10 porad, jak używać smartwatcha

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Smartwatch to jeden z najchętniej kupowanych gadżetów, zwłaszcza przez osoby, które lubią kontrolować ilość spalonych podczas wysiłku fizycznego kalorii, chcą wiedzieć, jak wygląda stosunek czasu ćwiczeń do ich efektywności itp. W artykule znajdziesz praktyczne porady na temat tego, jak możesz korzystać ze swojego smartwatcha.

 

Modny dodatek do każdej stylizacji

Smartwatche do tego stopnia zadomowiły się w modzie, że coraz więcej osób chętnie nosi je nie tylko podczas treningów i do strojów sportowych, ale również do eleganckich marynarek czy garniturów. Smartwatch to przede wszystkim zegarek z wygodnym do odczytywania pomiarów cyferblatem. Dlaczego więc nie mierzyć np. kalorii spalanych podczas tańca na imprezie lub nie mierzyć kroków również podczas dnia pracy?

Warto zauważyć, że smartwatche w zależności od producenta mogą mieć charakterystyczny dla nich kwadratowy kształt lub mieć okrągłą tarczę, która prezentuje się bardzo elegancko.

Łączenie smartwatcha z telefonem

Smartwatche dzięki systemowi operacyjnemu umożliwiają łączenie z telefonem użytkownika. W efekcie możesz nie tylko odbierać połączenia i SMS-y, ale również odczytywać maile oraz instalować na swoim zegarku różnego rodzaju aplikacje. Dobry smartwatch łączy się z telefonami niezwykle szybko, dzięki czemu synchronizacja jest błyskawiczna.

 

Maksymalne wydłużanie czasu pracy na jednym ładowaniu

Jeśli chcesz korzystać ze swojego smartwatcha jak najdłużej po ładowaniu, warto abyś zastosował nasze wskazówki, by nieco zaoszczędzić baterię:

* zmniejsz parametr jasności wyświetlacza – im większy i bardziej jasny wyświetlacz, tym krótszy czas działania na jednej baterii,

* aktywna łączność Wi-Fi – postaraj się wyłączać ją, kiedy tylko przestajesz używać smartwatcha jako routera lub nie chcesz już korzystać z lokalnej sieci Wi-Fi. Smartwatch działa znacznie dłużej, jeśli obsługuje tylko łącze LTE,

* standard Bluetooth – im starszy, tym smartwatch będzie pobierał więcej energii, by go obsłużyć,

* aktywne funkcje dodatkowe – jeśli akurat nie trenujesz i nie jest Ci potrzebne ani łącze GPS, ani pulsoksymetr, po prostu je odłącz.

 

Korzystanie ze sportowych funkcji smartwatcha

Rozbudowane funkcje fitness pozwalają właścicielom zegarków na monitorowanie ich aktywności podczas treningów. Smartwatche mogą liczyć wspomniane wcześniej kroki, monitorować ilość spalanych kalorii, a także mierzyć puls i rejestrować parametry snu. Jeśli zależy Ci głównie na funkcjach fitness, a niekoniecznie na odbieraniu połączeń i możliwości odpisywania na maile i wiadomości, zdecyduj się raczej na typowy zegarek sportowy.

 

Smartwatch jako praktyczny organizery

Nie musisz sięgać po telefon, by sprawdzić pogodę lub skorzystać z kalendarza. To wszystko i o wiele więcej znajdziesz w swoim smartwatchu. Poza tym możesz w nim ustawiać różne powiadomienia, które pomogą Ci się zorganizować. To bardzo wygodne, kiedy nie musisz za każdym razem sięgać po telefon, by sprawdzić te informacje lub by coś zapisać. 

 

Robienie zdjęć przy pomocy smartwatcha

Niektóre dostępne na rynku modele mają wbudowaną funkcję uruchamiania aparatu, która przydaje się każdemu, kto chce robić zdjęcia nie korzystając z samowyzwalacza. Niektóre zegarki są wyposażone w aparat, co pozwala na szybkie robienie zdjęć z poziomu nadgarstka. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza kiedy chcemy zrobić fotkę jak najbardziej dyskretnie.

Odtwarzanie muzyki za pomocą smartwatcha

Wiele smartwatchy umożliwia zgrywanie plików z muzyką i ich późniejsze odsłuchiwanie, jednak samo sterowanie odtwarzaczem MP3 również jest funkcją, którą bardzo chwalą sobie zwłaszcza osoby lubiące biegać. Nie muszą sięgać za każdym razem po telefon ani martwić się splątanymi kablami słuchawek podłączonych do klasycznych odtwarzaczy MP3. Słuchanie muzyki w ten sposób jest bardzo wygodne, a jakość odtwarzanych utworów jest coraz lepsza. 

 

Płatności smartwatchem

Smartwatche wyposażone w moduł NFC umożliwiają płacenie smartwatchem za zakupy. Procedura synchronizowania karty płatniczej wygląda podobnie, jak ta dotycząca smartfonów. Należy dodać kartę płatniczą do Google Pay lub Apple Pay, wcześniej upewniając się, czy oby na pewno nasz bank oferuje tego typu usługę. Możemy dokonywać płatności na każdym terminalu, który umożliwia płatności zbliżeniowe. Nie musisz już wyciągać smartfona za każdym razem, kiedy chcesz skorzystać z możliwości bezgotówkowego płacenia za zakupy. Smartwatche marki Samsung mają funkcję Samsung Pay, która niestety nie jest jeszcze obsługiwana przez polskie banki. 

 

Korzystanie z modułu GPS

Smartwatche umożliwiają wygodne korzystanie z modułu GPS, który umożliwia lokalizowanie poszczególnych osób na mapie. Z pomocą nowoczesnego zegarka możesz udostępnić swoją lokalizację wybranej osobie, by bez zbędnego tłumaczenia odnaleźć się w mieście czy poza nim. Zdolność nadawania i odbierania sygnału jest różna w zależności od typu zainstalowanego modułu GPS, jednak z pewnością uda Ci się nadać wiadomość lokalizacyjną, by ktoś mógł Cię odnaleźć.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ