Ranking 5 najlepszych teł fotograficznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Tło fotograficzne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli szukasz uniwersalnego tła fotograficznego, a nie chce Ci się wyszukiwać, które będzie najlepsze, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze tło fotograficzne. Jakość tego tła została potwierdzona przez wielu fotografów profesjonalnych i amatorów. Jest nim tło Savage Widetone dostarczane na rdzeniu kartonowym o wymiarach 2,72 x 5,5 m. Tło doskonale nadaje się do fotografii reklamowej, grupowej lub pojedynczej sylwetki ludzkiej. Dostępne kolory tego produktu to 66 różnorakich odcieni, w związku z czym nie będzie kłopotu z doborem najbardziej wyszukanego odcienia. Tło to charakteryzuje się jednolitą fakturą, która nadaje się do wykonywania zbliżeń i zdjęć z dużą głębią ostrości. Dodatkowo kartonowe tło jest dostarczane w rulonie, nie wymaga prostowania i wygładzania przed użyciem. Ponadto jest to wysokiej jakości papier, drobnoziarnisty, który nie powoduje odbicia światła i refleksów. Dlatego nadaje się świetnie na tła do wideo, jako tło do banerów reklamowych, a także do profesjonalnej fotografii. Gdybyś jednak wolał tło polipropylenowe to polecamy najwyższej jakości tło OEM 2.75×5.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Tło bardzo dobrze absorbuje światło. Struktura produktu jest gładka, dlatego idealnie nadaje się do wykonywania zdjęć zbliżeniowych i o dużej głębi ostrości. Warto dodać, że arkusze dostępne są w aż 66 kolorach, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni odcień.

Wady

Produkt jest stosunkowo ciężki. W zestawie jest też folia do ochrony i owijania papieru, na którą trzeba szczególnie uważać, ponieważ można szybko ją przedziurawić a tym samym uszkodzić papier.

Podsumowanie

Jest to wysokiej jakości drobnoziarniste, kartonowe tło do fotografii. Akcesorium jest przeznaczone do banerów reklamowych, jako tło do filmów czy też wszelkiego rodzaju fotografii. Duży rozmiar: 2,72 m x 5,5 m sprawia, że można fotografować całą sylwetkę lub grupę ludzi.

Drugi wybór

Zalety

Jest to wygodne w użyciu akcesorium, ponieważ przechowuje się je w tubie. W związku z tym nie jest ono narażone na naprężenia mechaniczne oraz wilgoć. Tło bardzo dobrze sprawdza się w domowym i studyjnym atelier.

Wady

Cześć fotografów uważa, że w ofercie powinno być dostępnych nieco więcej wersji kolorystycznych. Czasami tło się mnie i trzeba je rozprostowywać.

Podsumowanie

Tło polipropylenowe ma wymiary: 2,75 m x 5 m, dlatego nadaje się do fotografowania całej postaci. Wykonano je z wysokiej jakości materiału o matowej powierzchni. Produkt oprócz białego koloru jest produkowany jeszcze w 8 innych barwach. Akcesorium jest przechowywane w rolce.

Rozważ też

Zalety

Dużym atutem produktu jest to, że się nie mnie. Tło jest umieszczone na kartonowej tulei, która zabezpiecza je przed wszelkimi zabrudzeniami i odkształceniami. W ofercie producenta jest wiele wersji kolorystycznych do wyboru.

Wady

W związku tym, że arkusz ma duże gabaryty, dla swobodnego korzystania z produktu, należy zaopatrzyć się w urządzenie do mocowania teł. Generuje to dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Jest to wysokiej jakości tło kartonowe, którego wymiary wynoszą: 1,35 m x 11 m. Taka długość umożliwia odwinięcie z rolki następnej partii tła, wówczas gdy pierwsza ulegnie zniszczeniu. Akcesorium można również wykorzystać jako tło wystawy sklepowej czy do różnych przedstawień lub prezentacji.

 

 

5 najlepszych teł fotograficznych. Opinie w 2024 roku

 

Teraz uzbrojony w wiedzę na temat tła fotograficznego, będziesz mógł wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj spośród opisywanych poniżej w naszym rankingu teł fotograficznych.

 

1. Savage Tło kartonowe 2,72×5,5m Savage Wideton

 

Amerykańska firma Savage, która istnieje od 1937 roku jest producentem wysokiej jakości drobnoziarnistego, kartonowego tła do fotografii. Mowa o produkcie Savage Widetone, który świetnie nadaje się jako tło do filmów wideo, do banerów reklamowych, czy też jako tło do wszelkiego rodzaju fotografii. Rozmiar 2,72 x 5,5 m pozwala do fotografowania całej sylwetki ludzkiej, czy nawet zdjęć grupy ludzi.

Tło jest dostarczane na rdzeniu kartonowym i jest gotowe do zamontowania w systemie mocowania w studio fotograficznym.  Tło kartonowe Savage Widetone doskonale absorbuje światło, i ma gładką strukturę, więc jest idealne do zdjęć zbliżeniowych i takich o dużej głębi ostrości. Dodatkowo ten rodzaj tła jest dostępny w 66 kolorach i odcieniach, więc każdy z fotografów znajdzie odcień, którego właśnie szuka.

I właśnie takie cechy zawierają pochlebne opinie o tłach fotograficznych  Savage Widetone. Szczególnie użytkownicy chwalą wysoką gramaturę papieru i bogatą kolorystykę. Zadowalające też są dla użytkowników rozmiary tła, a także to, że jest ono pakowane w specjalną folię, która zapewnia dotarcie tła w stanie niezniszczonym do atelier.

Kartonowe tło fotograficzne Savage Widetone ma wymiary: 2,72 m x 5,5 m. Jest ono dostępne w wielu kolorach m.in.: niebieskim, różowym, szarym, czarnym i białym.

 

Zalety

Tło bez refleksów: Do zakupu zachęca to, że papier jest drobnoziarnisty, nie widać na nim odbić światła ani refleksów, które mogłyby nie najlepiej wpłynąć na wygląd fotografii. 

Wytrzymałość: Jeśli szukasz wytrzymałego tła, które będzie Ci służyło przez długi czas, ten produkt jest dla Ciebie. Papier ma wysoką gramaturę, dlatego też jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne, a co więcej – nie mnie się.

Montaż: Istnieją dwie możliwości montażu tła: wykorzystanie dwóch solidnych statywów z 3-częściową poprzeczką albo systemu z napędem łańcuchowym. To, jaki sposób wybierzesz, zależy od preferencji.

Przeznaczenie: Prezentowane tło będzie odpowiednie nie tylko do fotografii portretowej, ale też reklamowej czy biznesowej.

Różne kolory do wyboru: Istotnym atutem jest to, że model występuje w kilkudziesięciu atrakcyjnych kolorach, do wyboru jest kilka odcieni tej samej barwy. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

Wady

Waga: Osoby zajmujące się fotografią przyznają, że tło jest nieco ciężkie, więc jego rozkładanie może okazać się męczące.

 

 

 

 

2. Tło polipropylenowe OEM 2.75 x 5 m 

 

Niedrogie tło fotograficzne OEM 2.75×5 wzbudza zainteresowanie wielu fotografów. Jest to tło polipropylenowe, którego posiadaczem można się stać za niepełne 60 złotych. Wymiary tego modelu mają 2.75 x 5 m, więc wystarczy go na użycie przy fotografowaniu całej postaci ludzkiej. Tło to jest wykonane z wysokiej jakości materiału o matowej powierzchni z gramaturą 120 g/m2 przy tłach kolorowych i 150 g/m2 przy białym.

Przy czym obok białego jest dostępnych osiem innych kolorów, takich jak czerwony, beżowy, brązowy, czarny, niebieski, szary, granatowy i zielony. Gdy tło zostanie przez przypadek zgniecione, łatwo można jego załamania wyprostować poprzez zwilżenie i przeprasowanie. Przechowywać je najlepiej zwinięte ściśle na rolce, zapobiega to załamaniom, zagnieceniom i zabrudzeniom.

Na tubie takiej jest produkt sprzedawany. W użytku jest to wygodne tło, bo się nie marszczy, nie jest wrażliwe na wilgoć czy naprężenia mechaniczne. Zresztą tło to jest produkowane z myślą o długotrwałym użytkowaniu. I doskonale sprawdza się w domowym i studyjnym atelier. Użytkownicy potwierdzają trwałość tego produktu i jego dobre parametry techniczne do wykonywania zdjęć.

OEM 2.75×5 to bardzo dobre tło fotograficzne do 100 zł. Jest ono nawinięte na kartonową tubę transportową. Jego wymiary to: 2,75 m x 5 m.

 

Zalety

Materiał wykonania: Do wykonania tego produktu wykorzystano dobrej jakości materiał, czyli polipropylen. Jest on wytrzymały i wykazuje sporą odporność na działanie wilgoci. To tło fotograficzne powstało z myślą o długim i intensywnym użytkowaniu.

Dla profesjonalistów: Produkt jest polecany osobom, które profesjonalnie zajmują się fotografią. Tło sprawdzi się jednak nie tylko w studio, ale też w domu do prywatnego zastosowania.

Matowa powierzchnia: Z jednej strony tło ma matową powierzchnię, więc światło nie odbija się na nim, a zdjęcia ładnie wychodzą. 

Spory wybór kolorów: W ofercie producenta znajdziemy tło w różnych kolorach, co daje możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego nam produktu.

 

Wady

Mnie się: Zdarza się, że materiał lekko się mnie, co może być widoczne na zdjęciach. W takim przypadku należy go rozprostować. W tym celu wystarczy użyć wilgotnej szmatki i rozwiesić tło albo nawinąć je na rolkę.

 

 

 

 

3. Colorama CO533 Chromagreen Nettle tło fotograficzne 

 

Colorama CHROMAGREEN CO533 to wysokiej jakości tło kartonowe o wymiarach 135 m na 11 m. Długość wynosząca 11 metrów pozwala na odwinięcie z rolki kolejnej partii tła, gdy pierwsza odwinięta część ulegnie zniszczeniu. Aby było wygodnie zmieniać tło, dobrze jest je umieścić w specjalnym systemie mocowania dla teł kartonowych. Tło jest całkowicie wolne od zagnieceń i znajduje się w kartonowej tulei, która chroni przed odkształceniami i zabrudzeniami.

Prezentowane tło ma kolor zielony o numerze 533, ale firma Colorama to znany producent teł fotograficznych i oferuje kartonowe tła w największej gamie kolorystycznej, których obecny ranking teł fotograficznych  nie obejmuje.  W ofercie firmy znajduje się około pięćdziesięciu różnych kolorów i odcieni tła. Są one też dostępne w różnych wariantach rozmiarowych.

Producent podaje, ze tła te można wykorzystać również do „niefotograficznych” funkcji. Na przykład świetnie nadaje się jako tło do wystawy sklepowej czy przy przedstawieniu szkolnym. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu, chwalą jego gramaturę i bogatą kolorystykę.

Tło fotograficzne Colorama CHROMAGREEN CO533 ma wymiary: 1,35 m x 11 m. Produkt jest dostępny m.in. w zielonym kolorze. 

 

Zalety

Matowa powierzchnia: Tło ma matową powierzchnię, więc nie występuje problem z odbijaniem się światła. Wykorzystany do produkcji papier jest wysokiej jakości, dlatego istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko, że szybko ulegnie on uszkodzeniu.

Nie mnie się: Wygodne jest to, że tło się nie mnie, więc wszystko na zdjęciu wygląda idealnie. Nie trzeba też tracić czasu na zastanawianie się, co zrobić, aby wygładzić jego powierzchnię.

Przyjazny dla środowiska: Papier, z którego zrobiono tło fotograficzne, nadaje się w 100% do recyklingu. Ma to duże znaczenie dla osób dbających o środowisko.

 

Wady

Nieco inny odcień tła w rzeczywistości: Trzeba być przygotowanym na to, że tło na ekranie monitora komputerowego może wyglądać nieco inaczej niż w rzeczywistości. Wynika to z różnych ustawień sprzętu.

 

 

 

 

4. Tło papierowe Fomei 1,35X11m Arctic White zC1165 Fomei ZC1165 

 

Fomei ZC1165, to tło w kolorze arktycznej bieli o wymiarach 2,72 m x 11 m. Choć o tych wymiarach firma posiada bardzo bogatą kolorystykę. Wszystkie kartonowe tła firmy są wykonane z wysokiej jakości papieru barwionego w masie. Dzięki temu ich powierzchnia jest niezwykle gładka, beż żadnej tekstury i matowa.

Dzięki takim właściwościom tło nie powoduje refleksów i odbić światła. Długość rolki pozwala na wykonanie przy tym tle pełnej sesji zdjęciowej, bez obaw, że w przypadku zniszczenia czy zabrudzenia tła nie starczy go. Długość 11 metrów pozwala na kilkukrotne zastąpienie całego tła nowym elementem. Aby sprawnie taką wymianę przeprowadzić należy tubę kartonową tła zawiesić za pomocą trzpieni rozporowych nad planem fotograficznym. Ten rodzaj tła znakomicie się sprawdza w studiach fotograficznych i filmowych.

Użytkownicy tła Fomei ZC1165 cenią sobie jego idealną, matową biel bez refleksów i odbić. Uważają oni również, że wśród teł kartonowych różnych firm, to tło ma atrakcyjną cenę, przy zachowaniu wysokiej jakości i gramatury kartonu.  

Fomei ZC1165 to tło fotograficzne o wymiarach: 1,35 m x 11 m. Gramatura papieru to: 155 g/m2. 

 

Zalety

Brak problemu z odbijaniem się światła: Martwisz się o to, że na Twoich zdjęciach widoczne będą refleksy? Prezentowane tło fotograficzne ma matową i gładką powierzchnię, więc światło się od niego nie odbija.

Waga: Produkt jest lekki, dzięki czemu wygodnie się go przenosi. Po złożeniu nie zajmuje też dużo miejsca.

Szeroki wybór kolorów: Do wyboru jest wiele atrakcyjnych kolorów. Niezależnie od tego, jaki masz pomysł na sesję, powinieneś znaleźć odpowiedni produkt.

 

Wady

Montaż: Producent podkreśla, że istnieje możliwość zawieszenia tła za pomocą trzpieni rozporowych. Niektórzy jednak twierdzą, że nie jest to wygodne rozwiązanie.

Zagięcia: Po dłuższym czasie użytkowania na powierzchni produktu pojawiają się delikatne zagięcia, które trudno jest usunąć.

 

 

 

 

5. Tło panoramiczne Lastolite Panoramic Background 4 x 2.3 m

 

Jesteśmy pewni, że zainteresuje Cię tło fotograficzne Lastolite Panoramic Background o wymiarach: 4 m x 2,3 m. Jest ono sprzedawane w zestawie z aluminiowymi ramami, a także 4 klamrami umożliwiającymi ich łączenie. W komplecie znajduje się też torba do bezpiecznego przewożenia akcesorium.

Prezentowane tło jest polecane do studia fotograficznego. Ma gładką powłokę, więc ładnie wygląda na zdjęciach. Do wyboru są następujące kolory: zielony, biały i czarny. Akcesorium po złożeniu zajmuje mało miejsca, więc wygodnie się je przenosi.

Osoby zajmujące się fotografią doceniają ten produkt przede wszystkim za mobilność. Tło łatwo się składa i rozkłada, a konstrukcja jest stabilna, więc nie ma obawy, że podczas pracy coś się z nią stanie. Akcesorium nadaje się nie tylko do robienia zdjęć, ale także nagrywania filmów.

Tło panoramiczne Lastolite Panoramic Background ma wymiary: 4 m x 2,3 m. Dostępne kolory to: biały, czarny i zielony.

 

Zalety

Mobilność: Model jest polecany osobom, którym zależy na mobilności. W zestawie znajdują się aluminiowe ramy i 4 klamry przeznaczone do ich łączenia. Dodatkowo w skład kompletu wchodzi torba do przewozu tła. Można je zabrać ze sobą w każde miejsce.

Szybkie składanie i rozkładanie: Jak pokazał test teł fotograficznych, Lastolite Panoramic Background szybko się rozkłada i składa. Te czynności nie są skomplikowane nawet dla osób, które wcześniej nie korzystały z tego typu akcesoriów.

 

Wady

Mały wybór kolorów: Kupujący przyznają, że wybór kolorów nie jest zbyt duży.

Wytrzymałość: W nielicznych komentarzach można przeczytać, że tło fotograficzne powinno być nieco bardziej wytrzymałe.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie tło fotograficzne kupić?

 

Gdy masz zamiar uruchomić studio fotograficzne, nie da się w nim funkcjonować bez tła fotograficznego, a nawet wielu teł. Dlatego postanowiliśmy wszystkim fotografom amatorom i początkującym adeptom sztuki fotograficznej przybliżyć temat tła fotograficznego. Napiszemy tu, jakie tło fotograficzne wybrać, by być zadowolonym ze swojego wyboru i aby spełniało ono funkcje, do jakich je przeznaczyliśmy kupując.

 

 

Rodzaje teł fotograficznych

Sztuczne tło to podstawa wyposażenia każdego studia fotograficznego, a dobranie materiału i koloru tła może być kluczowe dla jakości fotografii i jej końcowego efektu wizualnego. Podstawowe rodzaje to tła o nazwach: gnieciuch, winylowe, tekstylne, fizelinowe, muślinowe, polipropylenowe, kartonowe, a nawet z agrowłókniny. Każde z nich ma inną fakturę, bardziej lub mniej na fotografii widoczną.

Najbardziej podstawowym będzie tło kartonowe, które ma różnoraką gamę kolorystyczną i dość przystępną cenę. Kupuje się je w rolkach, więc w przypadku zniszczenia pierwszego fragmentu tła, z rolki można odwinąć kolejną, świeżą płaszczyznę. Niestety jest to tło bardzo podatne na uszkodzenia i często trzeba odcinać zużyte fragmenty, ale tę niewygodę może zrekompensować bardzo dobra jakość tego materiału z punktu widzenia fotografii. Aby być zadowolonym z tła kartonowego należy kupić karton o gramaturze 120-150 gr/m lub wyższej.

Tło polipropylenowe jest często wybierane do zastosowań amatorskich, głównie z powodu niskiej ceny, a także wysokiej trwałości tego materiału. Również, gdy się ono zabrudzi, bez problemu przetrzemy je mokrą szmatką i wyczyścimy. Niestety przy wykonywaniu zbliżeń widać niejednolitą gramaturę tego materiału, może ono też powodować nierówne rozkładanie się światła, a także może prześwitywać. Dobry fotograf poradzi sobie z tymi niedogodnościami odpowiednim oświetleniem fotografowanego obiektu.

Agrowłókninę dostaniemy w sklepie ogrodniczym i jest ona chętnie wykorzystywana, jako tło fotograficzne przez fotografów amatorów. Posiada drobną gramaturę i niejednorodną powierzchnię, jednak jej cena zachęca wielu amatorów do wykorzystania jej jako tło, choć jest to tło niewdzięczne, jeśli chodzi o doświetlenie. Do profesjonalnych zastosowań więc się nie nadaje, choć są to tła fotograficzne w dobrych cenach.

Fizelina to również cienki materiał, prześwitujący, który w fotografii jest wykorzystywany, jako element dekoracyjny, lub element, którego zadaniem jest zmiana zabarwienia światła. Tło to pozwala na osiągnięcie ciekawych efektów w fotografii i należy je stosować właśnie do takich celów, bo jako tło uniwersalne się nie sprawdzi.

Najlepsze tło fotograficzne, jeśli chodzi o trwałość i odporność na zniszczenia to tło winylowe. Ma twardą, zwartą strukturę i nie przepuszcza światła, więc sprawdzi się jako tło uniwersalne. Jego cena jest wysoka, ale przy tak dużej odporności na zniszczenia, będzie to zakup na lata. Ma ono też delikatną i regularną strukturę, która dobrze rozprasza światło i nie powoduje odbić.

Gdy jest potrzeba zastosowania tła nietypowego o oryginalnej fakturze, lub oryginalnym wzorze to skierujmy swoje zainteresowania w stronę tła tekstylnego lub gnieciucha. Tło tekstylne będzie gładsze, a gnieciuchy występują w rozmaitych fantazyjnych wzorach i fakturze. Gnieciuch może być z nieregularnymi wzorami, plamami, czy innymi wzorami. Jako tło tekstylne gładkie najlepiej wykorzystać płótno, bo jego struktura jest zwarta i równomierna i dobrze rozprasza światło.

Kosztownym tłem jest muślin. Jest wytrzymały, ma dobrą gramaturę i świetnie nadaje się do portretów. Najczęściej jest stosowany w barwie białej lub czarnej.

 

Wymiary i kolor

Jeśli chodzi o szerokość tła, to w zasadzie im większa tym łatwiej fotografować.  Duża szerokość tła zapewnia swobodę wykonywania fotografii. Ale przy fotografowaniu małych przedmiotów, gdy do fotografii wykorzystujemy stoły lub namioty bezcieniowe, wystarczy tło o szerokości 130 – 160 cm. Gdy zamierzasz fotografować sylwetkę ludzką, to niezbędne będzie tło o szerokości 2 metrów, a swobodę fotografowania zapewni szerokość 2,7 m.

Natomiast długość tła do wykonania fotografii dorosłego człowieka powinna wynieść od 2 do 3 metrów z tyłu, oraz taką samą ilość rozciągniętego tła na podłodze. Gdy wybierzemy tło winylowe, to 5 – 6 metrów będzie wystarczające do wykonania całej pracy, natomiast, gdy chcesz wykorzystać tło kartonowe, pamiętaj, że jest ono nietrwałe i ze względu na zabrudzenia i uszkodzenia trzeba je często wymieniać, więc trzeba sobie zapewnić rolkę zapewniającą tę zmianę.

Klasycznym kolorem tła jest kolor biały, czarny i szary. Te kolory można łatwo modyfikować używając różnego rodzaju oświetlenia. Jeśli jednak poszukujemy różnych kolorów, to największy ich wybór znajdziemy w tłach kartonowych. Wśród nich można znaleźć kilkadziesiąt odcieni. Tła polipropylenowe ograniczają się do kilkunastu kolorów. Dostępne są również tła obrazkowe. Są to tła drukowane lub ręcznie malowane, które stanowią background dla scenek ślubnych, czy komunijnych i przenoszą fotografowane osoby w dowolny plener. Nośnikiem tu może być materiał lub winyl.

 

 

Jakie jest najlepsze tło fotograficzne

Jak widać nie ma tła idealnego najlepszego do wszystkich celów. Dlatego wybierając tło musisz kierować się cechami danego produktu i własnymi potrzebami i wymaganiami. Zwróć uwagę na gramaturę, bo w większości wypadków im jest ona większa tym lepiej. Dostosuj fakturę i kolor do fotografii, którą masz wykonać. Jeśli zależy Ci na niedrogim tle proponujemy wykorzystać tekstylne, przy którym można uzyskać oryginalne efekty na fotografii.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

F&V Tło fotograficzne 8 kolorów 1,6x5m F&V 1,6x5m + Tujeja 

 

F&V 1,6x5m + Tujeja to tło tekstylne z dołączoną do niego tubą, na której nawinięte tło się kupuje, a także najlepiej jest na niej je przechowywać. Zapobiega to zagnieceniom i zabrudzeniom tła podczas przechowywania. Materiał tego tła jest specjalnie przygotowany do swojej funkcji, w związku z tym nie ma tu różnych grubości i stopnia przejrzystości tkaniny.

Ma ona na całej powierzchni taką samą masę bez prześwitów. Tkanina ta również posiada specjalną strukturę, która warunkuje jej przydatność jako tło. Nie ma na jej powierzchni odblasków, jest odporna na wodę, pęknięcia, rozdarcia załamania i marszczenia. A w razie zagniecenia, wystarczy tkaninę lekko zwilżyć i przeprasować żelazkiem. Producent podaje, że w razie potrzeby można dobrać tło tekstylne pod względem funkcjonalności i tak znajdziesz tło do fotografii portretowej, zdjęcia do dokumentów, czy do atelier, albo studio domowego.

Do wyboru również masz szereg kolorów do wyboru: czarny, biały, szary, czerwony, niebieski, zielony, brązowy i beżowy. Użytkownicy tego produktu przekazują, że jest to dobre i tanie tło fotograficzne. A dodatkowo stwarza możliwość tylnego doświetlenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ