Ranking 8 najlepszych słuchawek nausznych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 16.01.22

 

Słuchawki nauszne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Słuchawki dla wielu osób są narzędziem pracy, dlatego w Internecie nie brakuje recenzji poszczególnych modeli, z których skorzystaliśmy tworząc nasze zestawienie. Produkty wyłonione podczas analizy rynku cechują się świetnym wykonaniem i gwarantują nam świetną jakość odsłuchu. Wśród słuchawek wartych uwagi znalazł się produkt Audio-Technica ATH-M50X. Są to wygodne słuchawki nauszne skierowane do osób, które na co dzień pracują z muzyką. Stanowią też ciekawą propozycję dla graczy. Prezentowany model jest często wybierany przez osoby pracujące w radiu. Wynika to z tego, że słuchawki gwarantują użytkownikowi najwyższą jakość odsłuchu, bez żadnych przerw i szumów. Nie można też zapomnieć o solidnym wykonaniu oraz budowie, która powstała z myślą o wielogodzinnym użytkowaniu sprzętu. Konsumenci zauważają też, że prezentowany model wyróżnia atrakcyjny design. Jeśli jednak ten model nie przypadł Ci do gustu, Twojej uwadze polecamy słuchawki Bose QuietComfort 35 II. W odróżnieniu od poprzedniej propozycji jest to model bezprzewodowy z technologią Bluetooth, który zapewnia nam większą mobilność pracy. Jakość dźwięku generowanego przez słuchawki jest bardzo dobra.

8 najlepszych słuchawek nausznych. Opinie w 2022 roku

 

Słuchawki – to podstawowe wyposażenie każdego DJ’a, pracownika studia dźwiękowego, gracza, czy fana muzyki. Dobrze dobrane pozwalają na wydobycie najgłębszych elementów danego dźwięku, przy jednoczesnym tłumieniu zewnętrznych odgłosów. Sprzęt powinien być również wygodny i trwały. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych słuchawek nausznych z różnych półek cenowych, jakie można znaleźć na polskim rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Słuchawki te są bardzo wygodne podczas noszenia, a dźwięk wydobywający się z nich ma bardzo wysoką jakość. Model ten wyróżnia się szczelnymi kapsułami, które nie przepuszczają żadnego dźwięku z zewnątrz.

Wady

Produkt ten nie należy do najtańszych słuchawek na rynku. Również niektórzy konsumenci uważają, że noszenie modelu na szyi jest niezbyt komfortowe. Wygodniej jest go umieścić w plecaku lub torbie.

Podsumowanie

Jest to sprzęt, który został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dlatego jest on bardzo wytrzymały, a oprócz tego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Słuchawki te możemy łatwo złożyć, więc nie zabiorą nam dużo miejsca podczas transportu.

Drugi wybór

Zalety

Słuchawki są bardzo lekkie, ważą one jedynie 300 g. Redukowanie hałasu następuje po naciśnięciu jednego przycisku. Muzyki można słuchać na 1 z 3 poziomów. Dźwięk wyróżnia bardzo dobra jakość i słychać go bez szumów, nawet gdy korzystamy z akcesorium w zatłoczonym miejscu.

Wady

Słuchawki zabierają dość dużo miejsca. Dlatego zabranie ich ze sobą może być niewygodne, szczególnie jeżeli mamy małą torbę. Nawet po złożeniu model wciąż wydaje się duży i nie mieści się w mniejszej torebce.

Podsumowanie

Model pozwala na 20-godzinne słuchanie muzyki. Z urządzeniami łączy się on z pomocą Bluetooth. Pomoże również specjalnie przystosowana aplikacja. Słuchawki są czarne. Muzyką można sterować za pośrednictwem przycisków.

Rozważ też

Zalety

Czas czuwania urządzenia wynosi 180 godzin, podczas gdy czas ładowania zajmuje jedynie od 2 do 3 godzin. Słuchawki mają mikrofon, z którego pomocą można porozmawiać z innymi osobami. Dźwięk generowany przez ten model jest bardzo czysty.

Wady

Zasięg modelu wynosi około 10 m, a oprócz tego czasem połączenie zostaje przerwane przez zbyt słaby zasięg pomiędzy dwoma urządzeniami.

Podsumowanie

Słuchawki łączą się z innymi urządzeniami z pomocą Bluetooth. Na ich obudowie znajdują się przyciski, którymi można zmieniać piosenkę lub ją ściszać. Model ma również diodę, która sygnalizuje ładowanie.

 

 

Słuchawki przewodowe nauszne

 

1. Słuchawki nauszne Audio-Technica ATH-M50x

 

1-audio-tehnica-ath-m50xNasza pierwsza propozycja to słuchawki nauszne Audio-Tehnica ATH-M50X zapewniające precyzyjne odwzorowanie dźwięku oraz wyjątkową wygodę użytkowania. Model przeznaczony jest do zastosowań studyjnych, mikserskich oraz DJ’owskich. Słuchawki idealnie sprawdzają się do długiego odsłuchu w studiu, biurze, w domu jak i w ruchu. Zaletą tego modelu są konturowe, niezwykle szczelne kapsuły, które świetnie izolują od otoczenia.

Wykonano je z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wygodę oraz pełną wytrzymałość. Audio-Tehnica ATH-M50X to słuchawki serii “M”, które doceniło wielu profesjonalistów oraz graczy. Dlaczego są to najlepsze słuchawki nauszne?

Głównie ze względu na fakt, że charakteryzują się unikalną w swojej klasie sygnaturą dźwięku. Urządzenie ma duży przetworniki oraz kapsuły, które zapewniają izolację akustyczną, co docenili najbardziej wymagający profesjonaliści z branży audio. Wokółuszna konstrukcja jest niezwykle wygodna, a kapsuły obrotowe umożliwiają korzystanie z urządzenia na jedno ucho.

Bardzo wygodna jest również składana obudowa, która pozwala zaoszczędzić miejsca podczas transportu. Słuchawki dostępne są w kolorze czarnym, aczkolwiek na rynku znajdziemy też dwie inne wersje kolorystyczne – białą jako ATH-M50xWH oraz niebieską ATH-M50xBL.

Audio-Technica ATH-M50X to słuchawki nauszne z przewodem o długości 3 m. Przeznaczone są dla graczy oraz osób, które szukają profesjonalnych słuchawek do pracy.

 

Zalety

Profesjonalizm: Jest to profesjonalny sprzęt skierowany do zastosowań studyjnych, stanowi odpowiednią propozycję dla DJ’ów, osób pracujących w radiu lub innej branży związanej z muzyką.

Wykonanie: Prezentowany model wykonano z wysokiej jakości tworzyw, które zapewniają wytrzymałość. Poza tym materiał wykonania sprawia, że sprzęt świetnie się prezentuje. Według wielu osób jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Jakość dźwięku: Jak już wspomnieliśmy, są to słuchawki profesjonalne, a więc cechują się bardzo dobrym dźwiękiem. Osoba słuchająca muzyki z użyciem właśnie tego modelu będzie z całą pewnością zadowolona.

Konstrukcja: Konstrukcja słuchawek jest bardzo wygodna, kapsuły obrotowe umożliwiają korzystanie ze sprzętu na jednym uchu. Poza tym składana obudowa ułatwia przewożenie produktu. Jest on odpowiedni również w podróży.

Design: Różne wersje kolorystyczne, dopracowane detale i świetny kształt sprawiają, że konsumenci bardzo pozytywnie ocenią design tego modelu.

 

Wady

Cena: Jest to dość drogi produkt. Słuchawki kosztują ponad 500 zł.

 

 

 

 

Słuchawki Bluetooth nauszne

 

2. Słuchawki nauszne Bose Bluetooth QuietComfort 35 II

 

Bose QuietComfort 35 II to słuchawki, które z pewnością Ci się spodobają. Mają one głęboki, czarny kolor, który dobrze komponuje się z elementami garderoby. Dostępna jest również wersja w kolorze niebieskim oraz srebrnym. Waga modelu wynosi 300 g i wygodnie się go nosi.

Zaletą tych słuchawek jest możliwość regulowania głośności. Do tego celu służy jeden przycisk. Możesz wybrać 1 z 3 poziomów. Jeżeli chcesz, możesz częściowo słyszeć, co się dzieje na zewnątrz, lecz możesz też zupełnie zatracić się w muzyce. Po naładowaniu słuchawki działają przez 20 godzin. Mają one również specjalną opcję doładowania, dzięki której 15 minut wystarczy na dodatkowe 2,5 godziny słuchania muzyki.

Jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie, a jest to rezultat użycia jednych z najlepszych elementów dostępnych na rynku. Bardzo podoba się to wszystkim użytkownikom, a szczególnie tym, którym zależy na bardzo dobrym dźwięku. Dodatkowo ceniony jest estetyczny wygląd tego modelu.

Bose QuietComfort 35 II to słuchawki łączące się z urządzeniami z pomocą Bluetooth. Model jest wyposażony w mikrofon. Waży on 300 g.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Prezentowane słuchawki generują wysokiej jakości dźwięk. Jest on czysty, a muzykę można usłyszeć bardzo wyraźnie. Dodatkowo podczas rozmowy dźwięk się nie zacina i dobrze słyszy się rozmówcę.

Wykonanie: Słuchawki są wykonane z bardzo dobrych materiałów. Model nie ulega łatwo uszkodzeniu.

Długość słuchania: Naładowanie słuchawek sprawia, że działają one nawet przez 20 godzin. Dodatkowo funkcja szybkiego ładowania powoduje, że po 15 minutach ładowania można słuchać muzyki przez ponad 2 godziny.

Redukcja hałasu: Słuchawki zostały skonstruowane w taki sposób, że można kontrolować hałas słyszany przez nas z zewnątrz.

 

Wady

Kompaktowość: Słuchawki są bardzo duże, nawet po złożeniu. Dlatego mogą przeszkadzać w mniejszej torebce.

 

 

 

 

Słuchawki bezprzewodowe nauszne

 

3. Bezprzewodowe Słuchawki Bluetooth MP3 SD Radio Comfort QC950

 

RADIO COMFORT QC950 to bardzo estetycznie wyglądające słuchawki. Technologia QuickPair powoduje, że konfiguracja z poszczególnymi urządzeniami trwa bardzo krótko. Potem każdorazowo akcesorium łączy się automatycznie. Model jest dobrze wygłuszony, więc możesz skupić się na muzyce lub rozmowie.

Ładowanie sprzętu trwa około 2 – 3 godziny. Po tym czasie można używać słuchawek nawet przez 10 godzin. Jeżeli nie używasz sprzętu, to nie potrzebuje ładowania przez około 180 godzin. Słuchawki mają również miejsce na kartę SD o pojemności do 32 GB. Model nie ma problemu z łączeniem się z urządzeniami Windows, Android oraz iOS.

Na słuchawkach znajdują się specjalne przyciski, z pomocą których można sprawić, aby dźwięk był głośniejszy, cichszy, a także można przełączyć piosenkę. Użytkownikom się to bardzo podoba, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Słuchawki są też chwalone za dobre wykonanie oraz czysty dźwięk i redukcję szumów.

RADIO COMFORT QC950 to słuchawki, które bezproblemowo łączą się z urządzeniami z systemem Windows, iOS i Android. Sprzęt ładuje się przez około 3 godziny. Ma on wejście na karty SD do pojemności 32 GB.

 

Zalety

Design: Słuchawki wyglądają bardzo ładnie. Biel oraz złoto dobrze do siebie pasują i współgrają z różnymi stylizacjami.

Jakość dźwięku: Użytkownikom bardzo podoba się to, że jakość dźwięku generowanego przez te słuchawki jest wysoka.

Obsługa: Muzykę można ściszać nie tylko na podłączonym urządzeniu, ale też na słuchawkach. Znajdują się na nich specjalne przyciski do zmiany piosenek oraz głośności.

 

Wady

Zasięg: Słuchawki nie mają zbyt dużego zasięgu, jest to jedynie 10 m. Użytkownicy uważają, że urządzenia się czasem rozłączają.

 

 

 

 

Tanie słuchawki nauszne

 

4. Słuchawki wokółuszne Superlux HD669

 

4-superlux-hd-669Superlux HD 669 to nasza czwarta propozycja. Te profesjonalne, zamknięte słuchawki to wysokiej jakości produkt. Na szczególną uwagę zasługuje doskonale tłumiąca dźwięki zewnętrzne konstrukcja. Ponadto wysoka jakość dźwięku zyskała aprobatę wielu dźwiękowców.

Chociaż model ten nie ma systemu łączności Bluetooth, warto wspomnieć, że jest wyposażony w dwa odpinane kable – 1m i 3m. W zależności od naszych potrzeb stosujemy jeden z nich, co jak się okazuje jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem.

W zestawie znajdziemy też klips zabezpieczający przed wysunięciem się wtyczek. Te dobre i tani słuchawki nauszne w kolorze czarnym, ze standardowym wejściem jack 3,5 mm, cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Sprzęt ten ceniony jest za wygodę, trwałość i świetne wytłumianie hałasów z zewnątrz. Urządzenie ma lekki pałąk z dodatkowymi miękkimi poduszeczkami.

Jest to ciekawy, bardzo porządny model do 200 zł, który docenią nawet bardziej profesjonalni dźwiękowcy. Warto też zwrócić uwagę na ciekawy design, wyróżniający się na tle naszych innych propozycji.

Superlux HD 669 to produkt, który ma dwa odpinane kable – jeden o długości 1 m i drugi 3 m. Urządzenie jest bardzo tanie, kosztuje mniej niż 150 zł.

 

Zalety

Kable: Chociaż nie jest to model bezprzewodowy, jego użytkowanie jest niezwykle wygodne, gdyż jest on wyposażony w dwa odpinane kable – 1 m i 3 m. Większość producentów dołącza do urządzenia jeden przewód. Tutaj mamy wybór – gdy słuchamy muzyki 3 m kabel jest za długi, ale jeśli pracujemy przed komputerem i zmieniamy pozycje, okazuje się niezastąpiony.

Trwałość: Wiele osób potwierdziło, że słuchawki są trwałe. Nie ulegają uszkodzeniu i nie są zbyt awaryjne.

Cena: Stosunek jakości do ceny w tym przypadku jest niezwykle atrakcyjny. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybrało właśnie ten sprzęt.

 

Wady

Cisną uszy: Jest to model dla osób o niezbyt dużej głowie. Niestety dość mocno uciska uszy.

Wygląd: Konsumenci nie najlepiej odnoszą się do wyglądu produktu.

 

 

 

 

Słuchawki nauszne Sony

 

5. Słuchawki wokółuszne Sony MDR-XD150W

 

6-sony-mdr-xd150wNasza szósta propozycja zachwyci wszystkich tych, którzy szukają słuchawek do 50 zł. Model Sony MDR-XD150W to jeden z najciekawszych modeli, jaki znajdziemy na polskim rynku. Słuchawki mają wygodny kabel o długości 2 metrów, zakończony prostym wtykiem stereofonicznym.

Te dobre i tanie słuchawki nauszne hi-fi mają przetworniki akustycznie 40 mm, zapewniające naprawdę dobrą jakość dźwięku. Nie jest to propozycja na miarę studia nagraniowego, ale za taką cenę na pewno nie znajdziemy lepszego, bardziej funkcjonalnego modelu.

Sprzęt ten ma regulowany pałąk, dzięki któremu jeszcze lepiej dostosujemy słuchawki do naszej głowy. Bardzo atrakcyjna jest też waga – zaledwie 160 g. Niewielkim minusem będzie natomiast brak mikrofonu, przez co sprzęt ten nie może nam służyć do odbierania rozmów.

Trzeba jednak zauważyć, że świetnie sprawdzi się do słuchania muzyki, a ze względu na budowę jest to zdecydowanie bezpieczniejsza propozycja dla naszych uszu, niż tradycyjne słuchawki douszne, dołączane do aparatów telefonicznych, czy mp3.

Sony MDR-XD150W to słuchawki przewodowe z kablem o długości 2 m. Można wybrać model biały lub szary. Są to słuchawki nauszne, które mają 40 milimetrowe przetworniki.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Jakość generowanego dźwięku jest oceniana jako bardzo wysoka. Szczególną uwagę należy zwrócić na basy, które są pełne detali. Słuchawki pozwalają na słuchanie każdego rodzaju muzyki w dobrej jakości.

Wykonanie: Model jest dobrze wykonany. Z czasem kolor nie odpryskuje, a słuchawki nie odłączają się od pałąka, co jest częstym problemem w przypadku tego typu sprzętu.

Waga: Akcesorium waży jedynie 120 g. Jest to bardzo mało w porównaniu do innych modeli tego typu. Nawet wielogodzinne odsłuchiwanie muzyki nie jest przykrym doświadczeniem, a słuchawki nie ciążą na głowie.

 

Wady

Brak osłonki: Na pałąku nie zamontowano miękkiej osłonki na głowę. Niektórym osobom to znacznie przeszkadza podczas słuchania muzyki.

Brak opcji regulowania dźwięku: Model nie został wyposażony w możliwość regulowania dźwięku na kablu, co część użytkowników uważa za niewygodne.

 

 

 

 

6. Sennheiser HD 201 słuchawki nauszne

 

7-sennheiser-hd201Sennheiser HD 201 to ostatnie słuchawki w naszym zestawieniu. Jeśli szukasz modelu do 100 zł, jest model, na który warto zwrócić uwagę. Produkty firmy Sennheiser to jedne z najlepszych na rynku. Wybierane są przez najbardziej wymagających klientów.

Nowoczesne słuchawki jakie prezentujemy to wysokiej jakości produkt z Europy, który ma na swoim koncie już wielu zadowolonych użytkowników. Model ten doskonale tłumi zewnętrzne hałasy i jednocześnie oddaje wszystkie dźwięki, które odsłuchujemy.

Spodobają się każdemu wymagającemu wielbicielowi muzyki. To doskonały wybór dla osób ceniących komfort – słuchawki są niezwykle lekkie i mają bardzo miękkie poduszki. Sprzęt ten posiada wtyk mini jack 3,5 mm oraz przejściówkę do gniazda 6,3 mm. Dzięki specjalnie zaprojektowanym nausznikom doskonale tłumi zewnętrzne odgłosy. Produkt ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

Przede wszystkim doceniają oni trwałość obudowy oraz samego kabla. Świetnie nadaje się do słuchania muzyki ze sprzętu audio, ale również do oglądania telewizora, czy grania na komputerze lub PlayStation.

Sennheiser HD201 to słuchawki nauszne o wadze 165 g. Długość przewodu to 3 m. Model jest dostępny w kolorze czarnym. Akcesorium można podłączyć z pomocą złącza mini Jack.

 

Zalety

Wykonanie: Słuchawki są wykonane z bardzo dobrego plastiku, który nie traci swoich kształtów, dobrze się prezentuje, a co najważniejsze nie ulega zniszczeniu nawet przy bardzo częstym korzystaniu ze sprzętu.

Kabel: Kabel jest na tyle długi, że możesz schować sprzęt, z którego słuchasz muzyki do torby. Przewód ma długość 3 m.

Dźwięk: Według komentarzy dźwięk słuchawek jest bardzo czysty i zadowoli nawet wymagające osoby.

 

Wady

Basy: Niektórzy użytkownicy uważają, że basy dość słabo słychać, pomimo zwiększenia dźwięku do maksymalnego poziomu.

Regulacja dźwięku: Na przewodzie nie został zamontowany regulator dźwięku, co może być dla niektórych dość niewygodne.

 

 

 

 

7. Słuchawki bezprzewodowe JBL E50BT

 

2-jbl-350btJBL E50BT to druga propozycja w naszym rankingu. Te bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z mikrofonem są częścią nowej linii słuchawek E-Series. Model ten wyposażony jest w duże 50mm przetworniki z technologią PureBass, dzięki czemu zyskujemy doskonały dźwięk.

Zaletą modelu jest też zaawansowana technologia Bluetooth za pomocą której połączymy się z urządzeniami przenośnymi. Poza tym zaledwie jeden przycisk dzieli nas od odbierania połączeń ze swojego smartfonu i czerpania radość z krystalicznie czystej rozmowy. Technologia ShareMe, którą znajdziemy w tym urządzenia, umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie muzyki do innych słuchawek z tą funkcję.

Model E50BT posiada dużą baterię litowo-jonową zapewniającą nawet 18 godzin odsłuchu. Taką specyfikację doceniło wielu użytkowników tego modelu. Nie można też zapomnieć o maksymalnej wygodzie użytkowania, która ma związek z zastosowaniem ergonomicznego pałąka i zawiasów 3D.

Taka budowa pozwala na indywidualne dopasowanie produktu do głowy. Jeśli dodamy do tego miękkie nauszniki, które komfortowo otulają uszy, zyskujemy produkt idealny do wielogodzinnego odsłuchu w studiu.

JBL E50BT to bezprzewodowe słuchawki wyposażone w technologię Bluetooth. Mają one pojemną baterię litowo-jonową, która wytrzymuje do 18 h ciągłej pracy. Warto podkreślić, że jest to model z mikrofonem.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Słuchawki mają 50 mm przetworniki z technologią PureBass. Jest to gwarancja najwyżej jakości dźwięku, co docenią najwięksi fani muzyki.

Bluetooth: Fakt, że urządzenie może działać bezprzewodowo jest ogromną zaletą tych słuchawek. Zaawansowana technologia Bluetooth sprawia, że model ten bez problemu łączy się z telefonami czy komputerami, a w czasie przesyłu danych nie dochodzi do zacięć.

Bateria: Słuchawki mają dużą baterię litowo-jonową zapewniającą nawet 18 godzin odsłuchu. Jeśli więc pracujesz ze słuchawkami cały dzień to model dla Ciebie. Po zakończonym dniu pracy podłączysz sprzęt do ładowania i kolejnego dnia znowu będziesz mógł z niego korzystać przez wiele godzin.

Pałąk: Dobrze zaprojektowany, ergonomiczny pałąk sprawia, że użytkowanie słuchawek jest bardzo komfortowe.

 

Wady

Waga: Przy dłuższym używaniu słuchawki mogą okazać się niezbyt wygodne, gdyż są dość ciężkie.

 

 

 

 

8. Słuchawki z mikrofonem GH-10 Qpad

 

3-qpad-qh-9oDoskonała propozycja dla graczy to nasza trzecia pozycja, czyli model QPAD QH-90. Chociaż wciąż wielu graczy na ostatnim miejscu stawia słuchawki, najbardziej wprawieni i doświadczeni wiedzą jak ważna jest jakość dźwięku. Na wielu stornach poświęconych grom znajdziemy liczne artykuły o tym, jak dużą rolę odgrywają dobre słuchawki i ile traci się używając tych najsłabszych lub grając na zwykłych głośnikach.

Dlatego też w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć dobrego modelu skierowanego do graczy. Słuchawki Qpad QH-90 zapewniają najwyższą jakość odsłuchu. Znajdziemy tutaj odpinany mikrofon, dzięki czemu słuchawki mogą być używane jako muzyczne.

Ich użytkownicy docenili wytrzymałą i sztywną konstrukcję aluminiową oraz niezwykle miękkie wnętrze zapewniające komfort w czasie wielogodzinnego użytkowania. Ogromną zaletą jest też zamknięta, wygłuszająca konstrukcja, dzięki której nie słyszymy hałasów z zewnątrz.

Wadą urządzenia może być brak technologii Bluetooth. Trzeba jednak zauważyć, że model ten ma długi, wygodny kabel ułatwiający użytkowanie, a ponadto trzeba zauważyć, że gracze najczęściej używają słuchawek w pobliżu komputera.

Qpad QH-9o to bardzo dobre słuchawki nauszne do 400 zł. Jest to model z mikrofonem, ułatwiający pracę na komputerze. Jest on wyposażony w 1 m kabel.

 

Zalety

Dźwięk: Bez wątpienia są to dobre jakościowo słuchawki, również pod względem jakości dźwięku. Solidne przetworniki są gwarancją wspaniałych doznań.

Konstrukcja: Wytrzymała i sztywna, aluminiowa konstrukcja to gwarancja solidnego wykonania. Wiele osób zauważa, że model ten został na tyle dobrze zaprojektowany, że świetnie wygłusza odgłosy świata zewnętrznego.

Wygoda: We wnętrzu elementów nausznych znajduje się bardzo miękki materiał. To za jego sprawą użytkownik ma zapewniony komfort podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek.

Cena: Bez wątpienia ogromną zaletą produktu jest jego atrakcyjna cena. Trudno jest znaleźć równie solidny sprzęt w kwocie do 400 zł. Dlatego też wielu konsumentów podkreśla, że w tym przypadku mamy do czynienia ze świetnym stosunkiem jakości do ceny.

 

Wady

Mikrofon: Niestety ten element słuchawek nie jest dobrze wykonany. Wiele osób zauważa, że szybko się psuje.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie słuchawki nauszne kupić?

 

Słuchawki nauszne to niezbędny gadżet dla każdego, kto lubi słuchać muzyki zarówno w domu, jak i w podróży. Ich, często składana konstrukcja, jest niezwykle praktyczna, gdyż pozwala na łatwe przechowywanie, na przykład w plecaku. Natomiast jakość dźwięku, jaka cechuje taki sprzęt, jest zdecydowanie lepsza od słuchawek dokanałowych lub dousznych. Warto też podkreślić, że słuchanie muzyki przy użyciu takich słuchawek jest bezpieczniejsze dla naszego słuchu. Aby dokonać trafnego wyboru, należy sugerować się własnymi preferencjami oraz tym, co dany sprzęt oferuje.

Sama liczba modeli dostępnych na rynku jest tak duża, że zakupy stają się skomplikowane. Dlatego, aby pomóc Ci w dokonaniu wyboru, przedstawiamy nasz poradnik, który z pewnością podpowie, jakie słuchawki nauszne wybrać.

Bezprzewodowe lub przewodowe

Na rynku dostępne są słuchawki klasyczne, czyli takie z przewodem, zwykle z wejściem jack 3,5 mm. Znajdziemy też modele z USB lub te, które z telefonem, odtwarzaczem czy laptopem łączą się poprzez Bluetooth. Takie urządzenia są bardzo praktyczne, zwłaszcza dla osób, które w czasie słuchania muzyki lubią potańczyć lub szukają dobrego sprzętu, który będzie im służył w czasie aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że modele z Bluetooth wymagają regularnego ładowania.

 

Rodzaje – jakie słuchawki nauszne są najlepsze?

Wyróżniamy wiele rodzajów słuchawek nausznych, które różnią się od siebie wielkością padów oraz innymi parametrami. Wśród nich wyróżniamy modele uniwersalne, wyłącznie do zastosowania w domu oraz takie stworzone z myślą o graczach.

 

Uniwersalne słuchawki nauszne

Najbardziej uniwersalne słuchawki nauszne to te, których konstrukcja jest składana, a ich przewód jest odłączany, dzięki czemu zajmują znacznie mniej miejsca. Tego typu urządzenia pozwalają na słuchanie muzyki zarówno w domu, jak i w podróży. Można je podłączyć zarówno do smartfonu, jak również odtwarzaczy muzycznych typu MP3, MP4 i MP5 czy laptopów, a nawet do telewizorów. Wygodniejsze będą na pewno te, których obudowy i poduszki zmieszczą całe ucho.

 

Słuchawki do muzyki tylko w domu

Jeżeli jesteś typem domatora, który lubi spędzać czas w czterech kątach, pomyśl nad zakupem słuchawek do domu. Tego typu gadżet zapewni niesamowity komfort noszenia oraz wspaniałą jakość dźwięku. Takie modele charakteryzują się tym, że w porównaniu do innych, mają o wiele większy rozmiar. Nie można ich również składać. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy nastawieni jesteśmy na wysoką jakość muzyki. Słuchawki nauszne do domu mają wbudowane przetworniki o dużej średnicy. Ponadto, świetnie sprawdzą się do używania wraz z laptopem czy smartfonem.

 

Nauszne słuchawki dla graczy

Dla fanów gier komputerowych proponujemy słuchawki nauszne z mikrofonem. Tego typu modele również są duże, jednak często można je złożyć i przechowywać w dedykowanym pudełku. Co więcej, mikrofon świetnie sprawdzi się podczas grania on – line ze znajomymi, czy w przypadku przeprowadzania wideorozmów.

 

Długość przewodu

Jeśli wybierasz model podłączany przy użyciu kabla, długi przewód pozwala na swobodę ruchu podczas używania sprzętu. Taki kabel często wyposażony jest w mały panel sterujący, dzięki któremu jesteśmy w stanie szybko zmienić głośność lub kolejność utworów. Na ten parametr powinni zwrócić uwagę przede wszystkim Ci, którzy decydują się na zakup słuchawek do słuchania muzyki w domu lub grania.

 

Bluetooth

Jest to dodatkowa funkcja niektórych słuchawek nausznych, najczęściej spotykana w mniejszych, składanych modelach. Pozwala ona na odłączenie przewodu (o ile taki w ogóle jest) i odtwarzanie muzyki na smartfonie. Wcześniej należy połączyć się przez Bluetooth ze słuchawkami. Dzięki temu unikniemy wiecznie splątanych kabli. Warto jednak sprawdzić, jaką wersję Bluetooth obsługuje dany model. Starsze generacje cechują się stosunkowo kiepską jakością przesyłania dźwięku, przez co nie jest on wolny od zakłóceń. Wybierając słuchawki bezprzewodowe należy zwrócić uwagę na ich czas działania na naładowanej baterii. Niektóre modele, gdy są nieużywane, też pobierają moc z akumulatora. Natomiast inne przechodzą w tryb czuwania nawet do kilku tysięcy godzin.

 

Pady

Pady to inaczej poduszki, którymi pokryte są obudowy od wewnątrz. Mają one zapewniać nie tylko komfort noszenia, ale także wygłuszać otoczenie, oraz chronić nasz słuch. Muszle to inaczej obudowy, w których zainstalowany jest głośnik – przetwornik. Ma on za zadanie wygłuszyć otoczenie, zapewniając użytkownikowi odpowiednią izolację.

 

Pasmo przenoszenia

Jest to parametr odpowiadający za jakość tonów niskich – basowych. Im mniej Hz, tym lepiej, lepsza jest jakość dźwięku – takie pasmo ma rozpoczynać się od 20 Hz, niższa wartość jest gorsza. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie słuchawek do słuchania muzyki lub gier.

 

Średnica głośnika

Średnica głośnika ma duży wpływ na jakość dźwięku oraz jego rozproszenie. W przypadku małej powierzchni, gdzie ucho jest częściowo odkryte, część dźwięku ulega rozproszeniu w otoczeniu. Warto jest więc zwrócić uwagę, czy dana obudowa zmieści całe ucho, co zagwarantuje nam świetną jakość dźwięku.

 

Dodatkowy mikrofon

To czy mikrofon jest odłączany lub składany, zależy od modelu. Warto jest więc przeczytać informacje na temat produktu przed dokonaniem zakupu, szczególnie w przypadku słuchawek do grania, lub do przeprowadzania wideorozmów.

Design

Jest to ostatnia kwestia, którą należy uwzględnić. Wygląd słuchawek nie wpływa na nasz komfort użytkowania, ale dla wielu osób jest istotny. Dodatkowe urozmaicenia w postaci przycisków na urządzeniu, ciekawe kolory, podświetlenie. Ciekawy design słuchawek jest szczególnie istotny dla młodych osób, które często traktują taki sprzęt, jak dodatkowy element codziennej garderoby. Dlatego niektórzy producenci proponują urządzenia z wymiennymi elementami.

 

Jakie słuchawki wybrać?

Decyzja odnośnie idealnych słuchawek nausznych powinna być podjęta przy uwzględnieniu naszych wymagań. W przypadku, gdy często jesteśmy w podróży, warto jest zainwestować w słuchawki składane, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca i nie są narażone na uszkodzenie. Co więcej, często mają wbudowany system Bluetooth, więc nie musimy się już martwić o wiecznie splątane przewody.

Tym, którzy często przesiadują w domu, a zależy im na świetnej jakości odtwarzanego dźwięku, polecamy zakup dużych słuchawek, o sporej średnicy głośników. Tego typu sprzęt zakryje całe ucho i gwarantuje wspaniałą jakość dźwięku.

Dla osób, które szukają słuchawek przeznaczonych dla graczy lub też modeli do rozmów w sieci, najlepsze będą te modele, które zostały wyposażone w mikrofon.

 

Słuchawki nauszne w różnych cenach

Ceny słuchawek nausznych zależą od wielu czynników, takich jak funkcje czy marka. Najtańsze modele zaczynają się od 60 złotych, jednak są to najczęściej te składane, o dość niskiej jakości przesyłania dźwięku. Najdroższy sprzęt to z pewnością wielkogabarytowe słuchawki do domu, o dużej średnicy przetworników. Sporo kosztują też słuchawki dla graczy. Tego typu modele kosztują od 200 złotych, do nawet kilku tysięcy złotych.

 

 

Jak nosić słuchawki nauszne?

 

Mimo wciąż rosnącej popularności słuchawek dokanałowych, modele nauszne nadal mają duże grono zwolenników. Uważa się, że takie produkty zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku, ale pojawiają się także głosy, że są niewygodne w noszeniu. Ile prawdy jest w tym przekonaniu? Jakie słuchawki nauszne są polecane przez użytkowników i jak je założyć, aby uniknąć bólu uszu? Rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości.

Dopasowanie do obwodu głowy

Aby nie narzekać na zbyt mały komfort noszenia słuchawek nausznych, musimy idealnie dopasować długość pałąka do obwodu głowy. Inaczej nauszniki wciąż będą się zsuwać, a konieczność ich ciągłego poprawiania szybko stanie się irytująca. Niektórym konsumentom wydaje się, że trudno jest wyregulować słuchawki tak, aby nie uciskały nadmiernie głowy, a jednocześnie nie spadały. Niemniej jednak zwykle czynność ta zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy założyć słuchawki i przyłożyć nauszniki ściśle do uszu, a następnie przesunąć pałąk aż do momentu, gdy poczujemy, że dotyka czubka naszej głowy.

 

Odpowiednie założenie nauszników

W przypadku słuchawek zakładanych na uszy, nauszniki z przetwornikami zwykle są odpowiednio wyżłobione i wyłożone miękkim materiałem, aby nie naciskały nadmiernie małżowiny. W zależności od tego, jaki efekt dźwięku chcemy uzyskać, należy zadbać o umieszczenie przetworników we właściwym miejscu. Jeśli nauszniki przesuniemy za bardzo do tyłu, wówczas będziemy mieli trudność z wyraźnym słyszeniem piosenek, niekiedy również ze zrozumieniem słów. Wynika to z tego, że elementy wewnętrzne słuchawek są umieszczone zbyt daleko od przewodu słuchowego i fale dźwiękowe odbijają się od małżowiny usznej.

Osoby użytkujące modele nauszne na co dzień zalecają zakładanie słuchawek w taki sposób, żeby przetworniki umieścić w pozycji równoległej do naszych uszu (nauszniki powinniśmy więc założyć lekko pod kątem tak, aby były wysunięte do przodu w stosunku do przewodu słuchowego). Wtedy wszystko będziemy doskonale słyszeć.

 

Gdy problemem jest zbyt długi kabel

Kiedy kupujemy słuchawki, często nie zwracamy uwagi na długość kabla. Przez to po wyjęciu produktu z pudełka możemy mieć problem ze zbyt długim, nadmiernie plączącym się przewodem. Jak sobie z tym poradzić? Jest na to kilka skutecznych sposobów. Jedną z częściej wykorzystywanych metod jest zakup specjalnego klipsa, na który możemy nawinąć kabel tak, aby nie przeszkadzał nam podczas słuchania muzyki. Na zakup takiego gadżetu zwykle wydamy tylko kilka złotych, więc nie jest to bardzo duży wydatek.

Bardzo prostym sposobem na zbyt długi przewód słuchawek jest również przełożenie go pod ubraniem, np. koszulką lub bluzą (w zależności od pory roku). Wspomniana metoda jest odpowiednia zwłaszcza dla osób aktywnych, którym nie przypadły do gustu słuchawki bezprzewodowe. W ten sposób z pewnością nie zahaczymy o kabel ręką.

Jak poradzić sobie z bólem uszu?

Nosząc słuchawki nauszne lub wokółuszne jesteśmy bardziej narażeni na ból ucha, zwłaszcza małżowiny. Wiąże się to z koniecznością zakładania nauszników. Kiedy po dłuższym czasie słuchania muzyki poczujemy nieprzyjemny ucisk na małżowinę, możemy spróbować lekko rozluźnić pałąk. Pomóc może też lekkie przesunięcie nauszników lub zdjęcie słuchawek na kilka minut. Problem bólu uszu dotyczy w szczególności osób, które do tej pory wybierały modele dokanałowe i douszne. Po kilku dniach użytkowania produktów nausznych z pewnością się do nich przyzwyczaimy i ból małżowiny znacząco się zmniejszy lub całkowicie zniknie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ