Ranking 12 najlepszych smartwatchy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Smartwatch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Smartwatch Samsung Galaxy Watch4 Classic SM-R890 to gadżet polecany aktywnym osobom, które chcą mieć wgląd w przebieg swojego dnia, a do tego potrzebują akcesorium, które pomoże im go lepiej zaplanować. Sprzęt analizuje aktywność i funkcje zdrowotne. Za jego pomocą sprawdzimy połączenia przychodzące, SMS-y, e-maile, ale także zapłacimy za zakupy. Jest to nie tylko praktyczny, ale również bardzo atrakcyjny dodatek. Dzieciom polecamy jednak Smartwatch Garett Kids Play, dostosowany do potrzeb malucha, jak również zapewniający spokój rodzicom, którzy mogą kontrolować, gdzie znajduje się dziecko i czy nie przekracza wyznaczonej strefy. Urządzenie jest bardzo solidne, wytrzymuje działanie wilgoci i pyłów, a więc nawet energiczne dziecko nie zniszczy tego gadżetu.

12 najlepszych smartwatchy. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy ranking smartwatchy dla osób, które szukają najlepszych urządzeń tego typu. Jest wiele rodzajów gadżetów tego typu. Dlatego pogrupowaliśmy je, dzięki czemu wybór tego odpowiedniego będzie dla Ciebie łatwiejszy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To urządzenie wodoodporne w wbudowaną pamięcią 16 GB i pojemnością akumulatora 361 mAh. Sprzęt pozwala na ładowanie indukcyjne, a jego ekran dotykowy ma 1,4 cala i rozdzielczość 450 x 450 pix.

Wady

Według słów użytkowników bateria zegarka wytrzymuje zaledwie 2 dni na jednym ładowaniu, a sam zegarek jest głównie kompatybilny z urządzeniami Samsunga, z innymi telefonami część funkcji nie działa, a bezprzewodowo ładuje zegarek wyłącznie jeden model ładowarki Samsunga.

Podsumowanie

Zegarek obsługuje takie aktywności sportowe jak: Bieganie, chodzenie, fitness, jazda na rowerze, siłownia oraz tryb wielodyscyplinowy. W zestawie klient otrzymuje przewód USB do ładowania urządzenia i instrukcję obsługi w języku polskim.

Drugi wybór

Zalety

Zegarek wyposażono w wyświetlacz dotykowy o wielkości 1,44 cale i rozdzielczości 128 x 128 pikseli. Sprzęt zaopatrzono w gumowy pasek. Wbudowane funkcje pozwalają na odtworzenie pokonanej trasy.

Wady

Smartwatch wyposażono w akumulator o pojemności 400 mAh, według użytkowników wymaga on codziennego ładowania, nawet przy ustawieniach oszczędnościowych. Ponadto, aparat urządzenia robi zdjęcia o bardzo niskiej rozdzielczości.

Podsumowanie

Zegarek pozwala na wykonywanie, odbieranie, odrzucanie połączeń, a także wykonywanie notatek głosowych. Jest tu wbudowany krokomierz, budzik i aparat fotograficzny. Sprzęt jest kompatybilny z systemem Android i iOS i ma wbudowany głośnik oraz mikrofon.

Rozważ też

Zalety

Ten smartwatch damski ma rozmiar koperty 40 x 34 mm o grubości 10,7 mm o wadze 30,5 g. Koperta została wykonana z aluminium, tył koperty został wyłożony ceramiką, ekran pokryto szkłem szafirowym Ion-X. Pasek został wykonany z fluoroelastomeru.

Wady

Wśród dołączonych akcesoriów zegarka jest kabel ładujący, nie ma natomiast końcówki do ładowania zegarka. Do ładowania jest potrzebna końcówka z wejściem C do kostki, której do zegarka nie dołączono. Trzeba ją kupić niezależnie jako oddzielny produkt.

Podsumowanie

Zegarek obok standardowych funkcji sportowych i obsługi telefonu może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego, ma on wbudowany mikrofon i głośnik, ma też funkcję rozpoznawania głosu, zatem można mu wydawać polecenia głosowe. Sprzęt to także samodzielny odtwarzacz MP3

 

 

Smartwatch Samsung

 

1. Smartwatch Samsung Galaxy Watch4 Classic SM-R890

 

Zegarkiem, który w 2024 roku zyskuje najwięcej pozytywnych opinii jest smartwatch Samsung Galaxy Watch4 Classic SM-R890. Zegarek jest okrągły, a szerokość koperty wynosi tu 45,5 mm, jej grubość to 11 mm, natomiast waga urządzenia wynosi 52 g. Uwagę użytkowników przyciąga pasek wykonany z fluoroelastomeru oraz szkło Corning Gorilla Glass DX+. Trwałość zapewnia koperta wykonana ze stali nierdzewnej.

Ponadto smartwatch Samsung wyposażono w szereg funkcjonalności wśród których wymienić można na przykład monitor snu, analizę składu ciała, statystyki fitness, w tym spalona energia, miernik przebytego dystansu i kroków. Mamy  tu także funkcje prozdrowotne takie jak czujnik biometryczny wykonujący EKG, badanie pulsu, nasycenia tlenem krwi, a także wykrywanie upadku osoby noszącej zegarek.

Ten dobry smartwatch pozwala też na zdalną obsługę aparatu fotograficznego telefonu oraz powiadamia użytkownika o połączeniach, wiadomościach SMS i e-mail. Sprzęt wyposażono, podobnie jak inne najlepsze smartwatche także w GPS, WiFi, technologię Bluetooth oraz NFC pozwalającej na płatności zbliżeniowe.

 

 

 

 

Smartwatch dla dzieci

 

2. Smartwatch Garett Kids Play

 

Smartwatch Garett Kids Play zajmuje wysoką pozycję w rankingu zainteresowań klientów zegarkami dla dzieci. Zapewne na jego popularność wpływają dobre opinie jakie ten model zebrał. Przede wszystkim to zegarek z wbudowanym telefonem, więc dziecko w razie potrzeby zawsze może połączyć się z rodzicem, a rodzic z dzieckiem, co ważne zegarek współdziała z kartami SIM wszystkich operatorów.

Dodatkowo, gdy dziecko ma nagłą potrzebę wezwania pomocy, wystarczy, że naciśnie przycisk SOS uruchamiający alarm w telefonie rodzica i automatycznie nawiąże z nim połączenie. Przycisk ten można przypisać nawet do trzech numerów. Smartwatch dla dzieci potrafi też zrobić zdjęcie i przesłać na telefon rodzica, zatem w każdej chwili zaradzisz problemom swojego maluszka. Jak pokazuje test smartwatchów Garett Kids Play są one również wytrzymałe to ma swoje znaczenie przy dziecięcym użytkowaniu.

Obudowę wykonano z tworzywa sztucznego i ma ona wodoodporność opatrzoną certyfikatem IP54. Rodzice cenią fakt wyposażenia zegarka w lokalizator GPS i GEO-ogrodzenie, które pozwala na kontrolę lokalizacji 

 

 

 

 

Smartwatch damski

 

3. Smartwatch Apple Watch SE MKQ03WBA

 

Miłośnikom produktów firmy legitymującej się nadgryzionym jabłuszkiem proponujemy zapoznanie się z smartwatchem Apple Watch SE MKQ03WBA zaopatrzonym z procesor Apple S5 i pamięć wbudowaną 32 GB. Smartwatch Apple ma także wyświetlacz OLED o rozdzielczości 324 x 394 px. Jak przekazują opinie smartwatch ten ma szereg użytecznych czujników takich jak kompas, akcelerometr, czujnik światła, pulsometr i żyroskop.

Funkcje informacyjne pozwalają na użycie alarmu dźwiękowego i wibracyjnego, budzika, kalendarza, stopera, skorzystać z prognozy pogody, przeglądania wiadomości SMS, e-mail i ich pisania. Dzięki funkcji dostępu do kontaktów zgromadzonych w telefonie z pozycji smartwatcha  użytkownik bez problemu wykona połączenie głosowe, odbierze przychodzące, lub je odrzuci. Tym co istotne, co sprawiło, że ranking smartwatchów ten model uwzględnia, jest szereg funkcji pozwalających na śledzenie aktywności sportowych.

Zegarek śledzi i zarządza funkcjami biegowymi (bieganie, bieganie na bieżni, biegi przełajowe, w zakresie: Dynamika biegu, kadencja biegu i treningi biegowe) rowerowymi, pływackimi, fitness i treningami na siłowni – każde z rozróżnieniem różnych technik i sposobu treningu. Smartwatch damski ma możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu tarczy zegarka.

 

 

 

 

Smartwatch Huawei

 

4. Smartwatch Huawei Watch GT 2 Classic

 

Smartwatch Huawei Watch GT 2 Classic z okrągłą tarczą ma średnicę 46.5 mm, grubość zegarka to 10,6 mm, jego waga wynosi 52 g i jest on sprzedawany z brązowym, wykonanym z naturalnej skóry, paskiem. Ekran dotykowy o wielkości 1,39 cali ma rozdzielczość 545 x 454 px. Obudowę wykonano z metalu i tworzywa sztucznego. Smartwatch Huawei zaopatrzono w akumulator o pojemności 420 mAh, który pozwala na 14-dniowe użytkowanie bez ładowania, a proces ładowania może się odbywać za pomocą indukcji.

Ten smartwatch męski wyposażono też w szereg funkcji użytkowych takich jak: Pogoda, czujnik geomagnetyczny, alarm, stoper, kompas, kalendarz, śledzenie stresu, pomiar jakości snu, monitor braku aktywności, dziennik treningu, a także wyświetlanie powiadomień czy sterowanie odtwarzaczem muzyki. Za pomocą zegarka otrzymamy powiadomienie o połączeniu, SMS-ie czy wiadomości e-mail.

Będzie on też w stanie monitorować takie aktywności jak bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, marsz, trening na siłowni, fitness i wiele innych dyscyplin. Mając na uwadze zdrowie ćwiczącego producenci wyposażyli sprzęt także w takie funkcje jak czujnik tętna czy pomiar nasycenia krwi tlenem. 

 

 

 

 

Smartwatch Xiaomi

 

5. Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos Smartwach GPS Bluetooth

 

Jeżeli szukasz sprzętu, który bardzo długo działa bez potrzeby codziennego ładowania, to wybierz Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos. Wystarczy jednorazowe naładowanie, aby smartwatch działał przez pełne 5 dni. W tym czasie możesz  używać GPS i innych funkcji zegarka, nie bój się, że się on nagle wyłączy w środku treningu. Zegarek został wykonany z ceramiki, a obudowa jest stylizowana na włókno węglowe.

Chwalone jest to, że zegarek ma aż 11 typów sportów do wyboru i w zależności od tego, jaki się wybierze, dostępne są inne funkcje. Podczas treningu sprzęt mierzy przebyty dystans, spalone kalorie, tętno, ile kroków się przeszło. Poza tym urządzenie ma różne czujniki, a wśród nich znajdują się barometr, akcelerometr, żyroskop, czujnik światła, pulsometr i czujnik geomagnetyczny. Ekran ma średnicę około 1,3 cala, więc jest na tyle duży, że wszystkie informacje są widoczne  na tarczy.

Jasność ekranu zmienia się automatycznie, w zależności od tego, w jakim miejscu przebywamy. Możesz być pewien, że odczytanie informacji nie jest skomplikowane. Smartwatch Xiaomi ma wbudowany odbiornik GPS, więc zawsze można sprawdzić swoje położenie. Użytkownikom bardzo podoba się to, że zegarek sprawdza również jakość snu użytkownika oraz jego długość. Sprzęt ma moduł Wi-Fi, z pomocą którego można bardzo szybko połączyć się z innym urządzeniem.

 

 

 

 

Smartwatch Apple

 

6. Smartwatch Apple Watch Series 7

 

Smartwatch Apple Watch Series 7 pracuje na jednym ładowaniu baterii do 18 godzin. Posiada on ekran dotykowy wielkości 1,9 cali o rozdzielczości 484 x 396 px. Szerokość koperty wynosi 38 mm, grubość 10,7 mm, a waga urządzenia to 38,8 g. Kopertę wykonano z aluminium, a spód jej wykończono ceramiczno-szafirowym materiałem. Zastosowano tu też wytrzymałe szkło Ion-X oraz wygodny pasek wykonany z silikonu.

Urządzenie Apple zostało wyposażone w komunikację bluetooth, NFC i WiFi, mamy tu także GPS oraz takie udogodnienia jak barometr czy żyroskop. Sportowcom zapewne przydatne będą funkcje monitorujące aktywność, zegarek pomaga prowadzić treningi biegowe, zarówno przełajowe, jak i na bieżni, chodzenie, jazdę na rowerze, pływanie, treningi na siłowni fitness, mamy tu także tryb wielodyscyplinowy. Dla zachowania odpowiedniej kondycji ćwiczącego producent zaopatrzył zegarek również w funkcje prozdrowotne takie jak pulsoksymetr, czujnik EKG, pulsometr z powiadomieniem o zbyt niskim lub wysokim tętnie, a także wykrycie upadku.

Ponadto jest tu wiele przydatnych funkcji użytkowych, jak alarm, budzik,  kalendarz, czujnik światła, pogoda, niegasnący wyświetlacz OLED, stoper. Zegarek ma wbudowaną pamięć 32 GB, pozwala na ładowanie indukcyjne i jest wodoszczelny. 

 

 

 

 

Smartwatch męski

 

7. Inteligentny zegarek Amazfit T-REX

 

Inteligentny zegarek Amazfit T-REX pozwala na komunikację z telefonem za pomocą technologii bluetooth i otrzymywania informacji o połączeniach SMS-ach i wiadomościach e-mail. Zegarek monitoruje aktywność fizyczną swojego użytkownika, zlicza kroki, monitoruje jakość snu, a także informuje w przypadku zbyt długiej bezczynności właściciela zegarka.

Aktywny użytkownik będzie miał pożytek przy monitorowaniu takich sportów jak bieg terenowy, bieganie na bieżni, jazda na rowerze, nartach, pływanie, chodzenie, marsz, uprawianie fitness, wędrówka terenowa, wspinaczka, a także uprawianie thriatlonu czy treningu na siłowni albo orbiterku. Ponadto urządzenie ma wbudowany żyroskop, barometr i pulsometr, a także pokazuje ilość spalonych kalorii.

Kopertę o szerokości 47,7 mm i grubości 13,5 mm i wadze 58 g wykonano z tworzywa sztucznego, jako ekran  dotykowy wykorzystano szkło Corning Gorilla Glass 3. Wyświetlacz ma rozmiar 1,3 cala i rozdzielczość 360 x 360 px. Zegarek wyposażono też w miękki silikonowy pasek. Producent podaje, że czas pracy zegarka na jednym ładowaniu wynosi około 20 dni. 

 

 

 

 

Smartwatch sportowy

 

8. Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 SM-R820 44mm

 

W pasek o sportowym charakterze wyposażono Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 SM-R820 44mm, a tarczę zegarka każdy użytkownik może dowolnie modyfikować i spersonalizować. Zegarek o wymiarach 44 mm x 44 mm x 10,9 mm i wadze 30 g wyposażono w kolorowy ekran z rozdzielczością 360 x 360 px, typu AMOLED o wielkości 1,4″.

Model współpracuje z systemami Android 5.0 oraz iOS 9.0 lub nowszymi. Mamy tu 2-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 9110 i 4 GB pamięci RAM. Active 2 SM-R820. Został on stworzony z myślą o aktywnościach fizycznych takich jak bieganie, marsz, jazda na rowerze, pływanie, siłownia i wiele innych dyscyplin. Zatem producent przewidział też ekstremalne warunki użytkowania sprzętu i jest on odporny na wstrząsy, jest pyłoszczelny i wodoszczelny do 5 ATM. Koperta zegarka zbudowana jest z aluminium, a tarcza pokryta szkłem Corning Gorilla.

Zegarek można założyć na nadgarstek wybierając wśród wielu kolorów uniwersalnych pasków silikonowych. Obok funkcji sportowych urządzenie sprawnie współpracuje z telefonem w zakresie zarządzania rozmowami i wiadomościami, a także posiada wiele funkcji użytkowych jak budzik, kalendarz czy prognozę pogody. 

 

 

 

 

Smartwatch dla chłopca

 

9. Smartwatch Garett Kids Happy 280555

 

Jednym z najlepszych smartwatchy dla dzieci jest Garett Kids Happy, dzięki któremu możesz zwiększyć bezpieczeństwo malucha. W zestawie znajduje się magnetyczny kabel do ładowania. Czas ładowania wynosi około 1 godziny, a czas czuwania to 70 godzin. Ten smartwatch dla dziecka waży około 55 g i nie przeszkadza maluchowi podczas codziennych czynności. Obwód paska wynosi około 22 cm i można go regulować, aby był dobrze dopasowany do rączki dziecka.

Urządzenie monitoruje sen dziecka, co uspokaja rodziców. Zegarek może służyć do komunikacji pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Po wprowadzeniu numeru do systemu urządzenia możliwe jest wykonywanie połączeń, a także przesyłanie wiadomości głosowych. Po podłączeniu zegarka do aplikacji w telefonie rodzica, dokładnie widać, gdzie dziecko się znajduje. Można również stworzyć barierę typu “pastuch”, dzięki której aplikacja informuje o momencie przekroczenia wyznaczonego miejsca.

Rodzicom podoba się, że sprzęt ma wbudowany aparat, dzięki któremu dziecko może w każdej chwili przesłać zdjęcie do aplikacji. Ten smartwatch dla dzieci jest chwalony za solidne wykonanie, jest on wodoodporny oraz pyłoodporny. Sprzęt działa z każdą kartą SIM, rodzice nie są zobligowani do korzystania z oferty danego operatora.

 

 

 

 

Smartwatch DZ09

 

10. Smartwatch Zegarek DZ-09 Kamera Slot Karty SIM

 

Jeśli zależy Ci na prostej obsłudze, to polecamy ElektroStator DZ09, smartwatch z polską instrukcją obsługi oraz polskim interfejsem. Nie musisz się martwić, że czegoś nie zrozumiesz. Użytkownikom podoba się to, że czas czuwania sprzętu wynosi 70 godzin. Co ciekawe, produkt ma miejsce na kartę pamięci, nie może ona mieć jednak więcej niż 32 GB pojemności. Ma on również aparat, dzięki któremu można wykonywać zdjęcia i zapisywać je na  karcie pamięci.

Chwalone jest to, że smartwatch DZ09 ma wbudowany głośnik i mikrofon. Dlatego można słuchać muzyki oraz prowadzić rozmowy. Pełna bateria wystarcza na 6 godzin rozmów bez przerwy. Zegarek jest kompatybilny z telefonami iOS oraz Android. Połączenie urządzeń ze sobą nie sprawia problemu. Gadżet jest czarny i dobrze się prezentuje, ma  on elastyczny, wygodny pasek.

Kolorowy wyświetlacz dokładnie pokazuje wszystkie informacje. Rozdzielczość ekranu wynosi 240 x 240 dpi, a jego przekątna to 1,56 cala. Zegarek waży jedynie 55 g, podczas treningu nawet nie czuć go na ręce. Kilkoma ciekawymi funkcjami urządzenia są kalkulator, możliwość wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości, możliwość korzystania z Facebooka oraz Whatsapp’a, monitorowanie snu, dyktafon, a także krokomierz. Ten dobry i tani smartwatch można traktować jako drugi telefon.

 

 

 

 

Smartwatch Samsung

 

11. Smartwatch Samsung Galaxy Watch SM-R800NZSAROM

 

Samsung Galaxy Watch SM-R800 to zegarek dostępny w różnych kolorach (pasek w kolorze, który Ci się podoba możesz zakupić osobno). Model został wyprodukowany w dwóch rozmiarach, jeden z nich to 42 mm, a drugi to 46 mm. Wielu osobom podoba się ciekawy sposób ładowania, można  położyć gadżet na ładowarce bezprzewodowej. Pamiętaj jednak, aby nie zapomnieć naładować ładowarki zanim położysz na nią sprzęt.

Smartwatch Samsung ma wiele funkcji, które z pewnością zadowolą użytkowników. W jednej z tarcz o nazwie My Day możesz stworzyć swój harmonogram, dzięki czemu łatwiej go wypełnisz. Jeżeli masz zaplanowane ważne spotkanie, to sprzęt powiadomi Cię o nim dostatecznie wcześnie. Zegarek poddaje analizie sen, rozróżnia jego fazy i w odpowiednim momencie podsyła wiadomości. Model kontroluje aktywność w ciągu dnia, a kiedy trenujesz sprawdza puls oraz zapisuje inne informacje na temat treningu (dystans, szybkość poruszania się i inne).

Wiele osób noszących zegarek chwali funkcję Always On Watch – na tarczy ciągle widnieje aktualna godzina. Test smartwatchy pokazał, że podczas treningu możesz też skorzystać z funkcji słuchania muzyki. Wystarczy podłączyć bezprzewodowe słuchawki do zegarka. Akcesorium jest wykonane solidnie i dlatego nie ulega zniszczeniu nawet wtedy, gdy często trenujesz na zewnątrz. Poza tym model dobrze się prezentuje i może służyć jako ozdoba ręki.

 

 

 

 

Smartwatch Huawei

 

12. Zegarek Smartwatch Huawei Watch Gt Classic

 

Huawei Watch GT Classic to smartwatch współpracujący z systemami Android oraz iOS. Dlatego można go sparować z różnymi telefonami. Skórzany pasek jest bardzo wygodny i komfortowo się go nosi. Wymiary sprzętu to 46 mm x 46 mm x 10 mm. Zegarek nie zawadza, ponieważ nie jest zbyt duży ani ciężki. Gadżet jest na tyle ładny, że można go nosić nie tylko na treningi, ale również na co dzień.

Użytkownicy chwalą sprzęt za to, że jest bardzo szybki oraz dokładnie pokazuje pozycję trenującego w danym punkcie. Zegarek wykorzystuje działanie funkcji GPS, GLONASS oraz GALILEO, dlatego jest dokładny. Smartwatch Huawei można nosić na ręce całą dobę. W trakcie snu analizuje jego jakość, a jeżeli zauważy nieprawidłowości, to nasuwa użytkownikowi rozwiązania. Sprzęt liczy kroki, zapisuje, czy użytkownik znajduje się w pozycji siedzącej czy biega. Dzięki temu wie wszystko o intensywności wysiłku danej osoby w ciągu dnia.

Nie bez znaczenia dla trenujących jest możliwość obserwowania treningu. Na tarczy pojawiają się informacje na temat przebytego dystansu, pulsu oraz inne informacje, które przydają się do późniejszych analiz. Zegarek jest bardzo dobrze wykonany. Jest on wodoodporny i jest odporny na uszkodzenia. Dodatkowo jest on odporny na wstrząsy, głównie dlatego, że ma powłokę ze stali nierdzewnej oraz diamentu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki smartwatch kupić?

 

Smartwatche to inteligentne zegarki, które coraz chętniej noszą mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Te zaawansowane technologicznie sprzęty są zróżnicowane pod względem designu, liczby dostępnych funkcji, wielkości wyświetlacza i pojemności baterii. Jak znaleźć smartwatch, który elegancko wygląda, jest wygodny w noszeniu i łatwy w obsłudze? Wszystkich wątpliwości pozbędziesz się po przeczytaniu poradnika.

 

 

Wyświetlacz

Wyświetlacz to najważniejszy element budowy smartwatcha. Może on mieć okrągły lub kwadratowy kształt, a to, który wybierzemy, uzależnione jest przede wszystkim od własnych preferencji, Okrągłe modele wyglądają jak tradycyjne zegarki, ale część osób narzeka na gorsze wykorzystanie przestrzeni wyświetlacza, czyli niewielką ilość ikon oraz ich mało komfortowe rozmieszczenie. Biorąc pod uwagę wielkość, najbardziej popularne są smartwatche do 2 cali. Nie są one zbyt duże i dobrze prezentują się nawet na bardzo szczupłych nadgarstkach. Warto też wspomnieć, że jest kilka rodzajów wyświetlaczy wykorzystywanych w smartwatchach: LCD, OLED, Amoled oraz E-Ink. Który sprzęt wybrać, aby nie narzekać na słabą jakość obrazu? Najczęściej polecane są modele zaliczane do pierwszej i drugiej grupy. Zapewniają one głęboki kontrast, żywe kolory i dobre odwzorowanie nawet małych szczegółów. Wyświetlacze E-Ink, a więc wykonywane w technologii elektronicznego papieru, gwarantują dobrą czytelność w słońcu oraz oszczędność energii. Wyposażone są w nie smartwatche, a także czytniki e-booków.

 

Materiał wykonania

Materiał wykonania ma bardzo duży wpływ na to, jak prezentuje się sprzęt. Obudowa przeważnie produkowana jest z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego. Mając wątpliwości, jaki smartwatch wybrać, należy zastanowić się, który model będzie najbardziej wytrzymały. Zegarek ma wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne, na które jest narażony podczas noszenia. Modele ze stalową czy aluminiową obudową nie są znacznie cięższe od tych z plastikową, dlatego nie należy się obawiać o wygodę noszenia.

 

Czas pracy baterii

Czas pracy baterii jest różny. Czasami jest to jedynie kilkanaście godzin, niekiedy kilka dni. To zależy od pojemności akumulatora. Za minimum uważa się 200 mAh. Jeżeli chcemy uniknąć konieczności codziennego podłączania sprzętu do ładowarki, lepiej zainwestować w droższy smartwatch z bardziej pojemną baterią. Wówczas będziemy mogli swobodnie korzystać ze wszystkich dostępnych opcji, bez ryzyka, że zegarek nagle się rozładuje.

Trzeba mieć na uwadze, że na czas pracy baterii wpływa kilka różnych czynników, nie tylko jej pojemność. Mowa tu o liczbie funkcji i aplikacji, z których korzystamy, czasu trwania aktywnego połączenia z Internetem czy nawet przekątnej wyświetlacza i rozdzielczości (im większy i jaśniejszy ekran, tym szybciej bateria się rozładowuje).

 

System operacyjny

Rodzaj oprogramowania w dużej mierze decyduje o sposobie i łatwości obsługi smartwatcha. Podobnie jak w przypadku smartfonów, najchętniej kupowane są modele z systemem operacyjnym Android. Zapewnia on dostęp do wielu ciekawych aplikacji, a ponadto ma przejrzyste menu. Do wyboru są ponadto smartwatche z oprogramowaniem WatchOS (oferowane przez Apple), Tizen (oparty na Linuxie) czy rozbudowanym systemem Android, np. Android Wear. Co ciekawe, niektórzy producenci oferują zegarki bez zaawansowanego oprogramowania, z wgranymi tzw. autorskimi systemami (np. Lite OS). Komunikują się one z innymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth, ale niekiedy nie pozwalają na instalowanie i korzystanie z dodatkowych aplikacji.

 

 

Dostępne funkcje

Przeważnie smartwatch jest kupowany po to, aby stał się uzupełnieniem smartfona. Sprzęt ten powinien informować nas o przychodzących i nieodebranych połączeniach, wiadomościach SMS, e-mailach czy wyświetlać powiadomienia z aplikacji, z których na co dzień korzystamy. Najlepszy smartwatch umożliwia ponadto odebranie i odrzucenie połączenia telefonicznego, odpisywanie na wiadomości, sprawdzanie prognozy pogody oraz kalendarza. Większość inteligentnych zegarków przydaje się też w czasie treningów z uwagi na rozbudowane funkcje sportowe. Są to przede wszystkim: mierzenie pokonanego dystansu, liczenie kroków, monitorowanie spalania kalorii, a nawet mierzenie pulsu czy rejestrowanie aktywności w czasie snu.

 

Dodatkowe technologie

Nie każdemu z nas wystarczają podstawowe funkcje smartwatcha, dlatego coraz więcej marek oferuje bardziej zaawansowane technologicznie zegarki. Nowoczesne sprzęty mają moduł GPS, w efekcie czego pozwalają na śledzenie bieżącej lokalizacji. Zwykle do ich prawidłowego działania konieczna jest instalacja karty SIM. Dotyczy to w szczególności zegarków dla dzieci, za sprawą których rodzice mogą sprawdzać, gdzie przebywają ich pociechy i w razie potrzeby skontaktować się z nimi.

Aby móc wykorzystywać smartwatch do płatności zbliżeniowych czy szybkiego parowania z innymi urządzeniami, należy znaleźć model z modułem NFC. Inteligentne zegarki mogą też zastąpić odtwarzacz muzyki. Tego typu sprzęty mają wbudowaną pamięć (zwykle do kilku gigabajtów) i umożliwiają odtwarzanie plików w najpopularniejszych formatach, takich jak MP3 i WAV. Część z nich pozwala ponadto na słuchanie muzyki bezpośrednio z serwisów internetowych.

 

Łatwość obsługi

Choć inteligentne zegarki to przydatne urządzenia, niektóre osoby obawiają się, że będą miały problem z ich obsługą. Aby nie narzekać, że włączenie wybranej funkcji trwa zbyt długo, powinniśmy znaleźć urządzenie z menu w języku polskim. Wtedy szybko nauczymy się, jak obsługiwać zegarek, jak ułożyć ikony na wyświetlaczu i dopasować wygląd tarczy do swoich preferencji. Częścią sprzętów można sterować głosowo, czyli np. dyktować treść wiadomości SMS czy wyszukiwać informacje w Internecie. To duże udogodnienie w sytuacji, gdy mamy obie ręce zajęte, a szybko musimy coś sprawdzić lub z kimś się skontaktować.

Na łatwość obsługi smartwatcha może też wpływać rozdzielczość ekranu. Minimum to 240 pikseli x 240 pikseli. Jeśli na ekranie nie będziemy wyraźnie widzieć ikon i wyświetlanego tekstu, szybko zniechęcimy się do używania sprzętu.

 

Wytrzymałość

Smartwatch może z powodzeniem zastąpić zwykły czasomierz, co oznacza, że prawdopodobnie będziemy go nosić codziennie. Jak już zostało wspomniane, sprzęt musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, a zwłaszcza na zarysowania. Ważna jest też klasa szczelności zegarka. Może to być 3 ATM, 5 ATM, 10 ATM czy nawet 20 ATM. Smartwatch, który nie jest wodoodporny, może szybko ulec awarii na skutek kontaktu z wilgocią. Modele o wodoszczelności do 3 ATM są dobrze zabezpieczone przed zachlapaniem wodą, np. w czasie mycia rąk. Z kolei sprzęty w klasie 5 ATM nie zepsują się na skutek kąpieli w wannie czy basenie. Na swobodne nurkowanie pozwalają zegarki 10 ATM i 20 ATM.

 

 

Design

Smartwatche są zróżnicowane pod względem designu. Na rynku są modele ze zwykłym, silikonowym paskiem, a także bardziej eleganckie, ze stalową bransoletą w złotym lub srebrnym kolorze. Wygląd ma istotny wpływ na to, jaki jest najlepszy smartwatch. Zegarek powinien być pod tym względem dopasowany do naszych preferencji i stylu ubierania się. Na szczęście do wyboru mamy modele w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego ryzyko, że nie znajdziemy tego właściwego, jest zmniejszone do minimum. Co więcej, niektóre sprzęty pozwalają na samodzielną wymianę paska na inny (również wykonany z innego materiału), dlatego możemy dowolnie zmieniać wygląd zegarka.

 

Smartwatche w dobrych cenach

Najtańsze smartwatche kosztują mniej niż 100 zł, ale mają ograniczoną liczbę funkcji. Osoby marzące o innowacyjnym sprzęcie z dodatkowymi opcjami, który może w dużej mierze zastąpić smartfon, muszą przygotować się na znacznie większy wydatek. Modele z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, które ponadto elegancko się prezentują, kosztują od 300 zł do 2000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa smartwatch?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który jest traktowany jako uzupełnienie dla smartfona. To zaawansowany technologicznie sprzęt, który nie tylko pokazuje aktualną datę i godzinę, ale również wyświetla powiadomienia z telefonu komórkowego. Smartwatch jest zasilany przez wbudowany akumulator, który trzeba ładować codziennie, czasami co kilka dni (zależnie od jego pojemności). Sprzęt ten jest wyposażony w dużą ilość czujników i interfejsów bezprzewodowej komunikacji. Mowa tu m.in. o: module Wi-Fi, GPS, Bluetooth, żyroskopie i akcelerometrze. Każdy smartwatch ma wgrany system operacyjny, może to być Android Wear, Watch OS, Tizen czy inny. Niektóre inteligentne zegarki do prawidłowego działania wymagają instalacji karty SIM.

 

 

P2: Jak zainstalować aplikacje na smartwatchu?

Na smartwatchu można zainstalować wiele różnych aplikacji, służących np. do sprawdzania prognozy pogody czy śledzenia aktywności fizycznej. W przypadku sprzętów z systemem operacyjnym Android listę dostępnych i gotowych do pobrania aplikacji znajdziemy w Sklepie Google Play. Bardzo często możemy też zsynchronizować smartfon ze smartwatchem, aby na obu urządzeniach mieć te same programy. Wystarczy wybudzić zegarek, zalogować się na swoje konto Google w Sklepie Google Play i znaleźć sekcję „Aplikacje na telefonie”. To daje możliwość zainstalowania na smartwatchu wszystkich lub tylko wybranych pozycji z listy. Aplikacje możemy bez przeszkód usuwać z pamięci sprzętu, a także je oceniać.

 

P3: Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Sposób łączenia smartwatcha ze smartfonem w dużej mierze zależy od wgranego systemu operacyjnego. Gdy oba sprzęty bazują na oprogramowaniu Android, najpierw należy uruchomić zegarek, a dodatkowo zainstalować i włączyć na telefonie aplikację Wear OS. Po wyborze opcji „Skonfiguruj” należy wybrać z wyświetlanej listy nazwę smartwatcha. Na wyświetlaczu obu urządzeń pojawi się kilkucyfrowy kod. Jeśli jest on taki sam, wystarczy wybrać opcję „Sparuj” na telefonie. Żeby dokończyć konfigurację, należy postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Aby połączyć sprzęty z oprogramowaniem iOS, należy zbliżyć je do siebie (po uaktywnieniu modułu Bluetooth), wybrać na smartfonie opcję „Skonfiguruj ten Apple Watch, używając iPhone’a” i postępować zgodnie z dalszymi wyświetlanymi zaleceniami.

 

P4: Jak uruchomić smartwatch?

Żeby włączyć inteligentny zegarek, należy przez kilka sekund przytrzymać przycisk „On/Off”, który może znajdować się przy wyświetlaczu lub z boku koperty. Jeżeli sprzęt nie chce się uruchomić, należy sprawdzić, jaki jest poziom naładowania baterii. W tym celu należy podłączyć zegarek do ładowarki. Jeśli okaże się, że smartwatch całkowicie się rozładował, powinniśmy odczekać ok. 20 minut przed ponowną próbą włączenia go. Jeżeli mimo to wciąż nie możemy uruchomić urządzenia, przyczyną może być uszkodzona bateria, ewentualnie inna usterka. Warto przy tym pamiętać, że akumulator smartwatcha nie naładuje się, jeśli podłączymy do niego niesprawny kabel USB.

 

 

P5: Jak ustawić godzinę w smartwatchu?

Co prawda godzina wyświetlana na smartwatchu, podobnie jak data, domyślnie synchronizuje się z połączonym smartfonem, ale w razie potrzeby można ją z łatwością zmienić. Aby to zrobić, najpierw trzeba wybudzić zegarek, jeżeli wyświetlacz jest przyciemniony. Następnie należy przesunąć palcem z góry ekranu w dół, wejść w ustawienia i znaleźć opcję „System”, a potem „Data i godzina”. Żeby ustawić lokalną datę i godzinę, obowiązującą w miejscu, w którym przebywamy, wystarczy kliknięcie w pozycję „Synchronizuj z sieci”. Chcąc zmienić godzinę ręcznie, należy wybrać opcję „Wyłącz”. Potem możemy ponownie skonfigurować ustawienia, aby smartwatch wyświetlał takie same informacje, jak smartfon, klikając w polecenie „Synchronizuj z telefonem”.

 

 

Co to jest smartwatch?

 

Obecnie smartwatche są niemal tak samo popularne, jak smartfony, choć kilka lat temu uznawano je za zbędny gadżet. Tego typu urządzenia mogą okazać się przydatne w wielu różnych sytuacjach. Poniżej wyjaśniamy, czym jest smartwatch, do czego służy i komu się przyda.

 

 

Co to jest smartwatch?

Smartwatch wygląda jak zegarek na rękę, ale jest bardziej zaawansowany technologicznie niż zwykły czasomierz. To innowacyjny sprzęt, który może zastępować nam kilka urządzeń. Jest on wyposażony w elektroniczny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej od 1 do 2 cali. Smartwatche mają wgrany system operacyjny, na którym opiera się ich działanie. Zależnie od marki może to być Android, Watch OS, Tizen lub inny. Tego typu sprzęty można z łatwością sparować ze smartfonami, co daje dostęp do informacji o przychodzących połączeniach telefonicznych, SMS-ach, e-mailach i innych powiadomieniach, bez konieczności sięgania po telefon.

Smartwatche wyposażone w nowoczesne technologie mogą na bieżąco śledzić naszą lokalizację na mapie, wykorzystując do tego moduł GPS, zdalnie kontrolować aparat w smartfonie, pełnić funkcję odtwarzacza muzyki, pulsometru, krokomierza czy monitora snu, a nawet pozwalać na wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń.

 

Zalety smartwatcha

Smartwatch to sprzęt, który ciekawie prezentuje się na nadgarstku. Producenci oferują nam modele pasujące nie tylko do codziennych, ale i bardziej eleganckich stylizacji. W sklepach znajdziemy zegarki na silikonowym pasku, a także na bransolecie. Inteligentne zegarki nie są zbyt trudne w obsłudze, dlatego chętnie używają ich dorośli, jak i nastolatkowie czy dzieci. Większość takich urządzeń jest wystarczająco wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wilgoci. Smartwatche to przydatne sprzęty zwłaszcza dla aktywnych fizycznie osób, ponieważ zastępują smartfon z włączoną aplikacją sportową. Zegarki mogą wyświetlać informacje o spalonych kaloriach, pokonanym dystansie, liczbie kroków, a te wyposażone w czujniki mierzą ponadto puls.

 

Wady smartwatcha

Chcąc kupić smartwatcha, trzeba przygotować się na stosunkowo duży wydatek. Średnio takie urządzenia kosztują od 100 zł do nawet 2000 zł. Zazwyczaj inteligentne zegarki wymagają codziennego podłączania do ładowarki, co może po pewnym czasie być uciążliwe. Nie można nie wspomnieć o tym, że nie każdy smartwatch będzie kompatybilny z posiadanym przez nas smartfonem, dlatego trzeba zwrócić na to uwagę, szukając właściwego modelu. Część osób narzeka, że inteligentne zegarki są tak zróżnicowane pod względem ceny, designu i funkcji, że trudno jest znaleźć odpowiedni sprzęt. Jednak dokonanie wyboru nie musi być trudne, jeżeli dowiemy się, jaki smartwatch jest polecany do konkretnych celów, czyli np. do śledzenia aktywności fizycznej.

 

 

Komu przyda się smartwatch?

Sprzęt taki jak smartwatch przyda się w szczególności osobom, które nie lubią ciągle nosić przy sobie telefonu. Nawet jeśli zapomnimy o zabraniu smartfona z domu, wciąż możemy komunikować się z bliskimi i dostawać powiadomienia np. z mediów społecznościowych. Tak jak już zostało wspomniane, inteligentny zegarek znacznie lepiej sprawdza się podczas treningu niż telefon, gdyż zakłada się go na nadgarstek i mamy obie ręce wolne. Nie musimy się też obawiać, że sprzęt przypadkowo zsunie się i spadnie na ziemię, co jest możliwe podczas noszenia smartfona w naramiennym etui.

Wśród inteligentnych zegarków dużą grupę stanowią modele dla dzieci. Są one wyposażone w GPS i pozwalają rodzicom na śledzenie lokalizacji ich pociech. Sprzęty te wymagają instalacji karty SIM, ale dzięki temu maluchy mogą w razie potrzeby szybko skontaktować się z bliskimi. Nierzadko smartwatche dla dzieci mają dodatkowo funkcję podsłuchu, która daje możliwość sprawdzenia, co dzieje się w otoczeniu pociechy i czy na pewno jest bezpieczna.

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

8 korzyści z używania smartwatcha 

 

W dzisiejszych czasach tradycyjne zegarki są coraz częściej zastępowane smartwatchami. To małe i niepozorne urządzenie kryje w sobie wiele funkcji, z których każdy może korzystać na co dzień. Czy warto kupić inteligentny zegarek i jakie są jego zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

 

Smartwatch kryje w sobie wiele możliwości

Ten niewielki zegarek jest wyposażony w wiele praktycznych opcji. Można w nim zainstalować aplikacje, z których skorzystamy bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. Przede wszystkim smartwatche mają wbudowane głośniki, dlatego przy ich użyciu można prowadzić rozmowy czy słuchać ulubionej muzyki. Wybrane pliki muzyczne zapisuje się we wbudowanej pamięci wewnętrznej o określonej pojemności. Przydatną aplikacją jest również informacja pogodowa, która pokazuje nam, na jakie warunki się przygotować. Praktyczna jest też funkcja lokalizacji telefonu, gdy ten gdzieś nam się zagubi. Innymi udogodnieniami w smartwatchach mogą być aplikacje takie jak: kontrola wydatków, kalkulator, budzik czy kalendarz. Z poziomu naszego zegarka możemy również przejrzeć zdjęcia zapisane na naszym telefonie. Co więcej, mamy możliwość podejrzenia migawki aparatu, co znacznie ułatwia zrobienie selfie lub ciekawego zdjęcia bez konieczności używania samowyzwalacza.

 

GPS w smartwatchu pomoże nam odnaleźć się podczas zwiedzania miasta

Korzystanie z GPS na zegarku jest wygodne i praktyczne. Nie musimy trzymać nieporęcznej papierowej mapy czy dużego smartfona w dłoni, aby sprawdzić drogę. Dodatkową zaletą może okazać się także wodoodporność zegarków, która nie ma zastosowania  w przypadku telefonów czy planów miast. Pamiętajmy, że korzystanie z modułu GPS będzie najwygodniejsze tylko wtedy, gdy wyświetlacz zegarka będzie duży i czytelny.

 

Smartwatch jest poręczny i ma wytrzymałą baterię

W porównaniu z używaniem smartfona, inteligentny zegarek jest bardziej wygodny. Urządzenie jest niewielkie i nie musimy go chować do torby czy plecaka. Co prawda wyświetlacz smartwatcha jest dużo mniejszy niż ten w telefonie, jednak na rynku dostępne są modele z wyraźnymi ekranami, na których wszystko dokładnie widać. W sprzedaży znajdziemy różne wersje inteligentnych zegarków, mniejsze i większe, owalne czy prostokątne, a wybór odpowiedniego modelu zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika.

Na rynku dostępne są modele, których bateria wytrzymuje jeden dzień, ale nie brakuje również smartwatchy, które należy ładować raz na kilka dni. Przy średnio intensywnym użytkowaniu zegarka wyposażonego w dotykowy ekran oraz podstawowe aplikacje (kalendarz, stoper, przeglądarka WWW, kalkulator czy funkcje dla sportowców), należy go ładować co 2-3 dni. Warto jednak wspomnieć, że ładowanie baterii smartwatcha nie trwa długo. W większości przypadków wystarczy około godziny, by stan baterii pokazywał 100%.

 

Smartwatch pokazuje nam wszystkie powiadomienia

Każdy smartwatch ma możliwość skonfigurowania ze smartfonem. Dzięki temu mamy swobodny dostęp do zawartości telefonu i możemy odczytywać wiadomości SMS, sprawdzić nieodebrane połączenia oraz odczytać wszystkie powiadomienia z portali społecznościowych. Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają szybko odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość.

 

Inteligentny zegarek przyda się każdemu sportowcowi

Smartwatch jest urządzeniem, którego zalety dostrzegają przede wszystkim biegacze. Zegarek monitoruje postęp treningu, co może być motywacją dla osiągania lepszych wyników i większego wysiłku. Niektóre modele wysyłają również powiadomienia zachęcające do aktywności, jeśli zbyt długo się nie ruszamy.

Dzięki wbudowanemu modułowi GPS biegacz może śledzić dystans i prędkość. Dodatkowo sportowiec może monitorować puls podczas biegania, sprawdzać ilość kroków, liczbę spalonych kalorii.

Z inteligentnego zegarka zadowolone będą również osoby, które trenują pływanie. Na rynku dostępne są wersje wodoodporne, wyposażone w wiele  możliwości. Taki smartwatch musi być opatrzony normą IP w specyfikacji. Pierwsza cyfra po symbolu IP oznacza odporność na cząstki stałe, druga natomiast mówi o odporności na wodę. Im wyższa cyfra tym nasz zegarek będzie lepiej odporny na wodę.

 

Zegarki są mniej podatne na uszkodzenia niż telefony

Powszechnie wiadomo, że nasze telefony są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Czasami zdarzy się, że zalejemy smartfon kawą, zrzucimy go przypadkowo ze stolika i zbijemy ekran czy gdzieś go zgubimy. Takie sytuacje rzadziej zdarzają się w przypadku inteligentnych zegarków.

Niewielki smartwatch jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu nie jest łatwo go zniszczyć. Przez większość czasu nosimy go na nadgarstku, dlatego nie grozi nam jego zaginięcie czy pozostawienie w przypadkowym miejscu. Zegarek również sam nie zsunie się z nadgarstka, dlatego rzadziej zdarza się, że nam gdzieś upadnie i się zbije.

 

Inteligentny zegarek zamiast karty kredytowej

Smartwatch może mieć moduł NFC, który stosuje się na przykład do szybkiego parowania urządzeń czy bezprzewodowego transferu plików między dwoma sprzętami. Jednak jego głównym zastosowaniem jest możliwość płatności zbliżeniowej. Aby zapłacić za zakupy telefonem, konieczne jest dodanie karty płatniczej do aplikacji Google Pay lub Apple Pay. Wcześniej upewnijmy się, że nasz bank obsługuje takie usługi. Jeśli tak, w sklepie wystarczy przyłożyć smartwatch do terminala, bez konieczności sięgania po portfel czy telefon. Jeśli zależy nam na możliwości płacenia zegarkiem, przed zakupem wybranego modelu sprawdźmy nie tylko czy ma on moduł NFC, ale także czy obsługuje płatności zbliżeniowe.

 

Smartwatch to również idealny prezent dla dziecka

Smartwatch to bardzo dobry pomysł na prezent dla naszego dziecka. To idealna alternatywa dla telefonu, który łatwiej zniszczyć i zgubić. Za korzyścią zegarka przemawia także fakt, że nie zapewnia dostępu do Internetu, który może zawierać szkodliwe treści. Inteligentny zegarek ma wiele funkcji, które zapewnią bezpieczeństwo naszym pociechom i sprawią, że rodzice będą o nie spokojniejsi.

Jedną z przydatnych opcji jest lokalizacja GPS, która umożliwia stały kontakt malucha z mamą lub tatą. Rodzice mogą kontrolować dziecko nawet wtedy, gdy jest poza domem. GPS w smartwatchu pozwala szybko ustalić, gdzie znajduje się córka lub syn w danym momencie. Dodatkową zaletą jest funkcja geo-ogrodzenia, pozwalająca określić granice obszaru, na którym dziecko może się bawić. Po przekroczeniu wyznaczonego terytorium zegarek wysyła do rodzica powiadomienie o ewentualnym niebezpieczeństwie.

Inną opcją, która pomoże rodzicom kontrolować swoje dzieci, jest zdalny podsłuch. Kiedy mama lub tata usłyszą, że ich pociecha może być w niebezpieczeństwie, mogą natychmiast zareagować. Wystarczy zadzwonić do dziecka na smartwatch, aby sprawdzić, co się dzieje.

Każdy smartwatch, również ten dla dzieci, jest zazwyczaj wyposażony w kartę SIM, jest zatem zegarkiem i telefonem komórkowym w jednym. Na kartę rodzic może wpisać kilka ważnych numerów, na które maluch może zadzwonić w razie potrzeby. Poczucie bezpieczeństwa i spokoju rodzica zwiększa też opcja SOS. W chwili niebezpieczeństwa dziecko może nacisnąć specjalny guzik, który automatycznie alarmuje mamę lub tatę, dając im możliwość szybkiej reakcji.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

cortez

March 15, 2021 at 10:12 pm

Ważne żeby zegarek miał wszystkie niezbędne dla danej osoby funkcje. Ja akurat mam Samsunga i jestem z niego bardzo zadowolony, choć de facto najbardziej zależało mi na smartfonie, kupowałem zestaw w ME

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

March 18, 2021 at 2:11 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny

Odpowiadać