Najlepsza klawiatura bezprzewodowa z touchpad

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Klawiatury bezprzewodowe touchpad – ranking

 

Logitech K400 Plus

 

Model Logitech K400 Plus jest bardzo wygodny, odpowiedni do tego, aby obsługiwać SmartTv. Produkt ma duży, 3,5 calowy touchpad, który pozwala na precyzyjne wyszukiwanie poszczególnych ikon czy tytułów, nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Ponadto dużą zaletą urządzenia jest 10 metrowy zasięg.

Na uwagę zasługują również łatwo dostępne regulatory głośności oraz klawisze strzałek. Skróty klawiszowe są kompatybilne z systemami Windows i Android, czyli dwoma najbardziej popularnymi obecnie oprogramowaniami. W opinii konsumentów dużą zaletą tego modelu jest szybka konfiguracja z urządzeniem, które chcemy za jego pomocą obsługiwać.

Wystarczy podłączyć do gniazda USB niewielki odbiornik Unifying, aby rozpocząć pracę. Dzięki niemu do komputera może być podłączonych aż 6 urządzeń bezprzewodowych. Co istotne, klawisze szybkiego dostępu działają natychmiast po podłączeniu i nie ma konieczności ich dodatkowego konfigurowania.

 

 

 

 

Microsoft All in One Media

 

Jeśli poszukujesz klawiatury do domowego biura, Microsoft All in One Media będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu uzyskasz szybki dostęp do zdjęć oraz innych plików multimedialnych na telewizorze lub komputerze.

Trwała konstrukcja odporna na zalanie to tylko jedna z wielu zalet tego modelu. Klawiatura ma wszystkie elementy, które mogą poprawić wygodę pisania i nawigacji. Czuły na dotyk touchpad pozwala na łatwe przeciąganie i powiększanie plików. Producent zapewnia zasięg dla klawiatury w całym pomieszczeniu – do 10 m. Produkt jest zasilany bateriami AAA.

Zdaniem użytkowników to jedna z najlepszych klawiatur dostępnych obecnie na rynku. Wygodna regulacja głośności z boku po lewej stronie umożliwia ściszanie lub pogłaśnianie jednym palcem.

 

 

 

 

Ibox Ares 2 Smart Tv

 

Ibox Ares 2 Smart Tv to mini klawiatura multimedialna z touchpadem, mająca 80 cicho działających klawiszy w układzie UK. Charakteryzuje się również metalową konstrukcją o dużej trwałości.

Model jest kompatybilny z systemami SmartTv, Android Tv Box, Home media PC oraz PlayStation 3. Współpracuje również z oprogramowaniem Windows XP, Vista 7/8/10 oraz Android i Linux. Ta klawiatura bezprzewodowa z touchpadem w dobrej cenie działa na zasadzie „plug and play” więc nie trzeba jej konfigurować dla każdego urządzenia. Ponadto ma również wbudowaną łączność Bluetooth. Do produktu nie trzeba dokupować baterii – ma wbudowany akumulator.

W opinii kupujących to bardzo solidny produkt, dedykowany raczej do obsługi multimediów niż domowego biura, choć pisanie na nim również nie sprawia problemów. Jest niewielki, lekki i z pewnością polubią go wszyscy domownicy. Klawiaturę łatwo w razie potrzeby wyczyścimy sprężonym powietrzem.

 

 

 

 

Jaką klawiaturę bezprzewodową z touchpad wybrać?

 

Klawiatury bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. Swoją funkcjonalnością przestały odbiegać od tradycyjnych, dostępnych w zestawach komputerowych. Ich dużą zaletą jest mobilność oraz brak okablowania. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem tego typu klawiatury, a nie potrafisz zdecydować się na konkretny model, nasz poradnik zakupowy powinien pomóc Ci w wyborze właściwego sprzętu.

Aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności jest system operacyjny, jaki ma sprzęt, do którego akcesorium chcemy dokupić. Najlepsze klawiatury bezprzewodowe z touchpadem są co prawda kompatybilne z wieloma oprogramowaniami, jednak istnieją mało popularne systemy, które mogły nie zostać uwzględnione, w efekcie czego kupiony przez nas sprzęt okaże się bezużyteczny.

Warto, abyśmy dobrali odpowiedni kształt i wielkość klawiatury w zależności od tego, jak często będziemy z niej korzystać. Jeśli potrzebujemy wygodnego urządzenia do pisania, lepiej zdecydować się na model z dość dużymi klawiszami oraz wygodnym podparciem na nadgarstki. Z kolei osobom, które potrzebują klawiatury, aby od czasu do czasu nawigować tablet wystarczy niewielki, kompaktowy model. Ważna jest również wygoda użytkowania sprzętu, czyli np. czuły na dotyk touchpad, odpowiednia wielkość przycisków, do których naciskania nie trzeba zużywać zbyt dużo siły oraz głośność pracy klawiatury. Tę ostatnią cechę łatwo sprawdzić w sklepie przed zakupem, możemy wówczas ocenić, czy dana głośność pracy nam odpowiada.

Pamiętajmy również o sprawdzeniu, jaki zasięg ma klawiatura bezprzewodowa, którą chcemy kupić. W atrakcyjnej cenie możemy zakupić modele, których zasięg będzie wynosił nawet do 10 metrów. Co do sposobu instalacji, jednym z najpopularniejszych jest opcja „plug and play”, dzięki której klawiatura jest gotowa do użytku po wpięciu do urządzenia niewielkiej wtyczki USB przekazującej sygnał.

Producenci udostępniają wiele dodatkowych opcji w swoich modelach. Najlepsza klawiatura bezprzewodowa z touchpadem w 2024 roku ma kilka dodatkowych funkcji, takich jak klawisze programowalne. Dzięki nim za pomocą dotknięcia jednego klawisza możemy np. uruchomić przeglądarkę. Dla pracujących w nocy dobrą opcją będzie podświetlana klawiatura. Warto również wziąć pod uwagę zakup zestawu z myszką, jeśli nie do końca jesteśmy przekonani, czy potrafimy i chcemy obsługiwać touchpad. Pamiętajmy jednak, że to obecnie najwygodniejsze wyjście, zajmujące najmniej miejsca.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ