Opinie o Klipsch R-115SW

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Czym powinien odznaczać się najlepszy subwoofer? Z pewnością najważniejszą kwestią jest jakość dźwięku, która w prezentowanym modelu jest oceniana jako bardzo dobra. Sprzęt firmy Klipsch to model aktywny, więc do pracy nie wymaga podłączenia dodatkowego wzmacniacza. Sprzęt ma specjalne tunele szczelinowe Bass-Reflex, które pozwalają skutecznie zminimalizować szumy. Wskazują na to opinie Klipsch R-115SW wystawiane przez użytkowników.

 

Najważniejsze wady:

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że sprzęt ma stosunkowo dużą moc, a w związku z tym jest polecany w szczególności do większych pomieszczeń. Jeśli zdecydujemy się na jego ustawienie w mniejszym pokoju, nie będziemy mogli w pełni wykorzystać jego potencjału.

 

Werdykt: 9.8/10

Subwoofer marki Klipsch jest polecany w szczególności do średnich i dużych pomieszczeń. Urządzenie ma funkcję automatycznego włączania, regulacji częstotliwości odcięcia i skokowej regulacji faz. W zestawie znajduje się kabel głośnikowy. Dołączona do opakowania instrukcja w języku polskim w wyczerpujący sposób wyjaśnia, jak korzystać z urządzenia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane podstawowe

Przed zakupem jakiegokolwiek urządzenia, trzeba dokładnie poznać jego parametry, aby móc określić, czy spełnia on nasze wymagania. Moc maksymalna opisywanego subwoofera wynosi 800 W, a moc znamionowa jest równa 400 W. Pasmo przenoszenia wynosi od 18 Hz do 125 Hz. Skuteczność modelu określa się wartością 122 dB. Dokładne wymiary produktu to: głębokość – 56,6 cm, szerokość – 49,5 cm i wysokość – 54,6 cm. Jego waga wynosi trochę ponad 34 kg. Jest to subwoofer aktywny, co oznacza, że do działania nie wymaga wzmacniacza. 

Wykonanie

Użytkownicy, którzy mieli okazję przeprowadzić test Klipsch R-115SW i sprawdzić, jak urządzenie radzi sobie przy różnych ustawieniach, przyznali też, że jakość jego wykonania jest zadowalająca. Ten model z pewnością na długo zachowa początkowy wygląd i będzie estetycznie prezentował się w naszym domu. Obudowę subwoofera zrobiono z MDF, a dodatkowo pokryto szczotkowaną okleiną celem lepszego zabezpieczenia. Okleina ma czarny kolor i elegancko się prezentuje. Jednym z elementów sprzętu jest też półprzezroczysta maskownica. Na panelu frontowym znajduje się dioda sygnalizująca pracę głośnika. Należy też zwrócić uwagę na szczelinowe tunele Bass-Reflex, które skutecznie ograniczają szum. Z uwagi na dobrze przemyślaną konstrukcję subwoofer można dosunąć do samej ściany, bez obaw o to, że wpłynie to na jakość odtwarzanego dźwięku.

 

Przeznaczenie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta, sprzęt jest polecany do średnich i dużych pomieszczeń. Wykorzystuje się go jako jedno z urządzeń kina domowego, a także do odtwarzania muzyki. Model może współpracować z kolumnami podłogowymi serii Reference i Reference Premiere. Cena Klipsch R-115SW wynosi niecałe 3000 zł.

 

O firmie

Firma Klipsch została założona w Arkansas w Stanach Zjednoczonych przez inżyniera Paula Wilbura Klipscha. Zaprojektował on legendarny już głośnik Klipschorn, który powstał z potrzeby zapewniania wysokiej jakości muzyki w domowych warunkach. Z czasem oferta znacznie się poszerzyła, a przedsiębiorstwo zaczęło zatrudniać coraz więcej pracowników. Obecnie głośniki tej marki są znane nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w innych państwach, w tym w Polsce. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ