Najlepsza drukarka laserowa Samsung

Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Drukarki laserowe Samsung – ranking

 

Samsung SL-M2026W

 

Monochromatyczna drukarka Samsung SL-M2026W zapewnia dobrej jakości wydruki (w rozdzielczości 1200 dpi x 1200 dpi). Sprzęt może łączyć się z siecią bezprzewodową i przypisanymi do niej komputerami. Z uwagi na moduł NFC zyskujemy możliwość drukowania plików przechowywanych w pamięci smartfona czy tabletu.

Urządzenie ma wymiary: 33,1 cm x 21,5 cm x 17,8 cm i waży 3,97 kg. Ponieważ ta drukarka laserowa Samsung w dobrej cenie nie jest zbyt duża, bez wątpienia zmieści się na niewielkim biurku. Prędkość druku opisywanego modelu wynosi do 20 str./min, a przechodzenie z trybu uśpienia do gotowości do pracy trwa mniej niż 8,5 sekundy.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup opisanego wyżej urządzenia przekonują, że jest to sprzęt idealny do użytku domowego. Produkt ma podajnik na papier mieszczący 150 kartek, którego nie trzeba zbyt często uzupełniać. Co więcej, model ten wyposażono w specjalny sterownik Samsung Easy Eco, który pozwala na zmniejszenie zużycia tonera.

 

 

 

 

Samsung xPress SL-M2835DW

 

Przedstawiamy drukarkę monochromatyczną Samsung xPress SL-M2835DW, której prędkość druku wynosi 28 str./min. Urządzenie stosunkowo cicho pracuje, a do tego nie pobiera dużo prądu. Maksymalny format drukowanych przez sprzęt dokumentów to A4. Produkt ma wymiary: 36,8 cm x 33,5 cm x 20,2 cm i waży 7,4 kg.

Biało-czarna obudowa sprawia, że drukarka elegancko się prezentuje. Funkcja automatycznego druku dwustronnego pozwala na szybsze przygotowanie dokumentów, a także oszczędność papieru. Produkt jest wyposażony w moduł Wi-Fi i NFC, a dodatkowo obsługuje technologię Google Cloud Print. Możemy więc bez przeszkód drukować umowy i inne, ważne pliki prosto ze smartfona.

Najlepsze drukarki laserowe Samsung bardzo szybko przechodzą ze stanu uśpienia w tryb drukowania. W przypadku opisanego wyżej produktu trwa to ok. 8,5 sekundy. Warto dodać, że urządzenie pozwala na przygotowanie dokumentów nie tylko na standardowym, ale również grubym papierze. Jak wynika z opinii na temat modelu xPress SL-M2835DW, jest to łatwy w obsłudze i wyjątkowo wydajny sprzęt.

 

 

 

 

Samsung CLP-680ND

 

Model Samsung CLP-680ND to kolorowa drukarka laserowa, która pozwala na drukowanie w formacie: A4, A5, A6 i B5. Sprzęt jest przeznaczony do użytku w biurze. Ponieważ urządzenie estetycznie się prezentuje, można je bez przeszkód ustawić w widocznym miejscu. Dokładne wymiary produktu to: 31,1 cm x 42 cm x 45 cm.

Drukarka waży ok. 20 kg. Prędkość druku wynosi 24 str./min (zarówno monochromatycznych, jak i kolorowych dokumentów). Zastosowanie technologii ReCP wpływa na wysoką jakość wydruków, w efekcie czego grafiki i tekst są wyraźne oraz czytelne. Urządzenie jest przystosowane do pracy w sieci LAN.

Za największe zalety sprzętu uznaje się: cichą pracę, ekran LCD ułatwiający obsługę oraz mały pobór prądu. Poza tym wielu konsumentów twierdzi, że drukarka jest wydajna i dzięki niej można zmniejszyć zużycie papieru.

 

 

 

 

Jaką drukarkę laserową Samsung wybrać?

 

Panuje przekonanie, że nowoczesne drukarki laserowe są bardziej praktyczne niż modele atramentowe. Wpływa na to m.in. tania eksploatacja, szybkość druku, a także mała awaryjność. Warto jednak pamiętać, że o tym, czy dany sprzęt sprawdzi się w naszym przypadku decyduje nie cena, a inne, istotne cech tego typu produktów. Informacje o tym, na co trzeba zwrócić uwagę szukając właściwej drukarki umieściliśmy w tym poradniku. Przygotowaliśmy dodatkowo ranking prezentujący 3 urządzenia Samsung, które są wydajne i do tego nie kosztują zbyt dużo.

Postanowiliśmy wyróżnić firmę Samsung głównie z uwagi na innowacyjność oraz niezawodność oferowanych przez nią sprzętów. Marka specjalizuje się w produkcji elektroniki użytkowej: smartfonów, komputerów, tabletów, telewizorów i podobnych, przydatnych w każdym domu sprzętów. Produkty Samsung to dobry wybór dla osób szukających zaawansowanych technologicznie, a jednocześnie efektownie wyglądających urządzeń.

Drukarki laserowe klasyfikuje się do dwóch grup. Pierwszą z nich stanowią modele monochromatyczne, umożliwiające tylko czarno-biały wydruk. Takie sprzęty dobrze sprawdzają się w biurach i innych miejscach, gdzie często drukuje się różnego rodzaju umowy, faktury itp. Druga grupa to sprzęty kolorowe, zapewniające dobrej jakości wydruki zdjęć i grafik. Według wielu osób są one bardziej praktyczne, niemniej jednak dużo zależy od rodzaju najczęściej drukowanych przez nas dokumentów.

Jaka jest najlepsza drukarka laserowa Samsung w 2023 roku? Aby nie rozczarować się zakupem, sprawdźmy wymiary urządzenia, które nam się spodobało. Sprzęt nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca na stole czy biurku. Model o kompaktowych wymiarach znacznie łatwiej dopasujemy do reszty wyposażenia pokoju i będziemy mogli uniknąć konieczności przemeblowania pomieszczenia. Zwróćmy uwagę również na prędkość druku. Standardowo wynosi ona ok. 20 str./min (zarówno dokumentów kolorowych, jak też monochromatycznych). To w zupełności wystarcza, aby w kilka minut przygotować umowy składające się z kilkunastu lub kilkudziesięciu stron.

Nowoczesna drukarka laserowa może łączyć się z komputerem i innymi urządzeniami (takimi jak smartfon czy tablet) bezprzewodowo, bez użycia kabla. Umożliwia to m.in. wbudowany moduł Wi-Fi lub NFC (niektóre sprzęty pozwalają na korzystanie z obu rozwiązań). Wbrew pozorom konfiguracja takiej drukarki nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu. Moduły Wi-Fi i NFC to duże ułatwienie w biurze, gdzie znajduje się dużo komputerów połączonych z jedną siecią.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ