Najlepszy subwoofer JBL

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Subwoofery JBL – Ranking

 

JBL ES250PW

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model JBL ES250PW, który zapewnia doskonałe brzmienie i wytwarza czyste dźwięki o wysokiej jakości.

Model ten wyposażony jest w przetwornik ultrawysokotonowy, który rozszerza pasmo przenoszenia do 40kHz i sprawia, że wysokie tony są gładko odtwarzane. Jest on uzupełniany przez tweeter z laminatu tytanowego, który równomiernie rozprasza wysokie dźwięki w pomieszczeniu.

Membrany urządzenia wykonane są ze sztywnego tworzywa PolyPlas, które tłumi rezonans i ma neutralne właściwości akustyczne. Sprzęt wyposażony jest w możliwość regulacji zwrotnicy w zakresie od 50 do 150 Hz. Posiada on także transmiter o zasięgu 22 m.

Moc sprzętu wynosi 400 W, a jego wymiary to wysokość – 50 cm, szerokość – 40 cm, głębokość – 45,5 cm. Produkt waży około 19 kg. W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat tego urządzenia. Jest ono doceniane za dużą moc, ładny wygląd oraz solidne wykonanie.

 

 

 

 

JBL Arena SUB 100P

 

JBL Arena SUB 100P to subwoofer JBL w dobrej cenie, który wytwarza potężne, czysto brzmiące basy. Jest to wysokiej jakości element wyposażenia każdego kina domowego.

Urządzenie posiada dyskretne, montowane z tyłu kontrolki pozwalające na jego prostą konfigurację. Głośnik wyposażony jest w dwa porty, które optymalizują przepływ powietrza i redukują zniekształcenie dźwięku. Model ten posiada także możliwość ustawiania przetworników oraz integracji sieciowej.

Moc sprzętu wynosi 100 W. Jego wymiary to 36,4 cm x 36,8 cm x 40,6 cm. Pasmo przenoszenia tego modelu to 41 Hz – 150 Hz, a jego częstotliwości przejścia mieści się w zakresie od 50 Hz do 150 Hz.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Osoby, które korzystają z urządzenia na co dzień zgodnie twierdzą, że jest wygodny w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje również elegancki, klasyczny wygląd, pasujący do każdego wnętrza.

 

 

 

 

JBL STUDIO 260

 

Jeśli szukasz subwoofera, który odznacza się dużą mocą, precyzją i łatwością użytkowania model JBL STUDIO 260 powinien Cię zainteresować.

Urządzenie posiada przetwornik o średnicy 300 mm z membraną PolyPlas, która zapewnia dźwięk o wysokiej czystości i sile. Model ten wyposażony jest we wbudowany wzmacniacz oraz posiada liczne funkcje dodatkowe, takie jak przełącznik fazy, regulację poziomu czy wzmocnienie basu.

Wymiary urządzenia to 44,5 cm x 38,1 cm x 43,5 cm. Jego moc wynosi 300 W, a pasmo przenoszenia to 29 Hz – 150 Hz. Na uwagę zasługuje również luksusowy wygląd sprzętu. Posiada on czarny panel, solidną obudowę o łagodnie zaokrąglonych krawędziach oraz drewnopodobne wykończenie.

JBL STUDIO 260 to często wybierany produkt, który cechuje nie tylko przystępna cena, ale przede wszystkim solidne wykonanie. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że subwoofer jest niezawodny i ładnie się prezentuje w salonie.

 

 

 

 

Jaki subwoofer JBL wybrać?

 

Kompletując zestaw kina domowego, oprócz odtwarzacza DVD i głośników, warto zaopatrzyć się w subwoofer zapewniający wysokiej jakości, czysty dźwięk. Jest to kolumna przekazująca najniższe tony, która dodaje brzmieniu mocy i charakteru. Jak wybrać model, który zagwarantuje nam niezapomniane wrażenia podczas oglądania filmu? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym poradniku. Na końcu zamieściliśmy także ranking, z którego dowiesz się, jaki jest najlepszy subwoofer JBL w 2024 roku.

Firma JBL jest jednym z największych producentów systemów głośnikowych na świecie. Od 1928 roku dostarcza na rynek różnego rodzaju głośniki, wzmacniacze czy procesory dźwięku. Sprzęt tej marki nagłaśnia festiwale, koncerty i gale na całym świecie, w tym na przykład ceremonię wręczania Oscarów. Wszystkie produkty wyróżniają się wysoką jakością oraz niezawodnością.

Na rynku znaleźć możemy dwa rodzaje subwooferów – aktywny i pasywny. Pierwszy z nich posiada wbudowany wzmacniacz, który jest dopasowany do potrzeb głośnika. Jego użytkowanie jest wygodne, a instalacja bardzo prosta. Modele pasywne to konstrukcje, które nie posiadają wzmacniacza, przez co wymagają podłączenia do zewnętrznego źródła mocy, dlatego polecamy pierwszy wariant. Najlepsze subwoofery JBL są całkowicie samodzielne i nie zmuszają użytkowników do wykonywania dodatkowych czynności przy podłączaniu.

Wybierając nowy sprzęt, warto zwrócić również uwagę na jego obudowę, która determinuje zakres pasma oraz cechy dźwięku. Najlepszą jakość osiągniemy stosując model z obudową zamkniętą. Bas z takiego urządzenia jest dobrze kontrolowany i charakteryzuje się dużą precyzją. Tego typu sprzęty świetnie współpracują z kinem domowym oraz bardzo dobrze sprawdzają się jako wsparcie systemu muzycznego. Subwoofer o otwartej konstrukcji zapewnia uzyskanie głębokiego basu, który można wykorzystać do oglądania filmów.

Decydując się na zakup urządzenia, należy również wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie stał. Do wymiarów pokoju należy dobrać odpowiednią moc sprzętu, żeby był on w stanie wytworzyć odpowiednie ciśnienie akustyczne. W obszernym, kilkudziesięciometrowym salonie najlepiej sprawdzają się modele o mocy 500 W. Przy nieco mniejszych pomieszczeniach, z powodzeniem wystarczą nam przyrządy o mniejszej mocy, na przykład 80 W.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ