Ranking 13 najlepszych smartwatchy w 2020

Ostatnio aktualizowane: 21.10.20

 

Smartwatch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Samsung Galaxy Watch SM-R800 to gadżet polecany aktywnym osobom, które chcą mieć wgląd w przebieg swojego dnia, a do tego potrzebują akcesorium, które pomoże im go lepiej zaplanować. Akcesorium analizuje aktywność, jak również spoczynek (sen), w efekcie czego wysyła powiadomienia jak poprawić jego jakość, a także wybudza użytkownika w najlepszym momencie. Jest to nie tylko praktyczny, ale również bardzo atrakcyjny dodatek, odpowiedni dla mężczyzn i kobiet. Dzieciom polecamy jednak Garett Kids 2, dostosowany do potrzeb malucha, jak również zapewniający spokój rodzicom, którzy mogą kontrolować, gdzie znajduje się dziecko i czy nie przekracza wyznaczonej strefy. Urządzenie jest bardzo solidne, wytrzymuje działanie wilgoci i pyłów, a więc nawet energiczne dziecko nie zniszczy tego gadżetu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

13 najlepszych smartwatchy. Opinie w 2020 roku

 

Przygotowaliśmy ranking smartwatchy dla osób, które szukają najlepszych urządzeń tego typu. Jest wiele rodzajów gadżetów tego typu. Dlatego pogrupowaliśmy je, dzięki czemu wybór tego odpowiedniego będzie dla Ciebie łatwiejszy.

 

Smartwatch Samsung

 

1. Smartwatch Samsung Galaxy Watch SM-R800NZSAROM

 

Samsung Galaxy Watch SM-R800 to zegarek dostępny w różnych kolorach (pasek w kolorze, który Ci się podoba możesz zakupić osobno). Model został wyprodukowany w dwóch rozmiarach, jeden z nich to 42 mm, a drugi to 46 mm. Wielu osobom podoba się ciekawy sposób ładowania, można  położyć gadżet na ładowarce bezprzewodowej. Pamiętaj jednak, aby nie zapomnieć naładować ładowarki zanim położysz na nią sprzęt.

Smartwatch Samsung ma wiele funkcji, które z pewnością zadowolą użytkowników. W jednej z tarcz o nazwie My Day możesz stworzyć swój harmonogram, dzięki czemu łatwiej go wypełnisz. Jeżeli masz zaplanowane ważne spotkanie, to sprzęt powiadomi Cię o nim dostatecznie wcześnie. Zegarek poddaje analizie sen, rozróżnia jego fazy i w odpowiednim momencie podsyła wiadomości. Model kontroluje aktywność w ciągu dnia, a kiedy trenujesz sprawdza puls oraz zapisuje inne informacje na temat treningu (dystans, szybkość poruszania się i inne).

Wiele osób noszących zegarek chwali funkcję Always On Watch – na tarczy ciągle widnieje aktualna godzina. Test smartwatchy pokazał, że podczas treningu możesz też skorzystać z funkcji słuchania muzyki. Wystarczy podłączyć bezprzewodowe słuchawki do zegarka. Akcesorium jest wykonane solidnie i dlatego nie ulega zniszczeniu nawet wtedy, gdy często trenujesz na zewnątrz. Poza tym model dobrze się prezentuje i może służyć jako ozdoba ręki.

 

 

 

 

2. Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 SM-R820 44mm

 

W pasek o sportowym charakterze wyposażono Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 SM-R820 44mm, a tarczę zegarka każdy użytkownik może dowolnie modyfikować i spersonalizować. Zegarek o wymiarach 44 mm x 44 mm x 10,9 mm i wadze 30 g wyposażono w kolorowy ekran z rozdzielczością 360 x 360 px, typu AMOLED o wielkości 1,4″.

Model współpracuje z systemami Android 5.0 oraz iOS 9.0 lub nowszymi. Mamy tu 2-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 9110 i 4 GB pamięci RAM. Active 2 SM-R820. Został on stworzony z myślą o aktywnościach fizycznych takich jak bieganie, marsz, jazda na rowerze, pływanie, siłownia i wiele innych dyscyplin. Zatem producent przewidział też ekstremalne warunki użytkowania sprzętu i jest on odporny na wstrząsy, jest pyłoszczelny i wodoszczelny do 5 ATM. Koperta zegarka zbudowana jest z aluminium, a tarcza pokryta szkłem Corning Gorilla.

Zegarek można założyć na nadgarstek wybierając wśród wielu kolorów uniwersalnych pasków silikonowych. Obok funkcji sportowych urządzenie sprawnie współpracuje z telefonem w zakresie zarządzania rozmowami i wiadomościami, a także posiada wiele funkcji użytkowych jak budzik, kalendarz czy prognozę pogody. 

 

 

 

 

Smartwatch dla dzieci

 

3. Smartwatch Garett Electronics Kids 2

 

Jeżeli boisz się o bezpieczeństwo swoich dzieci, kiedy nie przebywają w pobliżu, to koniecznie zainwestuj w Garett Kids 2, zegarek z wieloma funkcjami, które pozwolą Ci na kontrolowanie tego, gdzie jest dziecko. Sprzęt jest dostępny w 4 kolorach, możesz wybrać taki, który najbardziej podoba się dziecku. Jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość śledzenia, gdzie przebywa dziecko. Można bez problemu ściągnąć przebytą trasę albo namierzyć urządzenie w danym momencie.

Z pomocą sprzętu możesz swobodnie komunikować się z dzieckiem, wystarczy, że wpiszesz swój numer do kontaktów zegarka. Jeżeli tego nie zrobisz, to maluch nie odbierze Twojego połączenia. Zegarek pozwala na wysyłanie 15 sekundowych wiadomości głosowych, które pozostają w aplikacji ściągniętej na telefon rodzica. Zegarek ma tryb “nie przeszkadzać”, dzięki któremu wykonanie połączenia telefonicznego nie jest możliwe. Można również przełączyć sprzęt na wibracje.

Smartwatch dla dzieci ma funkcję mierzenia kroków, kontroluje sen malucha, a także daje możliwość stworzenia wirtualnego ogrodzenia i alarmuje rodzica w momencie, gdy zostanie ono przekroczone. Poza tym rodzicom podoba się solidne wykonanie urządzenia, jest ono pyłoodporne oraz wodoodporne. Dlatego dziecko bawiące się na zewnątrz podczas deszczu nie uszkodzi zegarka. Rodzicom bardzo podoba się obecność przycisku SOS, które od razu zawiadamia ich o tym, że dzieje się coś wymagającego interwencji.

 

 

 

 

4. Smartwatch Garett Kids Happy 280555

 

Jednym z najlepszych smartwatchy dla dzieci jest Garett Kids Happy, dzięki któremu możesz zwiększyć bezpieczeństwo malucha. W zestawie znajduje się magnetyczny kabel do ładowania. Czas ładowania wynosi około 1 godziny, a czas czuwania to 70 godzin. Ten smartwatch dla dziecka waży około 55 g i nie przeszkadza maluchowi podczas codziennych czynności. Obwód paska wynosi około 22 cm i można go regulować, aby był dobrze dopasowany do rączki dziecka.

Urządzenie monitoruje sen dziecka, co uspokaja rodziców. Zegarek może służyć do komunikacji pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Po wprowadzeniu numeru do systemu urządzenia możliwe jest wykonywanie połączeń, a także przesyłanie wiadomości głosowych. Po podłączeniu zegarka do aplikacji w telefonie rodzica, dokładnie widać, gdzie dziecko się znajduje. Można również stworzyć barierę typu “pastuch”, dzięki której aplikacja informuje o momencie przekroczenia wyznaczonego miejsca.

Rodzicom podoba się, że sprzęt ma wbudowany aparat, dzięki któremu dziecko może w każdej chwili przesłać zdjęcie do aplikacji. Ten smartwatch dla dzieci jest chwalony za solidne wykonanie, jest on wodoodporny oraz pyłoodporny. Sprzęt działa z każdą kartą SIM, rodzice nie są zobligowani do korzystania z oferty danego operatora.

 

 

 

 

Smartwatch damski

 

5. Smartwatch Samsung Galaxy Watch R810

 

Ranking smartwatchy zawiera również Samsung Galaxy Watch SM-R810, czyli jeden z najlepszych, damskich modeli. Z wierzchu wygląda on jak elegancki zegarek, który można nosić ze sobą na oficjalne spotkania oraz do pracy. Pasek jest dostępny w wielu kolorach, więc możesz kupić kilka, aby sprzęt zawsze pasował do Twojej kreacji. Akcesorium kryje ciekawe właściwości, które odróżniają je od zwykłego zegarka pokazującego godzinę.

Jedną z najciekawszych funkcji jest to, że smartwatch jest kompatybilny z wieloma aplikacjami, które są dostępne na komórkę. Dlatego masz do nich dostęp o każdej porze, bez potrzeby noszenia ze sobą telefonu. Z pomocą sprzętu możesz lepiej skupić się na zadaniach wykonywanych w ciągu dnia. Zegarek przypomina o nich, a kiedy ich nie wykonasz, to sporządza on podsumowanie i przesuwa niewykonane zadania na kolejny dzień. Użytkownikom podoba się też to, że urządzenie kontroluje sen.

Ten smartwatch damski to z pewnością idealne urządzenie dla osób, które dużo trenują. Ma on przygotowanych 39 typów ćwiczeń, a w czasie trwania treningu zegarek monitoruje puls oraz ile kalorii spaliliśmy. Dlatego można w każdym momencie kontrolować swoje postępy. Zegarek jest dobrze wykonany i nie ulega zniszczeniu nawet wtedy, kiedy korzystasz z niego podczas deszczu, a także kiedy przypadkowo go upuścisz. Dla użytkowników ważne jest to, że sprzęt ma czytelną tarczę.

 

 

 

 

6. Smartwatch Apple Watch Series 4 Gold US

 

Osobom, którym zależy na sprawnym treningu polecamy Apple Watch 4, zegarek dostępny w kilku kolorach, między innymi różowym, białym, czarnym i srebrnym. Rozdzielczość ekranu zegarka wynosi 394 x 324 dpi. Jego średnica wynosi 1,3 cala. Użytkownikom podoba się to, że na wyświetlaczu może znajdować się wiele informacji w jednym momencie, nie trzeba przełączać ekranów, ani szukać odpowiednich informacji. Wygodne jest też sterowanie za pomocą dotyku.

Sprzęt monitoruje zdrowie osoby, która nosi go na nadgarstku. Jest on wyposażony w czujnik pracy serca, więc w każdym momencie można sprawdzić, jaki użytkownik ma puls. Zegarek łączy się z innymi urządzeniami z pomocą Bluetooth, możesz być pewien, że nie będziesz musiał używać żadnych kabli. Poprzez połączenie z telefonem możesz słuchać muzyki, a także mieć dostęp do wiadomości oraz do połączeń. Użytkownikom podoba się, że czas pracy sprzętu wynosi nawet 18 godzin.

Według wielu opinii prezentowany smartwatch damski jest dobrze wykonany. Jest on odporny na działanie wody, więc nie musisz się martwić, kiedy zabierasz go ze sobą na trening w deszczu. Podczas wysiłku urządzenie sprawdza dystans, jaki pokonujesz, wysokość, spalone kalorie oraz czas treningu. Poza tym, jeżeli nie ściągasz zegarka na noc, to sprawdzi on jakość Twojego snu oraz jego dokładny jego czas trwania. Zaletą jest to, że sprzęt ma wbudowany odbiornik GPS.

 

 

 

 

Smartwatch Huawei

 

7. Zegarek Smartwatch Huawei Watch Gt Classic

 

Huawei Watch GT Classic to smartwatch współpracujący z systemami Android oraz iOS. Dlatego można go sparować z różnymi telefonami. Skórzany pasek jest bardzo wygodny i komfortowo się go nosi. Wymiary sprzętu to 46 mm x 46 mm x 10 mm. Zegarek nie zawadza, ponieważ nie jest zbyt duży ani ciężki. Gadżet jest na tyle ładny, że można go nosić nie tylko na treningi, ale również na co dzień.

Użytkownicy chwalą sprzęt za to, że jest bardzo szybki oraz dokładnie pokazuje pozycję trenującego w danym punkcie. Zegarek wykorzystuje działanie funkcji GPS, GLONASS oraz GALILEO, dlatego jest dokładny. Smartwatch Huawei można nosić na ręce całą dobę. W trakcie snu analizuje jego jakość, a jeżeli zauważy nieprawidłowości, to nasuwa użytkownikowi rozwiązania. Sprzęt liczy kroki, zapisuje, czy użytkownik znajduje się w pozycji siedzącej czy biega. Dzięki temu wie wszystko o intensywności wysiłku danej osoby w ciągu dnia.

Nie bez znaczenia dla trenujących jest możliwość obserwowania treningu. Na tarczy pojawiają się informacje na temat przebytego dystansu, pulsu oraz inne informacje, które przydają się do późniejszych analiz. Zegarek jest bardzo dobrze wykonany. Jest on wodoodporny i jest odporny na uszkodzenia. Dodatkowo jest on odporny na wstrząsy, głównie dlatego, że ma powłokę ze stali nierdzewnej oraz diamentu.

 

 

 

 

Smartwatch Xiaomi

 

8. Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos Smartwach GPS Bluetooth

 

Jeżeli szukasz sprzętu, który bardzo długo działa bez potrzeby codziennego ładowania, to wybierz Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos. Wystarczy jednorazowe naładowanie, aby smartwatch działał przez pełne 5 dni. W tym czasie możesz  używać GPS i innych funkcji zegarka, nie bój się, że się on nagle wyłączy w środku treningu. Zegarek został wykonany z ceramiki, a obudowa jest stylizowana na włókno węglowe.

Chwalone jest to, że zegarek ma aż 11 typów sportów do wyboru i w zależności od tego, jaki się wybierze, dostępne są inne funkcje. Podczas treningu sprzęt mierzy przebyty dystans, spalone kalorie, tętno, ile kroków się przeszło. Poza tym urządzenie ma różne czujniki, a wśród nich znajdują się barometr, akcelerometr, żyroskop, czujnik światła, pulsometr i czujnik geomagnetyczny. Ekran ma średnicę około 1,3 cala, więc jest na tyle duży, że wszystkie informacje są widoczne  na tarczy.

Jasność ekranu zmienia się automatycznie, w zależności od tego, w jakim miejscu przebywamy. Możesz być pewien, że odczytanie informacji nie jest skomplikowane. Smartwatch Xiaomi ma wbudowany odbiornik GPS, więc zawsze można sprawdzić swoje położenie. Użytkownikom bardzo podoba się to, że zegarek sprawdza również jakość snu użytkownika oraz jego długość. Sprzęt ma moduł Wi-Fi, z pomocą którego można bardzo szybko połączyć się z innym urządzeniem.

 

 

 

 

Smartwatch Apple

 

9. Apple Watch Nike+ GPS MU6K2WBA

 

Osobom lubiącym ekstrawaganckie gadżety polecamy Apple Watch Nike+, zegarek z tarczą w kształcie prostokąta. Dzięki temu kształtowi na tarczy może znajdować się więcej informacji, niż na smartwatchu z okrągłą tarczą. Sprzęt jest dostępny w wersji białej, czarnej oraz biało-czarnej. Na pasku znajdują się dziurki, dzięki którym do skóry dociera powietrze, a samo urządzenie wygląda ciekawie.

Użytkowników cieszy, że sprzęt jest wyposażony zarówno w moduł Wi-Fi, jak i Bluetooth. Połączenie się ze słuchawkami, telefonem lub sprzętem muzycznym nie jest kłopotliwe. Z pomocą zegarka możesz korzystać z niektórych mediów społecznościowych, a także możesz odbierać maile. Maksymalny czas pracy zegarka to 18 godzin. Dotykowy ekran sprawia, że można łatwo i szybko obsługiwać urządzenie. Chwalona jest duża ilość funkcji treningowych, na przykład krokomierz, akcelerometr, mierzenie spalonych kalorii, puls.

Smartwatch Apple jest dobrze wykonany. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem działania wody, pyłów oraz innych czynników zewnętrznych. Dokładne wymiary sprzętu to 44 mm x 38 mm x 10 mm. Waga smartwatcha wynosi 36 g. Pamięć wewnętrzna zegarka to 16 GB a przekątna ekranu to 1,4 cala, natomiast jego rozdzielczość to 448 x 368 dpi. Użytkownicy zauważyli, że informacje wyświetlane na ekranie można bardzo łatwo odczytać, nawet podczas uprawiania sportu.

 

 

 

 

Smartwatch DZ09

 

10. Smartwatch Zegarek DZ-09 Kamera Slot Karty SIM

 

Jeśli zależy Ci na prostej obsłudze, to polecamy ElektroStator DZ09, smartwatch z polską instrukcją obsługi oraz polskim interfejsem. Nie musisz się martwić, że czegoś nie zrozumiesz. Użytkownikom podoba się to, że czas czuwania sprzętu wynosi 70 godzin. Co ciekawe, produkt ma miejsce na kartę pamięci, nie może ona mieć jednak więcej niż 32 GB pojemności. Ma on również aparat, dzięki któremu można wykonywać zdjęcia i zapisywać je na  karcie pamięci.

Chwalone jest to, że smartwatch DZ09 ma wbudowany głośnik i mikrofon. Dlatego można słuchać muzyki oraz prowadzić rozmowy. Pełna bateria wystarcza na 6 godzin rozmów bez przerwy. Zegarek jest kompatybilny z telefonami iOS oraz Android. Połączenie urządzeń ze sobą nie sprawia problemu. Gadżet jest czarny i dobrze się prezentuje, ma  on elastyczny, wygodny pasek.

Kolorowy wyświetlacz dokładnie pokazuje wszystkie informacje. Rozdzielczość ekranu wynosi 240 x 240 dpi, a jego przekątna to 1,56 cala. Zegarek waży jedynie 55 g, podczas treningu nawet nie czuć go na ręce. Kilkoma ciekawymi funkcjami urządzenia są kalkulator, możliwość wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości, możliwość korzystania z Facebooka oraz Whatsapp’a, monitorowanie snu, dyktafon, a także krokomierz. Ten dobry i tani smartwatch można traktować jako drugi telefon.

 

 

 

 

Zegarek Smartwatch

 

11. Smartwatch Touch 2.5 Fit Zegarek Overmax

 

Overmax Touch 2.5 to zegarek, który może połączyć się z wieloma aplikacjami dostępnymi na telefonie. Jeżeli często korzystasz z komórki i chcesz mieć do niego w każdym momencie dostęp, to dobrym pomysłem jest zakupienie właśnie tego modelu. Akcesorium łączy się z innymi urządzeniami z pomocą Bluetooth. Opinie o smartwatchach tej marki zachęcają do zakupu. Według opinii konsumentów w przypadku tego modelu połączenie jest stabilne.

Stopień ochrony przeciwpyłowej i wodnej to IP54. Użytkownikom podoba się, że zegarek typu smartwatch nie ulega łatwo zniszczeniu, jest wodoodporny, a na dodatek nie rysuje się. Po połączeniu sprzętu z telefonem na ekranie smartwatcha pojawiają się informacje o wiadomościach oraz aplikacjach. Dlatego nawet będąc daleko od telefonu można wiedzieć, czy ktoś nie próbuje się z nami skontaktować. Poza tym smartwatch ma również funkcje, które pomagają w treningu, a są to krokomierz i pulsometr.

Przekątna ekranu urządzenia wynosi 1,2 cala. Akcesorium jest dobrze wykonane, więc odczytywanie z niego informacji nie stanowi żadnego problemu. Rozdzielczość ekranu wynosi 240 x 240 dpi. Zegarek ma bardzo dobre zapięcie, dzięki któremu masz pewność, że nie spadnie z nadgarstka. Waga smartwatcha wynosi 70 g, a jego wymiary to 44 mm x 44 mm x 12 mm. W zestawie znajdują się dwa paski, jeden z metalu, a drugi skórzany.

 

 

 

 

Fossil Smartwatch

 

12. Zegarek SMARTWATCH Fossil FTW4016 Q Explorist HR

 

Osobom, które potrzebują sporego ekranu polecamy Fossil Gen 4 Q Explorist HR Tan. Smartwatch wygląda bardzo ciekawie, ma czarną tarczę, a jego pasek ma kolor brązowy. Jedną z najbardziej cenionych funkcji urządzenia jest analiza snu. Na tarczy pojawia się informacja dotycząca dokładnego czas snu, a także jego jakości (w procentach).

Na początku korzystania z gadżetu należy zainstalować aplikację na telefon o nazwie Fossil Q. Wtedy można połączyć zegarek oraz telefon i korzystać z wszystkich opcji, jakie oferuje. Jest to zegarek dla osób, które nie mają opcji noszenia ze sobą telefonu komórkowego. Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji, w tym alarm, datownik, można również wpisywać swoje powiadomienia z telefonu, a informuje o nich dioda LED. Ten smartwatch Fossil jest wodoodporny i nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z niego, gdy pada deszcz. Nie musisz się również martwić, że pył podczas biegania uszkodzi sprzęt.

Tarcza smartwatcha jest chwalona przez użytkowników, głównie dlatego, że jest dotykowa, a obsługiwanie jej nie jest skomplikowane. Zegarek jest wykonany ze stali szlachetnej, która jest antyalergiczna, dlatego ryzyko powstania podrażnień w miejscu, gdzie nosisz smartwatch jest bardzo niskie. Szkiełko mineralne jest odporne na zarysowania i nawet na skutek częstego noszenia zegarka na ręce wygląda bardzo estetycznie.

 

 

 

 

Michael Kors smartwatch

 

13. Zegarek Damski Michael Kors Access Runway MKT5044

 

Dla eleganckich, modnych kobiet przeznaczony jest Zegarek Damski Michael Kors Access Runway MKT5044. To nowoczesny czasomierz z szeregiem użytecznych funkcji. Ma on wbudowany GPS za pomocą którego będzie Ci asystował w aktywności fizycznej mierząc pokonany dystans i tempo.

Za pomocą tego smart urządzenia zmierzysz też tętno i sprawdzisz wyniki treningu siłowego, jogi czy jazdy na rowerze. Zegarek pozwoli na bycie na bieżąco ze znajomymi korzystającymi z Facebooka czy Instagramu, a także przypomni o ważnym wydarzeniu. Dodatkowo w zależności od pory dnia, nastroju czy pogody możesz ustawić wygląd tarczy zegarka, która automatycznie zmieni się według zadanego harmonogramu. Również w sferze ustawień są informacje jakie mają się na tarczy zegarka wyświetlać.

A gdyby okazało się, że którejś z ulubionych aplikacji na smartwatchu jeszcze nie ma, bez problemu wejdziesz do sklepu Google Play, aby ją pobrać. Zegarek będzie pomocny również w sklepach, bowiem obsługuje on płatności zbliżeniowe NFC pozwalające na szybkie dokonanie płatności.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki smartwatch kupić?

 

Smartwatche to inteligentne zegarki, które coraz chętniej noszą mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Te zaawansowane technologicznie sprzęty są zróżnicowane pod względem designu, liczby dostępnych funkcji, wielkości wyświetlacza i pojemności baterii. Jak znaleźć smartwatch, który elegancko wygląda, jest wygodny w noszeniu i łatwy w obsłudze? Wszystkich wątpliwości pozbędziesz się po przeczytaniu poradnika.

 

 

Wyświetlacz

Wyświetlacz to najważniejszy element budowy smartwatcha. Może on mieć okrągły lub kwadratowy kształt, a to, który wybierzemy, uzależnione jest przede wszystkim od własnych preferencji, Okrągłe modele wyglądają jak tradycyjne zegarki, ale część osób narzeka na gorsze wykorzystanie przestrzeni wyświetlacza, czyli niewielką ilość ikon oraz ich mało komfortowe rozmieszczenie. Biorąc pod uwagę wielkość, najbardziej popularne są smartwatche do 2 cali. Nie są one zbyt duże i dobrze prezentują się nawet na bardzo szczupłych nadgarstkach. Warto też wspomnieć, że jest kilka rodzajów wyświetlaczy wykorzystywanych w smartwatchach: LCD, OLED, Amoled oraz E-Ink. Który sprzęt wybrać, aby nie narzekać na słabą jakość obrazu? Najczęściej polecane są modele zaliczane do pierwszej i drugiej grupy. Zapewniają one głęboki kontrast, żywe kolory i dobre odwzorowanie nawet małych szczegółów. Wyświetlacze E-Ink, a więc wykonywane w technologii elektronicznego papieru, gwarantują dobrą czytelność w słońcu oraz oszczędność energii. Wyposażone są w nie smartwatche, a także czytniki e-booków.

 

Materiał wykonania

Materiał wykonania ma bardzo duży wpływ na to, jak prezentuje się sprzęt. Obudowa przeważnie produkowana jest z aluminium, stali lub tworzywa sztucznego. Mając wątpliwości, jaki smartwatch wybrać, należy zastanowić się, który model będzie najbardziej wytrzymały. Zegarek ma wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne, na które jest narażony podczas noszenia. Modele ze stalową czy aluminiową obudową nie są znacznie cięższe od tych z plastikową, dlatego nie należy się obawiać o wygodę noszenia.

 

Czas pracy baterii

Czas pracy baterii jest różny. Czasami jest to jedynie kilkanaście godzin, niekiedy kilka dni. To zależy od pojemności akumulatora. Za minimum uważa się 200 mAh. Jeżeli chcemy uniknąć konieczności codziennego podłączania sprzętu do ładowarki, lepiej zainwestować w droższy smartwatch z bardziej pojemną baterią. Wówczas będziemy mogli swobodnie korzystać ze wszystkich dostępnych opcji, bez ryzyka, że zegarek nagle się rozładuje.

Trzeba mieć na uwadze, że na czas pracy baterii wpływa kilka różnych czynników, nie tylko jej pojemność. Mowa tu o liczbie funkcji i aplikacji, z których korzystamy, czasu trwania aktywnego połączenia z Internetem czy nawet przekątnej wyświetlacza i rozdzielczości (im większy i jaśniejszy ekran, tym szybciej bateria się rozładowuje).

 

System operacyjny

Rodzaj oprogramowania w dużej mierze decyduje o sposobie i łatwości obsługi smartwatcha. Podobnie jak w przypadku smartfonów, najchętniej kupowane są modele z systemem operacyjnym Android. Zapewnia on dostęp do wielu ciekawych aplikacji, a ponadto ma przejrzyste menu. Do wyboru są ponadto smartwatche z oprogramowaniem WatchOS (oferowane przez Apple), Tizen (oparty na Linuxie) czy rozbudowanym systemem Android, np. Android Wear. Co ciekawe, niektórzy producenci oferują zegarki bez zaawansowanego oprogramowania, z wgranymi tzw. autorskimi systemami (np. Lite OS). Komunikują się one z innymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth, ale niekiedy nie pozwalają na instalowanie i korzystanie z dodatkowych aplikacji.

 

 

Dostępne funkcje

Przeważnie smartwatch jest kupowany po to, aby stał się uzupełnieniem smartfona. Sprzęt ten powinien informować nas o przychodzących i nieodebranych połączeniach, wiadomościach SMS, e-mailach czy wyświetlać powiadomienia z aplikacji, z których na co dzień korzystamy. Najlepszy smartwatch umożliwia ponadto odebranie i odrzucenie połączenia telefonicznego, odpisywanie na wiadomości, sprawdzanie prognozy pogody oraz kalendarza. Większość inteligentnych zegarków przydaje się też w czasie treningów z uwagi na rozbudowane funkcje sportowe. Są to przede wszystkim: mierzenie pokonanego dystansu, liczenie kroków, monitorowanie spalania kalorii, a nawet mierzenie pulsu czy rejestrowanie aktywności w czasie snu.

 

Dodatkowe technologie

Nie każdemu z nas wystarczają podstawowe funkcje smartwatcha, dlatego coraz więcej marek oferuje bardziej zaawansowane technologicznie zegarki. Nowoczesne sprzęty mają moduł GPS, w efekcie czego pozwalają na śledzenie bieżącej lokalizacji. Zwykle do ich prawidłowego działania konieczna jest instalacja karty SIM. Dotyczy to w szczególności zegarków dla dzieci, za sprawą których rodzice mogą sprawdzać, gdzie przebywają ich pociechy i w razie potrzeby skontaktować się z nimi.

Aby móc wykorzystywać smartwatch do płatności zbliżeniowych czy szybkiego parowania z innymi urządzeniami, należy znaleźć model z modułem NFC. Inteligentne zegarki mogą też zastąpić odtwarzacz muzyki. Tego typu sprzęty mają wbudowaną pamięć (zwykle do kilku gigabajtów) i umożliwiają odtwarzanie plików w najpopularniejszych formatach, takich jak MP3 i WAV. Część z nich pozwala ponadto na słuchanie muzyki bezpośrednio z serwisów internetowych.

 

Łatwość obsługi

Choć inteligentne zegarki to przydatne urządzenia, niektóre osoby obawiają się, że będą miały problem z ich obsługą. Aby nie narzekać, że włączenie wybranej funkcji trwa zbyt długo, powinniśmy znaleźć urządzenie z menu w języku polskim. Wtedy szybko nauczymy się, jak obsługiwać zegarek, jak ułożyć ikony na wyświetlaczu i dopasować wygląd tarczy do swoich preferencji. Częścią sprzętów można sterować głosowo, czyli np. dyktować treść wiadomości SMS czy wyszukiwać informacje w Internecie. To duże udogodnienie w sytuacji, gdy mamy obie ręce zajęte, a szybko musimy coś sprawdzić lub z kimś się skontaktować.

Na łatwość obsługi smartwatcha może też wpływać rozdzielczość ekranu. Minimum to 240 pikseli x 240 pikseli. Jeśli na ekranie nie będziemy wyraźnie widzieć ikon i wyświetlanego tekstu, szybko zniechęcimy się do używania sprzętu.

 

Wytrzymałość

Smartwatch może z powodzeniem zastąpić zwykły czasomierz, co oznacza, że prawdopodobnie będziemy go nosić codziennie. Jak już zostało wspomniane, sprzęt musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, a zwłaszcza na zarysowania. Ważna jest też klasa szczelności zegarka. Może to być 3 ATM, 5 ATM, 10 ATM czy nawet 20 ATM. Smartwatch, który nie jest wodoodporny, może szybko ulec awarii na skutek kontaktu z wilgocią. Modele o wodoszczelności do 3 ATM są dobrze zabezpieczone przed zachlapaniem wodą, np. w czasie mycia rąk. Z kolei sprzęty w klasie 5 ATM nie zepsują się na skutek kąpieli w wannie czy basenie. Na swobodne nurkowanie pozwalają zegarki 10 ATM i 20 ATM.

 

 

Design

Smartwatche są zróżnicowane pod względem designu. Na rynku są modele ze zwykłym, silikonowym paskiem, a także bardziej eleganckie, ze stalową bransoletą w złotym lub srebrnym kolorze. Wygląd ma istotny wpływ na to, jaki jest najlepszy smartwatch. Zegarek powinien być pod tym względem dopasowany do naszych preferencji i stylu ubierania się. Na szczęście do wyboru mamy modele w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego ryzyko, że nie znajdziemy tego właściwego, jest zmniejszone do minimum. Co więcej, niektóre sprzęty pozwalają na samodzielną wymianę paska na inny (również wykonany z innego materiału), dlatego możemy dowolnie zmieniać wygląd zegarka.

 

Smartwatche w dobrych cenach

Najtańsze smartwatche kosztują mniej niż 100 zł, ale mają ograniczoną liczbę funkcji. Osoby marzące o innowacyjnym sprzęcie z dodatkowymi opcjami, który może w dużej mierze zastąpić smartfon, muszą przygotować się na znacznie większy wydatek. Modele z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, które ponadto elegancko się prezentują, kosztują od 300 zł do 2000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa smartwatch?

Smartwatch to inteligentny zegarek, który jest traktowany jako uzupełnienie dla smartfona. To zaawansowany technologicznie sprzęt, który nie tylko pokazuje aktualną datę i godzinę, ale również wyświetla powiadomienia z telefonu komórkowego. Smartwatch jest zasilany przez wbudowany akumulator, który trzeba ładować codziennie, czasami co kilka dni (zależnie od jego pojemności). Sprzęt ten jest wyposażony w dużą ilość czujników i interfejsów bezprzewodowej komunikacji. Mowa tu m.in. o: module Wi-Fi, GPS, Bluetooth, żyroskopie i akcelerometrze. Każdy smartwatch ma wgrany system operacyjny, może to być Android Wear, Watch OS, Tizen czy inny. Niektóre inteligentne zegarki do prawidłowego działania wymagają instalacji karty SIM.

 

 

P2: Jak zainstalować aplikacje na smartwatchu?

Na smartwatchu można zainstalować wiele różnych aplikacji, służących np. do sprawdzania prognozy pogody czy śledzenia aktywności fizycznej. W przypadku sprzętów z systemem operacyjnym Android listę dostępnych i gotowych do pobrania aplikacji znajdziemy w Sklepie Google Play. Bardzo często możemy też zsynchronizować smartfon ze smartwatchem, aby na obu urządzeniach mieć te same programy. Wystarczy wybudzić zegarek, zalogować się na swoje konto Google w Sklepie Google Play i znaleźć sekcję „Aplikacje na telefonie”. To daje możliwość zainstalowania na smartwatchu wszystkich lub tylko wybranych pozycji z listy. Aplikacje możemy bez przeszkód usuwać z pamięci sprzętu, a także je oceniać.

 

P3: Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Sposób łączenia smartwatcha ze smartfonem w dużej mierze zależy od wgranego systemu operacyjnego. Gdy oba sprzęty bazują na oprogramowaniu Android, najpierw należy uruchomić zegarek, a dodatkowo zainstalować i włączyć na telefonie aplikację Wear OS. Po wyborze opcji „Skonfiguruj” należy wybrać z wyświetlanej listy nazwę smartwatcha. Na wyświetlaczu obu urządzeń pojawi się kilkucyfrowy kod. Jeśli jest on taki sam, wystarczy wybrać opcję „Sparuj” na telefonie. Żeby dokończyć konfigurację, należy postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie wskazówkami. Aby połączyć sprzęty z oprogramowaniem iOS, należy zbliżyć je do siebie (po uaktywnieniu modułu Bluetooth), wybrać na smartfonie opcję „Skonfiguruj ten Apple Watch, używając iPhone’a” i postępować zgodnie z dalszymi wyświetlanymi zaleceniami.

 

P4: Jak uruchomić smartwatch?

Żeby włączyć inteligentny zegarek, należy przez kilka sekund przytrzymać przycisk „On/Off”, który może znajdować się przy wyświetlaczu lub z boku koperty. Jeżeli sprzęt nie chce się uruchomić, należy sprawdzić, jaki jest poziom naładowania baterii. W tym celu należy podłączyć zegarek do ładowarki. Jeśli okaże się, że smartwatch całkowicie się rozładował, powinniśmy odczekać ok. 20 minut przed ponowną próbą włączenia go. Jeżeli mimo to wciąż nie możemy uruchomić urządzenia, przyczyną może być uszkodzona bateria, ewentualnie inna usterka. Warto przy tym pamiętać, że akumulator smartwatcha nie naładuje się, jeśli podłączymy do niego niesprawny kabel USB.

 

 

P5: Jak ustawić godzinę w smartwatchu?

Co prawda godzina wyświetlana na smartwatchu, podobnie jak data, domyślnie synchronizuje się z połączonym smartfonem, ale w razie potrzeby można ją z łatwością zmienić. Aby to zrobić, najpierw trzeba wybudzić zegarek, jeżeli wyświetlacz jest przyciemniony. Następnie należy przesunąć palcem z góry ekranu w dół, wejść w ustawienia i znaleźć opcję „System”, a potem „Data i godzina”. Żeby ustawić lokalną datę i godzinę, obowiązującą w miejscu, w którym przebywamy, wystarczy kliknięcie w pozycję „Synchronizuj z sieci”. Chcąc zmienić godzinę ręcznie, należy wybrać opcję „Wyłącz”. Potem możemy ponownie skonfigurować ustawienia, aby smartwatch wyświetlał takie same informacje, jak smartfon, klikając w polecenie „Synchronizuj z telefonem”.

 

 

Co to jest smartwatch?

 

Obecnie smartwatche są niemal tak samo popularne, jak smartfony, choć kilka lat temu uznawano je za zbędny gadżet. Tego typu urządzenia mogą okazać się przydatne w wielu różnych sytuacjach. Poniżej wyjaśniamy, czym jest smartwatch, do czego służy i komu się przyda.

 

 

Co to jest smartwatch?

Smartwatch wygląda jak zegarek na rękę, ale jest bardziej zaawansowany technologicznie niż zwykły czasomierz. To innowacyjny sprzęt, który może zastępować nam kilka urządzeń. Jest on wyposażony w elektroniczny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej od 1 do 2 cali. Smartwatche mają wgrany system operacyjny, na którym opiera się ich działanie. Zależnie od marki może to być Android, Watch OS, Tizen lub inny. Tego typu sprzęty można z łatwością sparować ze smartfonami, co daje dostęp do informacji o przychodzących połączeniach telefonicznych, SMS-ach, e-mailach i innych powiadomieniach, bez konieczności sięgania po telefon.

Smartwatche wyposażone w nowoczesne technologie mogą na bieżąco śledzić naszą lokalizację na mapie, wykorzystując do tego moduł GPS, zdalnie kontrolować aparat w smartfonie, pełnić funkcję odtwarzacza muzyki, pulsometru, krokomierza czy monitora snu, a nawet pozwalać na wysyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń.

 

Zalety smartwatcha

Smartwatch to sprzęt, który ciekawie prezentuje się na nadgarstku. Producenci oferują nam modele pasujące nie tylko do codziennych, ale i bardziej eleganckich stylizacji. W sklepach znajdziemy zegarki na silikonowym pasku, a także na bransolecie. Inteligentne zegarki nie są zbyt trudne w obsłudze, dlatego chętnie używają ich dorośli, jak i nastolatkowie czy dzieci. Większość takich urządzeń jest wystarczająco wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wilgoci. Smartwatche to przydatne sprzęty zwłaszcza dla aktywnych fizycznie osób, ponieważ zastępują smartfon z włączoną aplikacją sportową. Zegarki mogą wyświetlać informacje o spalonych kaloriach, pokonanym dystansie, liczbie kroków, a te wyposażone w czujniki mierzą ponadto puls.

 

Wady smartwatcha

Chcąc kupić smartwatcha, trzeba przygotować się na stosunkowo duży wydatek. Średnio takie urządzenia kosztują od 100 zł do nawet 2000 zł. Zazwyczaj inteligentne zegarki wymagają codziennego podłączania do ładowarki, co może po pewnym czasie być uciążliwe. Nie można nie wspomnieć o tym, że nie każdy smartwatch będzie kompatybilny z posiadanym przez nas smartfonem, dlatego trzeba zwrócić na to uwagę, szukając właściwego modelu. Część osób narzeka, że inteligentne zegarki są tak zróżnicowane pod względem ceny, designu i funkcji, że trudno jest znaleźć odpowiedni sprzęt. Jednak dokonanie wyboru nie musi być trudne, jeżeli dowiemy się, jaki smartwatch jest polecany do konkretnych celów, czyli np. do śledzenia aktywności fizycznej.

 

 

Komu przyda się smartwatch?

Sprzęt taki jak smartwatch przyda się w szczególności osobom, które nie lubią ciągle nosić przy sobie telefonu. Nawet jeśli zapomnimy o zabraniu smartfona z domu, wciąż możemy komunikować się z bliskimi i dostawać powiadomienia np. z mediów społecznościowych. Tak jak już zostało wspomniane, inteligentny zegarek znacznie lepiej sprawdza się podczas treningu niż telefon, gdyż zakłada się go na nadgarstek i mamy obie ręce wolne. Nie musimy się też obawiać, że sprzęt przypadkowo zsunie się i spadnie na ziemię, co jest możliwe podczas noszenia smartfona w naramiennym etui.

Wśród inteligentnych zegarków dużą grupę stanowią modele dla dzieci. Są one wyposażone w GPS i pozwalają rodzicom na śledzenie lokalizacji ich pociech. Sprzęty te wymagają instalacji karty SIM, ale dzięki temu maluchy mogą w razie potrzeby szybko skontaktować się z bliskimi. Nierzadko smartwatche dla dzieci mają dodatkowo funkcję podsłuchu, która daje możliwość sprawdzenia, co dzieje się w otoczeniu pociechy i czy na pewno jest bezpieczna.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Smartwatch SAMSUNG Gear S3 SM-R760N Frontier

 

Jeżeli szukasz dobrego smartwatcha, to z pewnością zainteresuje Cię Samsung Gear S3 SM-R760 Frontier, o wymiarach 49 mm x 46 mm x 12,9 mm. Jego waga wynosi około 63 g, więc nie przeszkadza on podczas noszenia go na ręce. Użytkownikom podoba się to, że model wygląda reprezentacyjnie, dzięki czemu można go nosić podczas treningu, jak i na co dzień.  

Bateria jest pojemna, po całkowitym naładowaniu można się spodziewać, że zegarek będzie działał przez co najmniej 4 dni. Jeżeli zdarzy się, że sprzęt jest Ci bardzo potrzebny, a poziom baterii jest niski, to możesz skorzystać z opcji szybkiego ładowania, dzięki któremu po 15 minutach smartwatch Samsung będzie działał przez 10 godzin. Po nawiązaniu połączenia Bluetooth z telefonem możesz w każdym momencie odbierać połączenia i odczytywać oraz odsłuchiwać wiadomości głosowe. Dobrze wykonany głośnik odtwarza wiadomości wystarczająco głośno.

Dzięki prezentowanemu modelowi możesz bez problemu kontrolować trening. Smartwatch Samsung mierzy dystans, można do niego wgrać trasę, pokazuje on również prędkość poruszania się oraz wysokość. GPS pokazuje, gdzie się znajdujesz, a w razie wypadku wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, aby przesłać wiadomość SOS do najbliższych służb. Trenującym podoba się możliwość wgrywania piosenek. Aby można było posłuchać muzyki, nie trzeba łączyć zegarka z innym sprzętem. Użytkownicy chwalą też łatwą obsługę gadżetu.

 

 

Zegarek damski Michael Kors MKT5045

 

Pozycja, która zadowoli nie tylko osoby, które cenią funkcjonalność, ale też reprezentacyjny wygląd, to z pewnością Michael Kors Access Runway. Przekątna ekranu zegarka wynosi 4 cale, dlatego nawet mniejsze ikonki są wyraźnie widoczne dla użytkownika. Sprzęt można sparować z różnymi telefonami, jedynym warunkiem jest obecność systemu Android lub iOS. Po sparowaniu na ekranie zegarka pojawią się informacje o wiadomościach, połączeniach, a także wiadomościach ze świata.

Ten dobry smartwatch daje nam możliwość pobierania aplikacji, więc każdy użytkownik może sam spersonalizować swój gadżet. Z pomocą aplikacji  można kontrolować sen, a także aktywność fizyczną. Wraz z zegarkiem można biegać, jeździć na rowerze, a nawet pływać. Jest to możliwe dzięki wodoodporności akcesorium (do 50 m). Smartwatch Michael Kors jest również odporny na działanie czynników zewnętrznych. Zegarek ma wbudowany krokomierz oraz akcelerometr, które zapisują wyniki aktywności użytkownika.

Rozdzielczość ekranu smartwatcha wynosi 390 x 390 dpi. Model ma wbudowany GPS, dzięki któremu zawsze wiesz, gdzie się znajdujesz i nie zgubisz się nawet wtedy, kiedy chodzisz po nieznanych terenach. Według użytkowników aplikacja GPS jest szczegółowa i można na niej polegać. Za  zaletę użytkownicy uważają też wygląd zegarka, który jest starannie dopracowany. W rezultacie akcesorium można nosić na ręce codziennie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments