Najlepsze nauszne słuchawki do telefonu

Ostatnio aktualizowane: 01.12.23

 

Nauszne słuchawki do telefonu – ranking

 

Creative Jam

 

Jednym z najczęściej polecanych przez kupujących modeli są słuchawki Creative Jam, z serii Sound Blaster. Produkt zwraca naszą uwagę prostym, dobrze przemyślanym designem, który podoba się osobom w różnym wieku.

Słuchawki są bardzo lekkie, pozwalają na wielogodzinne słuchanie muzyki. Dzięki temu, że są bezprzewodowe (mają wbudowaną łączność Bluetooth) ich użytkowanie to sama przyjemność. Za jednym kliknięciem mamy dostęp do opcji ulepszania dźwięku, wzmocnienia basów oraz zatrzymywania odtwarzania.

Producent zapewnia, że odtwarzanie bezprzewodowe może trwać do 12 godzin. Dodatkową, atrakcyjną opcją jest możliwość odbierania połączeń z telefonu, również za pomocą jednego kliknięcia. Co istotne, jakość rozmów przeprowadzanych przy użyciu słuchawek jest bardzo dobra.

Osoby użytkujące słuchawki podkreślają pozytywny wpływ przetworników z magnesami neodymowymi na jakość dźwięku. To wszystko oczywiście dostępne jest w wersji bezprzewodowej. Warto w tym miejscu wspomnieć również o wbudowanym mikrofonie wielokierunkowym, który zapewnia naszemu rozmówcy nie tylko usłyszenie każdego z wypowiadanych przez nas słów, ale również wychwycenie odgłosów otoczenia.

 

 

 

 

JBL T450BT

 

Produkt marki JBL – model T450BT to sprzęt z nowej serii oferujący wysoką jakość dźwięku w dość przystępnej cenie.

Model ma wbudowany akumulator, który zapewnia do 11 godzin działania bez konieczności ładowania. Ponadto sprzęt wyposażony jest w łączność Bluetooth w nowoczesnym standardzie 4.0., który zapewni zmniejszenie poboru energii przy jednoczesnym zwiększeniu realnego zasięgu działania.

Przetwornik w słuchawkach ma średnicę 3,2 cm, co razem z pasmem przenoszenia wynoszącym 20 ~ 20000 Hz gwarantuje dobrą jakość oraz bogactwo wysokich oraz niskich tonów. Dzięki temu dźwięk jest bez zniekształceń i o niemal krystalicznej czystości.

Posiadacze tego modelu cenią sobie nie tylko walory związane z dźwiękiem, ale również z łatwością prowadzenia rozmów telefonicznych. Aby odebrać telefon w trakcie słuchania muzyki wystarczy nacisnąć przycisk w obudowie słuchawek. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów bez większych zakłóceń, ponieważ jest wyposażony w technologię eliminacji szumów.

 

 

 

 

Sony MDR – ZX110/WC

 

Propozycja marki Sony to nauszne słuchawki do telefonu w dobrej cenie, w których lekkie, dynamiczne przetworniki akustyczne o średnicy 3 cm są wyposażone w magnes neodymowy i wyróżniają się mocnym brzmieniem. Membrana wysokiej czułości umożliwia uzyskanie głośnego, przejrzystego oraz precyzyjnego dźwięku bez konieczności używania wzmacniacza.

Konstrukcja słuchawek umożliwiająca ich składanie znacznie ułatwia przenoszenie. Kolejnym udogodnieniem jest pilot i mikrofon na przewodzie, co zapewnia wolne ręce podczas rozmowy telefonicznej.

Konsumenci zwracają uwagę na wygodny mikrofon umiejscowiony w przewodzie oraz konstrukcję, która, zamkniętą, tylną częścią, otacza ucho, dzięki czemu można wychwycić nawet najmniejsze niuanse brzmienia. Dzięki szerokiemu pasmu przenoszenia (od 12 Hz do 22 kHz), słuchawki gwarantują czyste basy i wysokie tony.

 

 

 

 

Jakie nauszne słuchawki do telefonu wybrać?

 

Słuchawki nauszne to jeden z gadżetów dla każdego, kto lubi słuchać muzyki w domu i w podróży. Bywa, że są składane, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na przechowywanie, np. w kieszeni kurtki czy plecaku. Jakość, którą niosą za sobą tego typu słuchawki, jest o wiele wyższa niż ta, którą uzyskujemy używając słuchawek dousznych.

Duże znaczenie przy wyborze produktu mają nasze preferencje oraz częstotliwość użytkowania przez nas słuchawek. Zastanówmy się również, jakiego rodzaju sprzętu potrzebujemy – czy mają to być modele z przewodem czy bezprzewodowe, które łączą się z telefonem, odtwarzaczem lub laptopem za pomocą Bluetooth. Drugi typ będzie wspaniałym pomysłem dla osób lubiących tańczyć lub poszukujących sprzętu słuchawkowego, który będzie im służył podczas aktywności fizycznej. Pamiętajmy jednak, że tego typu modele trzeba dość często ładować.

Najlepsze nauszne słuchawki do telefonu są kompatybilne z odtwarzaczami muzycznymi MP3, MP4 i MP5, a także z laptopami i telewizorami. Jeśli chodzi o wielkość – wybierzmy odpowiedni model dla siebie biorąc pod uwagę dopasowanie do wielkości naszych uszu.

Przy kupnie słuchawek należy obejrzeć pady – to poduszki, którymi pokryte są obudowy od wewnątrz. Mają one za zadanie wygłuszyć otoczenie, aby zapewnić komfort odsłuchu. Muszle to obudowy, w których zamontowany jest głośnik – przetwornik. Obie części mają za zadanie wytłumianie odgłosów płynących z otoczenia.

Najlepsze nauszne słuchawki w 2023 dostarczają nam nowej jakości odsłuchiwania muzyki. Dobra jakość dźwięku według specjalistów zaczyna się od pasma 20 Hz i sięga 22 000 Hz. Kolejna kwestia, na którą zwracają uwagę pasjonaci dobrych brzmień to fakt, że słuchawka musi również zakrywać całe ucho – inaczej dźwięk ulegnie niepotrzebnemu rozproszeniu.

Chociaż design nie ma wpływu na odtwarzane dźwięki, dla wielu ludzi jest bardzo istotny. Producenci udostępniają różne, ciekawe opcje, m.in. podświetlenie czy możliwość wymiany poszczególnych elementów, które możemy dobrać w zależności od naszego nastroju i ogólnej stylizacji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ