Zestawy słuchawkowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Czy wiesz, że klienci wybrali zestaw słuchawkowy Plantronics Explorer 50 najlepszym zestawem roku 2024? Sprawdziliśmy popularność zakupów zestawów, i ten model okazał się absolutnym liderem. Również nie mała część klientów zostawiła pozytywne komentarze na temat działania tego zestawu. Nic też dziwnego, gdyż zestaw ten jest bardzo lekki, bo waży zaledwie 10 gram, łatwy w konfiguracji i użyciu. Możesz go podłączyć, za pomocą Bluetooth v3.0, równocześnie do dwóch smartfonów i odbierać połączenia z obydwu, bez potrzeby ciągłej konfiguracji sprzętu i przełączania urządzeń. Sprzęt, na jednym ładowaniu, wytrzymuje 12 dni czuwania i do 11 godzin rozmowy. Profil A2DP pozwala również na słuchanie muzyki, czy nawigacji. Model ten posiada wygodną, dobrze wyprofilowaną wkładkę douszną utrzymującą wysoką jakość, dźwięku, a mocowanie wkładki pasuje zarówno do lewego, jak i prawego ucha. Plantronics Explorer 50 również informuje swojego właściciela komunikatem głosowym w języku angielskim o niskim poziomie baterii. Niemal tak samo dobrym zestawem słuchawkowym okazało się urządzenie Sony SBH52. Ma ono również wysokie parametry i zyskało aprobatę wielu użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Lekka, wygodna słuchawka, której nie czuje się na uchu po wielu godzinach używania. Doskonale nadaje się do samochodu, dobrze słychać rozmówcę. Z telefonem łączy się za pomocą Bluetooth, pozwala na podłączenie dwóch telefonów. Starcza na 11 godzin ciągłej rozmowy.

Wady

Niestety sposób mocowania jest na tyle delikatny, że przy bieganiu słuchawka zsuwa się z ucha. Niektórzy użytkownicy przekazują, że przy dłuższym noszeniu słuchawka boleśnie odgniata ucho. Zdarza się również, że zrywa się połączenie Bluetooth, a tym samym zrywa się aktualne połączenie.

Podsumowanie

Zestaw słuchawkowy przydatny w samochodzie z dobrą jakością połączeń. Potrafi również przekazywać informacje z GPS ułatwiając znalezienie odpowiedniej trasy. Możliwe jest podłączenie dwóch telefonów, lub dwóch kart SIM.

Drugi wybór

Zalety

Model słuchawkowy wyposażony w MP3 oraz moduł radia. Zasięg działania do 10 metrów od telefonu. Wyświetlacz pozwala na łatwą obsługę i odczyt informacji. Intuicyjna obsługa. Zestaw umożliwia odtwarzanie głębokich basów i klarownych, wysokich tonów

Wady

Krótki kabel słuchawek powoduje, że radio nie zawsze dobrze odbiera. Po zakończeniu rozmowy, wcześniej włączone MP3 nie jest ponownie odtwarzane. Tryb głośnomówiący mało funkcjonalny – zadowalający tylko w zamkniętym pomieszczeniu. Dużo lepiej sprzęt się sprawuje w trybie słuchawkowym.

Podsumowanie

Akcesorium bezprzewodowe do smartfonu. Zawiera czytelny wyświetlacz, który służy do obsługi urządzenia. Oferuje dźwięk o dobrej jakości. Zestaw pozwala na odtwarzanie muzyki z MP3, a także uruchomienia radia.

Rozważ też

Zalety

Mały i niedrogi sprzęt, który pozwala na prowadzenie samochodu bez stresów. Model ten jest lekki, więc nie jest męczący będąc na uchu wiele godzin, pozwala na prowadzenie rozmów przez 8 godzin, a ładowarka na micro USB pozwala na bezproblemowe ładowanie.

Wady

Jak podają użytkownicy, model ten ma czasem kłopoty ze sparowaniem z telefonem. Dlatego przed zakupem trzeba sprawdzić, czy będzie on bezproblemowo łączył się z posiadanym modelem telefonu. Również jakość rozmów czasem odbiega od oczekiwań klientów.

Podsumowanie

Lekka, ważąca zaledwie 10 g, i mała słuchawka (53 x 25 x 16 mm). Pozwala na 8 godzin rozmów. Umożliwia obsługę dwóch różnych telefonów, z którymi łączy się za pomocą Bluetooth. Mocowanie na uchu jest wygodne i niemęczące dla użytkownika.

 

 

Najlepsze zestawy słuchawkowe w 2024 roku

 

Wszystkie osoby, które często korzystają z telefonu, zachęcamy do przeczytania naszego rankingu. Przedstawimy w nim odpowiedź na pytanie, jaki zestaw słuchawkowy Bluetooth wybrać.

 

Plantronics Explorer 50

 

1. Plantronics Explorer 50Ten bezprzewodowy, dobry i tani zestaw słuchawkowy firmy Plantronics zaskakuje swoimi możliwościami. Po pierwsze, może się łączyć z aż dwoma telefonami, co jest bardzo przydatne dla osób, które korzystają zarówno z własnego aparatu, jak i ze służbowego.

Po drugie, może przekazywać też wskazówki GPS podczas jazdy samochodem, co znacznie ułatwi Ci dotarcie na wskazane miejsce. Co więcej, urządzenie samodzielnie przypomni Ci o konieczności naładowania, dzięki czemu nigdy o tym nie zapomnisz.

Ale zanim będzie to konieczne, będziesz mógł przeprowadzić aż 11 godzin rozmów, co dla większości osób oznacza korzystanie z zestawu dłużej niż tydzień. Słuchawka łączy się ze smartfonem lub telefonem za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth, co czyni ją kompatybilnym z absolutnie każdym urządzeniem tego typu.

Klienci cenią sobie ten model przede wszystkim ze względu na jego dużą głośność oraz wysoki poziom redukcji szumów. Urządzenie jest powszechnie uważane także za bardzo komfortowe – doskonale trzyma się ucha, nie powodując przy tym ucisku.

Zestaw słuchawkowy to bardzo przydatny sprzęt nie tylko dla osób, które pracują w samochodzie, ale dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę i praktyczne rozwiązania. Za najlepszy zestaw słuchawkowy w 2024 roku uznano model Plantronics Explorer 50.

 

Zalety

Łączenie z dwoma telefonami: Urządzenie może łączyć się z aż dwoma telefonami, co jest bardzo przydatne dla osób, które korzystają zarówno z własnego aparatu, jak i ze służbowego.

Łącznie z GPS: Model ten przekazuje wskazówki GPS podczas jazdy samochodem, co znacznie ułatwia dotarcie pod wskazane miejsce.

Alarm słabej baterii: Urządzenie ma wbudowany system, który przypomina o konieczności naładowania. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której nagle urządzenie wyłączy się w trakcie rozmowy. Poza tym bateria jest wytrzymała i pozwala nam na przeprowadzanie aż 11 godzin rozmowy.

Moduł Bluetooth: Słuchawka łączy się ze smartfonem lub tabletem za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth, a więc jest kompatybilna z większością urządzeń mobilnych nowej generacji.

Wysoka jakość dźwięku: Model ten cechuje duża głośność oraz wysoki poziom redukcji szumów.

 

Wady

Brak ładowarki: Urządzenie sprzedawane jest bez ładowarki, co oznacza wzrost kosztu zakupu słuchawki.

 

 

 

 

Sony SBH52

 

2. Sony SBH52W naszym zestawieniu znalazł się również stereofoniczny, prawdopodobnie najlepszy zestaw słuchawkowy Bluetooth. Ten model jest wyposażony w wyświetlacz, dzięki czemu gdy ktoś do Ciebie zadzwoni, zobaczysz nazwę kontaktu na ekranie urządzenia.

To znaczne ułatwienie, ponieważ w ten sposób całkowicie ograniczysz korzystanie ze smartfona podczas jazdy. Słuchawki pozwalają oczywiście także na słuchanie muzyki z telefonu oraz radia, kiedy akurat nie prowadzisz rozmów. I to w bardzo wysokiej jakości – dzięki technologii rzeczywistego dźwięku, odtwarzającego głębokie basy i klarowne wysokie tony.

Dzięki temu podróż samochodem będzie dużo przyjemniejsza i szybciej minie. Oczywiście na wyświetlaczu pojawi się informacja o wykonawcy oraz tytule utworu. Bardzo łatwe jest łączenie urządzenia z telefonem – wystarczy zbliżyć do siebie sprzęty ich tylnymi stronami.

Moduł Bluetooth umożliwia zasięg nawet w promieniu 10 metrów, dzięki czemu możesz prowadzić rozmowę nawet w bliskiej okolicy auta, bez konieczności zabierania telefonu ze sobą. Klienci pozytywnie wypowiadają się o jakości wykonania sprzętu, jego estetycznym wyglądzie oraz ergonomii.

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Sony SBH52 z wyświetlaczem. Urządzenie to zapewnia wysoką jakość rozmów telefonicznych oraz odsłuchu utworów muzycznych.

 

Zalety

Wyświetlacz: Model ten jest wyposażony w wyświetlacz, dzięki czemu nie musisz wyjmować telefonu, aby wiedzieć, kto w danej chwili do Ciebie dzwoni. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia obsługę sprzętu.

Słuchaj muzyki i radia: Słuchawki umożliwiają nam także słuchanie muzyki z telefonu oraz radia. Co istotne zapewniają wysokiej jakości odsłuch, co jest zasługą technologii rzeczywistego dźwięku. Umożliwia nam to odtwarzanie głębokich basów i klarownych, wysokich tonów.

Łatwy system łączenia: Urządzenie w łatwy sposób łączy się z telefonem. Wystarczy zbliżyć sprzęty do siebie tylnymi stronami obudowy urządzeń.

Zasięg działania: Słuchawka działa w odległości 10 m od telefonu czy tabletu, do którego jest podłączone, a więc możesz prowadzić rozmowy na zewnątrz auta.

 

Wady

System działania MP3 i radia: Gdy rozmowa telefoniczna przerwie słuchanie muzyki, po jej zakończeniu trzeba ponownie uruchomić pliki mp3. Urządzenie nie potrafi zawiesić odsłuchu i do niego wrócić.

 

 

 

 

Jabra BT2046

 

3. Jabra BT2046Korzystając z modelu firmy Jabra, także przeprowadzisz rozmowę bez konieczności używania rąk, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy oraz nie naraża Cię na mandaty. Podobnie, jak produkt firmy Plantronics, ten pozwala na sparowanie urządzenia z dwoma telefonami.

Prosty design sprzętu sprawia, że nie jest on widoczny na uchu kierowcy, przez co nie ujmuje mu elegancji. Zestaw jest bardzo lekki, dzięki czemu nie będzie wywoływał dyskomfortu u użytkownika. Słuchawki nie trzeba umieszczać w uchu (opiera się ona na nim dzięki specjalnemu pałąkowi), przez co jest bezpieczniejsza dla naszego słuchu.

Dźwięk o niskiej charakterystyce nie męczy ucha nawet podczas bardzo długich rozmów. To cecha produktu, na którą powinny zwrócić uwagę osoby związane z biznesem, często prowadzące rozmowy.

Użytkownicy doceniają możliwość ładowania zestawu za pomocą kabla Micro USB – jest on już tak powszechny, że posiada go niemal każdy, przez co łatwo go zastąpić w terenie. Polecamy produkt osobom, które nie mają systemu głośnomówiącego wbudowanego w aucie.

Model firmy Jabra, to także świetny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzisz rozmowę bez konieczności używania rąk. Jest to bardzo dobry zestaw słuchawkowy do 100 zł, który zyskał uznanie wielu konsumentów.

 

Zalety

Obsługuje dwa urządzenia: Istnieje możliwość sparowanie sprzętu z dwoma telefonami, może więc obsługiwać Twój prywatny i służbowy smartfon.

Atrakcyjny design: Prosty design sprzętu sprawia, że jest on praktycznie niezauważalny w uchu. To gwarantuje poczucie profesjonalizmu. Poza tym słuchawka jest lekka i zapewnia użytkownikowi komfort.

System ładowania: Użytkownicy doceniają fakt, że urządzenie można ładować za pomocą kabla Micro USB, którym ładuje się większość sprzętów mobilnych. Jeśli więc zapomnisz ładowarki, a urządzenie będzie miało niski poziom naładowania baterii, na pewno znajdziesz kogoś, kto będzie miał pasującą ładowarkę.

 

Wady

Jakość mikrofonu jest dość słaba, a to znacznie utrudnia wykonywanie połączeń w trudnych warunkach.

 

 

 

 

Samsung Level U Pro

 

Nasza kolejna propozycja to zestaw słuchawkowy Samsung Level U Pro z technologią UHQ-BT minimalizującą rozproszenie dźwięku. Dodatkowo jest wyposażony w dobre głośniki, co razem gwarantuje świetny odsłuch. Zestaw słuchawkowy ma pasek na szyję wykonany z miłego w dotyku materiału i hybrydowe wkładki douszne, dzięki którym użytkownik ma zapewnioną wygodę noszenia.

Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest funkcja Sound with Me umożliwiająca udostępnienie ulubionych kawałków przez połączenie Bluetooth. Konsumenci docenili fakt, że sprzęt ten jest nie tylko solidny, ale też łatwy w obsłudze. Szybko łączy się z telefonem, a jakość rozmowy jest bardzo wysoka. Nie musimy też martwić się o zakłócenia, a więc nawet w czasie jazdy możemy przeprowadzać rozmowy biznesowe.

Świetnym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest też podwójne parowanie, czyli możliwość połączenia słuchawek z dwoma urządzeniami. Zestaw ten ma wbudowany akumulator, który zapewnia do 9 godzin odtwarzania muzyki lub rozmów, a także do 300 godzin czuwania. Produkt jest też bardzo lekki – waży niespełna 50 g.

Nasza kolejna propozycja to zestaw słuchawkowy Samsung Level U Pro. Jest to bardzo dobre urządzenie, w którym zastosowano wiele innowacyjnych technologii, w tym UHQ-BT, która minimalizuje rozproszenie dźwięku.

 

Zalety

Komfort użytkowania: Zestaw słuchawkowy ma pasek na szyję, który został wykonany z miłego w dotyku materiału. Poza tym posiada hybrydowe wkładki douszne zapewniające wygodę użytkowania.

Funkcja Sound with Me: Umożliwia udostępnienie ulubionych kawałków przez połączenie Bluetooth.

System obsługi: Konsumenci wysoko ocenili łatwość obsługi zestawu. Szybko łączy się z telefonem i zapewnia wysoką jakość rozmów.

Podwójne parowanie: Słuchawki można połączyć z dwoma urządzeniami, np. z telefonem służbowym i prywatnym.

 

Wady

Cena: Jest to stosunkowo droga propozycja.

 

 

 

 

Sena Intercom Smh5-Fm

 

5. Sena Intercom Smh5-FmNa koniec zwracamy Twoją uwagę na specjalistyczny model zestawu słuchawkowego dla motocyklistów. Jest to w zasadzie bezprzewodowy intercom, montowany bezpośrednio do kasku. Umożliwia zatem miłośnikom jednośladów jazdę oraz równoczesną rozmowę.

To nowatorskie rozwiązanie sprawia, że teraz motocykliści mają takie same możliwości komunikacji, jak posiadacze samochodów. Taka sama jest również metoda działania – zestaw łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth, a dokładnie jego wersji 3.0.

W praktyce oznacza to jeszcze szybsze przesyłanie dźwięku, co pozwala na utrzymanie czasu rzeczywistego rozmowy. Umieszczony na sztywnym kablu mikrofon dobrze zbiera głos kierowcy, dzięki czemu komunikacja jest możliwa nawet przy dość dużej prędkości.

Co bardzo istotne w przypadku tego rodzaju urządzeń, intercom sztywno trzyma się na kasku, dzięki czemu nie ma ryzyka jego odpadnięcia podczas podróży. Motocyklista może w trakcie jazdy posłuchać także muzyki z telefonu, odtwarzacza MP3 lub radia FM. Ponieważ kierowca nie ma możliwości obserwowania mapy nawigacji GPS, zestaw w razie potrzeby przekazuje instrukcje głosowe.

Nasza kolejna propozycja to zestaw słuchawkowy dla motocyklistów – Sena Intercom Smh5-Fm. Jest to bezprzewodowy intercom, montowany bezpośrednio do kasku.

 

Zalety

Bluetooth: Urządzenie łączy się za pomocą Bluetooth w wersji 3.0. Gwarantuje to szybsze przesyłanie dźwięku. Poza tym zestaw dobrze zbiera głos kierowcy, dzięki czemu komunikacja jest możliwa nawet w trudnych warunkach.

System mocowania: Intercom sztywno trzyma się na kasku, dzięki czemu nie ma ryzyka jego odpadnięcia podczas podróży.

System GPS: Urządzenie przekazuje informacje głosowe z systemu GPS, a więc motocyklista może skupić się na bezpiecznej jeździe.

 

Wady

Cena: Jest to drogi zestaw słuchawkowy, przez co nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Stanowi jednak bardzo dobrą inwestycję dla osób, które dużo jeżdżą na motorze i chcą mieć zapewniony komfort rozmów oraz bezpieczeństwo jazdy.

Funkcjonalność: Jest to sprzęt skierowany wyłącznie do motocyklistów, nie można go używać w innych sytuacjach, jak w przypadku pozostałych prezentowanych przez nas modeli.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki zestaw słuchawkowy kupić?

 

Jeśli dużo podróżujesz samochodem, czy to prywatnie, czy służbowo, a dodatkowo często rozmawiasz przez komórkę, warto byś pomyślał o bezpieczeństwie swoim i innych. Wszyscy wiemy, że rozmowa, czy samo korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, do napisania sms-a czy sprawdzenia nawigacji sprawia, że rozpraszamy naszą uwagę. W takiej sytuacji o wypadek nie trudno.

Tylko, czy zdajesz sobie sprawę jak szkodliwe korzystanie z telefonu podczas jazdy może być? Według przeprowadzonych badań, pierwsze kilka sekund rozmowy zwiększa prawdopodobieństwo wypadku sześciokrotnie. Gdy odbieramy telefon podczas jazdy rozpraszamy naszą uwagę na około 5 sekund. W tym czasie przejedziemy aż 140 metrów, jeśli prędkość pojazdu wynosi 100 km/h. Natomiast, gdy próbujemy wybrać numer telefonu, pod który chcemy zadzwonić ten czas zwiększa się do około 12 sekund. A to aż 330 metrów drogi, którą przejedziemy, gdy samochód porusza się z prędkością 100 km/h.

1-plantronics-explorer-50

Czytając, jaki wpływ ma korzystanie z komórki podczas jazdy, zakup i korzystanie z zestawu słuchawkowego wydaje się odpowiednią decyzją. Będąc bardziej odpowiedzialnym na drodze chronimy nie tylko swoje życie i pasażerów podróżujących z nami, lecz również innych użytkowników drogi. Obecnie różne zestawy słuchawkowe w dobrych cenach dostępne są na rynku, z pewnością więc znajdziemy model odpowiedni dla siebie. Jednak, by dobrze dobrać urządzenie do naszych potrzeb, opiszemy kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Żywotność baterii

Ten parametr jest pewnie jednym z najważniejszych, szczególnie dla osób, które spędzają długie godziny rozmawiając przez telefon. Jeśli wyjeżdżamy w długie trasy, możemy nie mieć możliwości systematycznego jej ładowania. Producenci zestawów słuchawkowych zazwyczaj podają ile czasu możemy rozmawiać przez urządzenie, od momentu pełnego naładowania baterii do całkowitego jej wyczerpania.

Niekiedy znajdziemy również informacje, ile czasu sprzęt jest w stanie działać w trybie czuwania. Obie informacje są ważne, gdyż pozwolą nam upewnić się, że wybrany model będzie odpowiadać naszym potrzebom. Warto również zwrócić uwagę na czas ładowania urządzenia. Szybki czas ładowania pozwoli, by zestaw słuchawkowy zawsze był gotowy do działania w krótkim czasie.

Niektóre modele możemy zakupić wraz z ładowarką samochodową, lub biurkową. Należy jednak pamiętać, że by naładować urządzenie musimy je na chwilę odstawić od ucha. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że im dłuższa żywotność baterii, tym większe i cięższe będzie urządzenie. Te najmniejsze urządzenia mogą oferować 8 – 10 godzin rozmów non-stop.

 

Mikrofon i funkcja redukcji szumów

Korzystając z takich urządzeń jak zestaw słuchawkowy musimy upewnić się, że nie tylko my dobrze słyszymy naszego rozmówcę, lecz również on słyszy nas odpowiednio głośno i wyraźnie. Dlatego musimy zadbać o to, by kupić urządzenie z dobrej jakości mikrofonem. Dobrze, gdy istnieje możliwość regulowania głośności mikrofonu. Jeśli przeprowadzasz rozmowy telefoniczne w różnych miejscach i często zdarza się, że Twoje otoczenie jest głośne to koniecznie musisz wyposażyć się w model z funkcją redukcji szumów.

Nie tylko podniesie to komfort rozmowy dla osoby, z którą rozmawiasz, lecz również Twój. Funkcja ta powoduje, że Twój głos jest wyeksponowany, natomiast wszystkie hałasy w tle, tj. rozmowy innych ludzi, szum wiatru wyciszone. Znajdziemy również w sprzedaży urządzenia z redukcją echa. Dzięki tej funkcji nie będziemy słyszeć samych siebie w słuchawce zamiast naszego rozmówcy. Również osoba, z którą przeprowadzamy rozmowę nie będzie nas słyszała podwójnie. Funkcja zdecydowanie podnosi komfort rozmowy dla obu stron.

 

Wkładka uszna

Jeśli stawiasz sobie pytanie, jaki jest najlepszy zestaw słuchawkowy, odpowiadamy: wygodny. Może zdarzyć się, że słuchawka przez wiele godzin będzie tkwiła w naszym uchu. Jeśli nie jest więc ona wygodna, może powodować różnego rodzaju podrażnienia, a nawet stany zapalne, które mogą się pojawić przy długim użytkowaniu słuchawki. Dlatego warto wyposażyć się w wygodną wkładkę.

W sklepach znajdziemy różnego rodzaju wkładki, wykonane z różnego typu materiałów. Te wykonane z materiałów, które najlepiej dostosują się do kształtu naszego ucha to wykonane z żeli lub gąbki. Zestawy słuchawkowe wykończone taką wkładką łatwo umieścimy w uchu. A ponieważ są elastyczne nie będą naciskać na skórę i chrząstki uszne i powodować obtarć i bólu. Dodatkowo wkładka również wyciszy zewnętrzne hałasy i pozwoli nam skupić się na rozmowie.

 

Czy wybrać zestaw przewodowy czy bezprzewodowy?

Decyzję, czy zakupić zestaw słuchawkowy przewodowy, czy bezprzewodowy powinniśmy podjąć po przemyśleniu, do czego chcielibyśmy urządzenie używać. W dzisiejszych czasach większość sprzętów dostępnych na rynku jest wielofunkcyjnych. Oprócz ich podstawowego przeznaczenia możemy je wykorzystać także do innych celów. Tak też jest i w tym wypadku.

Jeśli zakupiony zestaw słuchawkowy mamy zamiar wykorzystać tylko do rozmów telefonicznych to podstawowy, bezprzewodowy model będzie odpowiedni. Także bezprzewodowe, jednosłuchawkowe zestawy możemy wykorzystać do odtwarzania muzyki z telefonu. Jeśli jednak chcielibyśmy mieć możliwość słuchania radia, to musimy zakupić urządzenie przewodowe, gdyż kabel słuchawek działa jako antena. Także słuchanie muzyki, gdy mamy do dyspozycji dwie słuchawki przynosi więcej wrażeń. Również przewodowe zestawy słuchawkowe mają zazwyczaj dłuższą żywotność baterii.

2-sony-sbh52

Dodatkowe funkcje

Sama rozmowa przez telefon to nie wszystko. Jeśli nasz telefon dzwoni, to musimy jeszcze to połączenie odebrać. A gdy chcemy sami się z kimś skontaktować, to musimy wybrać numer, pod który chcemy zadzwonić. Gdy w tym czasie prowadzimy samochód, to ważne jest, by wykonać te czynności bez dotykania telefonu. Możliwość odebrania i skończenia rozmowy za pomocą poręcznego przycisku na pewno zwiększa bezpieczeństwo korzystania z tego typu urządzeń.

Natomiast, jeśli posiadamy dwa aparaty telefoniczne, może przydać nam się funkcja multipoint, czyli taka pozwalająca połączenie się z dwoma telefonami komórkowymi poprzez bluetooth. Inne, ciekawe funkcje dodatkowe, które warto wymienić to wyświetlacz umożliwiający przegląd powiadomień, czy czytanie wiadomości sms, albo słuchanie powiadomień głosowych o stanie baterii. Natomiast osoby, które nie posiadają nawigacji może zainteresować funkcja umożliwiająca słuchanie komunikatów GPS. Oczywiście zestawy słuchawkowe z większą ilością dodatkowych funkcji będą droższe od modeli podstawowych.

 

Jaki zestaw słuchawkowy wybrać?

Wybór w głównej mierze zależy od preferencji użytkownika i jego potrzeb. Jeśli szukamy urządzenia, które nie tylko posłuży nam jako przedłużenie telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem to możemy zdecydować się na przewodowy zestaw słuchawkowy z dodatkowymi funkcjami. Jeśli szukamy prostego modelu, który pozwoli na rozmowy telefoniczne bez angażowania naszych rąk, na pewno znajdziemy takowy w sprzedaży.

Przy podejmowaniu decyzji ważne jest jednak, by wziąć pod uwagę parametry urządzenia. Dodatkowo przeanalizowanie własnych potrzeb pomoże nam w dobraniu odpowiedniego zestawu słuchawkowego. Pamiętajmy również, żeby nasze nowe urządzenie działało sprawnie wraz z telefonem, nasza komórka musi posiadać możliwość bezprzewodowej komunikacji bluetooth.

 

 

Jak używać zestawu słuchawkowego?

 

Zestawy słuchawkowe pozwalają nam na prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności trzymania urządzenia przy uchu. W zależności od modelu możemy również słuchać muzyki, a nawet swojej ulubionej stacji radiowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak działa zestaw słuchawkowy i jak go prawidłowo włączyć oraz wyłączyć, zapoznaj się z umieszczonymi poniżej informacjami.

Działanie zestawu słuchawkowego

Przewodowe zestawy słuchawkowe wymagają podłączenia do urządzenia poprzez kabel. To przewód zapewnia komunikację pomiędzy sprzętami. Nieco inaczej wygląda to w przypadku produktów bezprzewodowych, wyposażonych w moduł Bluetooth. Takie zestawy słuchawkowe można sparować ze swoim smartfonem, komputerem itp., co trwa jedynie kilka minut. Standardowo tego typu produkty mają mikrofon i głośnik. Elementem dodatkowym może być specjalny moduł radiowy umożliwiający odbieranie sygnału stacji FM bez kabla.

 

Jak używać zestawu słuchawkowego?

Aby móc użytkować zestaw słuchawkowy, najpierw musimy go włączyć, a następnie włożyć wtyczkę przewodu do odpowiedniego gniazda lub sparować z drugim urządzeniem przez Bluetooth. Jak wygląda nawiązanie łączności bezprzewodowej? Musimy przede wszystkim znaleźć w smartfonie moduł Bluetooth i go włączyć. Potem na liście aktywnych urządzeń należy znaleźć nazwę odpowiadającą zestawowi słuchawkowemu i wybrać opcję “sparuj”. Nawiązywanie połączenia może potrwać kilka minut, czasami trzeba wykonać kilka prób. Co więcej, niekiedy konieczne może być także wpisanie kodu urządzenia, może to być: 0000, 1234 lub inna kombinacja, którą z pewnością znajdziemy w instrukcji obsługi zestawu. Po sparowaniu sprzętów każdą rozmowę telefoniczną będziemy odbierać przez połączony sprzęt.

Pamiętajmy, aby regularnie ładować zestaw. Jeśli baterie rozładują się, korzystanie z niego nie będzie możliwe. Aby osoba, z którą rozmawiamy, nie słyszała szumów ani odgłosów oddychania, należy ustawić ramię mikrofonu tak, żeby znajdowało się z boku ust, a nie bezpośrednio przy nich.

 

Jak wyłączyć zestaw słuchawkowy?

Żeby wyłączyć zestaw i przestać go używać, wystarczy na chwilę wcisnąć przycisk zasilania. Wtedy będziemy mogli znów rozmawiać przez telefon, trzymając go przy uchu. Czasem jednak mimo wyłączenia sprzętu telefon nadal działa w trybie zestawu słuchawkowego, co można rozpoznać po wyświetlającej się na ekranie ikonie słuchawek. W tej sytuacji rozwiązaniem problemu zwykle jest wyłączenie i ponowne włączenie smartfona. Warto również spróbować zmienić ustawienia podczas rozmowy telefonicznej. Po wejściu w menu powinna wyświetlić nam się opcja „wyłącz słuchawki”.

Jak używać zestawu do słuchania muzyki?

Jeżeli chcemy posłuchać piosenek z telefonu czy laptopa, poza włączeniem zestawu musimy też uruchomić odpowiednią aplikację. Programów do odtwarzania muzyki jest wiele i działają w podobny sposób. Kiedy sparujemy lub podłączymy słuchawki, nie musimy zmieniać ustawień dźwięków, gdyż głośnik urządzenia automatycznie zostanie wyłączony i muzyka będzie przesyłana bezpośrednio do zestawu słuchawkowego. Z uwagi na to, że tego typu produkty wyposażone są w wygodny pilot sterowania, nie musimy przełączać ani pauzować piosenek w programie (wystarczy wciśnięcie odpowiedniego przycisku).

Zawarte w poszczególnych częściach artykułu wskazówki są nie tylko podpowiedzią, jaki zestaw słuchawkowy jest polecany przez użytkowników i który z dostępnych modeli warto wybrać. To także praktyczne porady dotyczące obsługi zakupionego urządzenia, które z pewnością pomogą Ci wykorzystać wszystkie jego możliwości.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ