Opinie o Genesis Rhod 400 RGB

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Klawiatura jest wyposażona w 104 klawisze, w tym 12 multimedialnych. Nadaje się ona dla graczy, jak również pracowników biurowych (ma część numeryczną). Sprzęt jest podświetlany, sami możemy wybrać kolory światła i efekty. Jak wykazał test Genesis Rhod 400 RGB, model jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami z systemem operacyjnym Windows (Vista, XP, 7, 8 i 10).

 

Najważniejsze wady:

Choć podświetlana klawiatura efektownie się prezentuje to wiele osób uważa, że zmiana barwy światła zajmuje dużo czasu. To kłopotliwa czynność, bo czasami trudno jest precyzyjnie dopasować intensywność i efekty podświetlenia do indywidualnych preferencji.

 

Werdykt: 9.5/10

To odpowiednia klawiatura PC dla osób szukających membranowego, a tym samym cicho działającego sprzętu. Podczas naciskania klawiszy nie powstaje duży hałas, który mógłby przeszkadzać domownikom. Model jest solidny, a tym samym niepodatny na uszkodzenia mechaniczne i zalanie wodą. Ma on port USB, do którego można podłączyć np. słuchawki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Funkcje przydatne dla graczy

Gracze, którzy publikują opinie o Genesis Rhod 400 RGB często podkreślają, że bardzo ważna jest dla nich możliwość zablokowania klawisza Windows. Dzięki temu można zapobiec przypadkowemu przejściu do pulpitu w czasie rozgrywki. Może się to zdarzyć podczas dynamicznej akcji, gdy palec przypadkowo ześlizgnie się z innego przycisku. Co więcej, klawiatura jest wyposażona w anti-ghosting. Za sprawą tej technologii możemy wcisnąć do 19 klawiszy jednocześnie bez ryzyka, że komputer źle odczyta wysyłany do niego sygnał i nie zareaguje tak, jak powinien.

Wytrzymałość

Sprzęt działa niezawodnie przez długi czas i nie należy się obawiać, że szybko się zniszczy. Obudowa jest wytrzymała, wzmocniono ją dodatkowo dwiema klamrami wykonanymi z aluminium. Ponieważ klawiatura jest wodoodporna, nie ulegnie awarii po wylaniu na nią wody lub napoju. Można z nią nawet bezpiecznie podróżować. Ważne jest, że mimo to cena Genesis Rhod 400 RGB pozostaje atrakcyjna.

 

Podświetlenie z efektem RGB

Model jest podświetlany diodami LED, które mogą emitować światło w kolorze: czerwonym, niebieskim, zielonym, białym, fioletowym, morskim lub żółtym. Możemy też włączyć różne efekty, takie jak PRISMO (tęcza) czy fala. Klawiatura pozwala na regulację natężenia światła. Cechą, która ją wyróżnia, jest możliwość graficznego przedstawienia dźwięków z naszego otoczenia. To sprawia, że rozgrywka staje się ciekawsza. Podświetlenie zwiększa komfort gry i pracy przed komputerem wieczorami. Nie musimy wytężać wzroku, aby wcisnąć odpowiedni klawisz, co zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu oczu.

 

Zamiana strzałek i klawiszy WASD

Zazwyczaj podstawowymi klawiszami używanymi w czasie gry są te z symbolami liter: W, A, S oraz D. Nie dla wszystkich graczy ich położenie jest w pełni komfortowe, dlatego sprzęt daje możliwość przypisania ich funkcji przyciskom ze strzałkami. To ciekawe rozwiązanie, które może przyspieszyć naszą reakcję na to, co dzieje się na ekranie. Aby dokonać zmiany, wystarczy skorzystać z kombinacji klawiszy: Fn+W.

 

Łatwy dostęp do multimediów

Klawiatura ma 12 klawiszy funkcyjnych (od F1 do F12), które zapewniają łatwy dostęp do multimediów. Możemy szybko zmienić poziom głośności dźwięków lub całkowicie go wyłączyć, a także wykonać wiele innych czynności. Ponieważ przyciski multimedialne są położone w górnej części obudowy, nie ma ryzyka, że przypadkowo wciśniemy je podczas gry.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Kamil

March 12, 2022 at 10:18 am

Klawiatura fajna dla amatorów. Jak ktoś mało przeznacza na granie w gry to polecam jednak jeżeli ktoś bardzo dużo czasu spędza na granie w gry to klawiatura poprostu wykituje i się zepsuje.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

March 18, 2022 at 11:21 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać