon z klapką, który cechuje się dużą wydajnością pracy oraz ciekawym designem.

Telefon dla seniora z klapką został specjalnie przystosowany do użytkowania przez osoby starsze. Dzięki temu klawisze w sprzęcie są większe, a ich podpisy bardziej czytelne. Równocześnie fakt, że jest to telefon dla seniora z dużym, klorowym wyświetlaczem pozwala na szybkie odczytanie wiadomości SMS. Przekątna ekranu to 2,2 cale. Cały system został wzbogacony o powiększoną czcionkę, co ułatwia użytkowanie. Warto dodać, że obudowa modelu jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Do dodatkowych funkcji, które spotkały się z pozytywną reakcją ze strony użytkowników, należy zaliczyć latarkę.

Opinie o telefonie dla seniorów tego producenta są bardzo pochlebne. Dzięki prostej obsłudze korzystanie z maszyny jest bardzo proste. Warto dodać, że bateria w sprzęcie cechuje się dużą wytrzymałością, zatem możliwe jest prowadzenie wielogodzinnych rozmów.

Telefon dla seniorów MyPhone Metro ma ekran o przekątnej 2,2 cali. Jest to model z klapką. Urządzenie ma aparat 0,3 Mpix.

 

Zalety

Bateria: W wielu zamieszczonych w Internecie recenzjach można przeczytać, że telefon ma wytrzymałą baterię. Jeśli nie korzystamy z telefonu zbyt intensywnie, nie musimy go ładować nawet przez kilka dni.

Przycisk SOS: Model ma przycisk SOS, który pozwala szybko zawiadomić rodzinę, że dzieje się z nami coś złego. Z pewnością wpływa to na nasze bezpieczeństwo.

Odtwarzacz: Urządzenie ma odtwarzacz pozwalający na słuchanie zapisanej w pamięci telefonu muzyki (mp3) czy stacji radiowych.

 

Wady

Design: Produkt ma czerwony kolor, dlatego nie każdemu się spodoba. Na jego zakup zwykle chętniej decydują się kobiety niż mężczyźni.

Obudowa: Wykorzystany do produkcji obudowy materiał jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

5. Telefon komórkowy Alcatel 20.08 3025

 

Model 20.08G marki Alcatel to bardzo wydajny sprzęt, który powstał z myślą o osobach lubiących prostotę oraz seniorach. Obsługa maszyny jest bardzo prosta, dzięki czemu nawet użytkownicy, którzy nieczęsto obcują z technologią, nie będą mieli problemu z korzystaniem z niej.

Największym atutem sprzętu jest wytrzymała bateria o pojemności 1400 mAh. Oznacza to, że telefon dla seniora Alcatel jest w stanie wytrzymać wielogodzinne rozmowy, bez rozładowania się. Z tego powodu wielu młodych ludzi kupuje ten telefon komórkowy dla seniora swoim dziadkom, by być z nimi w stałym kontakcie. Czas czuwania produktu to aż 350 h. Waga prezentowanego sprzętu wynosi jedynie 90 g, zatem nie będzie on przeszkadzał w kieszeni. Przekątna ekranu to 2,4 cala, zaś jego rozdzielczość wynosi 320 x 240 pikseli. Ciekawą opcją, która pozwoli seniorom na lepsze korzystanie z produktu jest funkcja ustawienia foto kontaktów. Dzięki temu wybranie odpowiedniego numeru jest znacznie prostsze.

Warto dodać, że sprzęt ma duże, czytelne przyciski, które ułatwiają seniorom wybieranie numerów oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Co więcej powiększona czcionka i duży kolorowy ekran sprawiają, że użytkowanie jest niezwykle proste.

Alcatel 20.08 to telefon dla starszych osób w kolorze białym. Przekątna ekranu to 2,4 cali. Do kompletu dołączono baterię o pojemności 1400 mAh.

 

Zalety

Obsługa: Spora grupa użytkowników podkreśla, że obsługa telefonu jest łatwa. Menu jest intuicyjne, a wybranie odpowiednich ustawień czy włączenie określonych funkcji nie zajmuje dużo czasu.

Bateria: Urządzenia nie trzeba ładować zbyt często. Wszystko przez to, że ma on pojemną baterię, która wytrzymuje nawet do kilkunastu dni.

 

Wady

Przyciski: Napisy na przyciskach w białej wersji kolorystycznej sprzętu nie są wystarczająco widoczne. Może okazać się to problemem dla osób, które niedowidzą.

Zarysowania na wyświetlaczu: Stosunkowo szybko na wyświetlaczu pojawiają się drobne zarysowania. Istotne jest więc to, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo przenoszonego sprzętu i np. wyposażyć się w solidny pokrowiec.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telefon dla seniora kupić?

 

Nowe technologie przykuwają uwagę młodych ludzi i trudno jest sobie wyobrazić bez nich życia. Nie są one jednak wyłącznie domeną dzieci, nastolatków, młodzieży, czy młodych dorosłych. Również osoby starsze interesują się nowinkami technologicznymi. Oczywiście często w węższym zakresie. Jednak niewątpliwie istnieje segment elektroniki dla seniorów. Na nim skupimy się w tym artykule. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki telefon dla seniora wybrać.

Dotykowy czy z klawiszami

Pośród telefonów dla seniorów znajdziemy głównie produkty z dużymi klawiszami. Czy to oznacza, że modele dotykowe nie są skierowane do osób starszych? Niekoniecznie. Oczywiście wiele zależy od tego, dla kogo szukamy urządzenia. Jeśli ma to być najprostszy telefon dla seniora, służący wyłącznie do dzwonienia, wtedy dotykowy ekran i system operacyjny to zbędne dodatki, które zniechęcają do korzystania z urządzenia. Jeśli jednak taki telefon ma być przeznaczony dla osoby starszej, która interesuje się nowinkami, wtedy telefon dla seniora dotykowy, czy nawet telefon dla seniora z internetem będzie lepszym wyborem.

 

Duże klawisze i ikonki

Najlepszy telefon dla seniora to taki, który ma duże ikony i przyciski. Z wiekiem nasz wzrok jest coraz słabszy, dlatego widoczne klawisze i ikonki to podstawa. Produkt musi być łatwy w obsłudze, a zbyt małe przyciski to utrudniają. Podobnie jest z ikonami, jeśli są maleńkie i nieczytelne, wtedy korzystanie z takiego urządzenia może być niemożliwe. Jeśli decydujesz się na zakup modelu dotykowego, nie zapomnij o tej ważnej kwestii.

 

Łatwy dostęp do telefonu alarmowego

Często rodzina decyduje się na zakup telefonu komórkowego dla seniora, aby w razie choroby, złego samopoczucia czy innej sytuacji, mógł on powiadomić odpowiednie służby. Jednak nie zapominajmy też o łatwym dostępie do innych numerów telefonów, na przykład do najbliższych osób. W ten sposób osoba starsza nie będzie każdorazowo zmuszona do szukania kontaktu. Wiele modeli posiada klawisz SOS. Zaledwie jednym kliknięciem senior może poinformować nawet 5 osób, że coś się dzieje.

 

Łatwe pisanie SMSów

Nie każdy starszy człowiek w ogóle będzie chciał pisać smsy. Nawet osobom młodszym sprawiają one często sporo problemu. Telefony dla osób starszych są wyposazone w taką opcję i warto sprawdzić, ich pisanie i wysyłanie widaomości nie jest zbyt problematyczne.

 

Bateria – jaki telefon dla seniora jest najlepszy?

Młodzi ludzie są przyzwyczajeni do tego, że bateria w telefonie szybko się rozładowuje. W zasadzie codziennie, w niektórych modelach co dwa dni, musimy ładować baterię. Osoby starsze nie są raczej do tego przyzwyczajone i dlatego radzimy zakup produktu z bardzo pojemną baterią, aby jej ładowanie wykonywać jak najrzadziej.

 

Nie tylko duże klawisze

Mały telefon trudniej jest chwycić, ale za duży też może być niewygodny. Osoby starsze często cierpią z powodu zwyrodnień stawów, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest taki model, który łatwo mieści się w dłoni i którego utrzymanie nie będzie stanowiło problemu.

 

Głośniki

Z wiekiem mamy problemy nie tylko ze wzrokiem, ale też ze słuchem. Dlatego tak istotne jest to, aby telefon dla seniora miał dobre głośniki. Dzięki temu prowadzenie rozmów będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, zarówno dla seniora, jak i dla jego rozmówcy.

 

Dodatki

Zapewne zastanawiasz się, czy telefon dla osoby starszej powinien mieć dodatkowe funkcje. Oczywiście możesz kupić najprostszy model, ale zwykle nawet najbardziej podstawowe urządzenia mają chociażby aparat. Wśród najpopularniejszych funkcji znajdziesz:

Radio lub mp3 – muzyka jest dobra w każdym wieku, warto więc kupić telefon który ma wbudowane radio, a nawet sporo miejsca na zapisanie piosenek,

Latarka – przydaje się każdemu, zwłaszcza w nocy,

Aparat – seniorzy też lubią robić zdjęcia i pokazywać je swoim bliskim lub sąsiadom. Warto więc wybrać produkt z aparatem,

Lampka sygnalizująca połączenie – to świetny dodatek, gdy kupujemy telefon osobie, która nosi aparat słuchowy. Dobrze jeśli sprzęt ma wibracje.

 

Solidna obudowa

Z wiekiem nasze stawy są bardziej obolałe, chwytanie bywa więc problematyczne. W efekcie wiele rzeczy wypada z rąk. Nie inaczej będzie w przypadku telefonu. Oczywiście dodatkowe elementy zapobiegające wyślizgiwaniu się urządzenia mogą być pomocne, ale pamiętaj, że nawet to nie zapobiega w pełni upadkowi. Dlatego warto wybrać produkt, który ma solidną obudowę i nawet przy upadku nie zostanie uszkodzony.

Wygląd

Chociaż jest to najmniej istotna kwestia, pamiętajmy, że w każdym wieku zwracamy uwagę na design produktu i jego atrakcyjność. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrać telefon elegancki.

 

Koszt naprawy

Cena naprawy aparatu to kwestia, której w ogóle nie analizujemy, bo nikt nie zakłada, że nowy produkt może ulec uszkodzeniu, a przecież awarie elektroniki są codziennością. Dlatego też polecamy zweryfikowanie tego, ile będzie nas kosztowała naprawa urządzenia i czy dostępne są do niego części zamienne. Niestety w przypadku niektórych produktów dostęp do nich jest niemożliwy.

 

Telefony dla seniorów w dobrych cenach

Koszt zakupu telefonu dla seniora to kwestia od 100 zł do nawet 1000 zł. Najprostsze modele bez dodatkowych funkcji kupimy za 100-200 zł. Często w sferze zainteresowań jest  telefon na kartę dla seniora. Wtedy nie jest on obciążony comiesięcznym rachunkiem, gdy mało sam dzwoni. Jeśli jednak interesuje nas bardziej rozbudowany sprzęt, musisz liczyć się z większym wydatkiem. Telefon dla seniora bez problemu znajdziemy w takich sklepach jak Media Expert, Media Markt, EURO AGD, a nawet w sklepie Biedronka. Telefon dla seniora kupowany on-line można poszukiwać w sklepie Allegro. 

 

 

Gdzie kupić telefon dla seniora?

 

Telefon dla seniora to bardzo przydatny sprzęt, ponieważ pozwala na sprawną komunikację osobom starszym. Takie urządzenie ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym można czuć się bezpiecznie. Wśród nich warto wyróżnić chociażby przycisk SOS pozwalający na szybkie połączenie z najbliższą rodziną i przekazanie informacji, że potrzebna jest pomoc. Jesteśmy pewni, że nikogo nie trzeba namawiać do zakupu telefonu dla seniora. Ten tekst powstał po to, aby wskazać, gdzie można tanio i szybko kupić odpowiedni model.

Jak wybrać dobry telefon dla seniora?

Decydując się na zakup telefonu dla seniora, warto przede wszystkim zastanowić się, czym kierować się w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji dotyczącej inwestycji w dany sprzęt. Z naszego poradnika dowiedziałeś się, na jakie cechy warto zwracać szczególną uwagę. W rankingu znalazłeś odpowiedź na pytanie, jaki telefon dla seniora jest polecany przez użytkowników. Chcielibyśmy także podkreślić, jak ważne jest to, aby przed zakupem zapoznać się z opiniami konsumentów na temat poszczególnych produktów. Warto skupić się jednak nie tylko na ocenie funkcjonalności danego sprzętu, ale także recenzji sklepu. Wybierajmy rozważnie – sprawdzajmy, w jaki sposób realizowana jest przesyłka czy jak wygląda proces reklamacji.

 

Gdzie kupić tani telefon dla seniora?

Coraz częściej konsumenci decydują się na robienie zakupów przez Internet. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie – można kupić wszystko, czego potrzebujemy, bez konieczności wychodzenia z domu. Zakup sprzętu elektronicznego w sklepie online to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na wygodę, ale także cenę produktu. Zauważalna jest tendencja, że w sklepach internetowych dane urządzenie jest tańsze niż stacjonarnie. Trzeba także zwrócić uwagę na to, że jeśli nie musimy wychodzić z domu, oszczędzamy także czas i pieniądze, jakie przeznaczylibyśmy na transport do danego sklepu. Często organizowane są także promocje.

Zapisując się np. do newslettera (rodzaj czasopisma elektronicznego, w którym zawarte są m.in. informacje na temat nowych produktów czy aktualnej akcji promocyjnej), zyskujemy dodatkowe kilka do kilkudziesięciu procent rabatu na zakupy w danym sklepie. Kupując online, mamy także możliwość szybkiego porównywania cen danego telefonu w różnych sklepach. Pomocna w tym okazuje się np. strona Ceneo, która pozwala na sortowanie produktów pod względem ceny. Konsumenci często decydują się także na zakupy przez Allegro, ponieważ jest to internetowa platforma handlowa, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kupujących i budzi ich duże zaufanie.

Czy warto kupić telefon dla seniora w sklepie stacjonarnym?

Choć wskazuje się znaczną przewagę zakupów online nad wizytą w sklepie stacjonarnym, trzeba wskazać, że ta ostatnia forma ma także swoje plusy. Przede wszystkim konsument może zobaczyć, jak produkt wygląda w rzeczywistości. W sklepach elektronicznych są wystawy, na których znajdują się poszczególne sprzęty. Możemy wziąć telefon w dłoń i sprawdzić m.in. to, czy jest poręczny. Określimy w ten sposób, choć pobieżne, jakość wykonania danego urządzenia. Biorąc telefon do ręki, możemy sprawdzić menu i dowiedzieć się tym samym, czy obsługa sprzętu nie jest zbyt skomplikowana. Mamy także możliwość skierowania pytań do obsługi, co czasami bywa bardzo przydatne.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Optymista
Optymista
3 years ago

Telefon MaxCom niestety nie jest dobrym rozwiazaniem dla seniorow. Podstawowym mankamentem jest bardzo slabej jakosci glosnik w telefonie, przez ktory dzwiek nie jest dosc glosny i dosc wyrazny. Kolejna wada – na ekranie pojawia sie informacja o dwoch kartach SIM, chociaz telefon nie obsluguje dwoch kart SIM i po wlozeniu karty SIM – senior widzi na ekranie komunikat: “Brak karty SIM”. Kolejna wada to kontakty – pomimo wyboru kontaktow tylko z telefonu – telefon MaxCom i tak wyswietla kontakty z karty SIM i z telefonu. Zdecydowanie odradzam ten telefon seniorom. Moze mlodsi seniorzy go obsluza – ale ktos w wieku… Read more »

Zespół RadarTechnologiczny
Admin
Reply to  Optymista

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Viola
Viola
2 years ago
Reply to  Optymista

Jaki w takim razie telefon wybrac. Stoimy wlasnie przed podjeciem decyzji.
Moze jakies podpowiedzi? bede wdzieczna

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
2 years ago

Uwaga na ten ranking !!! To jakaś sponsorowana kpina !!! Na jakiej podstawie można wybrać za numer 1 telefon wyprodukowany w Chinach – całkowicie z odpadów !!! Należy pamiętać że telefon ten jeszcze nikomu nie działał dłużej niż 2 lata !!! Jeśli wszystkie rankingi na tej stronie są sponsorowane i tak rzetelne jak ten to należy po prostu zablokować tą stronę w wyszukiwarce !!!

Zespół RadarTechnologiczny
Admin

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl