Opinie o Logitech G Pro

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt nie ma bloku numerycznego, więc nie zajmuje tak dużo miejsca na biurku. Można go swobodnie przenosić w torbie (zwłaszcza że przewód jest odpinany). Przeanalizowano opinie o Logitech G Pro i okazało się, że ważną zaletą modelu jest też bardzo szybka reakcja na wciśnięte klawisze. To znacząco zwiększa komfort gry, jak i pisania.

 

Najważniejsze wady:

Mówi się, że dobra klawiatura mechaniczna jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi. Model marki Logitech można podłączyć tylko do komputerów z oprogramowaniem Windows, nie działa z urządzeniami Mac OS.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt jest przewodowy, ale ma odpowiednio długi kabel (1,8 m). Wyposażono go w podświetlenie, co bez wątpienia spodoba się osobom lubiącym spędzać czas przed komputerem wieczorami. Klawiatura jest solidna i niewielka, w dodatku ciekawie się prezentuje. Jak przyznają gracze, cena Logitech G Pro nie jest zbyt wysoka.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przełączniki Romer-G

Klawiatura jest wyposażona w przełączniki Romer-G, które są o ok. 25% szybsze od tych standardowych. Wciskaniu klawiszy nie towarzyszy duży hałas, dlatego model poleca się graczom, jak i pracownikom biurowym. Ważne jest to, że komputer bardzo szybko reaguje na przesyłane sygnały, co zapobiega opóźnieniom podczas rozgrywki. Przełączniki są trwałe i nie trzeba się obawiać, że już po kilku miesiącach klawisze zaczną się zacinać. Reagują one na lekki dotyk, co wynika z niewielkiej odległości aktywacji, wynoszącej 1,5 mm.


Podświetlenie

Klawisze są podświetlane, a to znacząco ułatwia szybkie pisanie oraz grę wieczorami. Ciekawe jest to, że sami możemy ustawić odpowiedni kolor światła. Do wyboru mamy prawie 17 milionów odcieni. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy przycisk był podświetlony inaczej. Mamy możliwość zdefiniowania kilku trybów i swobodnego ich przełączania. Nie musimy za każdym razem tracić czasu na ustawianie klawiatury, co pokazał test Logitech G Pro.

 

Solidna konstrukcja

Nie ma ryzyka, że klawiatura zniszczy się podczas podróży. Kabel można odłączyć i owinąć go wokół obudowy lub schować do osobnej przegródki, co zapobiega jego rozerwaniu i uszkodzeniu wtyczki. Sprzęt jest wykonany z wytrzymałych materiałów, co zwiększa jego odporność na uszkodzenia. Wzmocniono go dodatkowo metalową płytą, która poprawia stabilność w czasie gry. Warto podkreślić, że trwałość zastosowanych przełączników jest określana na ok. 70 milionów naciśnięć. To oznacza, że wszystkie klawisze działają niezawodnie przez bardzo długi czas.

 

Dbałość o każdy detal

W podstawie klawiatury są nóżki dające możliwość ustawienia jej pod różnym kątem (3-stopniowa regulacja). To może skutecznie zapobiec pojawieniu się nieprzyjemnego bólu nadgarstków związanego z ciągłym trzymaniem rąk w nie do końca wygodnej pozycji. Z pomocą oprogramowania Logitech Gaming Software możemy zdefiniować makra dla klawiszy od F1 do F12, a tym samym zyskać szybki dostęp do niezbędnych funkcji. Oznaczenia na przyciskach zostały zabezpieczone przed ścieraniem, dlatego nawet po kilku miesiącach klawiatura wygląda tak dobrze, jak tuż po zakupie (i działa równie niezawodnie). Co więcej, kabel na pewno nie popęka w punkcie połączenia ze złączem, gdyż zostało ono zabezpieczone oplotem.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ