Opinie o Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Klawiatura mechaniczna jest przeznaczona dla wymagających graczy, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze. Sprzęt działa płynnie, wystarczy nacisk 1,2 mm, aby konkretny klawisz zadziałał. To spory atut w szczególności dla osób lubiących gry wymagające ponadprzeciętnej dokładności. Model ma 6 klawiszy, które można dowolnie zaprogramować i tym samym usprawnić obsługę urządzenia.

 

Najważniejsze wady:

Umieszczone po lewej stronie przyciski mają szary kolor, a pozostałe są czarne. Nie wygląda to dobrze. Większość osób twierdzi, że lepszym rozwiązaniem byłyby przyciski w tym samym kolorze (klawiatura prezentowałaby się bardziej spójnie).

 

Werdykt: 9.4/10

Wystawiane przez miłośników gier komputerowych opinie Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed potwierdzają, że jest to szybka i solidnie wykonana klawiatura. Ma ona odpowiednio osadzone przyciski, korzystanie z niej jest wygodne. Podświetlenie wygląda efektownie, szczególnie przy słabym świetle w pomieszczeniu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Informacje podstawowe

Corsair K95 Platinum Cherry MX Brown RGB CH9127012NA to klawiatura mechaniczna ze złączem USB 2.0. Jej dokładne wymiary to: długość – 47 cm, szerokość – 17,1 cm i wysokość – 3,6 cm. Sprzęt waży około 1,3 kg. Model ma podświetlenie punktowe, co oznacza, że każdy klawisz można ustawić w innym kolorze. Klawiatura ma dobrej jakości przełączniki mechaniczne Cherry MX Brown, a także praktyczną podpórkę na nadgarstki. Sprzęt wykonano z dobrego gatunkowo aluminium w czarnym kolorze. Klawiatura obsługuje system Windows.

Sprawne działanie 

Każdy gracz zdaje sobie sprawę z tego, że przyciski muszą sprawnie działać, aby nic nie umknęło naszej uwadze podczas rozrywki. Jak potwierdza test Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed, klawisze działają szybko, nie trzeba mocno ich naciskać, aby ruch został zarejestrowany i przypisany do odpowiedniej funkcji. Producent podaje, że wystarczy nacisk 1,2 mm, aby klawisz zadziałał.

 

Programowalne klawisze

Sporo osób potwierdza, że ułatwieniem w użytkowaniu klawiatury na co dzień jest to, że można zaprogramować 6 klawiszy. Aby to zrobić, nie ma konieczności korzystania ze skomplikowanego oprogramowania. Wszystko odbywa się prosto. Zaprogramowane klawisze są przydatne nie tylko podczas gry, ale także zwykłego korzystania z komputera. Dokładne informacje na temat programowania przycisków znajdują się w instrukcji. Omawiane klawisze są umieszczone po lewej stronie ramy i mają szary kolor.

 

Program do personalizacji ustawień

Oprogramowanie CUE pozwala na łatwą regulację wszystkich funkcji klawiatury. Korzystając z niego, można dostosować funkcje świetlne poszczególnych przycisków i tym samym spersonalizować zakupione urządzenie. Dodatkowo program CUE pozwala na ustawienie odpowiedniego makra. Warto dodać, że klawiatura ma wbudowaną pamięć 8 mb, więc zapamiętuje do 3 profili z konkretnymi ustawieniami. To daje możliwość przygotowania kilku ustawień dopasowanych pod konkretne działania. Z uwagi na ilość dostępnych funkcji, wysoką jakość wykonania i sprawność działania, cena Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed jest wysoka. Niemniej jednak kupując ten produkt, mamy pewność, że inwestujemy w klawiaturę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika i nigdy go nie zawiedzie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ